آموزش رویت

ساختمانچی

استفاده از انواع مختلف طیف رنگ زرد در طراحی خانه باعث ایجاد جذابیت در دکوراسیون داخلی می شود. برای مثال انواع طیف روشن این رنگ باعث روشنایی فضای خانه و طیف تیره تر آن باعث عمق بخشی به فضای خانه می شود.

در این جا به معرفی رنگ هایی که با رنگ زرد تطبیق پذیری دارند و تاثیر هر یک از آن ها می پردازیم. در ادامه با ساختمانچی همراه باشید.

چه رنگ هایی با زرد هماهنگی دارند؟

 • زرد و سیاه
 • زرد و سبز
 • خاکستری و قهوه ای و زرد
 • زرد و خاکستری
 • زرد، آبی و خاکستری
 • کرمی و نارنجی و زرد
 • زرد، قهوه ای و آبی
 • زرد و صورتی
 • قرمز و زرد

برای مثال ترکیب زرد و قرمز باعث ایجاد فضایی گرم می شود. استفاده از زرد کمرنگ برای انتخاب لوازم تزئینی و مبلمان ها مناسب بوده و ترکیب زرد و آبی برای طراحی اتاق خواب نمونه ای از انتخاب های صحیح می باشد.

استفاده از زرد چه برای رنگ آمیزی دیوارها و چه در انتخاب المان های تزئینی، باعث ایجاد فضایی شاد در خانه می شود.

زرد

زرد و ترکیبات مناسب آن در دکوراسیون داخلی

اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون خانه دارید و تمایل دارید از زرد در طراحی خانه استفاده کنید، می توانید از ترکیب رنگ های زیبا در کنار این رنگ استفاده نمایید. انتخاب رنگ به کاربرد اتاق بستگی دارد.

برای مکان هایی که بیش تر برای ریلکسیشن مورد استفاده قرار می گیرند، از زرد کم رنگ و برای قسمت هایی مانند اتاق غذاخوری از طیف تیره این رنگ استفاده می شود.

شما می توانید با استفاده از طیف های مختلف این رنگ در کنار یکدیگر در فضای اتاق عمق ایجاد کنید. برای ایجاد نمای زیباتر در چنین فضایی می توانید از انواع اشکال و بافت های مختلف استفاده نمایید. در این جا به بیان ترکیب رنگ های زیبایی که در آن ها از زرد استفاده می شود می پردازیم.

 • استفاده از زرد، کرمی و صورتی باعث ایجاد فضایی شاد و روشن خواهد شد.
 • استفاده از زرد تیره در کنار چوب طبیعی حسی از طبیعت در خانه القا می کند.
 • آبی فیروزه ای و زرد از رنگ هایی هستند که ترکیب بی نهایت زیبایی ایجاد می کنند.
 • برای نشان دادن تمیزی و مرتب بودن فضا می توانید از رنگهای زرد و سفید استفاده نمایید.
 • رنگهای آبی و زرد ترکیب بسیار زیبایی در طراحی مدرن ایجاد می کند.

در ادامه به توضیح بیش تر در این باره می پردازیم:

زرد در دکوراسیون

ترکیب زرد و سیاه

زرد و سیاه، متضاد یکدیگر می باشند و استفاده از آن ها در خانه نمای زیبایی ایجاد می کند. طیف زرد در کنار رنگ سیاه به خوبی خود را نشان می دهد و تاثیرگذاری بیشتری دارد.

اگر تمایل دارید که این تضاد چندان نمایان نباشد می توانید از خاکستری که از طیف رنگی سیاه می باشد، استفاده نمایید.

سقف زرد

زرد و سبز

طراحان داخلی معمولا رنگ هایی با طیف های مختلف را با یکدیگر ترکیب می کنند تا در نهایت به یک ترکیب زیبا و تاثیرگذار دست پیدا کنند. ترکیب زرد و سبز باعث ایجاد نمای زیبایی در اتاق می شود.

استفاده از طلایی که رنگی گرم است در کنار سبز که از نمونه های رنگ سرد به حساب می آید، نمای جذابی ایجاد می کند و قرار گرفتن آن ها در کنار یکدیگر در اتاق می تواند باعث ایجاد نقطه کانونی شود. استفاده از این رنگ ها در کنار پس زمینه رنگ خنثی تاثیرگذاری بیشتری دارد.

زرد و سبز

رنگ های زرد، خاکستری و قهوه ای

زرد، خاکستری و قهوه ای ترکیب بسیار زیبایی ایجاد می کنند. رنگ های قهوه ای و خاکستری دورنگی هستند که در چرخه رنگ ها در مقابل یکدیگر قرار دارند. استفاده از این دورنگ کلاسیک در کنار زرد باعث ایجاد تعادل در محیط می شود.

زرد و خاکستری و قهوه ای

زرد، کرمی و نارنجی

زرد، کرمی و نارنجی رنگ هایی گرم محسوب می شوند. استفاده از رنگ های نارنجی و کرمی در جهت القای گرما به فضای اتاق و در کنار آن ها زرد باعث ایجاد روشنایی می شود.

زرد و نارنجی

رنگ های زرد و خاکستری

استفاده زیاد از زرد باعث ایجاد نوعی انرژی مضاعف در اتاق می شود، این در حالی است که استفاده از رنگ خاکستری اثری کاملا متفاوت دارد.

زمانی که این دو رنگ با یکدیگر  ترکیب می شوند، باعث القای انرژی و گرما به اتاق می شوند. استفاده از این دورنگ در کنار یکدیگر باعث ایجاد تعادل در فضای اتاق می شود.

زرد و خاکستری

زرد، آبی و قهوه ای

استفاده از زرد در کنار رنگ های خنثی انتخاب مناسبی می باشد، چرا که زرد باعث انرژی بخشی در اتاق می گردد و در کنار آن رنگ های خنثی باعث ایجاد نوعی پایداری و تعادل در اتاق می شوند.

استفاده از ترکیب دورنگ آبی و قهوه ای به عنوان ترکیبی خنثی در نظر گرفته شده و استفاده از زرد در کنار آن ها باعث ایجاد جذابیت دیداری می شود.

زرد و قهوه ای

زرد و صورتی

رنگهای گرم مانند زرد پررنگ و یا رنگ طلایی ترکیب زیبایی در کنار صورتی ایجاد می کنند. استفاده از این دورنگ در کنار هم فضای لوکسی ایجاد می کند.

زرد و صورتی

زرد و قرمز

استفاده از زرد و قرمز در کنار یکدیگر، باعث ایجاد فضایی روشن می شود و به فضا اتاق گرما القا می کند. در استفاده از این دورنگ باید توجه کنید که اتاق بزرگ باشد. هم چنین باید از وجود رنگی خنثی در کنار این دورنگ برای ایجاد تعادل در محیط نیز کمک گرفت.

زرد و قرمز

ایده های طراحی آشپزخانه با استفاده از زرد

استفاده از زرد کمرنگ در طراحی آشپزخانه

استفاده از زرد ملایم نسبت به انواع تیره آن می تواند گزینه بهتری برای استفاده در آشپزخانه باشد. این رنگ در کنار سنگ مرمر و سفید می تواند نمای بسیار زیبایی در آشپزخانه ایجاد کند.

به این منظور بهتر است برای قسمتی که بیش تر در معرض توجه قرار دارد از زرد و برای سایر قسمت ها از سفید استفاده نمایید.

استفاده از این رنگ در طراحی آشپزخانه با سایر المان های چوبی مانند کابینت که رنگ قهوه ای دارند به خوبی تطبیق می پذیرد و نمای چشم نوازی ایجاد می کند.

زرد کم رنگ

استفاده از وسایل برقی زردرنگ

یکی از جسورانه ترین اقداماتی که می توانید با استفاده از زرد در طراحی آشپزخانه اجرا کنید، استفاده از وسایل برقی زردرنگ می باشد. استفاده از این المان ها باعث ایجاد تغییر چشمگیری در فضای آشپزخانه می شود.

بخوانید!  25 مدل و عکس کوسن مبل[پولکی،فانتزی،سلطنتی و سنتی]

اگر در طراحی آشپزخانه از سفید استفاده کرده باشید، به کارگیری این المان ها می تواند به صورت غالب درآمده و به نقطه کانونی در طراحی آشپزخانه تبدیل شود.

وسایل برقی زرد

استفاده از زرد در کنار رنگ های تیره

زرد در کنار رنگ های تیره باعث ایجاد سرزندگی در فضای آشپزخانه می شود. استفاده از این روش باعث ایجاد انسجام در فضای آشپزخانه نیز می شود.

یکی از ایده هایی که می توانید با استفاده از این راهکار مورد استفاده قرار دهید، استفاده از زرد در قسمت دیوارپوش بین کابینتی در کنار کابینت های خاکستری رنگ می باشد. استفاده از این ایده در عین سادگی باعث ایجاد نمای زیبایی نیز می شود.

زرد و تیره

استفاده از زرد در دیوار بین کابینتی

همان گونه که قبلا نیز اشاره شد، زرد در کنار المان های چوبی تطبیق پذیری مناسبی ایجاد می کند. همان طور که می دانید، چوب ها نیز در انواع رنگ ها وجود دارند و حتی این امکان وجود دارد که از طیف های مختلف رنگ چوب در یک فضا و در کنار یکدیگر نیز استفاده کرد.

استفاده از زرد برای دیوار بین کابینتی در کنار کابینت های چوبی می تواند تلفیق مناسب و زیبایی ایجاد نماید.

دیوار بین کابینتی زرد

استفاده از کابینت های زرد

اگر به دنبال ایجاد یک تغییر اساسی در طراحی آشپزخانه هستید، پیشنهاد ما استفاده از کابینت های زردرنگ می باشد. کابینت های زردرنگ می تواند نمای متفاوتی در آشپزخانه ایجاد کند. استفاده از این ایده بیش تر در طراحی آشپزخانه های مدرن کاربرد دارد.

کابینت زرد

استفاده از کاشی های زردرنگ

کاشی های زردرنگ به عنوان نمونه ای از ایده های مدرن شناخته می شود. کاشی در طراحی آشپزخانه اگر چه همیشه رایج بوده است، اما استفاده از کاشی های زردرنگ می تواند ایده ای نو و خلاقانه باشد.

نکته کلیدی در استفاده از این کاشی ها، به کارگیری آن ها به گونه ای است که باعث ایجاد نقطه کانونی در فضای آشپزخانه شود.

استفاده از کاشی های الگو دار که در طراحی آن ها از زرد استفاده شده است نیز می تواند نمای بسیار زیبایی در آشپزخانه ایجاد کند. تلفیق این گونه کاشی ها با خاکستری راهکاری مناسب برای استفاده در طراحی آشپزخانه می باشد.

کاشی زرد رنگ

استفاده از صندلی های زرد

استفاده از زرد در طراحی آشپزخانه مدرن کاربرد فراوانی دارد. یکی دیگر از راهکارهایی که می توان با استفاده از آن نسبت به استفاده از زرد در طراحی آشپزخانه پرداخت، استفاده از صندلی های زرد در آشپزخانه می باشد.

استفاده از این صندلی ها در کنار کانتر چوبی یا کانتری که در آن از زرد استفاده شده است، نمای زیبا و متفاوتی ایجاد می کند.

صندلی زرد رنگ

استفاده از المان های زرد

یکی از شیوه هایی که می توانید با استفاده از آن از زرد در آشپزخانه استفاده نمایید، استفاده از انواع المان های زرد می باشد. این المان می تواند هر آن چیزی باشد که در آن از زرد استفاده شده است.

برای مثال استفاده از میوه هایی که زرد دارند می تواند ایده ای خلاقانه برای ایجاد سرزندگی در آشپزخانه باشد. همان طور که در تصویر مشاهده می نمایید، استفاده از این ایده در کنار رنگ تیره غالب استفاده می شود و در طراحی آشپزخانه می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

المان های زرد رنگ

طراحی اتاق کودک با زرد

طراحی و تزیین اتاق کودک یکی از نکات مهمی است که امروزه بسیاری از والدین نیز توجه ویژه ای به آن دارند. یکی از فاکتورهای مهم در اجرای یک طراحی زیبا، انتخاب رنگ مناسب می باشد.

زرد در دسته رنگ های گرم قرار داشته و از جمله رنگ هایی است که نباید در استفاده از آن زیاده روی شود. استفاده از این رنگ باید کاملا به صورت ماهرانه انجام شود و در کنار آن حتما از رنگ های خنثی برای تعادل سازی در فضای اتاق استفاده گردد.

اتاق خواب زرد
طراحی اتاق خواب زرد
اتاق کودک زرد
اتاق کودک زرد و خاکستری
اتاق خواب بچه زرد

همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید، استفاده از آبی، سبز و خاکستری در کنار زرد می تواند تلفیق مناسبی ایجاد کند. تنها باید به یاد داشته باشید که در استفاده از زرد در دکوراسیون اتاق کودک زیاده روی نکنید، چرا که زرد نشاط آور است و می تواند باعث ایجاد عدم تمرکز در کودک شود.

اتاق زرد
دیوار زرد اتاق خواب
استفاده از رنگ زرد در اتاق

طراحی اتاق خواب با زرد

آیا تا به حال به داشتن اتاق خواب زرد فکر کرده اید؟ پردازش مغز انسان به گونه ای است که زرد را به عنوان رنگی شاد و گرم درک می کند. زرد نماد یک روز آفتابی در تابستان است.

این رنگ معمولاً برای اتاق خواب کودکان استفاده می شود، چرا که برای دختر و پسر فرقی ندارد و برای اتاق خواب هر دو می توان این رنگ را به کار برد. طراحان داخلی معمولاً از زرد هم برای سبک مدرن و هم سنتی استفاده می کنند.

اگر می خواهید افکار مثبت در طول روز یا شب با شما همراه باشند، به شما پیشنهاد می شود حتما از زرد برای اتاق خواب استفاده کنید. از مزیت های این رنگ این است که به راحتی با دیگر رنگ ها ترکیب می شود.

دیوار اتاق خواب زرد

ظاهر کلاسیک

سرویس خواب چوبی تیره با زرد روشن به راحتی ست می شود و ظاهری سنتی و کلاسیک ایجاد می کند. عکس های سیاه و سفید یا الگوهای گینگهام (نوعی پارچه کتانی) برای القای حس سنتی بسیار مناسب هستند.

دیوار پشت تخت خواب زرد

اتاق خواب گرمسیری

زرد، مکمل در هر الگو یا طراحی گرمسیری می باشد. اگر ظاهری عجیب برای اتاق خواب می خواهید از زرد فاخر استفاده کنید. شما هیچ گاه پشیمان نخواهید شد اگر از میز قهوه ای چوبی، گیاهان سبزرنگ و سایر رنگ های شاد از جمله صورتی و طلایی در اتاق استفاده کنید.

بخوانید!  معرفی کانتر چوبی و مزایای استفاده از آن

اگر به دنبال ظاهری عجیب برای اتاق خواب خود هستید، پارچه های هندی و لوازم تزئینی دست ساز همیشه ایده های خوبی برای اتاق خواب هستند.

اتاق خواب گرمسیری زرد

دکوراسیون اتاق خواب با دیوارهای زرد

سبک محلی همیشه ایده خوبی برای اتاق خواب محسوب می شود. شما می توانید دیوارها را با زرد ملایم رنگ آمیزی کنید و از مبلمان چوبی برای ایجاد حس آرامش و دنج بودن در اتاق خواب استفاده نمایید.

قالیچه پشمی با بیشتر از دورنگ به اتاق خواب شما ظاهری روستایی می دهد. در آخر قرار دادن لوازم تزئینی برای همه فضاها امری بسیار مهم است. تعداد زیادی بالشت روی تخت قرار دهید تا مرحله نهایی طراحی اتاق خوابتان را انجام داده باشید.

دکوراسیون اتاق زرد

استفاده از زرد دوستانه

اگر خواهان اتاق خوابی رنگی هستید از زرد استفاده کنید، زیرا این رنگ به راحتی با دیگر رنگ ها ست می شود. اما اطمینان حاصل کنید که بیش از حد از آن استفاده نکنید، زیرا در این صورت ظاهری بی نظم و بی سلیقه در اتاق خواب خواهید داشت.

شما می توانید دیوارهای اتاق خواب را به رنگ زرد درآورده و از رنگ هایی مثل آبی، سبز لیمویی، صورتی یا نارنجی در کنار آن استفاده کنید.

برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید برای مبلمان دست دوم از روکش های زیبا استفاده کنید. علاوه بر آن برای داشتن اتاق خوابی زنده و زیبا، رنگ قالیچه را با مبلمان ست کنید.

الهام از طبیعت

اگر می خواهید طبیعت را به اتاق خواب خود بیاورید، باید دیوارهای زرد را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید، در این صورت چهارچوب تخت خواب می تواند ظاهر اتاق خواب شما را تکمیل کند.

قسمت هایی از دیوار را که آسیب دیدند با پارچه یا تصویر گل ها، حیوانات، برگ یا درختان بپوشانید. اگر خواهان حریم خصوصی هستید پرده های بامبو بهترین انتخاب هستند.

در استفاده از دکورهای طبیعی زیاده روی نکنید. قالیچه اتاق نیز می تواند تک رنگ یا به رنگ سایه هایی از قهوه ای، سبز، و زرد انتخاب شود.

رنگ زرد دوستانه

استفاده از طرح های هندسی

امروزه الگوهای هندسی جزء طرح های مدرن به حساب آمده و در بیشتر طراحی های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر رنگ دیوارهای اتاق زرد است، ایجاد الگوهای سیاه و سفید روی دیوار ایده خوبی در نظر گرفته می شود.

این نکته را بدانید که مبلمان سیاه انرژی حاصل از زرد را کمتر می کنند. از لوازم تزئینی فلزی مسطح زرد برای اتاق خوابتان استفاده کنید. این کار ظاهر اتاق را پرمایه تر نشان می دهد. در این طراحی قالیچه باید از بین سه رنگ سیاه، سفید یا زرد انتخاب شود.

روشنایی بیش از حد

همه ما می دانیم برخی طیف های زرد بسیار روشن هستند و چشم را خسته می کنند، مخصوصا اگر در اتاق خواب مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید زرد پر زرق و برق را با استفاده از سفید، بژ و قهوه ای ملایم تر کنید.

اگر از زرد برای دیوارهای اتاق استفاده کردید ولی رنگ بسیار روشنی برای اتاق خوابتان به نظر می آید، می توانید آن را کمرنگ تر کنید.

راه های زیادی برای کمرنگ تر کردن دیوارها وجود دارد که می توان به استفاده از ماهوت پاک کن، اسفنج یا پد های رنگ آمیزی اشاره کرد.

برای ظاهری لطیف تر بهتر است از پدهای رنگ آمیزی استفاده کرد و به صورت مدور دیوار را پاک نمود. همچنین این نکته بسیار مهم است که از یک طیف مناسب برای کمرنگ تر نشان دادن دیوار استفاده کنید.

اتاق خواب زرد کمرنگ

سعی کنید از سفید یا کرمی برای این کار استفاده نمائید. در این صورت به رنگ مورد علاقه خود بدون این که دوباره نیاز به رنگ کردن داشته باشید، دست خواهید یافت.

اتاق خواب باید جایی باشد که بعد از یک روز کاری در آن احساس آرامش داشته باشید و به همین دلیل مهم است که رنگ اتاق ملایم باشد.

استفاده از زرد در طراحی حمام

استفاده از زرد در حمام شاید کمی ناخوشایند به نظر برسد، اما زرد انرژی زا و نشاط آور است که می تواند به فضای مورد نظر جان ببخشد؛ خصوصاً فضاهای کوچک که تاریک و محدود به نظر می آیند.

حمام زرد رنگ

اگر زرد اصلی ترین رنگ شما است، آن را به صورت متعادل در حمام به کار ببرید. سعی کنید وسایل حمام را با ترکیب رنگی متشکل از سایه های زرد انتخاب کنید تا با رنگ دیوارها همخوانی داشته باشند.

زرد اگر برای ورودی راهرو استفاده شود نمایی روشن و هدفمند ایجاد خواهد کرد. زرد می تواند برای ایجاد تعادل در رنگ های سرد در طراحی دکوراسیون حمام به کار رود.

پالت های رنگی خنثی و سرد مانند سفید و خاکستری یک سردی و خنکی نامطلوب در فضا ایجاد می کنند؛ بنابراین افزودن ذره ای زرد طلایی ملایم در نقاط مورد نظر می تواند کمی از این حس سردی بکاهد.

زرد کمرنگ با نور طبیعی همخوانی بی نظیری دارد و برای ملایم کردن تاثیر رنگ ها کاربرد ویژه دارد. در صورتی که زرد برای رنگ آمیزی دیوارهای حمام استفاده شود، پنجره های بزرگ می توانند این رنگ را در هم بشکنند.

طراحی حمام زرد

زرد و خاکستری در کنار هم یک ترکیب رنگی بی نظیر ایجاد می کند که شما را شگفت زده می نماید. این نکته را در ذهن داشته باشید که حتماً از سایه های ملایم این دو رنگ در حمام استفاده کنید.

اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید ممکن است دیوارپوش یا کفپوش حمام شما با کاشی های خردلی انتخاب شده باشند، بنابراین به جای صرف هزینه و وقت برای جدا کردن آن ها از دیوار بهتر است اقدام به بازسازی و احیاء ظاهر قدیمی آن ها کنید.

حمام خانه زرد

نکات پایانی

همان طور که مشاهده کردید زرد در کنار رنگ های دیگر نمای زیبایی ایجاد می کند. نکته ای که در هنگام استفاده از زرد باید به یاد داشته باشید به کارگیری یک رنگ خنثی در کنار این رنگ برای ایجاد تعادل در محیط می باشد.