%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

kianborna

مدت هاست که آشپزخانه های اپن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. از آن جایی که طراحی این گونه  آشپزخانه ها به این گونه است که از فضای داخل اتاق در معرض دید قرار دارند، طراحی داخلی آشپزخانه اهمیت بیش تری پیدا می کند. برای مثال به کارگیری ایده ای که در آن ایجاد انسجام میان طراحی آشپزخانه و فضای خانه مورد توجه قرار گرفته باشد، نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. بنابراین توجه به زیبایی این گونه آشپزخانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. هم چنین علاوه بر زیبایی توجه به کاربردی بودن طراحی نیز از دیگر نکاتی است که باید در هنگام طراحی آشپزخانه های اپن در نظر داشته باشید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن خواهیم پرداخت، ایده و راهکارهایی در زمینه طراحی آشپزخانه اپن می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از طراحی کاربردی

آشپزخانه های اپن مزایای زیادی در پی دارند. یکی از بهترین مزیت های این گونه آشپزخانه ها ایجاد فضایی مناسب برای تعامل با خانواده و دوستان می باشد. از آن جایی که این گونه آشپزخانه ها به فضای اتاق نشیمن مشرف هستند، می توانید در هنگام آشپزی به صحبت با افراد خانواده و مهمانان نیز بپردازید.

%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

توجه به سبک طراحی داخلی خانه

آن چه که در طراحی آشپزخانه اپن باید مورد توجه قرار دهید، سبک طراحی داخلی خانه می باشد. سبک طراحی این گونه آشپزخانه ها باید با سبک دیزاین خانه هماهنگی داشته باشد. با قرار دادن چند صندلی اپن نیز می توانید از آن به عنوان فضایی برای صرف غذا و صبحانه استفاده نمایید. بنابراین بهتر است نسبت به نصب یک لوستر مناسب در بالای این قسمت نیز اقدام نمایید.

%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

ایجاد فضایی منسجم در آشپزخانه اپن

ایجاد فضایی منسجم نکته مهمی است که در طراحی قسمت های مختلف خانه باید مورد توجه قرار گیرد. اهمیت این نکته در طراحی آشپزخانه های اپن دو چندان می باشد. هم چنین توجه به ایجاد مثلث طلایی که همان دسترسی آسان به سینک  ظرفشویی، یخچال فریزر و گاز می باشد نیز نکته مهم دیگری است که باید به آن نوجه داشته باشید. استفاده از یک جزیره مناسب نیز از دیگر ایده های مناسب برای ایجاد انسجام در فضای آشپزخانه های اپن می باشد.

%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

انتخاب رنگ مناسب در آشپزخانه اپن

انتخاب رنگ مناسب از دیگر نکات مهمی است که باید در هنگام طراحی آشپزخانه اپن به یاد داشته باشید. پیشنهاد ما برای انتخاب رنگ مناسب در آشپزخانه های اپن به کارگیری رنگ های ساده و خنثی می باشد. برای مثال رنگ های سفید و خاکستری می توانند گزینه های مناسب برای انتخاب باشند. به یاد داشته باشید که برای انتخاب وسایل آشپزخانه نیز بهتر است از نمونه هایی که از رنگ استیل یا سفید در طراحی آن ها استفاده شده است، استفاده نمایید. در صورت تمایل به استفاده از رنگ های غالب در طراحی آشپزخانه اپن، بهتر است تنها از یک رنگ غالب در کنار رنگ های خنثی استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

استفاده از ایده های سبک صنعتی

استفاده از ایده های سبک صنعتی  می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی آشپرخانه های اپن باشد. برای مثال این امکان وجود دارد که از آجر برای طراحی دیوار غالب استفاده نمایید. استفاده از یک جزیره در ابعاد بزرگ نیز از دیگر ایده هایی است که می توانید در طراحی آشپزخانه های اپن مورد استفاده قرار دهید. به کارگیری چوب نیز از جمله راهکارهایی است که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

استفاده از اپن آشپزخانه به عنوان میز غراخوری

از دیگر مزیت های ساخت آشپزخانه های اپن، استفاده از فضای اپن به منظور صرف غذا و صبحانه می باشد. آن چه که در این جا حائز اهمیت می باشد، استفاده از صندلی مناسب می باشد. استفاده از این ایده نمونه ای از ایده های کاربردی در این زمینه می باشد.

%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

استفاده از یک طراحی ساده

استفاده از یک طراحی ساده می تواند هر آن چیزی باشد که در طراحی آشپزخانه اپن به شما کمک می کند. استفاده از کابینت هایی که در طراحی آن ها از سبک کلاسیک استفاده شده است در کنار کفپوش چوبی مناسب می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.

%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

عدم ایجاد هرج و مرج در فضای آشپزخانه

یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی آشپزخانه اپن باید به یاد داشته باشید، ایجاد فضایی منظم و به دور از هرج و مرج می باشد. بنابراین توجه داشته باشید که وسایل همیشه در جای خود قرار گیرند و از استفاده وسایل زیاد که باعث ایجاد هرج و مرج در آشپزخانه شود، خودداری نمایید.

%عکس - راهکارهای طراحی آشپزخانه اپن

اپن ام دی اف

در ساخت اپن آشپزخانه از متریال های متفاوتی استفاده می شود. نمونه ای از پرطرفدارترین انواع اپن آشپزخانه، اپن ام دی اف می باشد. طرح کابینت های ام دی اف به روکش آن ها بستگی دارد. استفاده از اپن ام دی اف در انواع سبک های طراحی امکان پذیر می باشد.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه اپن می باشد. امروزه بسیاری از آشپزخانه ها به صورت اپن ساخته می شوند و بسیاری از افراد به دنبال اجرای یک طراحی زیبا در آن می باشند. آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، مهم ترین نکاتی است که در طراحی آشپزخانه های اپن باید به یاد داشته باشید. به نظر شما کدام یک از موارد ذکر شده از اهمیت بیش تری برخوردار می باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.