آموزش رویت

ساختمانچی

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که با پاک کردن اثر انگشت از روی تلویزیون دچار مشکل هستید؟ نکته ای که در انجام این کار باید مورد توجه قرار گیرد، استفاده از روش ها و مواد پاک کننده ای می باشد که به صفحه تلویزیون آسیبی وارد نکند.

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، آموزش روش هایی برای پاک کردن اثر انگشت از روی صفحه تلویزیون می باشد.

در ادامه ما را همراهی کرده و در صورتی که دوستان شما نیز با این چالش رو به رو هستند، آن ها را به خواندن این مطلب دعوت نمایید.

روش اول: پاک کردن صفحه تلویزیون به وسیله آب

برای پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون با استفاده از آب، در ابتدا باید تلویزیون را خاموش کرده و آن را از برق بکشید.

توجه داشته باشید که به هیچ وجه در زمانی که تلویزیون روشن می باشد، نسبت به پاک کردن آن اقدام نکنید. چرا که انجام این کار می تواند باعث آسیب به صفحه تلویزیون شود.

پاک کردن صفحه تلویزیون به وسیله آب

پس از خاموش کردن تلویزیون، با استفاده از یک دستمال خشک ضد الکتریسیته، صفحه تلویزیون را پاک کنید. توجه داشته باشید که از وارد کردن فشار زیاد به سطح تلویزیون خودداری نمایید.

با استفاده از یک دستمال خشک ضد الکتریسیته، صفحه تلویزیون را پاک کنید

در این مرحله با استفاده از یک دستمال نم که آب اضافی آن گرفته شده است، صفحه تلویزیون مخصوصا قسمت هایی که جای انگشت بر روی آن به جامانده است را پاک کنید.

توجه داشته باشید که از فشار زیاد بر روی صفحه تلویزیون خودداری نمایید. هم چنین به یاد داشته باشید که دستمال باید نم باشد و آب اضافی آن را حتما بگیرید.

با استفاده از یک دستمال نم صفحه تلویزیون را پاک کنید

از استفاده از پاک کننده های شیشه و سایر پاک کننده ها خودداری نمایید، چرا که استفاده از این شوینده ها می تواند به صفحه تلویزیون آسیب وارد کند.

بخوانید!  چطور دستگاه تصفیه آب خانگی بسازیم؟

هم چنین مراقب باشید از پارچه های زبر و خشن برای انجام این کار استفاده نکنید، چرا که باعث ایجاد خش بر روی صفحه تلویزیون می شود.

عدم استفاده از پاک کننده ها

بهتر است پس از اتمام کار به مدت یک ساعت صبر کرده و سپس تلویزیون را به برق وصل کنید. در صورتی که صفحه تلویزیون خیس باشد، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

تمیز کردن تلویزیون

روش دوم: استفاده از آب و الکل برای پاک کردن صفحه تلویزیون

برای استفاده از این روش نیز مانند روش قبل بهتر است ابتدا تلویزیون را از برق بکشید و اجازه دهید دستگاه کاملا خنک شود.

استفاده از آب و الکل برای پاک کردن صفحه تلویزیون

با استفاده از یک دستمال نرم، ابتدا گرد و غبار به جا مانده بر روی صفحه تلویزیون را پاک کنید.

گرد و غبار تلویزیون را پاک کنید

سپس نسبت به مخلوط کردن الکل ایزوپروپیل و آب به میزان مساوی اقدام نمایید. استفاده از الکل ایزوپروپیل آسیبی به صفحه تلویزیون وارد نمی کند.

به یاد داشته باشید که نسبت آب و الکل باید کاملا مساوی باشد. هم چنین نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، عدم استفاده از انواع دیگر الکل به جای الکل ایزوپروپیل می باشد.

مقداری از ترکیب آب و الکل را بر روی دستمال بریزید و آب اضافی آن را بگیرید. توجه داشته باشید که دستمال باید نم باشد. سپس دستمال را بر روی محل مورد نظر بکشید و اثر انگشت را از روی صفحه تلویزیون پاک کنید.

استفاده از الکل ایزوپروپیل

پس از انجام این کار، صفحه تلویزیون را با استفاده از یک دستمال خشک پاک کنید. سپس به مدت 15 دقیقه اجازه دهید تا صفحه تلویزیون کاملا خشک شود. پس از خشک شدن کامل می توانید از تلویزیون استفاده کنید.

روش سوم: استفاده از آب و سرکه برای پاک کردن صفحه تلویزیون

در ابتدا تلویزیون را خاموش کنید و جریان برق آن را قطع نمایید. باز هم نیاز به تاکید می باشد که قبل از سرد شدن دستگاه تلویزیون از تمیز کردن آن خودداری نمایید.

بخوانید!  بهینه سازی مصرف انرژی در منزل

درون یک اسپری به میزان مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید. ظرف محتوی مایعات را خوب تکان دهید تا کاملا مخلوط شود. توجه داشته باشید که میزان سرکه از میزان آب بیش تر نشده و محلول مورد نظر آب بیش تری داشته و رقیق تر باشد.

استفاده از آب و سرکه برای پاک کردن صفحه تلویزیون

محلول مورد نظر را بر روی یک دستمال میکروفایبر اسپری کرده و صفحه تلویزیون را با آن پاک کنید. به یاد داشته باشید که برای انجام این کار از دستمال زبر استفاده نکنید تا به صفحه تلویزیون آسیبی وارد نشود. تنها چند اسپری از محلول مورد نظر بر روی دستمال کافی می باشد.

استفاده از دستمال میکروفایبر

دستمال را به صورت دورانی بر روی صفحه تلویزیون بکشید و اثر انگشت های بجامانده را پاک کنید. این کار را بدون فشار زیاد انجام دهید تا به صفحه آسیبی وارد نشود.

پاک کردن جای انگشت

پس از انجام این کار با استفاده از یک دستمال میکروفایبر خشک، صفحه تلویزیون را خشک کنید. برای انجام این کار نیز بهتر است دست خود را به صورت دورانی بر روی صفحه تلویزیون حرکت دهید. به یاد داشته باشید قبل از خشک شدن تلویزیون آن را به جریان برق وصل نکنید.

صفحه تلویزیون را خشک کنید

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه راهکار و روش هایی است که با استفاده از آن می توان نسبت به پاک کردن اثر انگشت از روی صفحه تلویزیون اقدام کرد.

آیا شما تجربه مشابهی داشته یا تا به حال از این روش ها برای انجام این کار استفاده کرده اید؟ شما چه راهکاری برای پاک کردن اثر انگشت از روی صفحه تلویزیون دارید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.