ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

kianborna

arian

طراحی آشپزخانه های کوچک در مقایسه با طراحی آشپزخانه های بزرگ با چالش بیش تری رو به رو  می باشد. اما بد نیست بدانید که آشپزخانه های کوچک نیز قابلیت طراحی به شکلی زیبا دارند. تنها نکته ای که در طراحی آشپزخانه کوچک باید به یاد داشته باشید، انتخاب هوشمندانه انواع المان هایی است که در نظر دارید از آن ها در طراحی آشپزخانه استفاده نمایید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه کوچک می باشد. به کارگیری این ایده و راهکارها بدون شک می تواند در طراحی یک آشپزخانه زیبا به شما کمک کنند.

استفاده از المان های مدرن

همان طور که می دانید المان های مدرن از سادگی برخوردار می باشند. استفاده از طراحی و المان های ساده از جمله نکات مهمی است که در طراحی آشپزخانه کوچک باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از المان هایی که از طراحی ساده ای برخوردار هستند و هم چنین به کارگیری یک طراحی ساده می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه به شما کمک کند.

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از وسایل روشنایی مناسب

استفاده از وسایل روشنایی مناسب، نکته مهمی است که در طراحی آشپزخانه های کوچک باید به یاد داشته باشید. استفاده از انواع وسایل روشنایی که از طراحی ساده ای برخوردار هستند، می توانند گزینه ای مناسب برای استفاده باشند. از جمله ایده هایی که می توانید در استفاده از وسایل روشنایی به کار ببرید، استفاده از دو یا سه لوستر کوچک با طراحی ساده در بالای جزیره آشپزخانه می باشد. توجه داشته باشید که هرچه فضای آشپزخانه روشن تر باشد، فضای آشپزخانه بزرگ تر نشان داده می شوند.

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

انتخاب رنگ مناسب

استفاده از رنگ مناسب، نکته مهمی است که باید در طراحی آشپزخانه های کوچک به آن توجه داشته باشید. بهتر است برای طراحی آشپزخانه های کوچک از رنگ های روشن و روش های رنگ آمیزی ساده استفاده نمایید. استفاده از رنگ های روشن باعث می شود فضای آشپزخانه بزرگ تر از آنچه که هست نمایش داده شود. برای جلوگیری از عدم ایجاد یکنواختی می توان از انواع المان هایی که در کنار رنگ های روشن کنتراست ایجاد می کنند، استفاده کرد.

بخوانید!  آشپزخانه کوچک به سبک معاصر

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ سفید در طراحی آشپزخانه کوچک

رنگ سفید نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توان در طراحی آشپزخانه کوچک مورد استفاده قرار داد. در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ سفید برای طراحی آشپزخانه دارید، استفاده از المان هایی که باعث القای بافت به فضای آشپزخانه شود را فراموش نکنید. برای مثال استفاده از سنگ مرمر می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از کابینت های تیره رنگ

استفاده از رنگ های تیره باعث ایجاد فضایی دراماتیک در دکوراسیون داخلی می شود. در صورتی که آشپزخانه از نور طبیعی مناسبی برخوردار می باشد، این امکان وجود دارد که از انواع کابینت تیره رنگ در طراحی آشپزخانه استفاده نمایید. استفاده از کابینت های تیره رنگ در کنار طیف رنگ های روشن که برای رنگ آمیزی آشپزخانه مورد استفاده قرار داده اید، می تواند با ایجاد کنتراست نمای بسیار زیبایی ایجاد نماید. توجه داشته باشید در صورتی استفاده از این ایده می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد که آشپزخانه از نور طبیعی مناسبی برخوردار باشد.

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از جزیره مناسب در طراحی آشپزخانه

استفاده از یک جزیره که در طراحی آن از چوب استفاده شده باشد و هم چنین اندازه چندان بزرگی نداشته باشد، می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی آشپزخانه کوچک باشد. استفاده از یک سنگ مرمر بر روی آن می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از ایده های رنگی مینیمال

شاید در ابتدا این گونه تصور کنید که استفاده از رنگ های مختلف در طراحی مینیمال با یکدیگر پارادوکس دارد. اما به واقع این چنین نیست. استفاده از رنگ های پاستیلی از جمله رنگ هایی هستند که استفاده از آن ها در طراحی آشپزخانه کوچک، نمای زیبایی ایجاد می کند. استفاده از این رنگ ها در طراحی مینیمال می تواند نمای زیبایی در طراحی آشپزخانه های کوچک ایجاد نماید.

بخوانید!  چگونگی انتخاب وسایل منزل در طراحی مدرن

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از کفپوش مناسب

آیا می دانید استفاده از یک کفپوش مناسب می تواند در زیبایی آشپزخانه تاثیر بسزایی داشته باشد؟ بدون شک یکی از ایده های مناسب برای تغییر در طراحی آشپزخانه می تواند استفاده از کفپوشی مناسب و متفاوت باشد. شاید بسیاری از افراد در هنگام طراحی آشپزخانه کوچک به فکر استفاده از کفپوش های ساده باشند. بد نیست بدانید که در صورتی که برای طراحی آشپزخانه از یک طراحی ساده استفاده کرده اید، می توانید از کفپوش های طرح دار استفاده نمایید.

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده بهینه از فضای آشپزخانه

اجرای ایده های کاربردی نکته مهمی است که در طراحی آشپزخانه کوچک باید به یاد داشته باشید. برای مثال استفاده بهینه از فضایی که در دست دارید، نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. استفاده بهینه از فضای دیوار برای ساخت کابینت می تواند از جمله راهکارهای بهینه در طراحی آشپزخانه باشد.

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری می تواند در جهت القای بافت به فضای آشپزخانه به شما کمک کند. استفاده از کاغذ دیواری در جهت طراحی دیوار غالب می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. این امکان وجود دارد که از انواع کاغذ دیواری ساده و طرح دار در طراحی آشپزخانه استفاده نمایید. به این منظور بهتر است از نمونه هایی که از رنگ روشن برخوردار هستند استفاده کنید.

%عکس - نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه کوچک می باشد. استفاده از راهکارهای ارائه شده می تواند در اجرای یک طراحی زیبا به شما کمک کند. آیا شما تجربه ای مشابه در این زمینه دارید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از راهکارها می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *