آموزش رویت

ساختمانچی

استفاده از آینه حمام به عنوان اِلمانی تزئینی و کاربردی در این بخش از ساختمان، یکی از مهم ترین جزئیاتی است که توجه افراد را به خود جلب می کند. شاید تا به امروز به تاثیری که استفاده از یک آینه زیبا در حمام دارد، فکر نکرده باشید.

اما بد نیست بدانید که انتخاب آینه مناسب یکی از نکات مهم در طراحی حمام به شمار می آید. با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی به بیان ویژگی های آینه حمام می پردازیم. با ما همراه باشید.

ایده های استفاده از آینه مناسب حمام

شاید وقت آن رسیده است که آینه های ساده و قدیمی حمام را با انواع مدرن آن تعویض نمایید. انجام این کار به شما نشان خواهد داد که بدون صرف هزینه های گزاف می توان ظاهر کلی حمام را تغییر داد.

استفاده از یک آینه مناسب در کنار به کارگیری یک سینک روشویی و کاغذ دیواری با رنگ مناسب باعث ایجاد نمای زیبایی در حمام می شود.

امروزه انواع آینه های مختلف با قیمت های متفاوت در بازار وجود دارد که شما می توانید با توجه به بودجه و نیاز خود انواع مختلف آن را انتخاب نمایید.

آینه دکوراتیو

استفاده بیش از یک آینه در حمام

آیا تا به حال به استفاده بیش از یک آینه در حمام فکر کرده‌اید؟ این امکان برای شما وجود دارد که به جای استفاده از یک آینه بزرگ از دو یا سه آینه کوچک استفاده نمایید.

برای انجام این کار قسمت روشویی نیز باید ابعاد بزرگی داشته باشد. استفاده از یک آینه بزرگ نیز برای طراحی حمام های بزرگ مناسب می باشد.

استفاده از بیش از یک آینه

استفاده از آینه های دکوراتیو

برای تاثیرگذاری بیشتر آینه ها می توانید از آینه دکوراتیو استفاده نمایید. هم چنین این امکان وجود دارد که با انتخاب اندازه و شکل های مختلف آینه و ایجاد یک تصویر زیبا با استفاده از آن ها تاثیر زیبایی آن ها را در محیط دو چندان کنید. در صورت انجام این کار دیگر نیازی به استفاده از لوازم تزئینی گران قیمت در حمام نمی باشد.

آینه دکوراتیو

استفاده از آینه های بزرگ

اگر فضای حمام به اندازه ای است که به شما اجازه استفاده از آینه های بزرگ را می دهد، حتما نمونه ای از آن را خریداری نمایید. با انجام این کار حمام روشن تر و به روزتری خواهید داشت.

در جهت زیبایی بیشتر آینه به انتخاب انواعی از آن که فریم زیبایی دارد، اقدام کنید. در حمام های کوچک و حمام هایی که از سبک مینیمالیست در آن استفاده شده است، بهتر است از آینه های بدون فریم استفاده نمایید.

آینه بزرگ

استفاده از آینه قاب دار

شما می توانید به راحتی آینه های فریم دار را از بازار تهیه نمائید. از مزایای این نوع آینه این است که برای افراد پرمشغله که فرصت تهیه قاب های مجزا ندارند یک گزینه ایده آل در نظر گرفته می شوند. نصب آینه های فریم دار بسیار آسان می باشد.

آینه قاب دار

استفاده از آینه بدون فریم

این آینه ها سطحی شیشه مانند دارند و برای دکوراتیو کردن حمام به وفور از آن ها استفاده می شود. این آینه ها بدون فریم و بر روی یک سطح صاف نصب می شوند. نصب یا آویزان کردن این آینه های بدون فریم آسان است و توسط چسب مخصوص انجام می شود.

آینه بدون فریم

خرید آینه سفارشی

برای ایجاد یک نمای خاص در حمام باید آینه و قاب را جداگانه خریداری کنید و خود آینه را حاضر کنید. گزینه های متعددی برای تهیه این نوع آینه وجود دارد، اما در هر صورت مراقب باشید اندازه ها را درست یادداشت کنید. ساخت آینه به این شکل نیازمند صرف وقت و کمک‌گرفتن از دیگران است، اما نتیجه کار یک آینه زیبا و منحصربفرد خواهد بود.

بخوانید!  مدل های کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه

استفاده از آینه های دیوارپوش

در این ایده، تناسب ابعاد آینه با کابینت روشویی و دیگر المان های حمام اهمیتی ندارد. زیرا تمام عرض و طول دیوار یا قسمت بزرگی از دیوار با آینه پوشانده می شود.

در این حالت، شما دارای یک آینه بزرگ می باشید که کارکردهای فراوانی برای شما خواهد داشت. به طور مثال اگر حمام شما کوچک باشد، استفاده از آینه بزرگ سبب بزرگ به نظر رسیدن فضا می شود.

آینه دیوارپوش

استفاده از آینه های کابینت دار

اگر فضای محدودی برای قراردادن وسایل حمام در اختیار دارید، می توانید از آینه های کابینت دار یا شلف دار استفاده نمایید. این آینه ها سبب نظم وسایل و سازماندهی آن ها می شوند و علاوه بر آن، المانی دکوراتیو و تزئینی نیز به حساب می آیند.

اینه کابینت دار

فاکتورهای مهم در انتخاب آینه حمام

در هنگام انتخاب آینه به اندازه آن و مکانی که در نظر دارید آن را نصب کنید، توجه نمایید. برای انتخاب آینه باید به نیاز خود برای استفاده از آن نیز فکر کنید. در هنگام انتخاب آینه به اندازه سینک و قد افراد خانواده توجه نمایید.

در هنگام نصب آینه توجه کنید که لبه بالایی آن باید در امتداد چشم بلند ترین فرد خانواده باشد. طول آینه باید به اندازه ای باشد که افراد بتوانند به راحتی خود را در آن مشاهده نمایند.

در هنگام انتخاب آینه به طول سقف نیز توجه داشته باشید. هرچه طول سقف بلندتر باشد، بهتر است از آینه بلندتری استفاده نمایید. اگر اندازه آینه شما بزرگ تر از حد معمول است آن را در نزدیک ترین حالت به سینک روشویی نصب کنید. برای حمام های کوچک باید از آینه های کوچک استفاده کرد.

آینه مناسب حمام

قبل از خرید آینه، ابعاد روشویی را اندازه گیری نمایید. انجام این کار به انتخاب آینه ای مناسب کمک خواهد کرد. قانون کلی که در مورد انتخاب اندازه مناسب آینه ها وجود دارد، انتخاب آینه ای است که اندازه آن نسبت به قسمت روشویی بزرگ تر نباشد.

بخوانید!  ایده های برتر در دیزاین خانه

وقتی یک آینه را انتخاب می کنید به جنبه خلاقانه استفاده از آن نیز فکر کنید؛ به اثری که آینه در پی خواهد داشت مانند انعکاس نور و رنگ و همچنین نوع استفاده هایی که می خواهید از آن داشته باشید مانند اصلاح و خودآرایی. این را به ذهن بسپارید که تصمیم شما فضای کل حمام را تحت تاثیر قرار خواهد داد، پس با دقت انتخاب کنید.

عکس انتخاب آینه مناسب در حمام

نکات مهم در نصب آینه حمام

  • بهترین مکان برای نصب آینه بالای سینک روشویی می باشد. این مکان باید در نقطه مخالف پنجره قرار داشته باشد. در این صورت آینه نور طبیعی را بازتاب می کند و این کار باعث دوچندان‌شدن روشنایی حمام می شود.
  • توجه کنید که عرض آینه نباید از عرض روشویی بیشتر باشد.
  • نصب لامپ مناسب در اطراف آینه دستشویی نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. برای مثال استفاده از لامپ ال ای دی در اطراف آینه باعث ایجاد نمای زیبایی خواهد شد.
  • نصب لامپ در قسمت پشت آینه باعث می شود که حتی ساده ترین آینه ها نیز زیبا و چشم نواز جلوه کنند. برخی از انواع آینه ها وجود دارند که در قالب ساختاری آن از لامپ استفاده می شود. اما در صورتی که قصد صرفه جویی در هزینه ها را دارید، می توانید یک آینه ساده خریداری کنید و لامپ های مناسبی در پشت آن نصب نمایید. چنین آینه ای برای انجام امور آرایشی بسیار مناسب می باشد. استفاده از این آینه ها برای حمام هایی که از نور طبیعی برخوردار نمی باشند، بسیار مناسب است. توجه کنید که از نصب لامپ های فلورسنت و انواعی از آن که نور بسیار قوی دارد، خودداری نمایید.
آینه زیبا

نکات پایانی

در زمان طراحی حمام ممکن است ایده های زیادی در ذهن شما تداعی شود. استفاده از آینه مناسب یکی از این ایده ها تلقی می شود. آینه ها باعث ایجاد نمای بهتری از سبک مورد استفاده در طراحی حمام می شود و بر زیبایی ظاهری آن نیز تاثیرگذار می باشند.

از مزیت های استفاده از آینه ای مناسب که به دوچندان‌شدن زیبایی حمام نیز کمک می کند، کم هزینه بودن آن می باشد. امیدواریم نکات ارائه شده در این نوشته از ساختمانچی توانسته باشد به انتخاب و خرید یک آینه حمام مناسب و زیبا به شما عزیزان کمک کرده باشد. نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد این نوشته با ما درمیان بگذارید.