kianborna

digikala

abinbeton

آیا می دانید نوسازی ساختمان به چه صورت انجام می گیرد و در انجام این کار چه نکاتی باید مدنظر گرفته شود؟ همانطور که می دانید در دنیای امروز که پیوسته با رشد و توسعه همراه است تمایل افراد به زندگی در خانه های لوکس در حال افزایش می باشد.

ساخت یک بنای نوساز از نظر اقتصادی هزینه سنگینی در بر دارد از این رو نوسازی و بازسازی ساختمان راه حل مناسبی برای تغییر چهره ساختمان و تبدیل آن به مکانی زیبا و مناسب طبق سلیقه افراد در نظر گرفته شده است.

نیازهای افراد با گذر زمان تغییر می کنند به همین دلیل ظاهر یک بنا باید به نحوی باشد که نیازها را برآورده ساخته و محیطی آرامش بخش و دلخواه برای ساکنین فراهم نماید. یک فضای ایده آل مناسب با سلیقه افراد تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی و روحیات آن ها دارد، اینجاست که نوسازی همواره به عنوان موضوعی حائز اهمیت در بحث املاک مطرح می گردد.

در حال حاضر با ساخت خانه های مدرن و جدید تمایل افراد به زندگی در محیطی زیبا و دارای امکانات، بیشتر شده است. حتی افرادی که در خانه های قدیمی زندگی می کنند سعی می کنند با مشورت طراحان دکوراسیون داخلی نسبت به تغییر و بازسازی محل سکونت خود اقدام نمایند. امروزه به علت تنوع محصولات و مصالح در بازار امکان بازسازی ساختمان با هزینه های مناسب وجود دارد و افراد نگران این موضوع نیستند.

در بحث نوسازی یکسری تغییرات جزئی و کلی انجام می شود که زیر نظر متخصصین صورت می گیرند. اگر قصد دارید محل زندگی خود را بازسازی کنید به افراد متخصص در زمینه تعمیر و بازسازی مراجعه کنید تا بر اساس یکسری معیارها برای اجرای پروژه شما برنامه ریزی نمایند.

این افراد طبق اولویت ها و بودجه شما نسبت به طراحی نقشه جدید اقدام کرده و شما را در امر نوسازی راهنمایی و کمک می نمایند. بالا بودن قیمت خانه های ویلایی قدرت خرید افراد را پایین آورده و ساکنین اکثر ساختمان ها سعی می کنند با اندک هزینه فضای ساختمان را متحول نمایند.

در این نوشته از ساختمانچی به معرفی نکات مهم در نوسازی بنا پرداخته شده است که با آگاهی از آن ها می توانید راحت تر و آگاه تر اقدام به تغییر و نوسازی کنید . این موارد به شرح زیر می باشند:

نکات مهم در نوسازی ساختمان

  • تعیین اولویت ها

در نوسازی منزل اولویت های خود را مشخص کنید. تعیین کنید چه چیزی در دکوراسیون داخلی برای شما مهم تر است. آیا کفپوش بسیار اهمیت دارد یا نصب کابینت در آشپزخانه! لیستی از انتظارات خود تهیه نموده و آنها را بر اساس اولویت مرتب کنید.

بخوانید!  معرفی اجزای اصلی ساختمان

با انجام این کار راحت تر می توانید وقت و بودجه خود را طبق اولویت ها صرف نمائید. اگر برای بازسازی بودجه زیادی در نظر نگرفته اید باید تنها تغییرات جزئی در خانه اعمال نمائید و از صرف هزینه سنگین برای سایر امور خودداری کنید.

گاهی اوقات تغییراتی بسیار ساده نظیر رنگ آمیزی دیوار می تواند تغییری اساسی در چهره ساختمان به وجود آورد. بنابراین با توجه به بودجه اولویت بندی کرده و برای نوسازی آماده شوید.

نوسازی ساختمان

  • تعیین بودجه

نوسازی یک بنا باید بر اساس برنامه ریزی و بررسی معماری آن صورت گیرد زیرا در غیر اینصورت تلفات جانی و مالی به همراه خواهد آورد. بازسازی به منظور فروش یک بنا و یا تغییر در سبک زندگی انجام می شود که این دو امر نقش تعیین کننده ای در میزان بودجه برای این کار ایفا می کنند.

قبل از اقدام به بازسازی ساختمان باید میزان بودجه را در نظر گرفت. تنها با تخمین بودجه می توان یک برنامه ریزی دقیق و اصولی آماده کرد و تکلیف مجریان طرح بازسازی را برای ارائه طرح روشن نمود.

گاهی اوقات ممکن است هزینه ای که برای نوسازی ساختمان محاسبه می کنید بالا رود که با مشورت با طراحان می توانید راهکاری برای آن اندیشیده و طرحی مناسب با بودجه تهیه کنید.

  • زمان بندی انجام پروژه

مراحل انجام نوسازی ساختمان را طبق زمان بندی که از قبل آماده نمودید انجام دهید. زمان بندی به کارها نظم می بخشد و از سردرگمی جلوگیری می کند. علاوه بر آن روند اجرای پروژه با سرعت بیشتری صورت می پذیرد و از صرف هزینه های اضافی ممانعت می گردد.

  • تعیین معمار و مجری طرح

قبل از انتخاب معمار برای پروژه بازسازی منزل خود ابتدا نمونه کارهای وی را ببینید و از مهارت وی اطمینان حاصل کنید، زیرا در غیر اینصورت مجبور به صرف وقت و هزینه بالا برای رسیدن به طرح خود توسط یک مجری ناکارآمد خواهید شد. انتخاب درست مجری طرح رابطه مستقیمی با کیفیت کار و زمان اجرای پروژه دارد.

  • تعویض تاسیسات ساختمان

تاسیسات آب، برق، گاز و تلفن را بررسی نمائید تا اگر مشکلی در عملکرد آن ها وجود دارد نسبت به تعمیر اقدام نمائید. بازسازی تاسیسات ساختمان هزینه بسیار باایی نیاز دارد اما در هر صورت باید از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کرد تا بعد از نوسازی ایرادی در آن ها ایجاد نشود.

  •  دقت در اندازه گیری ها

از جمله مواردی که عدم توجه به آن هزینه بسیاری بر دوش صاحب خانه می گذارد اندازه گیری المان های مختلف است. برای مثال اگر طول و عرض کابینت آشپزخانه کم یا زیاد شود نصب آن را با مشکل مواجهه کرده و برای ایجاد ابعاد جدید متحمل به پرداخت هزینه اضافی به کابینت ساز خواهید شد.

بخوانید!  انواع درب اتوماتیک شیشه ای، لولایی و تاشو

نوسازی منزل

  • قیمت نوسازی ساختمان

در هزینه مربوط به نوسازی ساختمان عوامل متعددی مانند متراژ ساختمان، عمر بنا و قسمت هایی که نیاز به نوسازی دارند، موثر هستند. حتی شرکتی که پیمانکاری پروژه را بر عهده می گیرد، بنابر تاثیرش در بخش های مختلف بازسازی، در هزینه ها نقش مهمی ایفا می کند. در نتیجه برای نوسازی ساختمان باید با توجه به بودجه، اولویت ها را مشخص کرده و مطابق با آن ها اقدام نمود.

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به مهم ترین نکات در خصوص نوسازی ساختمان پرداختیم. امیدواریم این نکات در بازسازی خانه و نوسازی آن به شما عزیزان کمک کرده باشد. در صورت تمایل می توانید نظرات خود در این باره را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

چرا در نوسازی ساختمان باید به اولویت ها دقت کرد؟

با انجام این کار راحت تر می توان وقت و بودجه را مطابق اولویت بندی هدایت کرد.

مراحل نوسازی ساختمان چیست؟

تعیین اولویت ها، تعیین بودجه، زمانبندی انجام پروژه، تعیین معمار و مجری طرح، تعویض تاسیسات ساختمان، دقت در اندازه گیری ها

دلیل زمان بندی پروژه در پروسه نوسازی چیست؟

زمان بندی به کارها نظم می بخشد و از سردرگمی جلوگیری می کند. علاوه بر آن روند اجرای پروژه با سرعت بیشتری صورت می پذیرد و از صرف هزینه های اضافی ممانعت می گردد.

تعویض تاسیسات در نوسازی ساختمان به چه معناست؟

تاسیسات آب، برق، گاز و تلفن باید بررسی سوند تا اگر مشکلی در عملکرد آن ها وجود دارد نسبت به تعمیر اقدام شود. بازسازی تاسیسات ساختمان بعضا هزینه بسیار بالایی دارد اما در هر صورت باید از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کرد.