درباره ما

مجموعه ساختمانچی از اواخر سال ۱۳۹۵ با هدف راه اندازی یک سامانه جامع اینترنتی در حوزه صنعت ساختمان در ایران توسط تعدادی از فارغ التحصیلان و فعالان حوزه IT و صنعت ساخت و ساز کشور شروع به فعالیت نمود.در ماه های اولیه پس از بررسی قسمت های مختلف این صنعت گسترده و همچنین وب سایت های موجود در این زمینه و یافتن کمبودها و نقاط ضعف موجود در صنعت ساخت و ساز کشور و با مشورت و همفکری با بسیاری از اساتید و اهالی فن توانستیم لیست نهایی این مشکلات را با توجه به اولویت های فعالان این حوزه تهیه نماییم.

پس از مشخص شدن مشکلات و نیازهای اصلی این صنعت، بر آن شدیم تا با تکیه بر توانایی های تیم فنی و انفورماتیک خود بسترهای لازم را برای دسترسی عموم مردم کشور چه در پایتخت و چه در دورترین نقاط مرزی کشور را بر بستر اینترنت فراهم نماییم. لذا با برنامه ریزی های انجام شده تصمیم بر آن شد تا با راه اندازی وب سایت و همچنین اضافه نمونه اپلیکیشن موبایل در کنار آن بتوانیم تمامی نیازهای موجود را براورده نماییم.

ارائه اطلاعات بروز در زمینه های مختلف ساختمان به فعالان این حوزه اعم از مهندسان، پیمانکاران، تولید کنندگان، علاقه مندان و دانشجویان از اهم اولویت های این مجموعه می باشد.

در این راستا در گام اول، مجله ساختمانی ساختمانچی در جهت ارائه جدیدترین مقالات در حوزه صنعت ساختمان راه اندازی شد و در حال حاضر با مجموعه ای بیش از 2000 مقاله و آموزش تخصصی در خدمت علاقه مندان می باشد.

ساختمانچی

در گام دوم اهداف مجموعه، با راه اندازی قسمت ارائه قیمت مصالح، محصولات و دستمزدهای ساختمانی سعی نموده ایم که بتوانیم جدیدترین قیمت ها در این حوزه ها را در اختیار ساختمان سازان و اهالی فن قرار دهیم.

همچنین تولید کنندگان و استادکارهای ساختمانی می توانند با ثبت قیمت و دستمزدهای خود به صورت رایگان، با فعالان این حوزه به صورت کاملا رایگان و مستقیم در تماس باشند.

قیمت مصالحدر گام سوم و همزمان با نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران توانستیم از اپلیکیشن ساختمانچی رونمایی نماییم تا امکان استفاده راحت تر و بهتر را برای همه مخاطبان ساختمانچی فراهم نماییم.

این اپلیکیشن که در مرحله اول برای سیستم های اندروید ارائه شده است، شامل امکاناتی نظیر مقالات آموزشی حوزه ساختمان، اخبار، نمایشگاه ها، تصاویر ساختمانی و همچنین قیمت مصالح، تجهیزات، ابزار و دستمزد استادکارهای ساختمانی می باشد.

اپلیکیشن ساختمانچی

در گام چهارم و هم زمان با شیوع بیماری کرونا در سطح جهان و کشور و تعطیل شدن بسیاری از مشاغل، تصمیم بر آن گرفتیم تا یکی از مهمترین قسمت های مورد نیاز برای صنعت ساخت و ساز، یعنی طراحی نقشه های ساختمانی را در یک پلتفرم مخصوص و به صورت برون سپاری کارها توسط کارفرمایان و همچنین اجرای دورکاری توسط طراحان راه اندازی نماییم.مهمترین نکته در این سیستم کاهش هزینه های طراحی در کنار بالا نگه داشتن کیفیت کارها می باشد. کارفرمایان می توانند نقشه مورد نظر خود به همراه اطاعات لازم را بعنوان یک پروژه مشخص مطرح نمایند و طراحان پیشنهادات خود برای طراحی به صورت دورکاری را برای هر پروژه ارسال نمایند و کارفرما بر اساس عواملی همچون قیمت، تجربه و امتیاز طراح نسبت به انتخاب طراح مورد نظر اقدام نماید.

دیزاین