بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - راهکارهای مهم در طراحی خانه شاد

راهکارهای مهم در طراحی خانه شاد

arian

khedmatazma

kianborna

همه ما زمان و هزینه بسیاری برای طراحی خانه خود صرف می کنیم، از این رو چرا طرحی بی نظیر و نشاط آور را انتخاب ننمائیم؟ خانه مکانی کاملاً شخصی است، از این رو می توان آن را به مکانی تبدیل نمود که احساسات و علایق شخصی شما را منعکس کند و روحیات شما را در معرض نمایش بگذارد. طراحی دکوراسیون منزل یک کار وقت گیر است و نیازمند صبر و حوصله می باشد. همانطور که می دانید زندگی در این دنیای شلوغ با تنش های فراوانی رو به رو است و همواره باید به دنبال راهی برای رهایی از آنها بود. طراحی خانه شاد یکی از روش های رفع استرس و تقویت روحیه افراد پرمشغله است، به همین دلیل ما در این نوشته از ساختمانچی سعی نمودیم راهکارهای طراحی یک خانه شاد و پرانرژی را به شما آموزش دهیم. راهکارهایی که هزینه چندانی در بر ندارند اما تاثیر آنها بر روح و روان شما کاملاً آشکار است. با ما همراه باشید.

فضا را با آیتم هایی که نماد روحیه شما هستند پر کنید

اگر یک تابلو نقاشی دارید که 10 سال پیش آن را خریداری نمودید و هنوز هم به آن علاقمند هستید، آن را درور نیندازید. این اثر هنری را در معرض دید خود قرار دهید تا با دیدن آن حسی از شادی و آرامش به شما دست دهد.

از رنگ های خنثی برای لوازم و وسایل بزرگ استفاده کنید

بودجه خود را با سرمایه گذاری بر روی وسایل باکیفیت و با رنگ خنثی که در طول زمان همواره قابل توجه هستند پس انداز کنید. وقتی وسایل بزرگ را با رنگ خنثی انتخاب کردید می توانید طبق سلیقه خود المان ها و اشیاء کوچک تر با رنگ های شاد و دلخواه در کنار آن ها قرار دهید. از بالشت ها، کوسن ها، صندلی های غذاخوری و آباژور با رنگ های شاد استفاده کنید. این وسایل هزینه زیادی در بر ندارند و هر زمان اراده کنید می توانید آن ها را تعویض نمائید.

به نورپردازی توجه کنید

از نورپردازی برای برجسته نشان دادن مکان های مورد نظر استفاده کنید. می توانید قاب عکس یا اثر هنری که به آن علاقمند هستید را با استفاده از چراغ های مخصوص زیباتر و خاص تر نشان دهید و یا مکان دنجی که برای مطالعه طراحی نموده اید را با یک نور ملایم نورپردازی کنید.

از رنگ سفید استفاده کنید

رنگ سفید رنگی تمیز، دعوت کننده و تازه است. به دلیل اینکه این رنگ نور را منعکس می کند می تواند فضای اتاق را نیز بزرگ تر نشان دهد. این رنگ نه تنها منجر به روشن و دلباز بودن فضا می شود بلکه ذهن شما را خالی از دغدغه های روزمره نموده و آرامش را به شما هدیه می نماید. راه های جدید را برای نمایش آیتم های مورد علاقه خود امتحان کنید. برای مثال می توانید بشقاب های محبوب خود را به صورت چیدمانی خاص و غیر معمول بر روی دیوار آویزان کنید و آن را به یک گالری بسیار زیبا از علایق خود تبدیل نمائید.

از آیتم هایی که برای شما ارزشمند هستند بهره ببرید

اگر شما علاقمند به خواندن کتاب هستید، بخشی از دکوراسیون خانه خود را به کتاب های مختلف اختصاص دهید. هر آنچه که علاقه دارید در طراحی خانه خود دیده شود را استفاده کنید. مطمعناً هنگامی که در خانه قدم میزنید حسی از شادی و آرامش خیال به شما دست خواهد داد. ذهن شما اینگونه آرام می شود و استرس ها و دغدغه های کاری در محیط خانه رفع می شوند.

کلکسیون خود را به شیوه ای جذاب و اعجاب انگیز به نمایش بگذارید

برای مثال اگر کلکسیونی از سنگ نمک دارید آن را در مکانی قرار دهید که در معرض دید باشد. کلکسیون هایی که هر فرد برای خود تهیه می نماید نشان از روحیات و علایق وی است، از این رو هیچ هراسی به دل راه نداده و علایق خود را در معرض نمایش بگذارید. مسلماً آن ها برای میهمانان شما جذاب و قابل توجه خواهند بود.

از آینه برای کشیده تر و روشن تر کردن فضا استفاده کنید

آینه ها فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان می دهند. آنها جزءالمان های دکوراتیو بوده و زیبایی و جذابیت دکوراسیون منزل را دو برابر می کنند. برای آنکه حضور نور را در خانه حس کنید آن ها را در زاویه ای قرار دهید که بتوانند نور را منعکس کنند. استفاده از آینه در طراحی داخلی ایده ای بسیار کارآمد است.

اجازه دهید نور خورشید فضای داخل خانه را لمس کند

تا جایی که ممکن است از نور خورشید در خانه استفاده کنید اما این نکته را به خاطر بسپارید که تابش مستقیم نور منجر به کم رنگ شدن مبلمان های پارچه ای و چوبی می گردد. هنگامی که نور خورشید به صورت ملایم می تابد می توانید از حضور آن در خانه لذت ببرید.

مکانی برای نشیمن و گپ و گفت اختصاص دهید

به چیدمان مبلمان حتماً توجه کنید. مبل ها را به نحوی قرار دهید که افراد رو به روی یکدیگر باشند و بتوانند با یکدیگر به صحبت بپردازند. در این صورت برقراری ارتباط بین آن ها راحت تر است و حسی صمیمی تر ایجاد خواهد شد.

بخشی از فضا را به گیاهان آپارتمانی اختصاص دهید

گیاهان آپارتمانی برای خانه های کوچک امروزی انتخابی بسیار مناسب می باشند زیرا علاوه بر اینکه زیبایی فضا را دوچندان می کنند، آرامش را به ارمغان می آورند. رنگ سبز گیاهان بر آرامش روح و روان تاثیر بسزایی دارد و به کاهش استرس کمک می کند.

از المان هایی که تداعی کننده خاطرات بد هستند پرهیز کنید

شما می خواهید شاد باشید، بنابراین باید هر آنچه که خاطر شما را مکدر می کند از پیش روی خود بردارید. گاهی یک المان جزئی می تواند بر روحیات شما تاثیر بد بگذارد، پس سعی کنید فقط شادی را برای خود انتخاب کنید.

بافت ها و الگوها را با هم ترکیب کنید

هنگامی که از المان های پارچه ایی استفاده می کنید نگران ترکیب بافت ها و الگوها نباشید زیرا ان ها زیبایی دکوراسیون خانه شما را چند برابر می کنند. برای مثال پارچه مبلمان و کوسن ها را به نحوی انتخاب کنید که با طرح و الگوی فرش هارمونی داشته باشند.