آموزش رویت

ساختمانچی

هتل های مدرن با استفاده از روش های خلاقانه و زیرکانه دکوراسیون خود را با تغییرات اجتماعی تغییر می دهند. در این نوشته ما 27 ایده از برجسته ترین مدل های طراحی هتل که مورد پسند میهمانان واقع شدند را معرفی خواهیم کرد. صاحب هتل ها سعی می کنند فضای هتل های خود را به نقاط برجسته تبدیل کنند.

این که شما یک هتل دار هستید یا در حال برنامه ریزی برای طراحی دکوراسیون هتل خود در آینده می باشید، این راهکارها و ایده ها می توانند شما را در طراحی دکوراسیون یاری دهند. در طراحی داخلی هتل تمام قسمت های آن باید مورد ارزیابی و طراحی قرار گیرند از لابی گرفته تا سرویس های بهداشتی.

اگر میهمانان حسی عالی از حضور در هتل شما پیدا کنند بار دیگر در مسافرت های بعدی نیز به این هتل مراجعه خواهند کرد. طراحی داخلی نه تنها بر زیبایی هتل شما اثر می گذارد، بلکه نقش مهمی نیز در رونق کسب و کار شما و جلب نظر میهمانان خواهد داشت.

با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی به بیان ایده هایی در زمینه طراحی هتل می پردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ایده های طراحی هتل های لوکس و مدرن

استفاده از لابی های چندمنظوره

دکوراسیون داخلی بسیاری از هتل ها بر مبنای نخستین تاثیر آن ها بر روی میهمانان اجرا می شود. ورودی لابی هتل بسیار حائز اهمیت است، چرا که اکثر رویدادهای مهم هتل در این مکان به وقوع می پیوندد.

با این روند کسب و کارهای جدید، لابی هتل ها باید یک فضای چند منظوره برای مذاکرات رسمی و غیر رسمی، محل کار با لپ تاپ و محل اتصال دستگاه ها به پریزهای برق و… باشد. این بدین معناست که یک میز قهوه خوری ساده زیبایی آن را از بین خواهد برد و نیاز به طرح های ویژه برای این قسمت ضروری است.

یک تقسیم خلاقانه در فضا ایجاد کنید و با طراحی آن به دو بخش صمیمانه و اجتماعی محیطی راحت و کارآمد فراهم کنید. لابی هتل های شیک امروزی شامل دیوارهای پوشیده از گیاهان سبز، آب نماهای داخلی، لوسترهای بزرگ، مبلمان لوکس و… می باشد.

استفاده از لابی های چندمنظوره

طراحی اتاق خواب هتل

وجود یک تخت خواب کلاسیک برای ایجاد حسی دعوت کننده در اتاق هتل کافی نیست. امروزه میهمانان هتل انتظار یک اتاق خواب غافلگیرکننده را دارند. هر نوع طراحی داخلی در حوزه هتل داری مدرن با طراحی های بعدی بسیار متفاوت است.

برخورداری از اتاق های کاری برای سفرهای کاری میهمانان، تلویزیون های مدرن و جذاب، کاناپه های اضافه کنار تخت خواب های سلطنتی بزرگ تنها چند مورد اصلی برای یک اتاق مد روز در هتل های امروزی است.

ما همچنین در برخی از هتل ها نورپرداری و دکورهای الکترونیکی ترکیبی می بینیم. این المان ها قطعا موجب می شوند میهمانانی که مایل به اقامت در هتل های منحصر به فرد هستند مجدد بار دیگر به این مکان بازگردند.

طراحی اتاق خواب هتل را جدی بگیرید

طراحی حمام های بزرگ و لوکس

حمام هتل ها مانند حمام خانه ها نیست که برای بزرگ تر نشان دادن فضای نشیمن در اتاق بتوان آن را با متراژ کمتری ساخت. گردشگران امروزی از هتل ها چیزی بیشتر از خانه هایشان انتظار دارند.

آن ها حمام های تفریحی بزرگ را نسبت به حمام های کوچک بیشتر می پسندند. در حمامی که در اتاق خواب های مجلل بنا کردید دوش های آبشاری، وان های بزرگ، لوازم بهداشتی و آرایشی و همچنین فضای زیاد در نظر بگیرید.

حمام های بزرگ و لوکس طراحی کنید

نه فقط یک رستوران بلکه یک مقصد گردشگری ایجاد کنید

آشپزی یک هنر است و رستوران باید به فضای نمایش هنر تبدیل گردد. ما هتل های زیادی داریم که این قسمت از هتل خود را به یک فضای بیادماندنی و جذاب تغییر دادند. استفاده از یک تم زیبا برای طراحی رستوران به شدت توصیه می شود. خلاقیت داشته باشید و هر مکان از هتل را به یک مقصد گردشگری تبدیل کنید.

استفاده از عناصر طبیعت

اتاق هتل های مدرن نه تنها مانند عرشه های بزرگ با تراس های وسیع گسترش یافته بلکه طبیعت به هر طریقی وارد آن ها شده است. پانل های چوبی، دکوراسیون های سنگی و آب نماهای داخلی تنها برخی از عناصر مورد استفاده برای کاهش تنش میهمانان و ایجاد فضایی دنج و آرام برای آن ها می باشد.

استفاده از راهکارهای طراحی خانه سبز

بکارگیری پنجره با سایز بزرگ برای بهره مندی از نور طبیعی بیشتر، مصالح طبیعی، دیوارهای پوشیده از گیاهان سبز، سقف های سبز، سطل های بازیافت برای میهمانان، شیر آب های الکترونیکی، مواد غذایی محلی برای پخت و پز و بازیافت آب تنها برخی از روش های ایجاد یک هتل سبز می باشند.

از راهکارهای طراحی خانه سبز ایده بگیرید

استفاده از آثار هنری بومی و محلی

این که برخی از هتل ها، میهمانان مدرن خود را از ریشه و فرهنگ بومی و محلی دور نگه می دارند کار ناپسندی است. گاهی اوقات ما به یک خانه نگاه می کنیم و طراحی خانه هیچ مشخصه ای در مورد جرئیات محلی خانه به ما ارائه نمی دهد.

خوشبختانه بسیاری از صاحب هتل ها فهمیدند که افزودن هنرهای بومی در طراحی داخلی هتل منجر به درک بهتر میهمانان از محل می شود و یک تجربه واقعی برای آن ها ایجاد خواهد کرد. از مجسمه کوچک و عکس تا اسباب و اثاثیه در یکپارچه سازی یک پروژه هنری می تواند راهی آسان برای کسب موفقیت باشد.

استفاده بیش از حد از فناوری های نوین

همه افراد به دنبال استفاده از فناوری های پیشرفته نیستند. برخی دوست دارند در زمان تعطیلات از تکنولوژی دور باشند. اکثر هتل ها صرف نظر از تمام هزینه ها بر روی استفاده میهمانان از فناوری های نوین اصرار دارند.

هنگامی که گردشگران با هدف کسب و کار به هتل می آیند تنها یک اتاق پر از تکنولوژی نوین میهمانان را به جریان کار طولانی مدت تشویق می کند.

هتل های جدید امکان نورپردازی و تهویه مطبوع هوا را دارند، حتی پرده ها با سیستم های هوشمند کار می کنند که اغلب این موارد به عنوان یک رویکرد تجاری مناسب تلقی می گردد. روش دیگر استفاده از تکنولوژی در هتل قراردادن لپ تاپ و تبلت های شخصی برای میهمانان است.

استفاده از طرح و الگوی کمتر و رنگ و بافت بیشتر

زمانی که از خانه دور هستید فرصت بیشتری برای توجه به هوش و حواس خود دارید. شاید به همین دلیل است که در اتاق هتل ها به راحتی از الگوهای بصری و بافت های متضاد استفاده می شود.

ارائه چیزی که میهمانان معمولا آن را کمتر دیدند می تواند به یک تجربه به یادماندنی منجر شود. حتی برخی ممکن است بخواهند آن تجربه را دوباره تکرار کنند. برای ایجاد یک فضای محرک از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضایی شاداب و آرامش بخش داشته باشید.

ایجاد فضایی منحصربفرد

این یک واقعیت است که خاطرات خوب تا مدت ها درذهن میهمانان باقی خواهد ماند. البته اگر اقامت منحصر به فردی را تجربه کنند و صاحب هتل ها کاملاً از این موضوع آگاهند.

لوازم جانبی چوبی، اقلام ترکیبی، فرش، پرده، شومینه، تلوزیون، وسایل بازی، موسیقی مورد علاقه میهمان، همگی یک اقامت به یاد ماندنی برای میهمانان فراهم می کنند.

فضایی منحصر بفرد ایجاد کنید

در نظر گرفتن آرامش و راحتی

اتاق های هتل باید راحتی را برای میهمانان فراهم کنند. این همان احساسی است که فرد باید در زمانی که از خانه دور است حس کند. مهم نیست اتاق هتل چقدر لوکس، مجهز به فناوری، دوست داشتنی و عجیب و غریب باشد. راحتی و آسایش یک عامل بسیار مهم در طراحی هتل است.

بخوانید!  راه پله گرد در ساختمان

دو برابر کردن افکت های نور

بیشتر طراحان هتل به هنرهای بصری توجه می کنند و این کاملا قابل درک است. شاهکارهای هنری توجه بیننده را جلب می کنند و از این رو برای یک هتل مدرن بسیار خوشایند و دلپذیر می باشند.

نور، اغلب تاثیر قابل ملاحظه ای دارد. به همین خاطر است که اکثر مواقع لابی ها را با لوسترهای عظیم الجثه و خیره‌کننده مزین می کنند. استفاده از انواع لوستر نه تنها فضا را فوق العاده زیبا بلکه آن را نیز نورانی می کند.

تاثیر نورپردازی در دکوراسیون داخلی کاملاً مشهود است و امری حیاتی در طراحی ورودی هتل محسوب می شود. بهترین روش های نورپردازی هتل نصب لامپ های آویز و لوسترهای سنگی و کریستال در گوشه و کنار و در ارتفاعات مختلف است. چنین تجهیزاتی را اغلب در هتل های 5 ستاره می بینید.

دو برابر کردن افکت های نور

جایگزین کردن رنگ و بافت با طرح

حداقل به میزان نسبی این کار را برای لابی هتل خود انجام دهید. طرح و نقش ها نمی توانند مدرن ترین انتخاب شما باشند. بنابراین بهتر است آن ها را رها کنید و بر بافت های زنده و جذاب تمرکز کنید.

رنگ توانایی روشن‌کردن یک فضا و جذاب تر کردن لابی را دارد و خیلی بیشتر از طرح های سنتی فضا را زیبا می کند. چنان چه شما در حال طراحی هتلی امروزی هستید، ایده های قدیمی طراحی هتل را کنار بگذارید و به دنبال چیزی باشید که مشتریان را تحت تاثیر قرار می دهد و آن ها را ترغیب به بازگشت می کند.

رعایت تعادل و هارمونی

یک هتل لوکس تنها با لابی و یا اتاق ها عالی نمی شود. بلکه با تمام آن چیزی که ارائه می دهد عالی به نظر می آید! ایده های طراحی دکوراسیون هتل در جهت رسیدن به ارتباطی متعادل و بصری بین اتاق های مختلف پیش می رود. این یعنی رنگ ها، سایه ها و بافت های مشابه و هماهنگ داشته باشیم.

رعایت تعادل و هارمونی

اهمیت نصب پریز های برق در جای صحیح

یکی از مسائل عمده ای که تمامی میهمانان هتل از آن شکایت دارند، نصب پریزهای برق در جاهای نادرست است. آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده که برای شارژ کردن موبایل خود مجبور به تغییر جای یک وسیله شوید؟

در واقع، این موضوع در ظاهر بسیار کم اهمیت است اما در ذهن مشتری باقی می ماند و ممکن است به همین خاطر جذب هتل دیگری شود. در نتیجه، چیدمان و طراحی اتاق های هتل باید اصولی و با فکر باشد.

قبل از این که اتاق ها را مبله کنید، در نظر بگیرید که مسافران با کیف و چمدان همراه با وسایل الکترونیکی می آیند و شما باید به اندازه کافی پریز برق در اختیار آن ها قرار دهید.

امروزه، این کار بسیار آسان است. پریزهای برق عموما در کنار کلید لامپ ها مجاور تختخواب نصب می شوند. این بدان معناست که میهمانان مجبور نیستند برای فرستادن یک پیامک و یا پاسخ به تلفن از جا بلند شوند.

آن ها می توانند به دیوار پشت تخت تکیه دهند و در حالی که موبایل خود را شارژ می کنند از آن استفاده نمایند. یک دکوراسیون کامل باید زیبا و کاربردی باشد.

اهمیت نصب پریز های برق در جای صحیح

استفاده از کفپوش

به جای استفاده از المان های از مدافتاده مانند فرش، بهتر است به دنبال کفپوش های چوبی مدرن با قابلیت استحکام بالا باشید. برخلاف فرش که شما مجبور هستید مدام با حجم زیادی از گرد و غبار روی آن سر و کله بزنید و وقت زیادی صرف تمیز کردن آن کنید، حفظ و نگهداری کفپوش بسیار آسان است. با حذف ایده های قدیمی، شما می توانید اتاق های مدرن و زیبا خلق کنید.

استفاده از آینه های دیواری

حتی زمانی که تصور می کنید اتاق را به روشنایی ایده ال رساندید، باید در خاطر داشته باشید که در اتاق خواب های یک هتل مدرن، میهمانان نور را در جاهای مشخصی از اتاق لازم دارند.

هرچه باشد، نور صرفاً المانی دکوراتیو برای ایجاد فضایی دنج نیست، بلکه وسیله ای است که با آن می توانیم اجسام را به وضوح ببینیم. هنگامی که ظاهر اتاق را به اندازه لازم با شکوه و زیبا کردید، آینه ای بزرگ در اتاق آویزان کنید و لامپی مناسب در بالای آن قرار دهید.

میهمانان هتل همیشه در حال رفت و آمد از جایی به جای دیگر هستند. آن ها به مکانی احتیاج دارند که بتوانند در آن بنشینند و جلوی آینه حاضر شوند بدون این که مجبور شوند مدام خود را در آینه مات تیره مشاهده کنند.

استفاده از آینه های دیواری

طراحی دیوارها

بیایید دوباره یادآوری کنیم، دکوراسیون زیبا برای هتل شما یک نیاز است! دیوارهای هتل مکان مناسبی برای شروع هستند. رنگ دیوارها باید از سقف تیره تر و از کف زمین روشن تر باشد. این باعث می شود حس کنیم اتاق تازه تر و بزرگ تر است.

شما باید از یک رنگ با کیفیت که دیر آسیب می بیند و نگهداری آن آسان است استفاده کنید. در مورد این سرمایه گذاری به هیچ عنوان نباید دچار شک و تردید شوید.

طراحی دیوارها

نقش تعادل

هر اصلی که در مورد تعادل به ذهنتان خطور می کند (متقارن، غیر متقارن، محوری) نقشی موثر در ایجاد فضایی میهمان پسند ایفا می کند. دکوراسیون اتاق های هتل بستگی به استایل مورد نظر دارند. اتاق های مدرن با چیدمان غیر متقارن خوب به نظر می رسند.

چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که رعایت تعادل تنها به معنای ایجاد نقطه کانونی نیست بلکه به اشکال مبلمان و دکوراسیون نیز اشاره دارد.

نقش تعادل

مجلل کردن اتاق ها

تصویر اتاق های یک هتل مجلل هرچند کوچک، برای مدتی طولانی در ذهن مردم باقی می ماند. آن ها همیشه آرزو می کنند به آن مکان بازگردند تا دوباره آن احساس خاص و ویژه به آن ها دست دهد.

جنبه خوب این پروسه این است که تجمل تنها به معنای حضور لوستری غول پیکر و گران قیمت در مکان نیست. بلکه بدین معناست که بالشتک های نرم و بزرگ نیز می توانند دقیقا همان اثر را در طراحی اتاق هتل بگذارند.

پارچه ها نیز المانی برای باشکوه کردن اتاق های هتل محسوب می شوند. پس اطمینان حاصل کنید که پتو، قالیچه های روی مبل و صندلی و ملحفه ها دقیقا جنبه خوب و مفرح زندگی را تداعی می کنند.

مجلل کردن اتاق ها

ایجاد نقطه کانونی

در طراحی مدرن هتل، هر اتاقی باید حداقل یک بخش مرکزی که توجه را جلب می کند داشته باشد. این بخش می تواند قطعه ای از کلکسیون هنری هتل، یک شومینه در جای دنج و یا یک فن آوری فوق مدرن باشد. نقطه کانونی به اتاق روح می بخشد، یعنی به بینندگان می فهماند که داستانی پشت این طراحی است و آن ها را ترغیب به دانستن آن می کند.

ایجاد نقطه کانونی

طراحی فضاهای عمومی

یکی از جنبه های گریز ناپذیر یک هتل مدرن این است که برای میهمانان فضایی برای تعامل، ارتباط و گذران وقت در خارج از اتاق ها اختصاص داده شود. در داخل هتل مکان های عمومی داریم مانند لابی، بار نوشیدنی و یا استراحت گاه. 

هیچ چیزی بهتر، دلپذیرتر و خوشایندتر از این نیست که اتاق صرفاً مکانی برای ریلکس کردن، ارتباط و صحبت با دیگران باشد. فضای عمومی، فضایی است که شما باید تم و پس زمینه مخصوص برای آن داشته باشید و یا هنری را به نمایش بگذارید که در جای دیگر نتوانستید آن را نشان دهید.

این اتاق باید ارتباط و تعامل را تسهیل کند. از این رو در طراحی آن از طیف های پررنگ، مبلمان و صندلی های راحت و دنج، بارهای سلف سرویس و یا میزی برای صرف صبحانه و بازی های جالب استفاده می شود تا مشتریان بتوانند در این فضا به دوستی ها و رفاقت های ماندگار برسند.

بخوانید!  چگونه بهترین مدل صندلی راحتی را انتخاب کنیم؟

ارائه امکانات اساسی و پایه که در گذشته به آن عادت داشتیم و شامل اتاقی با یک تخت خواب، کشو و میزی کوچک بودند، امروزه با اتاق هایی با امکانات مدرن تعویض شدند.

لیست امکانات مدرن هر ساله بزرگ و بزرگ تر می شود و باز هم به نظر می رسد برای جذاب‌کردن یک هتل کافی نمی باشند. در واقع یک هتل بدون طراحی داخلی مناسب و زیبا هیچ است.

هتل های 5 ستاره برای میهمانان، تجربه هایی با کیفیت بالا به ارمغان می آورند. در نتیجه، هتل های معروف همواره تمایل دارند بهترین دکوراسیون داخلی را داشته باشند. به همین منظور شرکت های درجه یک را برای طراحی دکوراسیون اتاق ها، حمام ها، لابی و رستوران استخدام می کنند.

طراحی فضاهای عمومی

طراحی هتل بوتیک

اگر از جمله افرادی هستید که دوست دارید هنگام مسافرت در جایی لوکس و راحت اقامت کنید، باید بدانید هتل های گران قیمت، مقصد رویایی شما هستند!

می خواهیم دقیقا بدانیم که یک هتل کوچک و گران قیمت یا همان بوتیک هتل چیست؟ منابع زیادی به شما می گویند که این گونه هتل ها، کوچک اما دارای معماری خاص، شیک، گرم و راحت هستند.

ما می خواهیم بررسی کنیم که دقیقا هتل کوچک و گران قیمت یا همان بوتیک هتل چیست. این مکان ها در واقع یک هتل کوچک است که از ده تا صد اتاق تشکیل می شوند و معمولا در یک ساختمانی که تغییر کاربری یافته قرار دارد.

این بدان معنی است که شکل ساختمان نسبت به طراحی داخلی آن در مرحله دوم اهمیت قرار دارد. شکل ساختمان نقش جزئی دارد که به هویت کلی ساختمان افزوده می شود.

این گونه اماکن فضایی گرم و دنج دارند که آن ها را  از هتل های بزرگ، لوکس و حتی تجاری جدا می کند. بدون توضیح بیشتر، اجازه دهید به پنج فاکتور در مورد طراحی هتل های کوچک و گران قیمت اشاره کنیم.

طراحی هتل بوتیک

مکان قرارگیری هتل بوتیک

اول و مهم تر از همه، محل و موقعیت هتل بیشترین اهمیت را دارد! این ویژگی کلیدی است که هتل های بوتیک را از دیگر زنجیره های بزرگ هتل جدا می کند.

این گونه هتل ها غیرمعمول اما شیک هستند. آن ها معمولا در ساختمان های تغییرکاربری یافته ایجاد شدند. یک ساختمان قدیمی در یک منطقه تاریخی می تواند به یک هتل کوچک و گران قیمت (هتل بوتیک) تبدیل شود و پذیرای مسافران و میهمانان باشد.

بسیاری از هتل های بوتیک در محله های مدرن و بازسازی شده که قدمت بسیاری دارد، اما شیک هستند و قابلیت این را دارند که در آن ها هتلی راه اندازی شود، بنا می شوند.

مکان قرارگیری هتل بوتیک

منحصر به فرد بودن هتل

یک هتل بوتیک دارای هویت بسیار متمایز است. کوچک بودن این هتل محیطی صمیمی فراهم می کند که برای بسیاری از میهمانان بسیار جذاب است. این منحصر به فرد بودن یک نام خاص تجاری لوکس به وجود می آورد که هیچ هتل زنجیره ای قادر به تقلید از آن نخواهد بود.

همچنین این هتل ها استقلال و ماهیتی دارند که برای میهمانان بسیار شخصی و خاص است. خب این تنها ویژگی این هتل ها نیست که باعث می شود آن ها برای کسانی که در حال سفر هستند و به دنبال جایی می باشند که به اندازه خانه خود راحت و دلنشین باشد، جذاب باشند.

هتل Sense Beach House مثال خوبی بر این مدعا است که به سادگی نمی تواند نادیده گرفته شود. این هتل بوتیک زیبا، دارای اتاق های راحت است و همچنین استخری در پشت بام برای ارائه به میهمانان دارد. از همه مهم تر این که، این هتل زیبا در مکانی آرام از ساحل اقیانوس درایو قرار دارد.

منحصر به فرد بودن هتل

توصیف ویژگی های طراحی

هر هتل بوتیک یک نوع طراحی منحصر به فرد و خاص دارد مگر این که به شکل زنجیره ای باشد که این هم بسیار نادر است. بنابراین تم ها و طراحی هر یک از این اماکن منحصر به فرد است.

هر اتاق دارای یک طراحی متمایز است که متفاوت از دیگری می باشد. تم کلی در این هتل ها عجیب و غریب و غیرمعمول است. گاهی اوقات طراحی با استفاده از عناصر تاریخی همراه با جنبه های معاصر ایجاد می گردد. در بعضی موارد شبیه کلبه ای در جنگل و به گونه ای خودمانی است.

اگر به دنبال سرگرمی و همچنین تم های عجیب و متفاوت هستید توجه کنید که حتی طراحی داخلی این هتل ها نیز می تواند کمی سرگرم کننده باشد. این عجیب و غیرمعمول بودن، طراحی این گونه هتل ها را بسیار منحصر به فرد و شیک جلوه می دهد. 

استفاده از المان های بومی

در طراحی هتل بوتیک معمولا تلاش بر این است که حس و حال محیط اطراف را در آن دخالت بدهند. میراث فرهنگی و فرهنگ هر منطقه جنبه های اساسی و مهمی هستند که بر طراحی یک هتل بوتیک تأثیر می گذارند.

این را می توان از طریق ساختن پنجره های بزرگ در ایوان هتل ایجاد کرد که دورنمایی از محیط اطراف را داشته باشد. همچنین می توان در طراحی داخلی و نمای بیرونی هتل از مشخصات و نمادهای آن منطقه استفاده کرد.

بدون شک هتل Alma del Pacifico یکی از زیباترین هتل های رو به ساحلی است، که می توان در آن اقامت داشت. از مجاورت آن با ساحل تا دنج و خلوت بودن ساختمان و طیف گسترده ای از گیاهان رنگارنگ و گل های زیبایی که مسیر پیاده‌رو را پوشانده است همه جزء ویژگی هایی است که این هتل را منحصر به فرد کرده است.

استفاده از المان های بومی

ارائه خدمات، غذا و نوشیدنی 

یک هتل بوتیک خدمات ویژه ای را ارائه می دهد که هر میهمان حسی خاص در آن تجربه کند. کارکنان هتل با شما همانند خانواده های سلطنتی رفتار می کنند و همه چیز از جمله لوازم سفارشی شستشو و حتی انواع بالشت ها را ارائه می دهند.

غذا و نوشیدنی ها عالی می باشند و همانند بقیه طرح های هتل، محلی هستند. اکثر هتل های بوتیک، کافه ها و رستوران های تخصصی دارند که غذاهای محلی ارائه می دهند.

ارائه خدمات، غذا و نوشیدنی 

کلام پایانی

آن چه در این نوشته از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در خصوص طراحی هتل های زیبا، لوکس و مدرن می باشد. در صورت تمایل نظرات خود را در مورد این مطلب با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

در طراحی هتل، چه امکاناتی باید در لابی در نظر گرفته شود؟

لابی هتل ها باید یک فضای چند منظوره برای مذاکرات رسمی و غیر رسمی، محل کار با لپ تاپ و محل اتصال دستگاه ها به پریزهای برق و غیره باشد.

در طراحی هتل های لوکس چه مواردی در خصوص حمام باید رعایت شوند؟

در حمامی که در اتاق خواب های مجلل ساخته می شود می بایست دوش های آبشاری، وان های بزرگ، لوازم بهداشتی و آرایشی و همچنین فضای زیاد در نظر گرفته شوند.

چه ایده هایی را می توان برای طراحی هتل دوستدار محیط زیست به کار بست؟

استفاده از پنجره با سایز بزرگ برای بهره مندی از نور طبیعی بیشتر، مصالح طبیعی، دیوارهای پوشیده از گیاهان سبز، سقف های سبز، سطل های بازیافت برای میهمانان، شیر آب های الکترونیکی، مواد غذایی محلی برای پخت و پز و بازیافت آب