%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

kianborna

آشپزخانه از جمله قسمت های خانه می باشد که طراحی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بدون شک ایده های زیادی در این زمینه وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها به یک طراحی زیبا در آشپزخانه دست یابید. شما از چه ایده هایی برای طراحی آشپزخانه استفاده کرده اید؟ به نظر شما برای طراحی آشپزخانه از چه راهکارهایی می توان استفاده کرد؟ استفاده از کدام رنگ ها می تواند در زیبایی آشپزخانه نقش داشته باشد؟ در ادامه این مطلب از ساختمانچی راهکارها و ایده های هیجان انگیزی در جهت طراحی آشپزخانه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

استفاده از کاشی های زمردی

آیا تا به حال به استفاده از کاشی هایی به رنگ زمرد فکر کرده اید؟ استفاده از این کاشی ها بدون شک نمای بسیار زیبایی در طراحی آشپزخانه ایجاد می کند و باعث عمق بخشی به فضای آشپزخانه می شود. استفاده از کاشی هایی با این ویژگی بدون شک نمای بسیار زیبایی در آشپزخانه به وجود می آورد. به این منظور می توانید برای طراحی دیوار بین کابینتی از کاشی هایی به این رنگ استفاده نمایید. استفاده از کاشی های شیشه ای زمردی رنگ بدون شک نمایی بسیار متفاوت و چشم گیری در آشپزخانه ایجاد می کند.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از رنگ خاکستری

اگر تصمیم به استفاده از رنگ خاکستری در طراحی آشپزخانه دارید، پیشنهاد ما استفاده از انواع مختلف طیف های این رنگ در کنار یکدیگر می باشد. استفاده از المان و رنگ هایی که در کنار این رنگ کنتراست ایجاد کند نیز می تواند در زیبایی آشپزخانه نقش داشته باشد. استفاده از این رنگ می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه به شما کمک کند. استفاده از طیف روشن این رنگ باعث ایجاد حس سرزندگی در فضای آشپزخانه می شود.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از رنگ های مکمل

آیا تا به حال به استفاده از رنگ های مکمل در طراحی آشپزخانه فکر کرده اید؟ بدون شک استفاده از رنگ های مکمل در طراحی آشپزخانه می تواند در ایجاد جذابیت دیداری به شما کمک کند. برای این کار باید از دو رنگ مکمل که در کنار یکدیگر هارمونی زیبایی ایجاد می کنند، استفاده نمایید. در استفاده از رنگ ها جسارت داشته باشید و از رنگ هایی با کنتراست بالا استفاده کنید.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از چوب در طراحی آشپزخانه

چوب نمونه ای از بهترین المان های طبیعی است که می توان در طراحی داخلی از آن استفاده کرد. استفاده از این المان در آشپزخانه بدون شک نمای بسیار زیبایی ایجاد کرده و یکی از المان های طبیعی تاثیرگذار در این قسمت از خانه شناخته می شود. استفاده از چوب در جهت القای گرما به فضای آشپزخانه به شما کمک خواهد کرد. هم چنین از دیگر مزیت های این المان می توان به تطبیق پذیری آن و قابلیت استفاده در انواع سبک های طراحی اشاره کرد. برای مثال سبک بوهمیا از جمله سبک هایی است که استفاده از چوب در آن از مشخصه های اصلی می باشد. در صورت استفاده از چوب از نورپردازی مناسب نیز استفاده نمایید.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از بافت های مختلف در کنار یکدیگر

استفاده از بافت های مختلف در کنار یکدیگر، باعث ایجاد نمای منحصر بفردی در آشپزخانه می شود. هم چنین استفاده از این ایده می تواند در ایجاد عمق در فضای آشپزخانه نیز به شما کمک کند. اما به یاد داشته باشید که تنها از دو یا سه بافت در کنار یکدیگر استفاده کرده و در انجام این کار زیاده روی نکنید. به این منظور می توانید از یک فرش و پرده مناسب استفاده نمایید.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از شلف های دیواری

استفاده از شلف های دیواری در طراحی آشپزخانه از جمله ایده های مناسب شناخته می شود. از این شلف ها می توان برای قرار دادن وسایل تزئینی و در جهت ایجاد فضای زیبا استفاده کرد. استفاده از شلف های دیواری در آشپزخانه های کوچک می تواند جنبه کاربردی داشته و در جهت قرار دادن وسایل آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از تم رنگی در طراحی آشپزخانه

در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ های مختلف در طراحی آشپزخانه دارید،  بهتر است از رنگ هایی که با یکدیگر تطابق دارند استفاده کرده و در جهت ایجاد تعادل در فضای آشپزخانه از رنگ های خنثی مانند رنگ سفید یا خاکستری نیز در کنار آن ها استفاده نمایید. برای مثال استفاده از رنگ هایی مانند زرد، نارنجی و سبز می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید. پیشنهاد ما استفاده از این ایده در طراحی آشپزخانه های بزرگ می باشد و بهتر است برای طراحی آشپزخانه های کوچک از رنگ های خنثی استفاده نمایید. چرا که استفاده از رنگ های خنثی با طیف روشن می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه به شما کمک کند.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از لوستر مناسب

نورپردازی مناسب یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در زیبایی آشپزخانه می باشد. استفاده از لوستر مناسب در این جهت می تواند کمک شایانی به شما داشته باشد. انتخاب لوستر باید با توجه به سبک طراحی آشپزخانه صورت پذیرد. استفاده از لوستر به عنوان المانی غالب می تواند در زیبایی آشپزخانه به شما کمک کند.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از رنگ آبی

استفاده از طیف تیره رنگ آبی در کنار المان های چوبی مانند کابینت و کفپوش چوبی با ایجاد کنتراستی زیبا می تواند نمای بسیار منحصر بفردی در آشپزخانه ایجاد نماید.%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

استفاده از طراحی ساده

بدون شک همه ما با این قانون که زیبایی در سادگیست، آشنایی داریم. استفاده از این راهکار در طراحی آشپزخانه نیز می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد. آن چه که در استفاده از طراحی ساده باید به یاد داشته باشید، ایجاد فضایی دنج و استفاده از المان هایی است که باعث القای گرما به فضای آشپزخانه می شود.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی آشپزخانه

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده های ساده در عین حال تاثیرگذار در طراحی آشپزخانه می باشد. به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند تاثیرگذاری بیش تری در طراحی آشپزخانه داشته باشد؟ استفاده از کدام یک از ایده ها و راهکارها با سلیقه شما هماهنگی دارد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه را با ما و همراهان ساختماچی به اشتراک بگذارید.