kianborna

digikala

abinbeton

طیف گسترده ای از سایه ها و رنگ ها در خانواده رنگ نارنجی در بسیاری از خانه های شیک محبوب شده اند. شما می توانید از بین سایه های روشن نارنجی مانند نارنجی آفتابی، رنگ های گرم مانند نارنجی سوخته و رنگ های خنک مانند نارنجی ایرانی، طیفی را برای خانه خود انتخاب کنید.
شایان ذکر است که نارنجی می تواند پر جنب و جوش، نشاط آور، سرگرم کننده و تحریک کننده باشد. در عین حال، نارنجی می تواند پرشور، جسورانه و ترسناک نیز باشد. با این حال، مهم است که انواع مختلف این رنگ را بررسی کنید تا بتوانید سایه ای مناسب را پیدا کنید که با شخصیت شما مطابقت دارد.

با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با رنگ نارنجی و طیف های مختلف آن در طراحی دکوراسیون داخلی خانه آشنا شوید.

ایده های طراحی خانه با استفاده از رنگ نارنجی

دانستن این که چگونه یک سایه نارنجی خاص می تواند روی یک اتاق تأثیر بگذارد، کلید استفاده از این رنگ است. وقتی استفاده از رنگ نارنجی به درستی انجام شود، می تواند مقدار زیادی از اشتیاق و انگیزه لازم را به شما بدهد. در صورتی که از این رنگ به میزان خیلی کم یا خیلی زیاد استفاده کنید، می تواند خیلی بیهوده یا خیلی تحریک کننده باشد.

 • آشپزخانه نارنجی

نارنجی به این آشپزخانه شیک، حال و هوای مدرن می بخشد. رنگ پر جنب و جوش و براق نیز این اتاق فشرده را بدون نور طبیعی روشن می کند.

آشپزخانه نارنجی

 • اتاق نشیمن نارنجی

ترکیب نارنجی گرم با قهوه ای باعث می شود این اتاق نشیمن دنج و جذاب به نظر برسد. تودوزی و رنگ های خنثی فرش نیز زمینه ای برای ظاهر شدن نارنجی است. در نتیجه یک ظاهر درجه یک برای اتاق نشیمن آرامش بخش بوجود می آید.

اتاق نشیمن نارنجی

 • اتاق غذاخوری نارنجی دو رنگ

این اتاق ناهار خوری مجلل نمایش بزرگی از نحوه ترکیب نارنجی با رنگ های زرد و قرمز است. رنگ زرد، فضایی سرگرم کننده، بازیگوش و خوش بین را ترسیم می کند. رنگ قرمز، می تواند چشمگیر و شدید باشد و همچنین باعث ایجاد حس رفاه می شود.

عکس استفاده از رنگ نارنجی و ترکیبات آن در طراحی دکوراسیون خانه

 • اتاق خواب نارنجی

رنگ نارنجی، رنگی مناسب برای ایجاد آرامش در اتاق خواب است. ترکیب نارنجی گرم با رنگ های خنثی می تواند آرامش بخش باشد؛ در عین حال، استفاده از رنگ های نارنجی گرم در بافت پارچه کوسن و روتختی و دیگر وسایل اتاق می تواند ظاهر کلی اتاق را تغییر داده و حسی از شادی را در آن بوجود آورد.

اتاق خواب نارنجی

 • دفتر کار خانگی نارنجی

استفاده از نارنجی به عنوان رنگی غالب در طراحی اتاق کار مانعی ندارد. رنگ نارنجی پرتقالی که در سراسر این اتاق کار استفاده شده سبب می شود تا انرژی افراد تحریک شده و بتوانند به خلاقیت های زیادی دست یابند. این دقیقا چیزی است که به آن نیاز دارید.

بخوانید!  کاربرد رنگ های گرم و سرد در دکوراسیون داخلی

اتاق کار نارنجی

 • سرسرای نارنجی

این سرسرا ثابت می کند که انفجار نارنج تنها چیزی است که برای جالب جلوه دادن یک اتاق نیاز دارید؛ در حالی که باعث می شود اتاق شما، مدرن، جالب و سرگرم کننده به نظر برسد. این سایه رنگ نارنجی جذابیت گرم و زیبایی را ایجاد می کند که فقط برای استقبال و تحسین مهمانان مناسب است.

سرسرای نارنجی

 • حمام نارنجی

این حمام با کاشی های دیوار نارنجی رنگ آمیزی می شود. کاشی های نارنجی روشن و براق فضای کوچک را روشن می کند، در حالی که رنگ زرد باعث می شود حمام شما، شاد و بازیگوش به نظر برسد. ساده و در عین حال درخشان.

حمام نارنجی

استفاده از رنگ نارنجی و ترکیب آن با رنگ های دیگر

 • ترکیب نارنجی با آبی کمرنگ و سفید

اگر قصد استفاده از این سه رنگ را در اتاق خواب دارید باید احتیاط کنید؛ زیرا اتاق خواب محلی برای خواب و آرامش است، بنابراین بهتر است تنها ده درصد اتاق خواب را نارنجی کنید. بیشتر بهتر است از رنگ های آبی و سفید استفاده کنید تا آرامش و راحتی برای شما به ارمغان بیاید.

در اتاق خواب زیر مشاهده می کنید که از این سه رنگ به تناسب زیبایی استفاده شده و ترکیب رنگ های نارنجی و سفید برای صندلی نیمکتی و کوسن ها، جذابیت خاصی را به اتاق افزوده است.

رنگ نارنجی و ابی

 • ترکیب نارنجی با شکلاتی

از ترکیب رنگ شکلاتی تیره و نارنجی می توانید برای دکور اتاق نشیمن استفاده نمایید. این رنگ ها برای اتاق نشیمن بسیار مناسب اند و جلوه قدرتمندی را نمایش می دهند.

همانطور که می بینید رنگ نارنجی به میزان کم اما قوی در اتاق استفاده شده و شما این رنگ را بر روی کوسن مبل، مجسمه و میز عسلی می بینید. به منظور کاهش تاثیر رنگ نارنجی در محیط و معتدل کردن آن، از رنگ سفید برای مبلمان استفاده شده است.

نارنجی و شکلاتی

 • ترکیب نارنجی با فیروزه ای

تجربه نشان داده استفاده از رنگ نارنجی سبب تحریک اشتها می شود. اگر دقت کرده باشید در بیشتر فست فودها و رستوران ها از این رنگ در کنار رنگ قرمز به وفور استفاده شده است. به همین دلیل شما نیز می توانید در قسمت غذاخوری خانه خود از رنگ نارنجی استفاده نمایید.

بخوانید!  رنگ قرمز و کاربرد ترکیبات مناسب آن در دیزاین منزل

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، تمام دیوارهای اتاق با رنگ نارنجی طراحی شده و آثار هنری فیروزه ای رنگی به همراه مبلمان سفید، به تکمیل دکوراسیون این بخش از خانه پرداخته اند.

نارنجی

 • ترکیب نارنجی و خاکستری با چوب

اتاق خوابی که در تصویر زیر مشاهده می کنید از ظاهری زیبا و بسیار آرامش بخش برخوردار بوده و ترکیب دیوار چوبی با رنگ های خاکستری و نارنجی، نمایی جذاب به اتاق بخشیده است. مبلمان در این خانه بسیار ساده اند ولی ترکیب اصولی آن ها با دیگر المان های دکوراسیون داخلی، توانسته محیطی ایده آل و منحصربفرد را بوجود آورد.

نارنجی و خاکستری

 • ترکیب نارنجی با سیاه و سفید

استفاده از رنگ هایی مانند سیاه و نارنجی می تواند کمی خشن به نظر برسد، اما اگر مقداری رنگ سفید را به دکوراسیون اضافه کنید، می توانید تعادل را به خوبی در این محیط برقرار نمایید. رنگ زردآلویی یکی از طیف های کمرنگ نارنجی می باشد که در دکور اتاق نشیمن زیر بکار رفته است.

از این رنگ به صورت الگوهایی بر روی کوسن و پرده استفاده شده است. انتخاب هوشمندانه رنگ سفید برای مبلمان از شدت رنگ های تند کم کرده و فضایی اصولی و زیبا را در خانه بوجود آورده است.

نارنجی با سیاه و سفید

 • ترکیب نارنجی با سبز

رنگ غالب در این اتاق، سفید می باشد و از رنگ هایی چون نارنجی، سبز و قهوه ای به منظور ایجاد بافت استفاده شده است. با این حال، رنگ نارنجی به خوبی توانسته بر محیط حاکم شود و خودنمایی کند. صندلی های عثمانی، کوسن ها و اکسسوری های تزئینی، نمونه ای از استفاده از رنگ نارنجی در این خانه می باشند.

نارنجی و سبز

 • ترکیب نارنجی با سفید

رنگ نارنجی در اتاق خواب باید به میزن محدودی استفاده شود تا سبب هرج و مرز نشود. بدین منظور می توانید از این رنگ برای طراحی دیوار پشت تخت خواب خود استفاده نمایید.

این ایده باعث می شود تا ضمن آرامش، طراوت و تازگی نیز به اتاق خواب افزوده شود. اگر دیوار پشت تخت خواب خود را با نارنجی دیزاین کردید، ملحفه و روتختی شما باید به رنگ سفید باشد. برای افزودن باقفت به تخت خواب می توانید از بالش ها یا کوسن های نارنجی استفاده کنید.

نارنجی و سفید

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی ایده های استفاده از رنگ نارنجی در طراحی خانه پرداختیم. امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده باشید. در صورت تمایل می توانید نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در این باره با ما اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.