%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

ایده های طراحی آشپزخانه شیک

kianborna

آشپزخانه یکی از قسمت های چند منظوره در هر خانه ای شناخته می شود که علاوه بر پخت غذا ممکن است برای صرف غذا نیز مورد استفاده قرار گیرد. از این رو توجه به طراحی آن به عنوان مکانی که در طول روز استفاده زیادی از آن می شود، حائز اهمیت می باشد. آیا شما برای طراحی آشپزخانه ای شیک ایده ای دارید؟ به نظر شما از چه روش هایی می توان برای طراحی آشپزخانه استفاده کرد؟ آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی با شما در میان می گذاریم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه ای شیک می باشد. شاید شما نیز از جمله افرادی هستید که به دنبال اجرای ایده هایی از این دست در طراحی اشپزخانه می باشید. بنابراین در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ایجاد فضایی باز در طراحی آشپزخانه

استفاده از ایده ها و راهکارهایی که در طراحی فضای باز در آشپزخانه به شما کمک کند، نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. هرچه فضای آشپزخانه بازتر باشد به سبک مدرن نزدیک تر می باشد. عواملی هم چون انتخاب رنگ و المان هایی مانند جزیره آشپزخانه و صندلی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که از ایجاد فضایی شلوغ در آشپزخانه خودداری نمایید.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

ایجاد نقطه کانونی در آشپزخانه

ایجاد یک نقطه کانونی نکته مهمی است که می تواند در طراحی آشپزخانه ای شیک به شما کمک کند. به نظر شما اهمیت این موضوع در چیست؟ طراحان داخلی بر این باورند که ایجاد نقطه کانونی می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه کارگشا باشد. استفاده از رنگ و الگوها می تواند در این زمینه ایده خوبی برای استفاده باشد. استفاده از این روش در ایجا انسجام در فضای آشپزخانه نیز به شما کمک می کند. استفاده از این روش از جمله راهکارهای ساده ای است که می تواند فضایی شیک در آشپزخانه ایجاد نماید.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

استفاده از میز غذاخوری مناسب در آشپزخانه

استفاد از میز غذاخوری مناسب در طراحی آشپزخانه ای شیک به شما کمک می کند. انتخاب نمونه ای زیبا از این المان که باید با توجه به اندازه آشپزخانه صورت پذیرد، نکته مهم و قابل توجهی می باشد. توجه داشته باشید میزی که به این منظور مورد استفاده قرار می دهید باید با سبک طراحی آشپزخانه هماهنگی داشته باشد. بدون شک استفاده از این راهکار می تواند در طراحی آشپزخانه شیک به شما کمک کند.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

انتخاب رنگ مناسب در طراحی آشپزخانه

انتخاب رنگ مناسب نکته مهمی است که در طراحی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از رنگ مناسب در طراحی آشپزخانه ای شیک نیز از این قاعده مستثنی نیست و می تواند تاثیرگذاری فراوانی در طراحی آشپزخانه داشته باشد. استفاده از رنگ مناسب در هنگام انتخاب کابینت و جزیره آشپزخانه می تواند به شما در اجرای این امر کمک کند.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

استفاده از طراحی ساده

زیبایی همیشه در سادگی می باشد. از این رو بهتر است به دنبال اجرای یک طراحی ساده در آشپزخانه بوده و از ایجاد هرج و مرج در فضای آشپزخانه جلوگیری نمایید. برای مثال از استفاده از چند رنگ مختلف در کنار الگوهای فراوان خودداری نمایید. چرا که انجام این کار به هیچ عنوان نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت. استفاده از دو رنگ تطبیق پذیر می تواند در ایجاد انسجام در فضای آشپزخانه به شما کمک کند و در عین سادگی نمای زیبایی ایجاد نماید.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

توجه به طراحی مثلث طلایی در طراحی آشپزخانه

علاوه بر زیبایی آن چه که در طراحی آشپزخانه حائز اهمیت می باشد، توجه به کاربردی بودن طراحی می باشد. منظور از مثلث طلایی دسترسی راحت به یخچال فریزر، گاز و سینک می باشد. توجه به این نکته می تواند در کاربردی بودن طراحی به شما کمک کند.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

تقسیم بندی مناسب فضای آشپزخانه

تقسیم بندی مناسب فضای آشپزخانه نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. راهکارهای زیادی برای انجام این کار وجود دارد. برای مثال استفاده از دو جزیره در طراحی آشپزخانه می تواند ایده خوبی باشد. البته استفاده از این راهکار منوط به بزرگ بودن فضای آشپزخانه می باشد. استفاده از این ایده در کاربردی بودن طراحی آشپزخانه به شما کمک می کند و در عین حال در ایجاد انسجام در فضای آشپزخانه نیز نقش مهمی دارد.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

طراحی آشپزخانه های مستطیلی شکل و باریک

شاید ظاهر این آشپزخانه ها کوچک تر از سایر آشپزخانه ها باشد. طراحی و ایجاد نمایی شیک در فضایی با این ویژگی نسبت به سایر آشپزخانه ها با چالش بیش تری رو به رو می باشد. استفاده از طراحی سبک مدرن بهترین گزینه است که برای دستیابی به یک طراحی شیک در آشپزخانه های مستطیلی شکل می توانید مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

طراحی آشپزخانه های ال شکل

اگر طراحی آشپزخانه به شکل ال می باشد، از شانس زیادی برای طراحی فضایی زیبا و شیک برخوردار می باشید. آن چه که در طراحی این آشپزخانه ها حائز اهمیت است، قرار دادن گاز در نقطه کانونی آشپزخانه می باشد.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

طراحی آشپزخانه های U شکل

اگر طراحی آشپزخانه شما به شکل U می باشد، از شانس زیادی برای استفاده فضایی وسیع برخوردار می باشید. در این صورت شما می توانید از کابینت های زیادی در طراحی آشپزخانه استفاده نمایید. هم چنین فضای کافی برای استفاده از یک میز غذاخوری مناسب نیز در اختیار خواهید داشت.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه شیک

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه ای شیک می باشد. آیا تا به حال از ایده هایی که در این جا به آن ها اشاره شد، استفاده کرده اید؟ به نظر شما استفاده از کدام ایده می تواند در طراحی آشپزخانه ای زیبا به ما کمک کند؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.