%عکس - فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینت

فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینت

یکی از ضروری ترین تجهیزات در هر آشپزخانه کابینت است. کابینت عنصری مهم در دکوراسیون آشپزخانه به شمار می آید و اهمیت آن در طراحی دکوراسیون نسبت به سایر موارد مانند دیوارپوش, کفپوش و … بالاتر است. این المان ها در طرح, رنگ و سایزهای متفاوت ساخته میشوند و با توجه به نوع دکوراسیون آشپزخانه و سلیقه افراد انتخاب میشوند. آنها برای نگهداری وسایل و لوازم ضروری آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرند و از ایجاد بی نظمی و شلوغی در فضای آشپزخانه جلوگیری میکنند. برای اجرای یک دکوراسیون زیبا و اصولی در فضای آشپزخانه, پیشنهاد میکنیم انتخاب کابینت را بر اساس فاکتورهای زیر انجام دهید. با انجام اینکار به دکوراسیون مورد علاقه خود دست پیدا خواهید کرد و از انتخاب این محصول رضایت خواهید داشت.

فاکتورهای موثر در انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه به شرح زیر میباشند:

دکوراسیون

اولین نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب دکوراسیون آشپزخانه است. ابتدا نوع دکوراسیون و سبک مورد نظر برای اجرا در فضای آشپزخانه باید مشخص شود. اصولاً طراحی آشپزخانه به دو صورت مدرن و کلاسیک انجام میشود و بر اساس این دو سبک میتوان اقدام به انتخاب نوع کابینت نمود. مدل هایی که برای آشپزخانه های مدرن انتخاب میشوند بسیار ساده هستند و از نظر عرضی نسبت به مدل کلاسیک کم عرض تر میباشند. آن ها معمولاً وزن بسیار سبکی دارند و به صورت تک رنگ طراحی میشوند. رایج ترین نوع آن ها از جنس PVC و های گلاس هستند. در مقابل کابینت کلاسیک از جنس چوب بوده و طراحی آن بی نظیر و منحصر بفرد است. آن ها نسبت به مدل های مدرن ارتفاع کمتر و عمق بیشتری دارند.

%عکس - فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینت

کابینت کلاسیک

%عکس - فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینت

کابینت مدرن

رنگ

رنگ فاکتوری مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه محسوب میشود. رنگ های روشن مناسب آشپزخانه کوچک میباشند و فضای آن را بزرگ تر نشان میدهند و در مقابل رنگ های تیره باعث کوچک شدن فضای این بخش از خانه میشوند. در انتخاب رنگ این نکته را مد نظر داشته باشید که استفاده بیش از دو رنگ باعث ایجاد شلوغی در فضای آشپزخانه میشود بنابراین یا از مدل های تک رنگ استفاده کنید یا مدل هایی را انتخاب کنید که با رنگ های مکمل طراحی شده باشند. علاوه بر آن رنگ های تندی مانند قرمز, نارنجی, سبز فسفری و … اصلاً مناسب نیستند زیرا پس از گذشت زمان باعث دلزدگی شده و از جذابیت و زیبایی آنها کاسته میشود.

%عکس - فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینت

مدل درب

کابینت های آشپزخانه درب های متفاوتی دارند. با توجه به مدل آن ها، درب ممکن است به شکل مسطح, دو تایی و یا با پنل مرکزی تو رفته طراحی شده باشد. نوع درب کابینت تاثیر بسزایی در ظاهر و زیبایی آن دارد, بنابراین با توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه خود اقدام به انتخاب درب آنها نمائید.

%عکس - فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینتنور

نور یکی از فاکتورهای ضروری برای هر قسمت از خانه خصوصاً آشپزخانه میباشد. آشپزخانه هایی که نور کافی در آنها وجود ندارد باید به گونه ای طراحی شوند که فضای آنها تاریک و خفه به نظر نیاید. یکی از مواردی که در روشنایی آشپزخانه تاثیر میگذارد کابینت است. استفاده از رنگ های روشن و کابینت هایی مانند های گلاس که سطحی براق دارند برای این آشپزخانه ها مناسب میباشند. آن ها به دلیل سطح صیقلی خود نور را منعکس میکنند و باعث میشوند فضا روشن تر به چشم بیاید.%عکس - فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینت

یراق آلات

همانگونه که انتخاب نوع کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است, نوع یراق آلات آن نیز مهم میباشد. در انتخاب یراق آلات باید به این نکته دقت کنید که علاوه بر زیبایی ظاهری از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشند. بنابراین دقت در انتخاب دستگیره, لولا و تزئینات جانبی امری ضروری به حساب می آید.

%عکس - فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینتاکسسوری

اکسسوری ها از جمله مواردی هستند که حضور آنها در آشپزخانه ضروری میباشد. با تعبیه اکسسوری های مختلف در کابینت میتوان از فضا استفاده بهینه نمود و از ایجاد هرج و مرج و شلوغی در فضای آن جلوگیری کرد.

%عکس - فاکتورهای مهم در انتخاب هوشمندانه کابینت

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه فاکتور های لازم برای انتخاب کابینت مناسب آشپزخانه می باشد. اگر به دنبال یک راهنمای خرید هستید، این مطلب را از دست ندهید.