آموزش رویت

ساختمانچی

دیوارهایی که در ساخت و طراحی آن ها از آجر و سنگ استفاده می شود، زیبایی خاصی به فضای خانه می بخشند. استفاده از آجر یا سنگ در طراحی خانه باعث ایجاد نمایی مجلل می شود.

دیوار آجری باعث ایجاد یک تغییر کلی در خانه می شود. ساخت یک دیوار آجری به ایجاد سبکی نو در خانه شما کمک می کند. در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان ایده هایی در خصوص طراحی دیوار آجری و سنگی می پردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

طراحی دیوار سنگی

دیوارهای سنگی نباید باعث ایجاد سردی در فضای خانه شوند. دیوار سنگی نمایی طبیعی دارد و جوی گرم در خانه به وجود می آورد. استفاده از گیاهان و یا به کارگیری رنگ های جذاب و چشم نواز در کنار سنگ، ظاهر بسیار زیبایی ایجاد می کند.

اگر از سنگ برای ساخت دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید، تلفیقی از سبک مدرن و سنتی در خانه ایجاد خواهد شد. برای طراحی اکثر دیوارهایی که در خانه وجود دارند، می توان از آجر استفاده کرد. با این حال از طراحی دیوار با استفاده از آجر بیشتر در قسمت های ورودی خانه، آشپزخانه ها، اتاق نشیمن یا حمام استفاده می شود.

دیوار سنگی

طراحی دیوار داخلی سنگی

دلایل زیادی برای استفاده از سنگ در طراحی داخلی وجود دارد که در این جا به بیان برخی از آن ها می پردازیم.

  1. سنگ ها از زیبایی و ظاهر طبیعی برخوردارند.
  2. نگهداری از آن ها آسان می باشد.
  3. طیف گسترده ای داشته و هر سلیقه ای را پاسخگو می باشد.
  4. از نمونه متریال های دوستدار طبیعت شناخته می شوند.
  5. از بافت منحصربفردی برخوردار است.
  6. از جذابیت برخوردارند.
  7. به عنوان عایق قوی صدا شناخته می شوند.

رنگ آمیزی دیوار سنگی

بهتر است شکل سنگ را با استفاده از ایده های جذاب تغییر دهید؛ بنابراین به استفاده از رنگ های گیرا و بافت هایی که نظر افراد را جلب می کند، فکر کنید.

رنگ آمیزی دیوار سنگی

نورپردازی دیوار سنگی

نورپردازی دیوارهای سنگی باید به گونه ای باشد که بافت موجود در سنگ را نمایان کند و زیبایی آن را دوچندان کند. برای انجام این کار می توانید از انواع وسیله های روشنایی مانند لوسترها استفاده نمایید. این نورپردازی می تواند نقطه ای و یا از هر زاویه ای صورت گیرد.

نورپردازی دیوار سنگی

استفاده از سنگ آنتیک

سنگ آنتیک از خرده سنگ های تراورتن و مرمریت تولید می شود و ترکیب آن ها در تزیین دیوار آجری، نمایی بسیار شیک را بوجود می آورد. از این سنگ ها به دلیل ساختار کوچکی که دارند می توان در انواع دیوارهای منحنی و ناصاف و ستون های استوانه ای استفاده کرد.

سنگ آنتیک در صورت ترکیب با سایر المان هایی مانند کاغذ دیواری، رنگ و شیشه می تواند نمایی فوق العاده منحصربفرد و شیک را بوجود آورد. چنین نمایی هیچوقت آدم را خسته نمی کند و دل را نمی زند. اگر به دنبال ایده طراحی برای استفاده از سنگ بر روی دیوار خانه خود هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از سنگ آنتیک می باشد.

سنگ انتیک

طراحی دیوار آجری

ساخت دیوارهای آجری از نمونه های طراحی های منحصربفرد در خانه برشمرده می شوند. حال سؤال اینجاست چرا از سنگ و آجر در طراحی داخلی استفاده می شود؟ جواب این سؤال بسیار ساده است. سنگ و آجر ظاهری بسیار زیبا دارند. هیچ چیز به اندازه این دو نمی تواند باعث ایجاد فضایی لوکس در خانه شما شود.

بخوانید!  برترین ایده های تزیین دیوار خانه

دیوارهای سنگی از این جهت که می توانند ادراک کلی فضا را تغییر داده و به راحتی سبک خانه شما را به سبک محلی یا مدرن و حتی تلفیقی از هردو تغییر دهند، از نمونه های منحصربفرد در طراحی داخلی برشمرده می شوند.

میزان گرمی و سردی سنگ به رنگ آن ها و تلفیق آن با رنگ های دیگر بستگی دارد. اگرچه استفاده از سنگ و آجر در طراحی به سبک سنتی کاربرد دارد، اما می توان از آن ها در طراحی های معاصر و مدرن نیز استفاده کرد. این تطبیق پذیری از جمله نکات جادویی سنگ ها و آجرها می باشد.

دیوار آجری

طراحی دیوار داخلی آجری شکل

ورودی خانه

قسمت ورودی خانه تاثیر زیادی در مهمانان و افرادی که قصد ورود به خانه دارند، می گذارد. استفاده از آجر برای ساخت دیوار قسمت ورودی خانه از جمله ایده های تاثیرگذاری است که می توان از آن استفاده کرد.

طراحی دیوار آجری به رنگ تیره باعث ایجاد فضایی به سبک روستیک شده و تاثیر آن به مرور زمان از بین نمی رود. پیشنهاد ما استفاده از سقف های چوبی و یک لوستر مجلل در کنار دیوار آجری می باشد. دیوارهای آجری سفید رنگ بیش تر در خانه هایی به سبک مینیمالیسم، صنعتی و مدرن کاربرد دارند.

تاثیر بخار آب بر دیوار آجری شکل

مراقبت از دیوار آجری

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که شانس استفاده از یک دیوار آجری زیبا در خانه خود دارید، باید مراقب ایجاد هرگونه آسیب در سطح دیوار باشید. اهمیت این کار در طول زمان پدیدار می شود. برای اطمینان از درخشندگی آن ها می توانید از لایه های براق بر روی آجرها استفاده نمایید.

دیوار آجری در اتاق نشیمن

دیوار آجری زمانی که در مرکز و به عنوان نقطه کانونی مورد استفاده قرار گیرد، نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد. در خانه های مدرن تلویزیون خانه از جمله اِلمان های اصلی بر شمرده می شود و به همین خاطر بهتر است از آجر برای ساخت دیوار پشت تلویزیون استفاده کرد.

انجام این کار یکی از بهترین ایده های کاربردی است و نیاز به هیچ گونه اِلمان تزئینی دیگری نیز ندارد. به جای استفاده از آجر طبیعی، می توانید از سنگ های مصنوعی نیز برای انجام این کار استفاده نمایید.

استفاده از آجر در طراحی دیوار اتاق خواب

استفاده از آجر در طراحی دیوار اتاق خواب

یکی از بزرگ ترین مزیت های دیوارهای آجری، ایجاد فضایی دنج در اتاق می باشد. استفاده از دیوارهای آجری با رنگ های متنوع باعث ایجاد فضایی آرام بخش می شود.

بخوانید!  چگونگی نورپردازی خانه

به همین خاطر دیوارهای داخلی آجری شکل، بیشتر در مهم ترین قسمت های خانه مانند اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند. دیوار اصلی که در معرض دید همگان قرار دارد نیز می تواند با استفاده از آجر ساخته‌شود و نمایی چشم نواز ایجاد کند.

تاثیر بخار آب بر دیوار آجری شکل

طراحی دیوارهای حمام با استفاده از آجر یکی از بهترین ایده های کاربردی می باشد، اما در صورت اجرایی‌کردن این ایده باید در نگهداری از آن ها نیز کوشا باشید. اگر از دیوارهای آجری در حمام خانه استفاده می کنید برای نگهداری از آن ها باید از سیلر استفاده شود.

استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوار آجری

بسیاری از افراد تمایل دارند شکل طبیعی دیوار آجری خانه خود را حفظ کنند. اما باید بدانید که استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوارهای آجری باعث ایجاد نمایی مدرن در خانه می شود.

استفاده از رنگ سفید باعث می شود ظاهر دیوار آجری شکل تمیز و شیک باشد و با این کار هارمونی زیبایی میان دیوار و سقف ایجاد خواهد شد. به طور کلی می توان گفت، این ایده بهترین راهکار برای طراحی ساده فضای نشیمن و ایجاد آرامش می باشد.

استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوار آجری

انتخاب رنگ خاکستری

آجرهای خاکستری رنگ نمای بسیار زیبایی دارند و برای انتخاب رنگ، گزینه های شما تنها به رنگ سفید محدود نمی شود. رنگ خاکستری رنگ گرم تری نسبت به رنگ سفید محسوب می شود و نمایی طبیعی دارد.

سخن پایانی

آن چیزی که در اینجا به بیان آن پرداختیم در واقع ایده هایی برای طراحی دیوار داخلی خانه با سنگ و آجر بود. شما می توانید علاوه بر ایده گرفتن از نکات و تصاویری که بررسی کردیم، از خلاقیت و سلیقه خود نیز در طراحی دیوارهای خانه استفاده کنید.

جسور باشید و از اجرای سلایق و فانتزی های خود نترسید. با این کار شما می توانید خانه ای مطابق میل خود بسازید و از زندگی کردن در آن لذت ببرید. شما چه ایده هایی در مورد استفاده از سنگ و آجر در ذهن دارید؟ اهالی ساختمانچی مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما در این باره هستند.

در انتها آلبومی از زیباترین تزیینات سنگی و آجری دیوار را برای شما تدارک دیده ایم که امیدواریم از دیدن آن ها لذت ببرید.

دیوار اجری
راه پله سنگی
دیوار زیبای اجری
دیوار سفید
دیوار سنگی
سنگ تزیینی
سنگ سیاه
آجر سفید
دیوار نارنجی قهوه ای
عکس ایده های طراحی دیوار آجری و سنگی
آجر سفید نما
سنگ انتیک
سنگ پشت تلویزیون
عکس ایده های طراحی دیوار آجری و سنگی
سنگی
تزیین دیوار
استفاده از سنگ سیاه