آموزش رویت

ساختمانچی

سنگ ماده‌ی ماندگار طبیعت و عنصر وفادار معماری است، سخت‌ترین مظهر طبیعت است و به رغم این سختی همنشین دیرینه‌ی نوع بشر بوده است؛ اولین ابزاری بود که انسان به دست گرفت؛ از آن اولین سلاح برای شکار و شکافتن دانه‌ها را ساخت، در سایه‌ی امن آن پناه گرفت و وقتی به آرامش و امنیتش پی برد در سایه‌ی آن مسکن گزید. استفاده از سنگ در معماری حالا قدمتی به دارازای تمدن انسانی دارد.

مقاومت در برابر عوامل سرسخت طبیعی، استحکام، دوام، زیبایی و شکوه سنگ از جمله دلایل اقبال انسان به استفاده از سنگ در معماری بوده است. به رغم دشواری‌های استخراج، فرآوری و در نهایت رام کردن این عنصر سرسخت طبیعی، بشر نه تنها هیچ‌گاه در استفاده از آن صرف‌نظر نکرده، بلکه هر روز بیشتر آن را جستجو کرده و وسیع‌تر به کار گرفته است.

گروه راد استون با آگاهی از همین اشتیاق به استفاده از سنگ در معماری و همچنین شناختی عمیق از نیازها و خواسته‌های معماران، طراحان و سازندگان، حضوری فعال در عرصه‌ی استخراج سنگ از معدن و تولید انواع اسلب، تایل و سنگ‌های تزئینی دارد.

معدن مرمریت دهبید شایان

این گروه صاحب امتیاز معدن دهبید شایان در استان فارس (در فاصله‌ی ۲۰۰ کیلومتری شهر شیراز) است. این معدن عظیم و زیبا با ۱۹ پله و ظرفیت استخراج سالانه‌ای بالغ بر ۲۰۰ هزار تن یکی از بزرگترین سرچشمه‌های این سنگ در ایران محسوب می‌شود. معدن دهبید شایان از نظر میزان حجم فعالیت و استخراج در میان معادن مشابه در رتبه‌ی نخست ایستاده است.

آنچه از دل این معدن استخراج می‌شود نوعی مرغوب از مرمریت کرم رنگ است؛ سنگی زیبا و جذاب در ظاهر که حتی پس از فرآوری هم بازتابنده‌ی رابطه‌ی عمیقش با طبیعت بوده و مرز بین معماری و طبیعت را از میان برداشته و این دو را با یکدیگر پیوند می‌زند. رنگ کرم این سنگ قابلیت تطبیق‌پذیری آن را برای استفاده در پروژه‌های مختلف مسکونی و اداری به بالاترین درجه رسانده است.

بخوانید!  معرفی انواع پوشش های محافظتی نانو برای مصالح

رنگ کرم همچنین ظرفیت همنشینی بالایی با طیف وسیعی از رنگ‌ها را دارد و درست  به همین دلیل در ترکیب‌بندی و رنگ‌بندی، انتخاب‌های متنوع را پیش روی معمار یا طراح پروژه‌های مختلف می‌گذارد. این دو ویژگی در کنار کیفیات دیگر مرمریت دهبید شایان به محبوبیتی فراگیر منجر شده و نه تنها در نقاط مختلف ایران، بلکه در کشورهای اروپایی و آسیایی همیشه با اقبال فراوان مواجه بوده است.

کارخانه‌ی راد استون

کارخانه‌ی مجموعه‌ی راد استون در منطقه‌ی صنعتی شور آباد (کهریزک) واقع شده و در حال حاضر در فضایی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و ظرفیت تولید سالانه بیش از 280 هزار متر مربع در حال فعالیت است.

این مجموعه مجهز به خط تولید اختصاصی اسلب و تایل است و با بهره‌گیری از تجهیزات و ماشین‌آلات ساخت کشور ایتالیا (از جمله دو دستگاه برش اره، دو قله بر، کوره‌ی طبقاتی، اسلب ساب، دو فرز دروازه‌ای و …) از پیشگامان تولید با کیفیت سنگ در ایران است. چشم‌انداز ورود به بازارهای بزرگ جهانی و صادرات به کشورهای هدف، از انگیزه‌های اصلی گروه راد استون در تجهیز مجموعه‌اش به بهترین‌ها و به‌روزترین‌ها و ارتقای کیفیت تولید با تکیه بر ابزارها و روش‌های مدرن تولید بوده است.

کیفیت سنگ مرمریت دهبید شایان

نتیجه‌ی این ملاحظات فنی و حرفه‌ای و ترکیب آن با دانش و تخصص مهندسی و معماری، تولید سنگی منحصربه‌فرد بوده که علاوه بر انطباق با استانداردهای جهانی، درخشندگی و کیفیتش گواه وسواس گروه راد استون در تولید و نظارت دقیق کیفی در تمامی مراحل فرآوری است.

کیفیت سنگ مرمریت دهبید شایان، دوام و ماندگاری بالای آن مرهون اعمال انواع و اقسام روش‌های تقویت و مقاوم‌سازی بافت سنگ است. موفقیت در این مرحله، توفیق در پرداخت حرفه‌ای و هنرمندانه را در پی داشته است. سنگ کرم‌رنگ دهبید هم در ظاهر و هم در ابعاد واجد تنوعی فوق‌العاده است. رویه‌ی صیقلی و درخشان، سورت‌بندی‌های مختلف این سنگ و تولید در اندازه‌های پرتعداد و متنوع از – از ۳۰ در ۶۰ سانتی‌متر تا اندازه‌ی کم‌نظیر ۱۶۰ در ۱۶۰ سانتی‌متر- موجب شده پای سنگ دهبید به کف، پله و نماهای داخلی پروژه‌های متعدد معماری باز شود.

بخوانید!  نکات مهم خرید درب! از درب فلزی ساختمان تا درب پارکینگ

بسته‌بندی

در این صنعت، جابجایی و حمل و نقل سنگ بعد از تولید که به قالب‌هایی چون اسلب و تایل تبدیل شده، از حساس‌ترین و مهم‌ترین مراحل عرضه و صادرات است. بدیهی است که ملاحظه‌ی این حساسیت نیازمند تدابیری حساب‌شده است تا از انتقال و تحویل سنگ به مقصد بدون هیچ آسیبی اطمینان حاصل شود. چالش اصلی اما آنجاست که سهولت این انتقال را نمی‌توان فدای ملاحظات امنیتی و مراقبتی کرد.

رعایت این دو، یعنی تضمین سلامت سنگ به هنگام تحویل و سهولت حداکثری در پروسه‌ی جابجایی، به بسته‌بندی بی‌نقص بستگی مستقیم دارد. گروه راد استون با هدف ارائه‌ی کالا با حداکثر کیفیت و جلب رضایت خریداران و مشتریان خود توجه ویژه‌ای به بسته‌بندی محصولات خود دارد و سال‌ها تحویل بی‌دردسر و مطمئن محموله‌ها به مقصد، این گروه را در بخش بسته‌بندی هم به خوشنامی و پیشگامی رسانده است.

توجه ویژه به مسائل محیط زیستی از دغدغه‌های محوری گروه راد استون به شما می‌رود. تعهد این مجموعه در مبارزه با تخریب محیط زیست موجب شده تا روندهای استخراج از معدن، برش، فرآوری، بسته‌بندی و حمل‌ونقل همگی با کمترین آسیب و هزینه برای طبیعت همراه باشد.

گروه راد استون معماران، طراحان و سازندگان پروژه‌های ارزشمند معماری را به بازدید از کارخانه و خط تولید، دپوهای سنگ مرمریت دهبید شایان و سورت‌بندی‌های آن دعوت می‌کند. مشاوران این مجموعه آماده‌اند تا نیازها، خواسته‌‌ها و ویژگی‌های پروژه‌های شما را بشنوند و از میان محصولات متنوع خود بهترین‌ها را به شما پیشنهاد کنند.

راه‌های ارتباطی با مجموعه‌ی راد استون

وب‌سایت: www.raadstone.com

اینستاگرام: @raadstone.com

ایمیل: info@raadstone.com

تلفن: ۵۴۵۶۴۸۵۲ – ۰۲۱