%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

kianborna

انتخاب کابینت مناسب یکی از المان های مهم در طراحی آشپزخانه محسوب می شود. اگر شما نیز تمایل به تغییر در آشپزخانه دارید و به دنبال انتخاب کابینت مناسب هستید، پیشنهاد ما استفاده از کابینت های خاکستری رنگ می باشد. استفاده از کابینت های خاکستری رنگ باعث ایجاد فضایی زیبا و آرام بخش می شود. استفاده از رنگ خاکستری در آشپزخانه نتیجه خوبی دارد. اگر در کنار رنگ خاکستری از رنگ های روشن و بافت های مختلف استفاده کنید فضای بسیار مناسبی ایجاد می شود. در حقیقت استفاده از کابینت های خاکستری رنگ نسبت به کابینت های سفید، چوبی و بژ نمای غالب تری ایجاد کرده و به فضای خانه جذابیت می بخشد. بسیار از افراد  تصور می کنند استفاده از کابینت های خاکستری رنگ باعث ایجاد فضایی کسل کننده می شود. اما به واقع این چنین نیست و اگر از این رنگ به درستی استفاد شود فضای مناسبی ایجاد می کند. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از کابینت های خاکستری رنگ علاقه دارید اما در این مورد ایده ای به ذهن شما نمی رسد، در ادامه با ما همراه باشید.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

خاکستری روشن یا تیره

اگر تمایل به استفاده از کابینت های خاکستری رنگ در آشپزخانه دارید، در ابتدا باید به انتخاب طیف رنگی مناسب آن فکر کنید. آیا تمایل به استفاده از کابینت ها خاکستری روشن دارید یا بیش تر به فکر استفاده از کابینت های خاکستری رنگ تیره هستید؟ انتخاب طیف مناسب این رنگ به اندازه زیادی به اندازه آشپزخانه بستگی دارد. اگر اندازه آشپزخانه کوچک است و از نور طبیعی زیادی نیز برخوردار نیست، بهتر است به استفاده از کابینت های خاکستری روشن فکر کنید. کابینت های خاکستری روشن نور را بازتاب کرده و همین امر به روشن تر شدن آشپزخانه کمک می کند. در مقابل اگر در آشپزخانه های بزرگ از کابینت های خاکستری تیره رنگ استفاده نمایید، نمای زیبایی ایجاد شده و نتیجه کار رضایت بخش خواهد بود.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

توجه به گرم یا سرد بودن طیف رنگ خاکستری

به طور کلی می توان گفت رنگ خاکستری یکی از استاندارد ترین رنگ ها به شمار می آید. رنگ خاکستری رنگی خنثی در نظر گرفته شده و می توان در کنار رنگ های دیگر از آن استفاده کرد. طیف های رنگ خاکستری از نظر گرم یا سرد بودن متفاوت هستند. برای مثال اگر به دنبال ایجاد فضایی گرم هستید می توانید از رنگ قهوه ای مایل به خاکستری که از طیف رنگ خاکستری محسوب می شوند، استفاده نمایید. این در حالی است که رنگ خاکستری که در آن زیر رنگ آبی بیشتری وجود دارد، باعث ایجاد فضایی سرد می شود.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

رنگ آمیزی کابینت یا استفاده از کابینت جدید

اگر بودجه شما اجازه تغییر کلی کابینت ها را به شما نمی دهد، می توانید نسبت به رنگ آمیزی کابینت ها با استفاده از رنگ خاکستری اقدام نمایید. اما باید توجه داشته باشید که متریال به کار رفته در ساخت کابینت، قابلیت رنگ آمیزی داشته باشد. به یاد داشته باشید که انتخاب کابینت های جدید انتخاب های مطمئن تری هستند.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

انتخاب رنگ کانتر آشپزخانه

حال که از انتخاب رنگ کابینت مطمئن شده اید، زمان انتخاب رنگ کانتر آشپزخانه می باشد. اگر از رنگ خاکستری برای انتخاب کابینت ها استفاده کرده اید، گزینه های زیادی برای انتخاب رنگ کانتر در مقابل شما قرار می گیرد. کابینت های خاکستری رنگ در کنار کاشی های آبی و قرمز رنگ نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. در کنار آن این امکان برای شما وجود دارد که از یک کانتر مرمر یا گرانیتی استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. اگر به دنبال اجرای سبک صنعتی در آشپزخانه هستید، انتخاب یک کانتر استیل بهترین گزینه می باشد.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

ترکیب رنگ ها

اگر تمایل به استفاده از چند رنگ در طراحی آشپزخانه دارید، انتخاب کابینت های خاکستری بهترین گزینه می باشد. چرا که این امکان برای شما وجود دارد که از رنگ های مختلف در کنار این رنگ استفاده نمایید. برای مثال استفاده از رنگ خاکستری در کنار رنگ آبی روشن باعث ایجاد فضای زیبایی می شود. اگر تمایل به ایجاد فضایی گرم دارید، می توانید از رنگ قرمز در کنار رنگ خاکستری استفاده کنید. برای طراحی آشپزخانه به سبک کلاسیک نیز می توانید از ترکیب خاکستری و چوب طبیعی استفاده نمایید. از دیگر گزینه هایی که در مقابل شما قرار دارد، استفاده از رنگ خاکستری روشن در کنار رنگ زرد می باشد. هم چنین می توانید از رنگ های سفید و مشکی نیز در کنار رنگ خاکستری استفاده نمایید. ایجاد کنتراست با استفاده از این ترکیب باعث ایجاد نمای زیبایی در آشپزخانه می شود.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

انتخاب دستگیره مناسب کابینت های خاکستری

اگرچه در بیشتر مواقع از دستگیره های استیل استفاده می شود، اما به واقع انتخاب های شما به این موارد ختم نمی شود. انتخاب دستگیره مناسب برای کابینت به سبک طراحی کابینت نیز بستگی دارد. توجه داشته باشید که انتخاب یک دستگیره مناسب بر زیبایی آشپزخانه نیز تاثیرگذار می باشد.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

ایجاد استایل متفاوت در آشپزخانه خاکستری رنگ

اگر به دنبال ایجاد تغییر در آشپزخانه هستید، و از رنگ کابینت های خود خسته شده اید، استفاده از کابینت های خاکستری رنگ یکی از بهترین گزینه هایی است که در مقابل شما قرار دارد. از آن جایی که رنگ خاکستری قابلیت استفاده در کنار سایر رنگ ها را دارد، شما می توانید با توجه به طراحی آشپزخانه و استایل آن از یک رنگ مناسب استفاده نمایید.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

طراحی دیوار بین کابینتی در کنار کابینت های خاکستری رنگ

زمانی که نسبت به طراحی آشپزخانه اقدام می کنید، طراحی دیوار بین کابینتی را فراموش نکنید. در کنار کابینت های خاکستری رنگ می توانید از انواع رنگ ها مانند رنگ سفید برای طراحی دیوار بین کابینتی استفاده کنید.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

انتخاب جزیره مناسب

اگر از رنگ خاکستری برای انتخاب کابینت استفاده کرده اید، می توانید با انتخاب رنگ مناسب دیگری برای جزیره آشپزخانه به یک ترکیب زیبا دست یابید. برای مثال شما می توانید از یک کانتر سفید رنگ در کنار کابینت های خاکستری رنگ استفاده نمایید.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری

نکات پایانی

همان طور که گفته شد انتخاب رنگ خاکستری باعث ایجاد نمای زیبایی در آشپزخانه می شود. اگر از این رنگ به درستی در آشپزخانه استفاده نمایید، به طور قطع نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت خاکستری