آموزش رویت

ساختمانچی

حوزه مارکتینگ ساختمان می تواند مسئله چالش برانگیزی باشد، حتی اگر شما مالک یک شرکت ساختمانی باشید. اما چرا؟ به این دلیل که چشم انداز ساخت و ساز همیشه در حال تغییر است.

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که بتواند با هر مرحله تکامل در صنعت ساختمان سازگار باشد، می تواند دلهره آور و انگشت شمار باشد. با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی به بیان مزایای دیجیتال مارکتینگ برای صنعت ساختمان می پردازیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

چرا شما نیاز به ایجاد یک برنامه بازاریابی برای صنعت ساختمان دارید؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال می تواند به تاسیس تجارت شما برای رسیدن به مخاطبان بالقوه هدف و تبدیل آن ها به مشتریان وفادار و همیشگی، به عنوان یک پیشرو در صنعت کمک کند. مارکتینگ ساختمان یا بازاریابی دیجیتال تمام صنایع را مجبور کرده تا روش بازاریابی خود را تغییر دهند؛ از جمله صنعت ساخت و ساز.

اگر هنوز تصمیم نگرفته اید، زمان آن است که تغییر را شروع کنید. بهترین راه برای انجام این کار، توسعه استراتژی های بی عیب و نقص بازاریابی دیجیتال است.

بازاریابی دیجیتال و مزایای آن برای شرکت های ساختمانی

امروزه صنعت ساخت و ساز رویه متفاوتی را در پیش گرفته است. پیچیدگی پروژه های ساختمانی بیش از هر زمان دیگری مشهود می باشد. به همین دلیل اگر شما نیز دارای یک شرکت ساختمانی می باشید، می دانید که برای برنامه ریزی و اجرای یک پروژه، به پایداری نیاز دارید. به این منظور شما می توانید از مزایا و خدمات استراتژی بازاریابی دیجیتال یا همان مارکتینگ ساختمان برای رشد خود بهره ببرید.

نمونه کارهای خود را برای مشتریان بسازید

استراتژی بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا مجموعه ای ارزشمند برای مشتریان خود فراهم کنید. این یکی از کارآمدترین ابزارها برای توسعه و پرورش روابط شما با مشتریان سودآور و پایدار می باشد.

استراتژی مناسب مارکتینگ ساختمان به شما کمک می کند تا تمام مشتریان موجود و بالقوه خود را شناسایی کنید و آن ها را با استفاده از معیارهای خاص ارزیابی نمایید.  

مارکتینگ ساختمان

اثبات اجتماعی، جمع آوری نظرات مثبت

بازاریابی یا مارکتینگ ساختمان به شما امکان می دهد مدارک اجتماعی مربوط به تجارت، خدمات و میزان رضایت مشتری های خود را جمع آوری کنید.

می توانید با مشتریان قبلی که کار کرده‌اید ارتباط برقرار کرده و از آن ها بخواهید به صفحات تجاری شبکه های اجتماعی شما بپیوندند. از آن ها بخواهید درباره شرکت شما توصیفات یا نظرات مثبت بگذارند.

به مخاطب هدف خود دست یابید

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مناسب، ابزارهایی را برای کمک به شما به منظور هدف قراردادن مخاطبان مناسب ارائه می دهد. سیستم عامل های رسانه های اجتماعی، وب سایت ها، پست های وبلاگ، محتوای ویدئویی و بازاریابی از طریق ایمیل به شما امکان می دهد مشتریان جدید پیدا کنید و با مشتریان موجود در ارتباط باشید.

سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام و تبلیغات پولی مانند گوگل ادز به کسب و کار شما این امکان را می دهد تا به مشتریانی علاقه‌مند برسید که به دنبال خدماتی هستند که شرکت شما ارائه می دهد. شما می توانید مشتریان را براساس سن، جنس، شغل، علاقه، تحصیلات، موقعیت مکانی و… هدف قرار دهید.

کاربران وب سایت را به مشتری تبدیل کنید

اکثر شرکت های ساختمانی از اهمیت یک وب سایت طراحی شده و بهینه شده چشم پوشی می کنند. وب سایت فروشگاه دیجیتال شما به صورت آنلاین است و شما باید همه تلاش خود را برای جلب مشتری در خرید محصول یا خدمات خود انجام دهید. محتوا و تصاویر وب سایت شما می تواند در افزایش نرخ کلیک سایت به شما کمک فراوانی کند.

نظارت و تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت

توسعه و استفاده از یک استراتژی بازاریابی ساخت و ساز دیجیتال شما را به ابزاری مجهز می کند تا بازدید وب سایت را کنترل کنید و اطلاعات را برای تنظیم مجدد بازاریابی، تجزیه و تحلیل نمایید. ابزارهایی مانند Google Analytics این امکان را به شما می دهد. بهترین مزیت این ابزار، رایگان بودن آن می باشد.

این ابزار می تواند به شما کمک کند تا یک استراتژی بازاریابی در بهینه سازی محتوای خود، وب سایت و هر اطلاعات مرتبط دیگری ایجاد کنید تا در نهایت، بازدید و نرخ کلیک سایت شما افزایش یابد.

بازاریابی ساختمان

بهینه سازی سایت SEO

یک شرکت ساختمانی به چه علت به سئو نیاز دارد؟ زیرا به بهبود رتبه و دیده شدن وب سایت شما کمک می کند. این روش در بهبود رتبه بندی شما برای نتایج موتور جستجو تاثیر می گذارد.

محتوا و وب سایت بهینه‌سازی‌شده، شانس شما را برای نمایش در نتایج برتر در جستجوهای گوگل یا سایر موتورهای جستجو افزایش می دهد. با این کار کلیک های بیشتری بر روی وب سایت های شما ایجاد می شود و به شرکت ساختمانی شما شانس بیشتری برای افزایش بازدهی سود می دهد.

انواع بازاریابی دیجیتال برای صنعت ساخت و ساز

اگرچه هزاران استراتژی مارکتینگ ساختمان وجود دارد که می تواند به شرکت ساختمانی شما کمک کند، اما در اینجا برخی از موارد موثرتر از سایر موارد را ذکر می کنیم:

بخوانید!  چگونه مبلمان را تمیز کنیم؟[ترفندهای ساده و کاربردی تمیز کردن مبل در منزل]

وب سایت

شرکت ساختمانی شما هر اندازه که باشد، اولین قدم برای دیجیتالی کردن استراتژی بازاریابی شما با یک وب سایت خلاقانه و فریبنده آغاز می شود.

به هر حال، این اولین تصوری است که می تواند معامله شما را ایجاد یا خراب کند. آیا می دانید بسیاری از بازدیدکنندگان وب سایت را طی 10 تا 20 ثانیه پس از ورود به صفحه ترک می کنند؟ با این حال، کیفیت وب سایت و محتوا می تواند توجه آن ها را به ماندن و کاوش بیشتر جلب کند.

کاربران هر چه بیشتر در سایت بمانند، احتمال تبدیل آن ها به مشتری بیشتر است.

شما می توانید چندین ویژگی تعاملی را در وب سایت شرکت ساختمانی خود بگنجانید، مانند مبلمان، ابزار نقشه کشی، ابزار ارتفاع و غیره. ارائه ابزارهای مکمل مانند این ها بدون نیاز به خرید چیزی، بازدیدکنندگان وب سایت را ترغیب می کند که مدت بیشتری بمانند و گزینه های خود را بررسی کنند.

دیجیتال مارکتینگ برای ساخت و ساز

هرچه جزئیات بیشتری در طراحی وب سایت خود بگنجانید، تأثیر بهتری ایجاد خواهد کرد. اجازه به مخاطبان هدف خود برای ارائه ابزارهایی برای چیدمان اتاق خواب، اتاق غذاخوری، آشپزخانه و اتاق نشیمن، اشتیاق شما را برای کمک، بدون تلاش برای فروش اجباری، نشان می دهد.

این کار باعث می شود بازدیدکنندگان شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند؛ بدون این که مجبور به خرید خدمات شما باشند. شما می توانید به عنوان یک حسن نیت، موارد رایگان دیگری مانند دستورالعمل ها، نمونه طرح ها و آموزش ها را در وب سایت خود ارائه دهید. این به کسب وفاداری و اعتماد مشتری کمک می کند.

سئو و سئو محلی در بازاریابی ساخت و ساز

سئو می تواند مزایای بی شماری را برای هر مشاغل فراهم کند. با این حال، در اینجا سه ​​مزیت مهم استفاده از بهینه سازی سایت برای شرکت ساختمانی شما وجود دارد:

 1. رتبه بندی بالاتر: استفاده از کلمات کلیدی و عبارات در محتوای خود در وب سایت، پست های رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و، باعث افزایش رتبه شما در موتور جستجو می شود. طبق یک گزارش، 3 نتیجه برتر موتور جستجو 50 درصد کل کلیک ها را به خود اختصاص می دهند!
 2. افزایش آگاهی از برند: از آنجا که وب سایت و سایر پست های شما در نتایج موتور جستجو بالاتر است، باعث افزایش دید شرکت ساختمانی شما نسبت به مصرف کنندگان بیشتری می شود که به دنبال خدمات مشابه هستند. علاوه بر این، اگر مصرف کنندگان آنچه در مورد شرکت شما می آموزند را دوست داشته باشند، به احتمال زیاد خدمات یا وب سایت شما را به دوستان یا خانواده خود که به دنبال خدمات شما هستند، پیشنهاد می دهند. 
 3. افزایش بازدید سایت: سئو تضمین می کند که وب سایت شما بیشترین مصرف کنندگان را جذب می کند. همچنین سئو به شما کمک می کند تا به مخاطبان خود دست یابید. افزایش مخاطبان در نهایت سبب افزایش تعداد بازدید سایت و دسترسی شما به هدف خود می شود. 
بازاریابی در صنعت ساختمان
در اینجا چند نکته برای بهینه سازی سایت در بازاریابی ساخت و ساز وجود دارد:
 1. برای تحقیق مناسب در مورد کلمات کلیدی وقت بگذارید. این به شما کمک می کند با استفاده از پرطرفدارترین موضوعات، کلمات و عبارات در موتورهای جستجو مرتبط با صنعت ساخت و ساز، مناسب ترین مطالب را ایجاد کنید.
 2. پس از دانستن کلمه کلیدی، محتوای سفارشی ایجاد کنید. با این حال، آن را در همه سیستم عامل ها مانند وب سایت، پست های وبلاگ، صفحات رسانه های اجتماعی و غیره ثابت نگه دارید.
 3. sS، محلی می تواند به شما کمک کند در نتایج جستجوی برتر مشتریان در نزدیکی موقعیت جغرافیایی مورد نظر خود ظاهر شوید. آمار نشان می دهد 46 درصد جستجوی گوگل برای اطلاعات محلی است و 88 درصد خدمات محلی یا در طی یک روز با کسب و کار تماس می گیرند یا از آن بازدید می کنند.

قانون اساسی این است که کلمه کلیدی موقعیت مکانی خود را به صفحه وب یا عنوان محتوای خود اضافه کنید. می توانید شرکت ساختمانی خود را در گوگل مپ ثبت کنید و حتی لیست های مشاغل محلی رایگان را در Google My Business ،Yelp و Bing بگذارید. (البته توجه کنید که برای کشور عزیزمان ایران محدودیتهایی در این زمینه وجود دارد).

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی از طریق ایمیل به عنوان یک استراتژی بازاریابی ساخت و ساز می تواند از چند جهت مفید باشد که در ادامه به بیان آن ها پرداختیم:

 1. این نوع مارکتینگ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا متناسب با نیازها و علاقه های خود، ایمیل های شخصی و هدفمند را برای مشتریان فعلی و جدید خود ارسال کنید.
 2. شما می توانید مشتریان خود را بر اساس اطلاعات جمعیتی مختلف از جمله مکان و… دسته بندی کنید و سپس اطلاعات و پیشنهاداتی را ارسال کنید که ممکن است مورد علاقه آن ها باشد.
 3. در مقایسه با سایر روش های سنتی مانند توزیع آگهی های تبلیغاتی، چاپ بروشور و پرداخت هزینه تبلیغات چاپی، بازاریابی از طریق ایمیل روش مقرون به صرفه تری می باشد.
بخوانید!  چگونه می توان فرش های آسیب دیده را در خانه رفو کرد؟

در اینجا چند نکته برای استفاده بهتر از این استراتژی مارکتینگ دیجیتال بدون هزینه ذکر می کنیم:

 1. لیست مخاطبین را تنظیم کنید.
 2. ایمیل های خود را برای مشتریان مشخص کنید تا بدانند ایمیل از چه کسی می آید.
 3. هرگز اسپم نکنید، زیرا بمباران مشتری با ایمیل شما ممکن است باعث تحریک آن ها شود، در نتیجه اشتراک یا مسدود کردن نامه نگاری های شما انجام می شود.
 4. اگر می خواهید مشتری اقداماتی از قبیل عضویت در خبرنامه، ارائه ایمیل یا سایر اطلاعات و… انجام دهد، CTA را در آن بگنجانید.

بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدئویی انقلابی در استراتژی بازاریابی ساخت و ساز شما ایجاد خواهد کرد. این نه تنها به هدف قرار دادن یک بازار بزرگ کمک می کند، بلکه به جذاب ترین و تأثیرگذارترین روش، اطلاعات را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

طبق یک مطالعه، مصرف کنندگان 95 درصد از پیام های ارسالی از طریق ویدئو را حفظ می کنند، در حالی که فقط 10 درصد از اطلاعات را می خوانند. از این رو، می توانید از بازاریابی ویدئویی به عنوان تاکتیکی برای افزایش مواجهه و تعامل مشتریان بالقوه و موجود استفاده کنید.

می توانید از مارکتینگ ویدیویی به روش های زیر استفاده کنید:

 1. یکی از این روش ها استفاده از ویدئو زنده می باشد. می توانید وبینارها را در وب سایت های خود و جلسات زنده را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام انجام دهید. این به شما امکان می دهد در زمان واقعی با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید.
 2. می توانید فیلم های آموزشی تکمیلی ایجاد کنید و در وب سایت، صفحات رسانه های اجتماعی و یوتیوب خود ارسال نمایید.
 3. از ابتدا تا انتها فیلم های تایم لپس را در پروژه های خود ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا نحوه کار شرکت ساختمانی خود را اجرا کنید و پروژه های ساختمانی را از ابتدا تا انتها اجرا نمایید. چه روش دیگری برای نشان دادن تخصص شما و آنچه که به مشتریان علاقه‌مند ارائه می دهید؟
 4. از مشتریان راضی ویدئوهای توصیفی تهیه کنید و از آن ها به نفع خود استفاده کنید. طبق یک مطالعه، 90 درصد مشتریان از خدمات استفاده می کردند؛ زیرا گواهی مثبت ویدیویی در مورد یک تجارت را مشاهده می کردند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا می تواند به شرکت های ساختمانی شما در اشکال مختلف کمک کند، مانند بهبود نتایج جستجوی ارگانیک و افزایش بازدید وب سایت. شما می توانید محتوای سفارشی را برای مشتریان خود ایجاد کنید تا بدون نیاز به خرید ارزش ارائه دهند. این باعث می شود برداشت خوب و طولانی مدت از شرکت شما ایجاد شود.

محتوا مارکتینگ

بازاریابی محتوا یا مارکتینگ همچنین با بهینه سازی سئو ارتباط دارد. آن ها برای افزایش کلیک در وب سایت شما، افزایش تولید و تبدیل فروش همکاری خواهند کرد. برخی از نکات برای ایجاد محتوای جالب عبارتند از:

 1. ایجاد محتوا در مورد روند فعلی و اخبار جالب و نوآوری در صنعت ساختمان.
 2. بررسی های عمیق یک پروژه یا فناوری آموزش ها.
 3. نکات و ترفندهای DIY.
 4. در محتوای خود در همه سیستم عامل ها ثبات داشته باشید. پیام های پراکنده و مخلوط باعث سردرگمی مشتری می شود و آن ها را از شما دور می کند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

استراتژی بازاریابی ساخت و ساز دیجیتال یا مارکتینگ ساختمان در شبکه های اجتماعی تقریباً بدون هزینه می تواند انجام شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمی تحقیق کنید و بسترهای مناسب رسانه های اجتماعی را برای شرکت ساختمانی خود پیدا کنید.

به عنوان مثال، اگر شما در ساخت و ساز B2B هستید، سیستم عامل هایی مانند Facebook ،LinkedIn و Twitter ممکن است برای کمپین بازاریابی شما بهتر عمل کنند.

مدیا مارکتینگ

از طرف دیگر، اگر شما در ساخت و سازهای B2C هستید، ممکن است بخواهید مشتریانی را که به دنبال ساخت خانه هستند، هدف قرار دهید؛ زیرا استفاده از فیس بوک و اینستاگرام سیستم عامل های عملی تری هستند.

شما می توانید صفحات تجاری خود را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ایجاد کنید، مطالب ارسال کنید و فیلم بسازید یا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

علاوه بر این، شما می توانید استراتژی مارکتینگ ساختمان خود را بر اساس اطلاعات جمعیتی مانند مکان، درآمد، حرفه، علاقه، سن و غیره تنظیم کنید.

کلام پایانی

امیدواریم نکات و راهکارهای ارائه‌شده در این نوشته از ساختمانچی اطلاعات مفید و ارزنده ای را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشد. در صورت تمایل نظرات خود را در این باره با ما در میان بگذارید.