کیان برنا

سهندسازه

آموزش رویت

مهندس علی نیا، نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی مازندران در اولین جلسه کارگروه چند جانبه ایمنی به ایجاد “واحد HSE پروژه های عمرانی” اشاره کرد و توجه به ایمنی در ساخت و ساز را امری بسیار مهم تلقی نمود. وی در این جلسه که با حضور نمایندگان سازمان فنی و حرفه ای و انجمن صنفی کارگران برگزار شد بر اهمیت ایمنی در پروژه های ساختمانی تاکید داشت و گفت: برای ایجاد ایمنی مطلوب و باب میل جامعه، بین تمام دستگاه های اجرایی که در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارند باید همکاری لازم صورت گیرد.

نایب رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران گفت: قصد داریم برنامه ریزی و آموزش ایمنی کارگران و دفترچه کار آنها که به تائید مهندسین ناظر می رسد را علاوه بر تفاهم نامه هایی که قبلاً صورت گرفته در دستور کار خود قرار دهیم. بنا بر اظهارات وی: در این کارگروه یکسری طرح مورد تائید قرار گرفته و در حال استفاده در انجمن صنفی کارگران می باشند. علی نیا اظهار نمود: چهارچوب حوزه کاری “مسئول ایمنی در کارگاه های ساختمانی” با هماهنگی اداره کار و تعاون اجتماعی و اداره کل تامین اجتماعی مشخص و در جلسه هیات مدیره به تصویب رسیده است.

وی به گزارش های بدست آمده از آموزش ایمنی 38 هزار کارگر ساختمانی اشاره نمود و گفت: برای تمام کارگران و استادکاران ثابت و فصلی ساختمانی که در پروژه های روستایی مشغول به کار هستند، نیاز به آموزش امری ضروری است. علی نیا اظهار داشت: واحد HSE پروژه های عمرانی با نظارت شهرداری های استان اجرا می شود و پیگیری های لازم در این زمینه با همیاری استانداری انجام خواهد شد.

بخوانید!  سود وام مسکن مهر چه کسانی افزایش می‌یابد؟

وی تاکید نمود: آموزش بیمه گر را در قرارداد جدید بیمه مسئولیت مد نظر قرار خواهیم داد و آن را با کمک اعضا هیئت مدیره در قرارداد عنوان خواهیم نمود. وی معتقد است علاوه بر نتایج روحی و روانی که کاهش خسارات جانی و مالی به همراه دارند، در خصوص خسارات نیز بیمه گر نفع خواهد برد. در این جلسه رئیس و اعضای انجمن صنفی کارگران مازندران دیدگاه های خود را اعلام نمودند و در پایان نایب رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران از حمایت و پشتیبانی رئیس سازمان و اعضای محترم هیات مدیره برای تحقق اهداف ایمنی در حوزه ساخت و ساز تشکر و قدردانی نمود.