آموزش رویت

ساختمانچی

در این مقاله شرکت سپهر پودر اطلس نما با دانش فنی و تجربیات 20 ساله  برای شما کاربران عزیز چند نوع محصول از مصالح ساختمانی (پودرسنگ، گچ، آهک، خاک رس) که از دیرباز جزو ملزومات ساخت و ساز بوده را همراه با کاربرد های آن معرفی کند.

محصولاتی که بعد از تبدیل شدن به دیوارها، ساختمان ها، مجسمه ها و … نشان فرهنگ، قدرت و تمدن بشریت بوده است.

پودرسنگ

پودرسنگ محصولی می باشد که در زمان حال با قیمت ناچیزی که دارد ولی فوق العاده پرکاربرد و ارزشمند می باشد. پودر سنگ هم به صورت خاک شده در طبیعت یافت می شود هم توسط کارخانه های سنگ کوبی، سنگ های کلوخه کربنات کلسیم و یا سنگ های ضایعاتی تراورتن و یا مرمریت می کوبند تا بصورت پودر سنگ در آید.

پودرسنگی که از سنگ های کلوخه کربنات کلسیم CACO3 تولید می شود از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. این پودر سنگ چسبندگی بالایی دارد و مصرف سیمان را فوق العاده پایین می آورد.

معادن این نوع پودر سنگ در بعضی از استان های کشور یافت می شود. ولی با کیفیت ترین آن ها در استان قم می باشد. توجه داشته باشید که به دلیل وجود معادن بسیار در شهر قم بهترین قیمت پودر سنگ کشور را می توان از پودر سنگ اطلس تهیه کنید.

پودر سنگ بسته به کیفیت و دانه بندی آن در صنایع مختلف کاربرد دارد. بطور مثال جهت پایین آوردن مصرف سیمان در ملات ها، موزاییک سازی، در صنعت دام و طیور بابت کلسیم فراوران، در صنعت جاده سازی به عنوان یه ماده حجم دهنده، در صنعت استخراج نفت و گاز به عنوان یک ماده سولفور زدا در صنعت کشاورزی جهت اصلاح خاک های اسیدی و … این مواردی که گفته شود قسمتی از کاربرد های این ماده ارزشمند می باشد.

بخوانید!  ویژگی های نمای ورق کامپوزیت آلومینیوم و چوب ترمو

خاک سنگ

خیلی از همکاران و یا مصالح فروشان محترم سنگ کوبیده شده را به نام پودر سنگ و بعضی دیگر از مصالح فروشان به نام خاک سنگ می شناسند. این دو اصطلاح یک محصول می باشد و فرقی با هم ندارد.

قیمت خاک سنگ بسته به کیفیت، قیمت آن متفاوت می باشد. اگر می خواهید در صنعت ساختمان استفاده کنید از پودر سنگ کلوخه معدنی بهره ببرید تا مقاوت بنای شما بالاتر باشد.

قیمت آهک

آهک در انواع مختلف با کاربردهای مختلف در بازار یافت می شود که به شرح چند مدل آهک می پردازیم. یکی دیگر از محصولات شرکت سپهر پودر اطلس نما آهک می باشد که به دلیل خرید مستقیم از کارخانه بهترین قیمت آهک کشور را می توانید از این شرکت تهیه کنید.

آهک کلوخه

آهک کلوخه از پخته سنگ آهک caco3 در دمای خاصی که معمولا بین 800 الی 1400 درجه می باشد تولید می شود که به آهک زنده و آهک آب نخورده در عوام مصرف کنندگان شناخته می شود.

عکس پودرسازان اطلس، تولیدکننده انواع پودر سنگ و آهک

آهک هیدراته

آهک هیدراته نام دیگر هیدروکسید کلسیم می باشد که در صنایع مختلف چون تصفیه آب و فاضلاب جهت بالابردن ph  آب کاربرد دارد، صنعت چرم، دندان پزشکی جهت پرکردن ریشه دندان، در صنعت غذا جهت تولید قند و نیشکر کاربرد دارد، در صنعت مس، سرب جهت شناور کردن سنگ معدنی آن مورد استفاده قرار می گیرد. آهک هیدراته در خیلی از صنایع کاربرد دارد که در مقاله های بعدی به آن می پردازیم

آهک میکرونیزه

آهک میکرونیزه از کوبش آهک زنده به ذرات ریز تر که توسط سرندها با سایزهای مختلف تولید می شود که به مش بندی معروف می باشد.

بخوانید!  iwfc، عرضه کننده انواع پارکت های چوبی باکیفیت و قیمت مناسب

این مش را از سایز 200 شروع و تا 2000 می توان تولید کرد. آهک میکرونیزه در صنایع مختلف همچون صنایع کاغذ و مواد پلیمری و … کاربرد دارد.