ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

ایده های طراحی خانه ای دنج

arian

kianborna

آیا تا به حال به تعریف خانه فکر کرده اید؟ بهترین تعریف از نظر شما چیست؟ شاید بتوان گفت خانه نقطه ای امن برای تمامی اعضای خانواده می باشد. خانه مکانی است که افراد خانواده باید در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشند. اما به راستی چه راهکارهایی برای دستیابی به این ایجاد چنین فضایی وجود دارد؟ بدون شک استفاده از یک طراحی مناسب نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. آن چه که در ادامه این مطلب به بیان آن می پردازیم ارائه ایده و راهکارهایی برای دستیابی به یک طراحی دنج و آرام بخش می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

اولین نکته ای که در طراحی خانه ای دنج، راحت و آرام بخش باید به یاد داشته باشید، استفاده از مبلمان راحت می باشد. مبلمان از جمله المان های اساسی در طراحی اتاق نشیمن می باشد. آن چه که در هنگام انتخاب مبلمان باید به یاد داشته باشید، انتخاب سبک مبلمان بر اساس سبک طراحی اتاق نشیمن می باشد. انتخاب مبلمانی که در هنگام استفاده از آن احساس راحتی داشته باشید، از نکات مهمی است که باید به آن توجه نمایید. به کارگیری کوسن های رنگی می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

از دیگر راهکارهایی که می توان در جهت ایجاد فضایی دنج در خانه مورد استفاده قرار داد، ایجاد فضایی برای مطالعه می باشد. برای دستیابی به چنین فضایی انتخاب گوشه ای دنج به همراه یک میز و صندلی راحت نکته مهم و قابل توجهی می باشد. برای طراحی این قسمت می توانید از شلف های دیواری برای قرار دادن کتاب نیز استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

برای طراحی خانه ای دنج، دقت در طراحی قسمت های مختلف خانه از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال طراحی راهرو نیز به اندازه سایر قسمت های خانه مهم می باشد. برای مثال می توان از یک میز کنسول برای طراحی این قسمت استفاده کرد. برای طراحی این قسمت از خانه بهتر است از ایده های ساده استفاده کنید. توجه به نورپردازی نیز از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

بخوانید!  نکات لازم در طراحی حمام کوچک

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

اتاق خواب از قسمت های مهم در خانه می باشد. این امکان وجود دارد که هر فرد با توجه به سلایق شخصی خود نسبت به طراحی اتاق خواب اقدام نماید. استفاده از انواع بافت و پارچه های مناسب برای انتخاب رو تختی از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. هم چنین استفاده از چوب به عنوان المانی تزئینی را فراموش نکنید. برای مثال می توانید از انواع کفپوش چوب طبیعی استفاده نمایید. نورپردازی مناسب نیز نقش مهمی در طراحی اتاق خواب ایفا می کند.

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

استراتژی هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می دهیم، بستگی به فضای مورد نظر دارد و بر این اساس طراحی قسمت های مختلف خانه با یکدیگر متفاوت می باشد. برای مثال در طراحی قسمت غذاخوری استفاده از میز و صندلی راحت، فرش و استفاده از یک وسیله روشنایی مناسب در بالای میز غذاخوری از نکات مهمی است که باید به آن توجه نمایید.

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

استفاده از کاغذ دیواری می تواند در القای گرما به فضای اتاق به شما کمک کند. هم چنین می تواند باعث ایجاد نمایی زیبا در خانه شود. انتخاب نمونه مناسب از این المان و تلفیق آن با سایر وسایل می تواند نمایی زیبا در طراحی خانه ایجاد نماید.

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی دیوار از دیگر نکات مهمی است که می تواند در طراحی خانه نقش داشته باشد. استفاده از رنگ های تیره می تواند در ایجاد فضایی دنج به شما کمک کند. البته به یاد داشته باشید که در استفاده از این رنگ ها زیاده روی نکیند. به این منظور می توانید تنها برای رنگ آمیزی یک دیوار از طیف رنگ های تیره استفاده نمایید. در صورت استفاده از رنگ های تیره برای رنگ آمیزی دیوار از رنگ سفید برای رنگ آمیزی سقف استفاده نمایید. هم چنین بهتر است از کفپوش های رنگی، چوب و نورپردازی مناسب استفاده نمایید.

بخوانید!  جدیدترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

همان طور که قبلا نیز به به این نکته اشاره شد، استفاده از انواع بافت، متریال های متفاوت و رنگ ها نقش بسزایی در زیبایی خانه دارند. برای مثال استفاده از کوسن و شال مبل می تواند فضایی بسیار زیبا و دنج در اتاق نشیمن ایجاد نماید. نقش فرش در القای گرما به فضای اتاق را نادیده نگیرید و از نمونه ای متناسب با سایر المان ها استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

از دیگر المان هایی که می تواند نقش تعیین کننده ای در زیبایی فضای اتاق داشته باشد، پرده می باشد. انتخاب پرده نیز باید با توجه به اتاقی که قصد طراحی آن را دارید، صورت پذیرد. برای مثال برای انتخاب پرده اتاق خواب بهتر است از نمونه هایی که نور آفتاب به راحتی از آن عبور نمی کند، استفاده نمایید. در مقابل بهتر است برای طراحی اتاق نشیمن از انواع پرده های روشن که به شما اجازه استفاده از نور طبیعی خورشید را می دهد، استفاده کنید.

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

آخرین نکته ای که در این جا باید به ان اشاره شود، استفاده از نورپردازی مناسب می باشد. انتخاب وسایل روشنایی مناسب نیز باید با توجه کاربرد آن در فضای مورد نظر صورت پذیرد. برای مثال در طراحی فضای غذاخوری بهتر است از یک لوستر بلند با نور ملایم استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی خانه ای دنج

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه راهکارهایی در جهت طراحی خانه ای دنج، آرام بخش و راحت می باشد. به نظر شما از چه ایده های دیگری می توان در این زمینه استفاده کرد؟ آیا تا به حال از این ایده ها در طراحی خانه استفاده کرده اید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *