صندلی بار برای اپن آشپزخانه

51 مدل صندلی بار برای اپن آشپزخانه

kianborna

digikala

صندلی بار برای اپن آشپزخانه یک بخش کارآمد از طراحی دکوراسیون هدفمند می باشند. انتخاب درست صندلی اپن با توجه به سبک دکوراسیون و بودجه موجود اهمیت زیادی در جلوه و نمای هر آشپزخانه دارد. صندلی اپن یکی از المان هایی است که در کنار کانتر اپن یا جزیره آشپزخانه زیبایی خود را به نمایش می گذارد.

همانطور که می دانید دکوراسیون آشپزخانه اپن مانند هال یا اتاق پذیرایی قابل رویت است، بنابراین چیدمان صندلی ها تاثیر بسزایی در دکوراسیون کلی خانه خواهد گذاشت. در دنیای شلوغ و پر هیاهوی امروزی اکثر افراد در آپارتمان های 45 متری یا کوچک تر زندگی می کنند، به همین دلیل در چنین خانه هایی حداکثر استفاده از اپن آشپزخانه صورت می گیرد.

کمبود فضا در خانه ها و آپارتمان های کوچک، کانتر اپن آشپزخانه را به مکانی کاربردی برای صرف غذا تبدیل کرده است، هر چند این المان همانند یک میز نهارخوری نیست، اما می تواند نیاز اهل خانه را تا حدودی برطرف سازد. امروزه با توجه به طراحی آشپزخانه، اپن های مختلفی ساخته می شوند که برای هر کدام می توان از صندلی های شیک و زیبا استفاده نمود.

اپن آشپزخانه تنها با قرار دادن چند صندلی بار به یک میز نهارخوری تبدیل می گردد. صندلی اپن آشپزخانه در انواع صندلی بار چوبی، صندلی اپن فلزی، صندلی اپن چهارپایه، صندلی اپن پایه بلند، صندلی اپن پایه کوتاه و … در فروشگاه های عرضه مبل و صندلی در سراسر کشور موجود می باشند و مشتریان طبق سلیقه خود می توانند نسبت به خرید آن ها اقدام نمایند.

هر کدام از این صندلی ها کیفیت و دوام متفاوتی دارند که حین خرید حتماً باید به آن ها توجه شود. انواع جدیدترین صندلی های چوبی و فلزی گردان و ثابت با رنگ های متفاوت در تصاویریست که ساختمانچی در این مطلب برای شما به نمایش گذاشته است. با ما همراه باشید.

صندلی اپن

انواع صندلی بار برای اپن آشپزخانه

صندلی بار برای اپن معمولاً یک صندلی بلند است که مکانی مناسب برای نشستن پشت میز کانتر فراهم می نماید. این مدل صندلی در انواع مختلف به بازار عرضه می شود و ممکن است بسیار ساده و یا پیچیده طراحی شده باشد. از جمله بهترین صندلی های اپن آشپزخانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • صندلی بار ساده

این صندلی ها که پرطرفدارترین صندلی اپن در بازار هستند بسیار ساده و به سبک مینیمالیسم طراحی شده اند. آن ها در دو مدل پایه کوتاه و پایه بلند در بازار موجود می باشند.

صندلی بار ساده

 • صندلی بار چرخان

صندلی اپن چرخان بهترین گزینه برای اپن است، زیرا با استفاده از آن دیگر نیازی نیست هر بار صندلی را از کانتر بیرون بکشید. این صندلی ها نه تنها راحتی را برای شما به ارمغان می آورند بلکه زیبایی آن ها فوق العاده است، زیرا سبک مدرن را به خوبی در آشپزخانه به نمایش می گذارند. صندلی های اپن را مدام باید پس از استفاده در زیر کانتر قرار داد که این امر ممکن است به مرور زمان به کفپوش آشپزخانه آسیب وارد کند، اما صندلی چرخان این مشکل را رفع می نماید.

صندلی اپن چرخان

 • صندلی بار جکدار

طراحان داخلی با توجه به طرح مورد نظر خود، ارتفاع های متفاوتی برای اپن آشپزخانه در نظر می گیرند، از این رو هنگام خرید صندلی اپن باید به این نکته توجه داشت. صندلی جک دار از جمله صندلی هایی است که می توان آن را با ارتفاع اپن تنظیم نمود. این صندلی ها آسایش و راحتی را برای افراد فراهم می کنند و برای ارتفاع های مختلف قابل استفاده هستند.

صندلی بار جکدار

 • صندلی بار فلزی

اگر علاقمند به داشتن المان های استیل و فلزی در آشپزخانه خود هستید می توانید صندلی های فلزی برای اپن انتخاب کنید. صندلی اپن استیل جک دار و ساده در کنار کانتر سنگی یا فلزی زیبایی حیرت آوری به فضا می بخشند.

این صندلی ها به صورت صندلی فلزی چهارپایه، صندلی فلزی پشتی بلند و یا پشتی کوتاه در فروشگاه های عرضه مبلمان و سرویس نهارخوری موجود هستند. شهروندان تهرانی می توانند به مراکز فروش صندلی اپن در تهران مراجعه نموده و صندلی مورد نیاز خود را تهیه نمایند. بهترین صندلی اپن، صندلی فلزی است؛ زیرا به راحتی می توان آن را تمیز نمود.

صندلی بار فلزی

 • صندلی بار چوبی

صندلی چوبی از گذشته تا امروز جزء محبوب ترین صندلی آشپزخانه اپن می باشد، خصوصاً اگر کفپوش آشپزخانه از جنس پارکت چوبی انتخاب گردد. صندلی چوبی اپن در طرح ها و مدل های گوناگون ساخته و به بازار عرضه می شوند. با توجه به ارتفاع سطح اپن و رنگ کانتر آن می توانید نسبت به انتخاب صندلی آشپزخانه اقدام نمائید.

برخی افراد صندلی چوبی ساده و برخی دیگر صندلی منبت کاری شده را می پسندند، در هر صورت انتخاب با شماست که کدام مدل را انتخاب کنید. صندلی اپن چوبی مدرن این روزها به نسبت صندلی های ساده پرطرفدارتر هستند، زیرا دکوراسیون بیشتر خانه ها پیرو سبک مدرن ساخته شده اند.

صندلی اپن چوبی

نکات مهم در خرید صندلی اپن

هنگام خرید صندلی اپن قبل از هر چیز باید به راحتی آن توجه کنید، سپس مواردی نظیر ارتفاع و عرض اپن، نوع دسته و پشتی صندلی، جنس بدنه صندلی، کیفیت جنس و رنگ آن باید مد نظر قرار گیرند.

صندلی اپن باید از کیفیت و کارایی لازم برخوردار بوده و نه تنها راحتی و آسایش را برای افراد فراهم نماید بلکه با دکوراسیون آشپزخانه نیز هماهنگ شود. انتخاب و خرید بهترین صندلی اپن یک عمر راحتی و اطمینان خاطر را برای شما به ارمغان می آورد.

انتخاب صندلی مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد و در نظر گرفتن تمامی آن ها نتیجه خوبی در پی داشت. در این جا به بیان نکاتی که در هنگام خرید صندلی باید در نظر گرفته شود می پردازیم.

نکات مهم در خرید صندلی اپن

 • نوع کاربرد اولیه

برخلاف گذشته که از آشپزخانه تنها برای آشپزی استفاده می شد، امروزه به مکانی چند منظوره در اکثر خانه ها تبدیل شده است. برای مثال آشپزخانه های اپن به گونه ای طراحی شده اند که از این فضا برای دورهمی و حتی پذیرایی از دوستان استفاده شود. بنابراین باید صندلی مناسب و زیبایی که با کانتر آشپزخانه نیز تناسب داشته باشد انتخاب کرد.

استفاده از چهارپایه ها علاوه بر ایجاد فضای دنج و خودمانی، ظاهری مناسب برای پذیرایی از مهمان ها در این قسمت ایجاد می کند. هم چنین از آن ها می توان به هنگام آشپزی نیز استفاده کرد. بنابراین اگر آشپزخانه شما اپن است به فکر خرید صندلی مناسب آشپزخانه های اپن باشید.

نوع کاربرد اولیه

 • اندازه فضای آشپزخانه

خرید صندلی بدون در نظر گرفتن اندازه آشپزخانه اشتباهی بزرگ تلقی می شود. برای این کار تنها به محاسبه مقیاس چشمی اکتفا نکنید. قرار گرفتن صندلی ها باید به گونه ای باشد که فضای زیادی را اشغال نکند تا برای رفت و آمد دچار مشکل نشوید. به همین خاطر قبل از خرید صندلی به این فکر کنید که در جهت چه استفاده ای قصد خرید دارید.

برای مثال آیا قصد دارید از آن ها برای قرار گرفتن در اطراف اپن استفاده کنید و یا در نظر دارید با قرار دادن آن ها در آشپزخانه در اطراف یک میز، از آن به عنوان میز صبحانه خوری استفاده کنید. قبل از هرگونه اقدامی برای خرید صندلی این نکته را به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا در انتخاب صندلی مناسب دچار اشتباه نشوید.

اندازه فضای آشپزخانه

 • انتخاب رنگ

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید رنگ صندلی می باشد. اهمیت این کار زمانی مشخص می شود که در آشپزخانه خود از الگوی رنگی خاصی استفاده کرده باشید. برای مثال استفاده از صندلی های بنفش در آشپزخانه ای که در آن از رنگ قهوه ای استفاده شده است خوشایند نیست.

به یاد داشته باشید که در هنگام خرید صندلی رنگی متفاوت با صندلی هایی که قبلا از آن ها استفاده کرده اید انتخاب کنید. در این صورت ظاهر آشپزخانه شما تغییر چشمگیری خواهد کرد. بهتر است از انتخاب رنگی که با تِم آشپزخانه تفاوت زیادی دارد پرهیز کنید.

انتخاب رنگ

 • انتخاب جنس مناسب

انتخاب جنس مناسب صندلی آشپزخانه به اندازه مبلمان اتاق نشیمن چالش برانگیز نیست، اما با این حال برای خرید آن ها نیز باید به دنبال جنس با کیفیت باشیم. انتخاب جنس صندلی تا حدودی به سبک به کار رفته در طراحی آشپزخانه نیز بستگی دارد.

برای مثال صندلی های فلزی با سبک مدرن و صندلی های چوبی با سبک سنتی و روستیک تطابق دارند. در هنگام خرید برای اطمینان از خرید مناسب تمام اِلمان های به کار رفته در طراحی آشپزخانه را درنظر بگیرید و سپس به انتخاب صندلی بپردازید.

انتخاب جنس مناسب

 • ارتفاع صندلی اپن

هنگام خرید صندلی اپن حتماً باید به ارتفاع اپن توجه کرد. صندلی های جک دار را می توان بر اساس ارتفاع اپن تنظیم نمود، اما سایر صندلی ها را باید نسبت به ارتفاع اپن خریداری کرد. اختلاف ارتفاع 20 الی 30 سانتی صندلی با میز کاملاً ایده آل است، زیرا به راحتی می توان از میز استفاده نمود.

اصولاً ارتفاع اپن آشپزخانه یا جزیره ها 90 سانتی متر الی یک متر است، از این رو صندلی اپن باید ارتفاعی حدود 60 الی 70 سانتی متر داشته باشد. علاوه بر ارتفاع باید به عرض صندلی نیز توجه شود، زیرا اپن هر آشپزخانه با توجه به فضای آن طراحی می شود، بنابراین عرض صندلی ها باید به گونه ای باشد که با فضای اطراف اپن سازگاری لازم را داشته باشند.

ارتفاع صندلی اپن

 • خرید هوشمندانه

برای خرید صندلی آشپزخانه به خرید انواع ارزان قیمت آن فکر نکنید، زیرا آشپزخانه محلی است که وجود بخار فراوان در آن باعث ایجاد آسیب در صندلی می شود. به همین خاطر کیفیت محصول در درجه اول از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از جمله مواردی است که توجه به آن بسیار اهمیت دارد.

خرید هوشمندانه

 • بودجه مورد نظر برای خرید صندلی اپن

در بعضی مواقع شما صندلی مناسب آشپزخانه را انتخاب کرده اید اما بودجه شما امکان خرید آن را فراهم نمی کند. به یاد داشته باشید که خرید صندلی مناسب آشپزخانه نوعی پس انداز تلقی می شود. این بدان معناست که حتی اگر در هنگام خرید هزینه زیادی برای یک جنس با کیفیت پرداخت کنید، سال های سال می توانید از آن استفاده کرده و نیاز به تعویض ندارد. قبل از خرید، قیمت فروشگاه های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس برای خرید اقدام نمایید.

بودجه مورد نظر برای خرید صندلی آشپزخانه

 • انتخاب وسایل مناسب برای آشپزخانه

قبل از خرید هرگونه وسیله ای فضای آشپزخانه را به خوبی در نظر بگیرید، زیرا جایی برای اشتباه نیست. اگر در هنگام خرید، وسیله ای به چشم شما زیبا آمد اما مناسب فضای آشپزخانه نبود از خرید آن خودداری کنید. با توجه به فضای موجود، به دنبال خرید وسایل زیبا و جذاب باشید. برای مثال یک میز صبحانه خوری مناسب از جمله وسایل کاربردی است که می توان در آشپزخانه مورد استفاده قرار داد.

انتخاب وسایل مناسب برای آشپزخانه

 • انتخاب لوازم تزئینی

استفاده از لوازم تزئینی در کنار دیگر اِلمان های به کار رفته از جمله صندلی ها، روشی مناسب برای طراحی فضای آشپزخانه می باشد. با انتخاب لوازم تزئینی مناسب از خالی بودن فضای آشپزخانه جلوگیری کنید.

انتخاب لوازم تزئینی

نکات پایانی

اگر به دنبال یک صندلی اپن بی نقص و بی نظیر برای آشپزخانه هستید، بهترین راه راهنمایی گرفتن از یک طراح داخلی حرفه ای می باشد. در این صورت اطمینان حاصل خواهید کرد که نتیجه کار بی نقص و کامل خواهد شد و شما از آن راضی خواهید بود. نکته مهم دیگر قیمت صندلی آشپزخانه می باشد که در بالا تا حدودی به آن اشاره شد.

اگر برند خاصی برای خرید صندلی آشپزخانه در نظر دارید، قبل از خرید در مورد خدمات پس از فروش آن ها سؤال کنید. در انتها تعدادی از زیباترین صندلی های بار برای اپن آشپزخانه را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که امیدواریم از دیدن آن ها لذت برده و جهت ایده گرفتن بکار برید.

صندلی بار زیبا

صندلی بار متالیک

صندلی بار چوبی شیک

صندلی بار مدرن

صندلی بار چوبی روستیک

صندلی بار سفید ساده

صندلی بار جک دار

صندلی بار بیرونی

صندلی بار شیک

صندلی بار کلاسیک

صندلی بار مشکی

صندلی بار فانتزی

صندلی بار کوچک

صندلی بار حصیری

صندلی بار چوبی و استیل

انواع صندلی بار

صندلی بار قرمز ساده

صندلی بار ظریف

صندلی بار آرگونومیک

مدل صندلی بار

عکس صندلی بار

طرح صندلی بار

تصویر صندلی بار

صندلی بار لوکس

صندلی بار پلاستیکی

صندلی بار چوبی و چرمی

مدل صنذلی بار فانتزی

صندلی بار استیل

صندلی بار ام دی اف

صندلی بار ساده شیک

صندلی اپن

مدل صندلی اپن

صندلی اپن فلزی