کیان برنا

سهندسازه

آموزش رویت

دیوارکوب چوبی از جمله المان هایی است که امروزه در دکوراسیون داخلی مورد استقبال قرارگرفته و به وفور استفاده می شود.

در ساخت این گونه دیوارکوب ها معمولا از چوب های مصنوعی استفاده می شود که این کار طول عمر پنل در برابر شرایط محیطی را بالا می برد.

استفاده از این گونه پنل ها در قسمت های مختلف خانه و در انواع سبک های طراحی دکوراسیون داخلی امکان پذیر می باشد و جلوه زیبایی به فضای اتاق می بخشد.

این دیوارکوب ها تا اندازه ای می توانند از انتقال سر و صدا نیز جلوگیری به عمل آورند و در واقع نوعی عایق صوتی به حساب می آیند.

استفاده از آن ها در اتاق خواب معمولا برای دیوار پشت تخت خواب صورت می گیرد و در اتاق نشیمن می توان برای دیوار پشت تلویزیون از آن ها استفاده کرد.

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی برای شما فراهم کرده ایم، تصاویری از استفاده دیوار کوب چوبی در قسمت های مختلف خانه می باشد. با ساختمانچی همراه باشید.

اهمیت استفاده از دیوارکوب چوبی در دکوراسیون داخلی

  • چوب قابلیت شکل پذیری بالایی دارد، از این رو می توان دیوارکوب هایی با اشکال بسیار متنوع و زیبا را بوجود آورد.
  • دیوار کوب چوبی حس و حال طبیعی را به دکوراسیون خانه منتقل می کند.
  • چوب قابلیت رنگ پذیری دارد، از این رو می توانید دیوارکوب چوبی را به هر رنگی که دوست دارید، خریداری نمایید.
  • دیوار کوب های چوبی در برابر اشعه های خورشید از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.
  • دیوارکوب های چوبی استحکام و مقاومت بالایی دارند و در دراز مدت تغییر شکل نمی دهند.
  • اگر از دیوارکوب به عنوان پوشش بر روی دیوار استفاده شود، می تواند عایق صوتی قابل قبولی محسوب شود.

کاربرد دیوارکوب چوبی در دکوراسیون داخلی

استفاده از دیوارکوب چوبی در راهروی خانه

یکی از بخش هایی که در خانه کمتر به آن توجه می شود، راهرو می باشد. شما می توانید با استفاده از المان های تزئینی، راهروی خود را به زیبایی طراحی نمایید. دیوارکوب های چوبی یکی از این لوازم دکوراتیو محسوب می شوند.

استفاده از دیوار کوب های چوبی مدرن یا کلاسیک، می تواند ایده ای جذاب در نظرگرفته شود. استفاده از این دیوارکوب ها سبب می شود تا راهرو بخشی مجزا با طراحی زیبا از سایر بخش های خانه در نظرگرفته شود.

بخوانید!  ویژگی های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

اگر از دیوارکوب های کلاسیک برای تزئین دیوار راهرو استفاده می کنید، بهتر است این دیوارکوب ها از 90 سانتی متر بالاتر از سطح زمین در نصب گردد تا هارمونی بهتری با سبک کلاسیک و نئوکلاسیک داشته باشد.

استفاده از دیوارکوب چوبی در راهروی خانه

استفاده از دیوارکوب چوبی در اتاق خواب

معمولا از دیوار کوب های چوبی در اتاق خواب بر روی دیوار پشت تخت خواب استفاده می کنند. این کار سبب می شود تا تخت شما نقطه ای کانونی و شاخص در اتاق در نظرگرفته شود. استفاده از دیوارکوب های چوبی انرژی و شور و حالی طبیعی را به اتاق خواب شما تزریق می کند.

استفاده از دیوارکوب چوبی در اتاق خواب

استفاده از دیوارکوب چوبی در اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی

اتاق نشیمن مهم ترین بخش در دکوراسیون داخلی محسوب می شود و مرکز توجه همگان است، به همین دلیل استفاده از وسایل دکوراتیو در این بخش از خانه می تواند زیبایی فضا را دو چندان نماید.

شما می توانید با استفاده هوشمندانه از یک دیوارکوب چوبی در قسمت پشت تلویزیون یا پشت مبل، دیواری شاخص، زیبا و جذاب را بوجود آورید.

استفاده از دیوار کوب چوبی در پشت تلویزیون و مبل سبب می شود تا این بخش به عنوان نقطه کانونی در پذیرایی شما در نظرگرفته شود و همواره مرکز توجه باشد.

شما می توانید از دیوارکوب های شلف دار استفاده کنید و بر روی آن ها وسایل تزئینی و اکسسوری قرار دهید و این گونه علاوه بر زیباتر کردن دیوارکوب، بافت های متنوع را نیز به فضا بیافزایید.

استفاده از دیوارکوب چوبی در اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی

استفاده از دیوارکوب چوبی در آشپزخانه

به منظور استفاده از دیوارکوب چوبی در آشپزخانه بهتر است انواع ضد آب را خریداری نمایید تا سال ها دوام و زیبایی خود را حفط کنند.

از دیوار کوب چوبی در آشپزخانه می توانید بر روی دیوار بین کابینتی استفاده نمایید. اگر کابینت هایی به سبک مدرن دارید، این ایده می تواند خارق العاده باشد.

استفاده از دیوارکوب چوبی در آشپزخانه

استفاده از دیوارکوب چوبی در اتاق غذاخوری

اگر در خانه خود اتاق کوچکی را به میز و صندلی ناهارخوری اختصاص دادید، می توانید با استفاده از دیوارکوب های چوبی، این بخش را تزئین نمایید. در این قسمت شما می توانید از دیوارکوب چوبی بر روی دیوار پشت میز و صندلی استفاده نمایید.

اگر در خانه اتاق مخصوصی برای غذاخوردن ندارید، می توانید قسمتی از پذیرایی خانه را به این بخش اختصاص دهید. با استفاده از یک فرش یا قالیچه کوچک، میز و صندلی را از سایر قسمت ها جدا کرده تا به عنوان مکانی مجزا در نظرگرفته شود.

بخوانید!  ایده های طراحی داخلی کلبه چوبی

سپس بر روی دیواری که نزدیک به میز و صندلی است، دیوار کوب چوبی را بچسبانید و دکوراسیون این قسمت را کامل نمایید.

استفاده از دیوارکوب چوبی در اتاق غذاخوری

استفاده از دیوارکوب چوبی در حمام و سرویس بهداشتی

به منظور استفاده بهینه از فضاهای خالی در حمام و سرویس بهداشتی، می توانید از دیوارکوب های چوبی شلف دار یا کابینت دار استفاده نمایید و وسایل بهداشتی خود مانند شامپو، صابون، مواد شستشوی حمام و سرویس بهداشتی و حتی حوله ها را در این مکان بگذارید.

حتی می توانید تعدادی اکسسوری تزئینی را نیز برای زیباسازی حمام و سرویس بهداشتی بر روی شلف های دیوار کوب چوبی خود قرار دهید تا به زیبا کردن بیشتر فضا کمک کند.

تنها به این موضوع دقت کنید چوبی که برای دیوارکوب در این قسمت های مرطوب خانه استفاده می کنید، باید کاملا ضد آب باشد تا به راحتی پوسیده و خراب نشود.

استفاده از دیوارکوب چوبی در حمام و سرویس بهداشتی

نکات پایانی

همانطور که می دانید چوب همیشه و در هر زمانی یکی از مصالح اصلی در طراحی دکوراسیون خانه در نظر گرفته می شود.

چوب المانی است که از طرح های قدیمی آن می توان در سبک روستایی یا روستیک بهره برد و از طرح های ساده و جدید آن در طراحی مدرن استفاده نمود.

حتی چوب هایی که کنده کاری و حکاکی های ظریفی دارند، در سبک کلاسیک و سلطنتی قابل استفاده اند. بنابراین شما هر سبک طراحی که مدنظر دارید را انتخاب کرده و با توجه به آن، بهترین نمونه دیوارکوب چوبی را سفارش دهید.

بی شک این دیوارکوب ها بهترین المان تزئینی در خانه شما می باشند و تحسین همه افراد را به دنبال دارند. امیدواریم از مطالعه این نوشته از ساختمانچی لذت برده باشید.

در صورت تمایل می توانید نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را به منظور بهبود کیفیت مطالب سایت با ما اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.

در ادامه عکس هایی جذاب از دیوارکوب های چوبی را برای شما قرار می دهیم تا بتوانید جهت ایده گرفتن از آن ها استفاده نمایید.

گالری عکس های جذاب دیوارکوب چوبی

دیوارکوب چوبی
مدل دیوارکوب چوبی پشت تلویزیون
دیوارکوب چوبی در سرویس بهداشتی
دیوارکوب چوبی در تراس خانه
دیوارکوب چوبی حمام
مدل دیوارکوب چوبی سرویس بهداشتی