کیان برنا

زمانی که صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی خانه به میان می آید، انتخاب طیف رنگ خاکستری، گزینه های زیادی در مقابل شما قرار خواهد داد. رنگ خاکستری طیف های متنوعی دارد. حال سؤال این جاست که چگونه از این رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده شود؟

برای داشتن خانه ای امروزی بهتر است به دنبال رنگ هایی که تلفیق خوبی با رنگ خاکستری ایجاد می کنند، باشید. در ادامه این نوشته از ساختمانچی به معرفی برخی از این رنگ ها می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

ترکیب رنگ های مناسب با رنگ خاکستری

رنگ خاکستری در دسته رنگ های خنثی قرار دارد. به این معنی که با هر رنگ و هر طیفی به راحتی هماهنگ و منطبق می شود. ترکیبات رنگی خاکستری بی نهایت هستند، اما ما در این بخش تعدادی از این ترکیبات را برای شما ذکر می کنیم:

 1. رنگ های خاکستری و صورتی
 2. رنگ های خاکستری، طلایی و سفید
 3. رنگ های خاکستری و آبی
 4. رنگ های خاکستری و آبی مایل به خاکستری
 5. رنگ های خاکستری و سبزآبی
 6. رنگ های خاکستری، قهوه ای و سفید
 7. رنگ های خاکستری، قرمز و سفید
 8. رنگ های خاکستری و قرمز
 9. رنگ های خاکستری و قهوه ای مایل به خاکستری

در ادامه به بیان جزئیات هر یک خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 • ترکیب رنگ های خاکستری و صورتی

رنگ های خاکستری و صورتی ترکیب بسیار زیبایی ایجاد می کنند. راز رسیدن به تاثیرگذاری این دو رنگ ترکیب طیف های مختلف این رنگ ها می باشد.

اگر از رنگ یا کاغذ دیواری خاکستری تیره برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده می کنید، توجه داشته باشید که در دیگر المان ها از طیف رنگ صورتی و حتی طیف رنگ خاکستری استفاده نمایید.

 • ترکیب رنگ های خاکستری، طلایی و سفید

در نظر بسیاری از افراد رنگ خاکستری نمادی از رنگی کسل کننده است. بنابراین در کنار این رنگ، استفاده از رنگ های دیگر حائز اهمیت می باشد، چرا که استفاده از این رنگ به تنهایی باعث ایجاد سردی در فضای اتاق می شود.

ترکیب رنگ طلایی، سفید و خاکستری باعث ایجاد فضایی لوکس می شود. استفاده از بافت های زیبا در کنار این رنگ ها باعث تکمیل این طراحی می شود.

خاکستری و سفید

 • ترکیب رنگ های خاکستری و آبی

رنگ های خاکستری و آبی از جمله رنگ هایی هستند که هیچ گاه قدیمی نمی شوند. استفاده از این دو رنگ ترکیب زیبایی ایجاد کرده و باعث ایجاد سبکی کلاسیک می شود.

استفاده از این دو رنگ زمانی نهایت تاثیرگذاری را خواهد داشت که از رنگ خاکستری روشن استفاده شود. استفاده از خاکستری روشن در کنار این رنگ، از سنگین شدن فضای اتاق جلوگیری می کند.

خاکستری و آبی

 • ترکیب رنگ های خاکستری و آبی مایل به خاکستری

رنگ خاکستری به عنوان محبوب ترین رنگ خنثی شناخته می شود. با این حال اگر تمایل به سرزنده کردن محیطی که در آن از رنگ خاکستری استفاده شده است دارید، استفاده از رنگ آبی مایل به خاکستری انتخاب مناسبی می باشد.

در این طیف از رنگ آبی، طیف خاکستری به کار رفته است. نتیجه حاصل استفاده از این دو رنگ بسیار رضایت بخش خواهد بود.

خاکستری و آبی خاکستری

 • ترکیب رنگ های خاکستری و سبزآبی

اگر از رنگ خاکستری برای طراحی دکوراسیون خانه استفاده کنید و در کنار آن از رنگ سبز آبی استفاده نمایید، به طور قطع نتیجه ای شگفت آور حاصل شده و فضای خانه سرزنده می شود.

همان طور که می دانید رنگ سبز آبی از دو رنگ آبی و سبز تشکیل شده است. رنگ آبی موجود در این رنگ، با رنگ خاکستری کنتراست ایجاد کرده و تاثیر قابل توجهی به وجود می آورد.

زمانی که رنگ خاکستری با رنگ های روشن ترکیب می شوند، جزئیات موجود و بافت ها رنگ و رویی تازه می گیرند.

خاکستری و سبزآبی

 • ترکیب رنگ های خاکستری، قهوه ای و سفید

اگر تصمیم به استفاده از رنگ خاکستری دارید، در نظر داشته باشید که طیف روشن این رنگ بیشتر باب میل خانم ها و طیف تیره آن به نوعی مردانه محسوب می شود.

اگر در نظر دارید از این رنگ برای ایجاد تِم ساحلی در خانه خود استفاده نمایید، باید از طیف روشن این رنگ کمک گرفته و در کنار آن از اِلمان هایی به رنگ چوب و رنگ سفید استفاده نمایید. استفاده از این ترکیب رنگ باعث ایجاد فضایی آرام در خانه می شود.

خاکستری و قهوه ای

 • ترکیب رنگ های خاکستری، قرمز و سفید

رنگ های قرمز و سفید، رنگ هایی سرزنده هستند و زمانی که در کنار یکدیگر استفاده می شوند تاثیر دراماتیکی در فضای خانه ایجاد می کنند.

اگر در کنار این دو رنگ از رنگ خاکستری استفاده شود، توازن لازم در اتاق ایجاد خواهد شد. برای استفاده از این رنگ، می توانید از رنگ خاکستری روشن برای رنگ آمیزی دیوار استفاده کنید.

با این حال این امکان وجود دارد که از طیف تیره رنگ خاکستری مانند رنگ ذغالی استفاده نمایید. به طور قطع استفاده از این رنگ تاثیرگذاری بیش تری خواهد داشت.

استفاده از دو رنگ قرمز و سفید بهترین امکان برای استفاده از طیف های مختلف رنگ خاکستری را فراهم می کند. ترکیب این رنگ ها بدون ایجاد هرگونه هرج و مرجی در اتاق نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.

خاکستری و قرمز و سفید

 • ترکیب رنگ های خاکستری و قرمز

استفاده از رنگ خاکستری فضایی یکنواخت به وجود می آورد. برای در هم شکستن این یکنواختی و القای سرزندگی به خانه، می توان در کنار این رنگ از رنگ قرمز استفاده کرد. رنگ قرمز روشن، باعث القای انرژی در اتاق می شود.

خاکستری و قرمز

 • ترکیب رنگ های خاکستری و قهوه ای مایل به خاکستری

قهوه ای مایل به خاکستری، از جمله رنگ هایی است که بیشترین تاثیرگذاری را در کنار رنگ خاکستری القا می کند. دلیل این امر نزدیک بودن این دو رنگ در چرخه رنگ ها می باشد.

همان طور که از اسم این رنگ پیداست، این رنگ از ترکیب رنگ های خاکستری و قهوه ای ایجاد می شود. رنگ خاکستری باعث ایجاد آرامش شده و در کنار آن رنگ قهوه ای مایل به خاکستری باعث القای گرما به فضای اتاق می شود.

افزودن بافت های لوکس مانند ساتن و مخمل و یا برجسته سازی المان های معماری، تاثیر شگرفی ایجاد خواهد کرد. استفاده از رنگ سفید در کنار این دو رنگ نیز نمای خوبی ایجاد کرده و نوعی ثبات در محیط را در پی دارد.

پیشنهاد ما استفاده از این ترکیب رنگ برای اتاق خواب می باشد. به یاد داشته باشید که استفاده از بافت های مختلف مانند مخمل باعث ایجاد نمایی لوکس در اتاق می شود.

خاکستری و قهوه ای

طراحی خانه با رنگ خاکستری

ایده های طراحی اتاق نشیمن و سالن پذیرایی با رنگ خاکستری

 • چگونگی استفاده از رنگ خاکستری

در طراحی اتاق یا سالنی که قصد دارید از رنگ خاکستری برای آن استفاده نمایید، از چه سبکی استفاده شده است؟ این سؤالی است که قبل از اقدام به اجرای هرگونه ایده های طراحی باید به آن توجه داشته باشید.

این بدان معناست که قبل از شروع به کار باید ایده ای که برای اجرا در نظر دارید، کاملا شفاف باشد. برای مثال در مکانی که از سبک مدرن در طراحی آن استفاده شده است، بهتر است از رنگ هایی مانند خاکستری تیره استفاده شود.

در مقابل در خانه هایی که سبک سنتی در طراحی آن به کار رفته است، استفاده از طیف های روشن رنگ خاکستری کاربرد بیشتری دارد.

رنگ خاکستری

 • رنگ آمیزی دیوار

رنگ خاکستری از جمله رنگ های ایده آل برای رنگ آمیزی دیوار بر شمرده می شود و دلیل این امر به خنثی بودن آن برمی گردد. استفاده از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار اصلی و در کنار آن به کار بردن المان های رنگی مناسب باعث ایجاد عمق در اتاق می شود.

بخوانید!  دکوراسیون منزل عروس و نکات ریز چیدمان آن

طیف های مختلف رنگ خاکستری، فاصله زیادی با یکدیگر دارند و استفاده آن ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی دراماتیک در اتاق می شود. قبل از شروع به استفاده از این رنگ به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • رنگ های سبز، آبی و بنفش زیر رنگ های رنگ خاکستری تلقی می شوند. استفاده از این رنگ ها در کنار رنگ خاکستری نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.
 • استفاده از رنگ های براق برای مکان هایی به سبک مدرن بسیار کاربرد دارد.
 • تاثیرگذاری رنگ خاکستری به طیف آن بستگی دارد. استفاده از طیف روشن این رنگ برای مکان هایی مانند اتاق خواب مناسب می باشد. استفاده از طیف تیره این رنگ برای اتاق هایی با فضای بزرگ مناسب می باشد.
 • در زمان طراحی خانه، طراحی قسمت راهرو را فراموش نکنید، چرا که طراحی این قسمت نمایانگر طراحی استفاده شده در سایر قسمت های خانه می باشد. استفاده از رنگ خاکستری برای طراحی این قسمت از خانه انتخاب مناسبی می باشد.

دیوار خاکستری

 • ترکیب طیف های مختلف رنگ خاکستری

رنگ خاکستری طیف های رنگی گسترده ای دارد و ترکیب آن ها با یکدیگر نمای زیبایی ایجاد می کند. توجه داشته باشید که استفاده از طیف های مختلف یک رنگ در کنار یکدیگر به اندازه استفاده از یک بافت خوب تاثیر گذار می باشد. این بدان معناست که انجام  این کار باعث ایجاد فضای کسل کننده نخواهد شد.

طیف های خاکستری

 • استفاده از مبلمان خاکستری رنگ

اگر قصد استفاده از مبلمانی در ابعاد بزرگ دارید، رنگ خاکستری می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. اگر تمایل به استفاده از مبلمان خاکستری رنگ دارید، به نکات زیر توجه نمایید:

 • اگر می خواهید از رنگ خاکستری برای مبلمان و صندلی ها استفاده نمایید، بهتر است از بافت و متریال مختلف استفاده کنید، زیرا در این صورت حس سرزندگی در اتاق پا برجا می ماند.
 • اگر از رنگ خاکستری برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کرده اید، بهتر است از طیف های متفاوت رنگ خاکستری برای انتخاب مبلمان استفاده نمایید.
 •  استفاده از فرش و کوسن هایی با طیف های مختلف رنگ خاکستری باعث عمق بخشی به فضای اتاق می شود.

مبلمان خاکستری

 • استفاده از بافت

استفاده از بافت های مختلف که در آن از رنگ خاکستری استفاده شده است، باعث ایجاد تاثیر ده برابری می شود. رنگ خاکستری از جمله رنگ هایی است که می تواند بدون ایجاد هرگونه هرج و مرج در فضا، در بافت های مختلف نمایان شود. برای انتخاب طیف رنگ خاکستری و بافت مناسب به سبک کلی خانه توجه داشته باشید.

بافت خاکستری

 • استفاده از وسایل تزئینی خاکستری رنگ

استفاده از وسایل تزئینی مناسب مخصوصا برای آن دسته از افراد که به جزئیات اهمیت می دهند، حائز اهمیت می باشد. در ادامه به بیان برخی از نکات لازم در مورد استفاده از لوازم تزئینی خاکستری رنگ می پردازیم.

 • اگر شما از جمله افرادی هستید که به استفاده از کوسن علاقه دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از کوسن هایی با طیف های مختلف رنگ خاکستری و در بافت های مختلف می باشد.
 • استفاده از یک آباژور که در آن از رنگ نقره ای استفاده شده باشد نمای بسیار زیبایی به اتاق شما می بخشد.

استفاده از خاکستری

ایده های طراحی اتاق خواب با رنگ خاکستری

آیا به دنبال طراحی اتاق خوابی آرام بخش هستید؟ انتخاب رنگ نقش بسزایی در ایجاد فضایی آرام بخش دارد. رنگ خاکستری نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید. ترکیب این رنگ با رنگ های دیگر بدون شک نمایی زیبا ایجاد می کند.

برای مثال از جمله ایده های مناسبی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، ترکیب رنگ بژ با این رنگ می باشد. استفاده از کفپوش رنگ خاکستری نیز از دیگر راهکارها برای استفاده از رنگ خاکستری در اتاق خواب می باشد.

اتاق خواب خاکستری

 • فیلم طراحی اتاق خواب با رنگ خاکستری و نقره ای

ایده های طراحی آشپزخانه با رنگ خاکستری

مهم ترین فاکتور در طراحی دکوراسیون آشپزخانه رنگ است. قبل از طراحی این مکان از خانه ابتدا باید رنگ مورد نظر را انتخاب نموده سپس اقدام به طراحی آن نمود.

رنگ های متعددی برای انتخاب وجود دارند که در بین آن ها رنگ خاکستری از جمله رنگ های مدرنی ست که حضور آن در آشپزخانه فضایی متفاوت ایجاد می کند.

رنگ خاکستری دارای تن های مختلفی ست که از تیره تا روشن درجه بندی می شوند. هر کدام از این تن ها تاثیر متفاوتی بر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه می گذارند. شما می توانید در آشپزخانه خود از تن های متضاد رنگ خاکستری و یا تن های هماهنگ آن استفاده کنید.

رنگ های متضاد در فضا انرژی ایجاد می کنند اما رنگ های هماهنگ محیطی آرام به ارمغان می آورند. رنگ خاکستری روشن برای آشپزخانه های کوچک مناسب تر است؛ زیرا فضای آن را روشن می کند اما برای در هم شکستن یکنواختی بهتر است از تن های تیره نیز در بعضی اجزای آشپزخانه نیز استفاده کرد.

در آشپزخانه های مدرن می توان از پانل های خاکستری برای پوشش دیوار استفاده نمود. برای هم رنگ نمودن این پانل ها با کابینت آشپزخانه می توان کابینت را با تن های تیره یا روشن خاکستری انتخاب کرد.

اگر در دکوراسیون آشپزخانه از پانل های بزرگ و گسترده استفاده می کنید به نمای آن ها در روشنایی روز و زیر نور لامپ های الکتریکی در شب دقت نمائید.

رنگ بنفش مناسب ترین رنگ برای قرار گرفتن در کنار سایه های کمرنگ خاکستری است، بنابراین بهتر است سرویس نهارخوری را با روکش بنفش انتخاب کنید تا در کنار پانل های خاکستری نمایی منحصر بفرد ایجاد کنند.

آشپزخانه خاکستری

 • آشپزخانه مدرن با رنگ خاکستری

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه زیر از سبک مدرن الهام گرفته شده است. در این آشپزخانه کابینت مدل شیکر (Shaker) با دسته های منحنی توسط پالت رنگی مدرن متشکل از سایه های خاکستری سرد نمایی مدرن و امروزی به خود گرفته است.

استفاده از سایه های رنگ خاکستری در تابلوهای نصب شده بر روی دیوار اتاق غذاخوری به دکوراسیون آشپزخانه عمق بخشیده و فضای آن را بزرگ تر نشان می دهد.

آشپزخانه مدرن خاکستری

 • آشپزخانه کلاسیک به رنگ خاکستری

در آشپزخانه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید از مدل کابینت شیکر استفاده شده است و زیبایی دکور این آشپزخانه در مقایسه با سبک روستیک زیباتر و خاص تر است.

قرار گرفتن کانتر مرمر بر روی کابینت و حضور قفسه های قابل دسترسی که درون آن ها ظروف چینی قرار گرفته است نمایی بی نظیر به این دکوراسیون کلاسیک بخشیده است.

علاوه بر آن استفاده از دیوارپوش بین کابینتی که مابین اجاق گاز و هود قرار گرفته تاثیر بسزایی در جذابیت این آشپزخانه دارد.

آشپزخانه کلاسیک خاکستری

 • استفاده از خاکستری تیره در آشپزخانه

برخی افراد گمان می کنند انتخاب رنگ خاکستری خصوصاً تن تیره آن برای آشپزخانه کوچک گزینه مناسبی نیست، زیرا فضای آن را گرفته و تیره می کند؛ اما آشپزخانه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید کاملاً عکس این تصور را نشان می دهد.

استفاده از رنگ خاکستری تیره برای کابینت ها، کانتر اطراف سینک ظرفشویی، صندلی، قابلمه و چراغ ها چشم هر بیننده ای را خیره می کند و استفاده از تن روشن خاکستری در دیگر قسمت های آشپزخانه فضا را تازه و روشن تر نشان می دهد.

آشپزخانه تیره خاکستری

 • ترکیب رنگ خاکستری و مسی

رنگ مسی گزینه ای مناسب برای استفاده در دکوراسیون آشپزخانه خاکستری است. حضور اجاق گاز و چراغ های آویزان مسی در فضای آشپزخانه ای که با رنگ خاکستری طراحی شده نمایی بی نظیر ایجاد می کند.

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید ترکیب رنگ خاکستری و مسی در فضای آشپزخانه دکوراسیونی معاصر  و بی نظیر ایجاد کرده است.

بخوانید!  روش های بازسازی شومینه قدیمی

آشپزخانه زیبای خاکستری

 • استفاده از جزیره خاکستری هایگلاس

در آشپزخانه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید جزیره آشپزخانه از جنس هایگلاس خاکستری ساخته شده است. هایگلاس خاکستری به دلیل سطح صاف و صیقلی خود باعث انعکاس نور شده و نمایی بسیار زیبا و جذاب در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می کند.

جزیره خاکستری

 • استفاده از رنگ خاکستری روشن

استفاده از رنگ خاکستری روشن در کنار رنگ سفید فضایی روشن و دلگشا در آشپزخانه ایجاد می کند. رنگ خاکستری و سفید هر دو جزء رنگ های خنثی محسوب می شوند و حضور این دو رنگ خنثی در آشپزخانه مکانی سرد و خنک برای انجام فعالیت های روزمره و آشپزی در این مکان فراهم می کند.

خاکستری روشن

 • استفاده از طیف های مختلف رنگ خاکستری

استفاده از سایه های مختلف رنگ خاکستری در فضای یک آشپزخانه نوعی انسجام و هارمونی ایجاد می کند که چشم هر بیننده ای را خیره می نماید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید رنگ دیوارها و جزیره آشپزخانه با خاکستری تیره، کابینت ها با رنگ خاکستری روشن و دیوارپوش بین کابینتی و کانترها با خاکستری روشن طرح دار انتخاب شده اند.

علاوه بر موارد ذکر شده استفاده از رنگ روشن در سایر اجزای آشپزخانه در کنار خاکستری روشن، فضایی دلباز، روشن و دوست داشتنی ایجاد کرده است.

طیف خاکستری

ایده های طراحی حمام با رنگ خاکستری

 • ساخت دیوار بتنی

اگر طراحی حمام به گونه ای است که به شما اجازه استفاده از یک دیوار بتنی خاکستری رنگ را می دهد، به اجرای چنین ایده ای فکر کنید. اگر قصد دارید از این ایده در طراحی حمام استفاده نمایید، در کنار آن از کفپوش خاکستری رنگ نیز استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که برای عمق بخشی به فضای حمام از رنگ های دیگر نیز در کنار این رنگ استفاده نمایید. برای مثال شما می توانید از رنگ های قرمز یا سبز به این منظور استفاده کنید. بهتر است برای انجام این کار نمونه ای از رنگ های غالب را استفاده نمایید.

دیوار بتنی خاکستری

 • استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار و کفپوش

اگر تمایل به استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار و کفپوش دارید، بهتر است از متریال مشابه برای آن ها استفاده نکنید. برای مثال شما می توانید از دو نمونه کاشی مختلف که هر دو خاکستری رنگ هستند، استفاده نمایید.

این کار باعث ایجاد نمای زیبایی در حمام می شود. به این منظور بهتر است از طیف روشن رنگ خاکستری برای کفپوش و از طیف تیره تر برای دیوار استفاده نمایید. این ترکیب باعث ایجاد نمای زیبایی می شود.

دیوارپوش خاکستری

 • استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار

اگر تمایل به استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار دارید، می توانید در کنار آن از رنگ سفید استفاده نمایید. هم چنین از آن جایی که رنگ خاکستری رنگی خنثی و تطبیق پذیر است می توانید از سایر رنگ ها در کنار آن استفاده کنید. استفاده از این ایده در طراحی به سبک مدرن بسیار کاربرد دارد.

استفاده از خاکستری برای دیوار

 • استفاده از چوب در کنار رنگ خاکستری

اگر از المان های چوبی در طراحی حمام استفاده کرده اید، در کنار آن از رنگ خاکستری استفاده نمایید. انجام این کار باعث ایجاد فضایی روشن تر در حمام می شود.

برای مثال این امکان وجود دارد که از رنگ خاکستری برای دیوار و در کنار آن از کاشی های طرح چوب یا کفپوش های چوبی مناسب حمام استفاده نمایید. استفاده از چوب باعث عمق بخشی به فضای حمام می شود.

حمام خاکستری

 • استفاده از سنگ مرمر در کنار رنگ خاکستری

استفاده از سنگ مرمر در کنار رنگ خاکستری باعث ایجاد ترکیب بسیار زیبایی در حمام می شود. سنگ مرمر از جمله المان های طبیعی هستند که استفاده از آن ها در طراحی قسمت های مختلف خانه از جمله طراحی حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.

ترکیب این سنگ با رنگ خاکستری نیز باعث ایجاد نمایی لوکس در حمام می شود. برای اجرای این ایده می توانید از رنگ خاکستری برای رنگ آمیزی دیوار و در کنار آن از سنگ مرمر برای سنگ روشویی یا به عنوان کفپوش استفاده نمایید.

 • استفاده از وان خاکستری رنگ

استفاده از یک وان خاکستری رنگ در حمام در کنار سایر رنگ ها از رنگ های پاستیلی گرفته تا رنگ سیاه، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. اگر در کنار استفاده از وان خاکستری رنگ تمایل به استفاده از رنگ خاکستری برای دیوارها و کفپوش دارید، بهتر است از دو طیف مختلف به این منظور استفاده نمایید.

طراحی حمام خاکستری

 • استفاده از کاغذ دیواری

امروزه انواع مختلفی از کاغذ دیواری هایی که قابلیت استفاده در طراحی حمام دارند در دسترس می باشند. به این منظور می توانید از کاغذ دیواری های خاکستری رنگ در انواع طرح استفاده نمایید.

در صورت تمایل به استفاده از کاغذ دیواری خاکستری رنگ در حمام پیشنهاد ما به کارگیری یک کاغذ دیواری در قسمت بالایی دیوار و استفاده از رنگ خاکستری تیره برای قسمت پایین دیوار می باشد.

این کار به ایجاد عمق در فضای حمام نیز کمک شایانی می کند. استفاده از این روش در طراحی مدرن کاربرد فراوانی دارد. در صورت استفاده از کاغذ دیواری بهتر است برای انتخاب سایر المان ها از انواع ساده استفاده نمایید.

کاغذ دیواری خاکستری

 • استفاده از رنگ خاکستری تیره

اگر فضای حمام خانه بزرگ است و تمایل به استفاده از رنگ خاکستری در طراحی آن دارید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ خاکستری تیره می باشد. در کنار استفاده از رنگ خاکستری تیره می توانید از المان های چوبی استفاده نمایید. استفاده از رنگ متالیک در کنار این رنگ نیز باعث ایجاد نمای بسیار زیبا و چشمگیری می شود.

خاکستری تیره

 • استفاده از نورپردازی مناسب

استفاده از یک روش نورپردازی مناسب در طراحی داخلی و در تمامی قسمت های خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آن چه که به زیبایی رنگ خاکستری درطراحی حمام می افزاید، استفاده از لوسترهای مناسب حمام می باشد.

استفاده از انواع لامپ و لوسترها در طراحی حمام به میزان روشنایی دلخواه شما بستگی دارد. استفاده از لوستر در کنار رنگ خاکستری باعث ایجاد فضایی کلاسیک می شود. در طراحی مدرن می توانید از انواع لامپ ال ای دی نیز استفاده نمایید.

خانه خاکستری روشن

طراحی قسمت ورودی خانه با رنگ خاکستری

یکی از رنگ هایی که می توان در طراحی قسمت ورودی مورد استفاده قرار داد، رنگ خاکستری می باشد. بهتر است در کنار رنگ خاکستری در این قسمت از طیف رنگ های گرم استفاده نمایید.

با استفاده از رنگ های گرم در کنار رنگ خاکستری در این قسمت می توان فضایی گرم برای ورود مهمانان ایجاد نمود.

طراحی راهرو خاکستری

 • استفاده از فرش خاکستری

از ایده هایی که می توانید در طراحی این قسمت مورد استفاده قرار دهید، به کارگیری یک فرش خاکستری رنگ و در کنار آن استفاده از گیاهان طبیعی می باشد.

فرش خاکستری

 • استفاده از المان های خاکستری

همان طور که قبلا نیز اشاره شد، رنگ خاکستری رنگی خنثی می باشد و می توان از سایر رنگ ها در کنار آن استفاده کرد. بنابراین این امکان وجود دارد که از انواع رنگ های مورد علاقه خود به این منظور استفاده نمایید.

همچنین می توانید در قسمت ورودی خانه از المان هایی به رنگ خاکستری مانند تابلو عکس، آباژور، میز و صندلی، اینه و میز کنسول و … در کنار سایر رنگ ها استفاده نمایید.

طراحی ورودی خانه خاکستری

نکات پایانی

انتخاب رنگ مناسب تاثیر بسزایی در طراحی خانه شما دارد. ترکیب رنگ خاکستری با یک رنگ غالب به شما در ایجاد یک طراحی زیبا کمک می کند. با استفاده از ایده ها و نکات ارائه شده در این مطلب می توانید خانه خود را به بهترین شکل طراحی کنید.