آموزش رویت

ساختمانچی

لوستر آشپزخانه المان مهمی در دکوراتیو این بخش از خانه محسوب می شود و انتخاب یک لوستر مناسب این قسمت، می تواند ایده ای بسیار جذاب و کاربردی باشد. استفاده از این روش می تواند نمایی زیبا در آشپزخانه ایجاد کند.

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن خواهیم پرداخت، راهنمای انتخاب وسیله روشنایی مناسب در آشپزخانه می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

نکات انتخاب لوستر مناسب آشپزخانه

معمولا لوسترها را در آشپزخانه در بالای میز ناهارخوری یا جزیره آشپزخانه نصب می کنند. هنگام آویزان کردن لوستر نکاتی را باید مد نظر قرار دهید که در ذیل شرح کرده ایم.

  • ارتفاع: لوستر آشپزخانه خود را به گونه ای آویزان کنید تا کمترین نقطه آن با سطح میز، 90 سانتی متر باشد.
  • قطر: قطر لوستری که روی جزیره آویزان است، باید نهایتا 30 سانتی متر کمتر از عرض رومیزی باشد تا از برخورد به سر آن جلوگیری کند. اگر می خواهید دو لوستر کوچک تر روی یک میز بلند قرار دهید، قطری تقریباً یک سوم عرض میز را انتخاب کنید.
  • رنگ: رنگ لوستر را باید متناسب با دیگر اجزای آشپزخانه انتخاب کنید. اگر تمایل به استفاده از رنگ های متضاد دارید، باید در انتخاب لوستر دقت زیادی داشته باشید. انتخاب نامناسب می تواند به زودی شما را از این لوستر خسته کند و مجبور باشید دوباره هزینه زیادی بابت تعویض آن بپردازید.
  • طرح و مدل: انتخاب طرح و مدل لوستر، متناسب با جزیره و دیگر اجزای آشپزخانه به دلیل تنوع بسیار زیاد مدل ها، شاید کار مشکلی به نظر بیاید. در ابتدا شما باید هدف خود را از انتخاب این لوستر مشخص کنید. سپس با توجه به سبک و دیزاین قسمت های مختلف آشپزخانه، لوستر ایده آل خود را انتخاب و خریداری نمایید.
  • قیمت: قیمت لوستر یکی از نکاتی است که همیشه در ابتدای کار، ذهن را به خود مشغول می کند. متناسب با میزان بودجه، لوستر مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

ایده های استفاده از لوستر آشپزخانه

استفاده از لوستر متالیک

وسایل روشنایی متالیک می تواند یکی از گزینه هایی باشد که می توانید در طراحی آشپزخانه و در جهت نورپردازی جزیره مورد استفاده قرار دهید. استفاده از وسیله روشنایی با این ویژگی می تواند به المانی غالب در طراحی آشپزخانه تبدیل شود.

برای مثال به این منظور می توانید از لوستری که از رنگ های سفید و طلایی در آن استفاده شده است، استفاده نمایید. استفاده از وسیله روشنایی که از این دو رنگ در طراحی آن ها استفاده شده باشد، می تواند در ایجاد فضایی زیبا و لوکس به شما کمک کند.

انتخاب یک وسیله روشنایی که از طراحی ساده ای برخوردار می باشد و از رنگ های سفید و طلایی در طراحی آن ها به کار رفته است، یکی از گزینه هایی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید.

لوستر متالیک

استفاده از لوستر سیاه رنگ

رنگ سیاه از جمله رنگ هایی است که می تواند باعث ایجاد فضایی شیک در آشپزخانه شود. از جمله راهکارهایی که می توانید برای استفاده از این رنگ در آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید، انتخاب وسیله روشنایی است که از رنگ سیاه در آن استفاده شده است. استفاده از لوستری با این ویژگی می تواند نمای متفاوتی در آشپزخانه ایجاد نماید.

عکس لوستر آشپزخانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

استفاده از لوستر به رنگ رزگلد

اگر از رنگ های شاد و سرزنده در طراحی آشپزخانه استفاده کردید، استفاده از یک لوستر که رنگ رزگلد در طراحی آن بکاررفته، می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

بخوانید!  25 مدل و عکس کوسن مبل[پولکی،فانتزی،سلطنتی و سنتی]

رزگلد از جمله رنگ هایی است که هیچ گاه قدیمی نشده و در انواع سبک های طراحی می توان مورد استفاده قرار داد. استفاده از انواع بافت در طراحی آشپزخانه ای که از رنگ رزگلد در طراحی آن استفاده شده است، می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید.

استفاده از وسیله روشنایی به رنگ رزگلد

استفاده از لوستر کریستال

اگر به دنبال ایجاد فضایی مجلل و زیبا در آشپزخانه هستید، پیشنهاد ما استفاده از انواع لوستر کریستال مناسب فضای آشپزخانه می باشد.

این امکان وجود دارد که از یک سایز بزرگ یا به جای آن از دو سایز کوچک مشابه استفاده نمایید. استفاده از این ایده در طراحی آشپزخانه های اپن می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد.

استفاده از لوستر کریستال

استفاده از لوستر ساده

به کارگیری یک مدل که از طراحی ساده ای برخوردار است نیز، می تواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی آشپزخانه داشته باشد. در صورتی که از المانی غالب در طراحی آشپزخانه استفاده کرده‌اید، انتخاب یک مدل ساده گزینه ای مناسب برای انتخاب می باشد.

استفاده از لوستر ساده

ترکیب مدل ها با رنگ های متفاوت

از ایده هایی که در هنگام انتخاب لوستر ساده می توانید مورد استفاده قرار دهید، انتخاب دو مدل ساده با رنگ های متفاوت و تطبیق پذیر می باشد. اگر به دنبال طراحی فضایی منحصربفرد و متفاوت هستید، می توانید از این ایده استفاده نمایید.

انتخاب رنگ مناسب برای این المان ها نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. برای مثال به این منظور می توانید از یک رنگ خنثی و در کنار آن از یک رنگ غالب استفاده نمایید.

ترکیب مدل ها با رنگ های متفاوت

انتخاب طرح متفاوت

آیا تا به حال به استفاده از لوستری که از طراحی متفاوتی برخوردار است فکر کرده اید؟ برای مثال آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای از یک مدل با طراحی متفاوت می باشد. مدل هایی با طراحی مینیمال نیز می تواند از دیگر ایده ها در این زمینه باشد.

انتخاب طرح متفاوت

استفاده از طرح مینیمال

استفاده از وسیله روشنایی در ابعاد بزرگ می تواند تاثیرگذاری فروانی در زیبایی آشپزخانه داشته باشد. بکارگیری یک مدل با این ویژگی نه تنها در طراحی سبک مینیمالیسم، بلکه در سایر سبک ها نیز امکان پذیر می باشد. در صورت بکارگیری طرح مینیمال بهتر است نمونه ای در ابعاد بزرگ انتخاب نمایید.

استفاده از طرح مینیمال

استفاده از لوسترهای قرینه

استفاده از دو لوستر که از لحاظ شکل ظاهری با یکدیگر برابر باشند، می تواند در ایجاد تعادل در فضای آشپزخانه نیز به شما کمک کند. بکارگیری آن ها می تواند در بزرگ تر نشان‌دادن فضای آشپزخانه نیز به شما کمک کند.

استفاده از لوسترهای قرینه

استفاده از لوسترهای رنگی

استفاده از رنگ ها نکته کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. از جمله راهکارهایی که می توانید با استفاده از آن از رنگ ها در طراحی آشپزخانه استفاده نمایید، انتخاب مدل های رنگی می باشد.

بخوانید!  30 ایده برای چیدمان شب یلدا

استفاده از دو یا سه مدل که از رنگ های مشابه یا متفاوت در طراحی آن استفاده می شود، می تواند ایده ای مناسب برای طراحی آشپزخانه و نورپردازی باشد.

استفاده از لوسترهای رنگی

استفاده از سبک صنعتی

سبک صنعتی نمونه ای از سبک های منحصربفرد شناخته می شود. استفاده از یک لوستر به سبک صنعتی در طراحی آشپزخانه می تواند نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد کند. از این المان می توان در طراحی آشپزخانه هایی در سبک های متفاوت استفاده کرد.

عکس لوستر آشپزخانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد نقطه کانونی

لوسترها دوست دارند در مرکز توجه باشند. چه کسی از یک لوستر براق و درخشش آن خوشش نمی آید؟ قرار دادن لوستر در آشپزخانه، راهی عالی برای ایجاد یک نقطه کانونی بصری قوی و ایجاد تعادل و تقارن در آشپزخانه است. از انتخاب لوستر نترسید، شما می توانید از لوستری با روکش های فلزی، مانند برنج آنتیک و نیکل صیقلی استفاده کنید.

لوستر جذاب

استفاده از لوسترهای فانوسی

آویزهای فانوسی، به خوبی می توانند با طرح چوبی کف آشپزخانه و جزیره آن، جفت شوند. در بالای سینک هم می توانید لوستر متفاوتی قرار دهید تا تضاد جذابی در فضا ایجاد کند.

لوستر فانوسی

استفاده از لوسترهای دیسک‌ مانند

در بالای جزیره آشپزخانه می توانید از دو یا سه لوستر دیسک‌ مانند استفاده کنید که علاوه بر طرحی ایده آل، نور خوبی هم به محیط منتقل می کند.

دیسک مانند

استفاده از لوسترهای مدرن

آشپزخانه های شیک و مدرن، به وسایل مدرنی هم نیاز دارند. استفاده از لوستری با این سبک می تواند کار را در آشپزخانه شما به اتمام برساند و محیطی رویایی و ایده آل را خلق کند.

لوستر مدرن

استفاده از لوسترهای سه شاخه

لوسترها به انواع تک شاخه ختم نمی شوند و انواع دو شاخه، سه شاخه و پنج شاخه نیز دارند. مدل سه شاخه، از پرکاربرد ترین نوع آن می باشد که به لوکس‌شدن فضا کمک بسیاری می کند.

لوستر سه شاخه

استفاده از لوسترهای سنتی

استفاده از طرح های سنتی در آشپزخانه هایی با سبک مدرن و کلاسیک می تواند انتخابی خلاقانه و منحصربفرد باشد. تلفیق دو سبک متفاوت می تواند تضادی دلنشین و آشپزخانه ای زیبا را برای کسانی که عاشق هردو سبک هستند، بوجود بیاورد.

لوستر سنتی

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه انتخاب لوستر مناسب در قسمت جزیره آشپزخانه می باشد. به نظر شما انتخاب مدل مناسب در این قسمت تا چه اندازه می تواند در زیبایی آشپزخانه تاثیرگذار باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

در انتهای این مطلب از ساختمانچی، آلبومی بسیار زیبا و جذاب از مدل ها و طرح های گوناگون لوستر مناسب آشپزخانه برای شما کاربران گرامی تدارک دیده‌ایم که تماشای آن ها خالی از لطف نمی باشد. امیدواریم از تماشای این عکس های بی نظیر لذت ببرید.

لوستر زیبا
فانوس شکل
طرح لوستر فانوسی
مدل لوستر
اویز فانوسی
عکس لوستر آشپزخانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
آویز
لوستر
لوستر جزیره
لوستر فانوس شکل
لوستر دوتایی
لوستر کلاسیک
اویز مدرن و لوکس
لوستر جدید
مدرن
اویز گرد
لوستر پنج تایی
اویز شیشه ای
لوستر مدرن
عکس لوستر آشپزخانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
دو لوستر جذاب
اویز مدرن و ساده
لوستر طرح کلاسیک
لوستر جدید و شیک
عکس لوستر آشپزخانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
عکس لوستر آشپزخانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
لوستر حصیری
لوستر ریز