دکوراسیون اتاق خواب کوچک

ایده های دکوراسیون اتاق خواب کوچک

kianborna

دکوراسیون اتاق خواب مانند سایر قسمت های خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. اتاق خواب مکانی برای استراحت و رفع خستگی و دغدغه های روزمره است., بنابراین فضای آن باید به نحوی طراحی شود که آرامش و راحتی را به ارمغان بیاورد. انتخاب نوع دکوراسیون این مکان باید بر اساس سلیقه افراد و فضای مورد نظر صورت گیرد. اما در صورتی که فضای اتاق کوچک و محدود باشد ممکن است طراحی دکوراسیون را کمی با مشکل مواجه کند.

امروزه طراحان دکوراسیون داخلی سعی می کنند از هر قسمت از فضا استفاده کنند و دکوراسیون فضا را به نحوی طراحی کنند که مورد سلیقه افراد قرار گیرد و ظاهری زیبا و ایده آل داشته باشد. به دلیل محدود بودن فضای اتاق خواب نوع دکوراسیون و چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد که هیچ نوع هرج و مرج و آشفتگی در فضا به چشم نخورد.

در این نوشته، ساختمانچی قصد دارد تا راهکارهایی را در اختیار شما بگذارد که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. این روش ها و پیشنهادات به شما کمک می کنند تا با خیالی آسوده اقدام به طراحی اتاق خواب خود کرده و نگران کوچک بودن فضا نباشید. با ما همراه باشید.

ترفندهای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

رنگ های روشن باعث بزرگ تر نشان دادن فضا می شوند به همین دلیل طراحان و معماران رنگ های روشن مانند کرمی, سفید, آبی روشن, بژ و … را برای فضاهای کوچک پیشنهاد می دهند. این رنگ ها علاوه بر روشن نمودن فضا از نظر روانشناسی آرام بخش نیز هستند. استفاده از رنگ های روشن در فضای اتاق خواب آن را روشن تر, دلبازتر و تمیزتر نشان می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از رنگ آرامش بخش خاکستری در طیف های تیره تا روشن ایده ای مناسب برای طراحی اتاق خواب است اما برای افزایش جذابیت در این فضا باید کمی خلاقیت به خرج داده و از عناصری مانند یک فرش طرح دار پر رنگ, تاج بلند برای تخت, بالشتک, آباژور و جاشمعی آویز استفاده نمود. استفاده از این عناصر در اتاق خوابی که با رنگ خاکستری طراحی شده مانع از ایجاد یکنواختی خواهد شد.

طراحی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی به سبک روستیک مناسب ترین طرح برای اجرا در اتاق خواب های کوچک است. استفاده از عناصر دکوراتیو چوبی به شکل سر حیوانات, تزئین زیبای سقف و کاربرد صندلی چوبی نمایی بسیار زیبا در این اتاق خواب ایجاد کرده است. این عناصر چوبی اتاق خواب را به فضایی گرم, صمیمی و دوست داشتنی تبدیل می کنند.

سبک روستیک

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب نمای آن را زیباتر نشان می دهد خصوصاً اگر از مدل طرح دار آن برای پوشش دیوار پشت سر تخت استفاده شود. در انتخاب طرح و رنگ این دیوارپوش دقت کنید زیرا زمینه رنگ آن باید بر اساس رنگ غالب اتاق خواب در طیف های تیره تا روشن انتخاب شود.

%عکس - ایده های دکوراسیون اتاق خواب کوچک

برخی از اتاق خواب ها دارای سقف شیب دار هستند و همین امر باعث می شود افراد آن را به عنوان یک ویژگی منفی تلقی کنند زیرا این نوع سقف فضای اتاق را کوچک می کند. طراحان دکوراسیون داخلی این مسئله را به راحتی حل کرده و اجازه نمی دهند وجود چنین نقصی در اتاق خواب مانع از ایجاد دکوراسیون ایده آل گردد. آنها معتقدند با قرار دادن تخت در زیر این سقف علاوه بر بهینه سازی فضا, نمای چنین اتاقی زیباتر خواهد شد.

دیزاین اتاق خواب

اگر در اتاق خواب شما فضای بین قفسه های دیواری خالی است, با قرار دادن قسمت بالای تخت در این فضا می توانید اتاق خواب را بزرگتر جلوه دهید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید تخت در وسط اتاق قرار گرفته اما در عین حال دکوراسیون اتاق خواب بسیار مرتب و اصولی به چشم می آید.

تزئین اتاق خواب