kianborna

digikala

abinbeton

برچسب کاشی و سرامیک امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و سبب زیباتر شدن کاشی ها و سرامیک های شما می شود. از این برچسب ها معمولا بر روی کاشی و سرامیک های حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه استفاده می شود، زیرا ضد آب بوده و به راحتی از بین نمی رود.

با توجه به این که تعویض کاشی و چسباندن کاشی های جدید کاری پر دردسر و گران می باشد، این برچسب ها جایگزین مناسبی برای این کار هستند؛ زیرا علاوه بر این که در طرح و نقش های بسیار متنوع و زیبایی وجود دارند که بسیاری از کاشی ها اصلا با این طرح ها تولید نمی شوند، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون بصرفه اند و به راحتی و با سرعت قابل اجرا می باشند.

اگر به دنبال خرید این برچسب های کاشی هستید تا نمای آشپزخانه، حمام یا سرویس بهداشتی خود را زیباتر کنید، در ادامه این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با انواع برچسب کاشی و کاربرد آن ها آشنا شوید.

کاربرد و ویژگی های برچسب کاشی

برچسب های کاشی ضد آب هستند و به راحتی بر روی هر سطح کاشی کاری شده یا سرامیک کاری شده می چسبند؛ گویی که انگار به طور کلی کاشی خود را تعویض کرده و نمونه ای دیگر را کار کرده اید. این برچسب ها با نام استیکر کاشی نیز شناخته می شوند و تنها برای کاشی هایی استفاده می شوند که دارای سطح صاف و یکدستی هستند.

اگر قصد خرید برچسب کاشی را دارید، بهتر است ابتدا هدف خود را از خرید این برچسب ها تعیین کنید. به طور مثال از این برچسب ها می خواهید برای کاشی ها دیوار حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید و یا کاشی های دیوار آشپزخانه و یا این که می خواهید برای کاشی های کف خانه این برچسب ها را خریداری کنید؟

حتما اندازه دقیق کاشی ها و مساحتی که می خواهید برچسب بزنید را تعیین کنید تا بتوانید متناسب با نیاز خود، برچسب کاشی با ابعاد مورد نظر را خریداری نمایید و تمام سطح کاشی را بپوشانید.

استیکر کاشی

انواع برچسب کاشی

برچسب های کاشی انواع بسیار متنوعی دارند و برحسب نوع مواد سازنده، طرح و نقش و کاربرد به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در ادامه این نوشته با ما همراه باشید تا با انواع برچسب کاشی آشنا شوید:

  • برچسب کاشی آشپزخانه

استیکرهایی که برای کاشی های آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، هم از نوع پلاستیکی و هم از نوع سنگی می باشند که می توانید متناسب با سلیقه خود، نمونه مناسبی از آن ها استفاده نمایید و ظاهری دکوراتیو و زیبا به آشپزخانه خود ببخشید.

  • برچسب کاشی حمام و سرویس بهداشتی

برای حمام و سرویس بهداشتی باید از برچسب هایی که کاملا پلاستیکی و ضد آب هستند استفاده کنید تا به راحتی در مجاورت آب و رطوبت، خراب و پوسیده نشده و از کاشی جدا نشوند.

بخوانید!  ثبت نام طرح ملی مسکن آغاز شد!

برچسب کاشی حمام

سطوح مختلف برای چسباندن برچسب کاشی

به طور کلی برچسب ها و استیکرهای کاشی بر روی سطومح کاشی و سرامیک صاف و صیقلی دیوارها و کف آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی چسبانده می شوند.

مزایای استفاده از برچسب کاشی

نصب آسان: به منظور چسباندن برچسب کاشی بر روی سطوح به هیچ مصالح یا ابزار جانبی نیاز نیست. نصب این برچسب ها بسیار آسان است و اگر کمی دقت و حوصله داشته باشید، به راحتی می توانید خودتان در خانه و بدون نیاز به نصاب، آن ها را بر روی سطوح کاشی و سرامیک بچسبانید.

سرعت اجرای کار: استفاده از برچسب کاشی برخلاف دیگر روش ها مانند تعویض کاشی قدیمی با کاشی های جدید، کاری راحت و پر سرعت می باشد و شما در کم ترین زمان ممکن می توانید محیط آشپزخانه، حمام یا سرویس بهداشتی خود را نو و زیبا نمایید. این گونه در اتلاف وقت نیز صرفه جویی کرده اید.

مقرون بصرفه: مهم ترین مزیتی که این استیکرهای کاشی دارد، قیمت پایین و اقتصادی آن می باشد. با مراجعه به فروشگاه های آنلاین یا حضوری می بینید که این برچسب ها تنوع بی نظیری دارند و در هر سبک و سیاقی که بخواهید می توانید نمونه ای از آن ها را خریدای نمایید. همچنین اگر از برچسب کاشی استفاده کنید به متریال دیگر برای زیرکاری نیاز ندارید و این خود سبب کاهش بسیاری از هزینه ها می شود.

مقاوم در برابر آب و رطوبت: برچسب های کاشی همگی ضد آب بوده و مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند، به همین دلیل به راحتی می توانید از آن ها در محیط های مرطوب استفاده کنید. این برچسب ها به راحتی کنده نمی شوند و از بین نمی روند.

بخوانید!  وضعیت معاملات مسکن در تهران

نگهداری و مراقبت کم: این برچسب ها به نگهداری کمی نیاز دارند و در واقع مراقبت از ان ها کار بسیار ساده ای می باشد. در صورتی که قسمتی از این برچسب ها بر اثر خراش باذ اشیاء نوک تیز کنده شود و یا اتفاقی برای آن بیوفتد، به راحتی می توان آن قسمت را تعمیر یا تعویض کرد تا مانند روز اول شود.

قابلیت جداسازی: در صورتی که بخواهید برچسب های قدیمی را بکنید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و از برچسب های جدید استفاده نمایید.

استیکر کاشی اشپزخانه

معایب برچسب های کاشی

امکان استفاده برای سطوح صاف: همانطور که پیشتر گفتیم، از برچسب های کاشی تنها می توان بر روی سطوح صاف و یکدست استفاده کرد. بنابراین اگر کاشی های شما دارای سطوح برجسته می باشند، نباید برچسب های کاشی را بر روی آن ها بچسبانید، زیرا به راحتی کنده و خراب می شوند.

مقاومت پایین در برابر حرارت: استیکرهای کاشی از مواد پلاستیکی ساخته می شوند، به همین دلیل میانه خوبی با آتش و حرارت ندارند و اگر در معرض این عوامل قرار گیرند، به سرعت مچاله و جمع می شوند.

به همین دلیل اگر قصد دارید دیوار پشت اجاق گاز را با برچسب کاشی بپوشانید، باید به فکر تدابیری باشید تا از سوختگی برچسب جلوگیری کنید. به طور مثال می توانید در این قسمت شیشه نسوزی را نصب کنید تا برچسب آسیبی نبیند.

ایجاد سطح لزج پس از کنده شدن: در صورتی که پس از مدت ها بخواهید برچسب کاشی خود را بکنید، سطحی لزج و چسبناک بر روی دیوار به جای می ماند. البته کاشی های چسبناک قابل تمیز شدن هستند اما این کار به صرف وقت و انرژی زیادی نیاز دارد.

برچسب کاشی

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی برچسب کاشی یا استیکر کاشی پرداختیم. همانطور که گفتیم این برچسب ها مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت دارند و در آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، بر روی سطوح صاف کاشی و سرامیک قابل استفاده می باشند.

امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده و به اطلاعات مفیدی در زمینه برچسب های کاشی دست یافته باشید. در صورت تمایل می توانید نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را به منظور بهبود کیفیت مطالب سایت با ما اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.