آموزش رویت

ساختمانچی

اتاق نشیمن از جمله مکان هایی است که اکثر افراد سعی می کنند آن را به بهترین شیوه طراحی نمایند. برخلاف تصور برخی افراد که گمان می کنند اتاق نشیمن باید بسیار راحت و ساده باشد، طراحان حرفه ای معتقدند که این مکان باید جذاب نیز باشد، زیرا در این قسمت از خانه، خانواده و دوستان دور یکدیگر جمع می شوند.

از مبلمان تا کمدها، تمام قسمت ها باید سبک طراحی مورد نظر را منعکس کنند و کاربردی باشند. بدین منظور قبل از آن که کیف پول خود را درآورده و خرید نمائید، به یک خودکار و کاغذ نیاز دارید تا یک طرح و نقشه فراهم کنید و براساس آن بودجه موردنیاز را تخمین بزنید.

در این نوشته از ساختمانچی قصد داریم فاکتورهایی که برای ایجاد یک اتاق نشیمن ایده آل نیاز می باشند را به شما معرفی نمائیم، پس با ما همراه باشید.

داشتن طرح و نقشه

همانطور که گفتیم، طرح و نقشه مهم ترین مرحله چیدمان اتاق نشیمن است که هم برای تغییر دکوراسیون و هم ایجاد طرحی جدید ضروری می باشد. مطمئن شوید که چه نوع سبکی را می خواهید در طراحی داخلی اجرا کنید. علاوه بر آن سایز اتاق و بهترین فضاها را نیز در نظر بگیرید.

آیا این اتاق به پنجره یا راهرو منتهی می شود و یا گزینه های معماری دیگری که انتخاب های شما را محدود می کنند نیز وجود دارند؟ لیستی از مبلمان، اکسسوری ها و یا آثار هنری که می خواهید در این مکان قرار دهید تهیه کنید.

علاوه بر آن در مورد بودجه خود و اینکه کدام المان در اولویت قرار دارد تصمیم گیری کنید. اگر بر تمام این موارد اشراف کامل دارید می توانید نسبت به خرید اقدام نمائید.

اتاق نشیمن

تمرکز بر کاربرد

وقتی صحبت از یک اتاق نشیمن ایده آل می شود، کمترین المان نیز کارآمد خواهد بود و ممکن است شما مجبور به اصلاح چیدمان مبلمان هایی که در اختیار دارید شوید. استفاده بیش از حد از میز و صندلی باعث ایجاد هرج و مرج در فضا خواهد شد.

اگر نمی توانید به راحتی در اتاق قدم بزنید و یا کمدها و کشوها را باز کنید، باید نسبت به حذف چند عدد مبل اقدام نمائید. راحتی و آسایش به معنای بودن در مکانی شلوغ نیست و حضور مبلمانی که فضا را بیش از انتظار اشغال کرده‌اند حس راحتی را از شما دور خواهد کرد. هنگام افزودن هر المان به فضای اتاق ابتدا باید کاربرد، موقعیت و ویژگی های آن را در نظر بگیرید.

چیدمان نشیمن

ایده های طراحی اتاق نشیمن

افزودن بافت

با استفاده از بافت می توان به فضا بعد و حسی از لامسه افزود و به اسباب و اثاثیه ای که سطحی صاف و صیقلی دارند کمی جذابیت و گرما بخشید.

یک قالیچه با پرزهای نرم، کوسن های گلدوزی و لوازم جانبی مانند چراغ رومیزی که پایه آن پوشیده از قطعات چوب است، به فضا بافت می افزایند. تمام این عناصر جذابیت اتاق را دوچندان نموده و به آن گرما و صمیمیت می بخشند.

افزودن بافت

استفاده از آثار هنری

آثار هنری از جمله مهم ترین المان ها در هویت بخشیدن به اتاق نشیمن به شمار می آیند. آن ها حسی از زندگی و هیجان به فضا خواهند بخشید.

علی‌رغم این که یک گالری دیواری رایج ترین روش برای نشان دادن تصاویر است. باید به این نکته توجه نمود که دیوار سفید نیز به اندازه آثار هنری حائز اهمیت است. به جای شلوغ کردن دیوار با قاب عکس و تابلوهای هنری بهتر است بخشی از دیوار را نیز خالی بگذارید.

استفاده از آثار هنری

محل قرارگیری تلویزیون

تلویزیون همانند نقطه ای بزرگ بر روی دیوار است. برای داشتن بهترین زاویه دید در اتاق آن را در جلوی اتاق و در مرکز قرار دهید تا افراد بتوانند از از هر گوشه اتاق به راحتی به تماشای آن بپردازند.

راه های مختلفی برای کاهش تاثیر بصری تلویزیون هنگامی که استفاده نمی شود، وجود دارد. تلویزیون را می توانید درون قفسه تعبیه کنید و زیبایی اتاق را با سایر عناصر نظیر قاب عکس و یا تابلو نقاشی دوچندان نمائید.

محل قرارگیری تلویزیون

استفاده از کاناپه

کاناپه نقطه کانونی یک نشیمن است، از این رو باید جذاب و راحت باشد. در انتخاب کاناپه علاوه بر انتخاب رنگ و سبک باید سایز آن را نیز مد نظر قرار داد.

رایج ترین مدل کاناپه، مدل دو الی سه نفره آن است. قبل از انتخاب کاناپه محل قرارگیری آن را اندازه گیری کنید تا متناسب با فضا نسبت به خرید این وسیله اقدام نمائید.

استفاده از کاناپه

استفاده از ایده های غالب در طراحی سقف

آن چه که در طراحی سقف ها در طی سالیان طولانی مشاهده شده است، استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی سقف می باشد. در تازه ترین ایده هایی که در این زمینه ارائه شده است، بهتر است استفاده از این رنگ را فراموش کنید و به فکر استفاده از رنگ های دیگر باشید.

برای مثال می توانید به این منظور از رنگ هایی مانند بژ، خاکستری یا قهوه ای استفاده نمایید. دقت کنید که در صورت استفاده از این رنگ ها از رنگ هایی که با رنگ سقف تطابق دارند برای سایر المان های موجود در اتاق نشیمن استفاده نمایید. استفاده از کاغذ دیواری برای طراحی سقف نیز می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد.

ایده های غالب در طراحی سقف

ترکیب سبک های متفاوت

آیا شما از جمله افرادی هستید که به استفاده از یک سبک علاقه دارید یا ترجیح می دهید از ترکیب سبک های متفاوت برای دیزاین اتاق نشیمن استفاده نمایید؟ اگر در دسته دوم از افراد قرار دارید، نکته کلیدی ایجاد تعادل بین سبک های مختلف می باشد.

نکته دیگری که باید به آن دقت کنید، استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون سالن نشیمن می باشد. استفاده از رنگ های خنثی به شما اجازه می دهد، در طراحی سایر قسمت های خانه خلاقانه تر عمل کنید.

ترکیب سبک های متفاوت

طراحی پلان باز

اگر دیزاین اتاق نشیمن به صورت پلان باز می باشد، از شانس بزرگی برخوردار خواهید بود. نکته مهمی که در طراحی این گونه اتاق نشیمن ها باید به یاد داشته باشید، چیدمان صحیح وسایل و جلوگیری از ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق نشیمن می باشد.

طراحی پلان باز

استفاده از صندلی با طراحی ویژه

بدون شک انتخاب مبلمان مناسب از نکات مهمی است که در طراحی اتاق نشیمن باید به آن توجه کنید. علاوه بر استفاده از مبلمان می توانید از صندلی هایی با طراحی ویژه نیز استفاده نمایید. یک صندلی با رنگ غالب می تواند تغییر بسزایی در فضای اتاق نشیمن ایجاد کند.

صندلی با طراحی ویژه

استفاده از رنگ

استفاده از رنگ ها می تواند باعث ایجاد فضایی چشم نواز در اتاق نشیمن شود. از جمله نکاتی که باید در هنگام انتخاب رنگ در اتاق خواب به یاد داشته باشید، انتخاب یک رنگ به عنوان رنگ اصلی و انتخاب سایر رنگ های تطبیق پذیر در کنار آن می باشد. در ادامه چند نمونه استفاده از رنگ در طراحی اتاق نشیمن را ذکر می کنیم.

رنگ های سیاه و سفید

رنگ های سیاه و سفید نمونه ای از رنگ هایی هستند که بسیاری از افراد به استفاده از آن ها تمایل دارند. استفاده از این دو رنگ در طراحی مدرن کاربرد فراوانی دارد و با ایجاد کنتراست، نمای بسیار زیبایی در کنار یکدیگر ایجاد می کنند.

رنگ های سیاه و سفید

استفاده از رنگ های خنثی

در کنار طیف رنگ های گرمی که با رنگ های خنثی ترکیب شده باشد، می توان از رنگ های جذاب و چشم نواز که به عنوان رنگ غالب درنظرگرفته می شوند، استفاده کرد.

بخوانید!  رنگ آبی و ایده های استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

هم چنین استفاده از بافت های مختلف نیز می تواند نمای زیبایی در اتاق ایجاد کند. همچنین مبلمان مدرن در کنار رنگ های خنثی تلفیقی زیبا ایجاد می کند.

رنگ های خنثی

 رنگ های آبی و زرد

بد نیست بدانید که این دو رنگ در کنار هم تطبیق پذیری بسیار خوبی ایجاد کرده و نمایی منحصربفرد ایجاد می کنند. شما می توانید از یکی از این رنگ ها به عنوان رنگ غالب استفاده کنید و از رنگ دیگر به عنوان رنک مکمل در کنار آن استفاده نمایید.

عکس اصول کاربردی در طراحی اتاق نشیمن به همراه جدیدترین عکس ها و مدل ها

رنگ های آبی فیروزه ای و بنفش

رنگ های آبی فیروره ای و بنفش هر دو به عنوان رنگ هایی غالب شناخته می شوند که استفاده از آن ها در کنار یکدیگر بدون شک چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

به این منظور می توانید از پرده ای که از یکی از این رنگ ها در آن استفاده می شود در کنار مبلمانی با رنگ دیگر استفاده نمایید.

از آن جایی که این دو رنگ، رنگ های غالب هستند، بهتر است از یک رنگ خنثی برای ایجاد تعادل در فضای اتاق نشیمن در کنار آن ها استفاده نمایید.

رنگ های آبی فیروزه ای و بنفش

 طیف رنگ خاکستری

رنگ خاکستری در کنار رنگ های گرم دیگر، باعث القای گرما به اتاق می شود و استفاده از آن برای ایجاد فضایی دنج در اتاق نشیمن بسیار کاربردی می باشد. استفاده از طیف روشن رنگ خاکستری برای اتاق نشیمن کوچک مناسب می باشد، چرا که باعث بزرگ ترشدن اتاق می شود.

طیف های مختلف رنگ خاکستری در کنار یکدیگر نیز نمای زیبایی ایجاد کرده و فضای اتاق را از حالت یکنواختی خارج می کند.

استفاده از رنگ مرجانی در کنار رنگ خاکستری نیز از ایده های زیبا و کاربردی می باشد. توجه کنید که اگر مایل به القای گرما به اتاق نشیمن خود هستید، باید از رنگ های گرم در کنار این رنگ استفاده نمایید.

طیف رنگ خاکستری

رنگ های بژ و صورتی

استفاده از طیف های مناسب از رنگ های صورتی و بژ می تواند ترکیب بسیار زیبایی در هال خصوصی ایجاد نماید. رنگ بژ نمونه ای از رنگ های خنثی می باشد و استفاده از آن در کنار رنگ های دیگر به آسانی صورت می پذیرد.

هم چنین این رنگ نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توانید در طراحی دکوراسیون داخلی از آن استفاده نمایید. استفاده از این رنگ در کنار طیف تیره سایر رنگ ها می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید.

رنگ های بژ و صورتی

 رنگ سبز و سفید

اگر می خواهید فضای اتاق نشیمن شما حال و هوای یهاری به خود بگیرد، از رنگ های سبز و سفید کمک بگیرید. هرکدام از این رنگ ها می توانند به عنوان رنگ غالب در نظر گرفته شوند. استفاده از این رنگ ها در نهایت باعث ایجاد فضایی روشن خواهند شد.

استفاده از چارچوب های سفید رنگ بر روی دیوارهای سبز رنگ نمایی چشم نواز ایجاد خواهد کرد. اگر از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق نشیمن استفاده کرده اید، انتخاب مبلمان سبز رنگ بهترین انتخاب می باشد.

گل و گیاه به ایجاد حس و حال بهاری کمک خواهد کرد. استفاده از این دو رنگ برای اتاق های نشیمنی که چشم اندازی رو به حیاط و باغ دارند، بسیار مناسب می باشد.

عکس اصول کاربردی در طراحی اتاق نشیمن به همراه جدیدترین عکس ها و مدل ها

استفاده از چند رنگ در طراحی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن بهترین مکان برای استفاده از چند رنگ در کنار یکدیگر می باشد. از مبلمانی که ظاهر ساده ای دارد، اما در آن رنگ های زیادی به کار گرفته شده است، استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد فضایی سرزنده در زمانی که در کنار خانواده خود نشسته اید خواهد شد.

اگر از مبلمانی چند رنگ استفاده می نمایید بهتر است رنگ دیوارها سفید باشد. به یاد داشته باشید که از مبلمان هایی که در سبک مینیمالیست از آن ها استفاده می شود، استفاده کنید.

چند رنگ در طراحی اتاق نشیمن

رنگ های صورتی و سبز

استفاده از این دو رنگ بدون شک نمایی زیبا، سرزنده و آرام بخش ایجاد می کند. به این منظور بهتر است از طیف روشن رنگ صورتی در کنار طیف غالب از رنگ سبز استفاده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. آن چه که باعث زیبایی هرچه بیشتر این طراحی می شود، ایجاد کنتراست با استفاده از این دو رنگ می باشد.

رنگ های صورتی و سبز

استفاده از ایده های مناسب برای تزئین میز قهوه خوری

بدون شک میز قهوه خوری یکی از المان های اساسی در طراحی و دیزاین اتاق نشیمن می باشد. ایجاد تغییر در این المان و یا استفاده از ایده های تزئینی جدید برای دیزاین آن می تواند تغییری چشمگیر در نمای کلی خانه ایجاد نماید. بکارگیری المان های تزئینی مناسب مانند شمع و گل می تواند در ایجاد نمایی زیبا به این منظور نقش داشته باشد.

 ایده های تزئینی مناسب برای تزئین میز قهوه خوری

استفاده از گیاهان طبیعی

استفاده از گیاهان طبیعی از دیگر ایده هایی است که می توانید در جهت ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق نشیمن مورد استفاده قرار دهید. گیاهان طبیعی نه تنها باعث ایجاد فضایی سرزنده در اتاق نشیمن می شوند، بلکه نمایی بسیار زیبا و چشم نواز در این قسمت از خانه و سایر قسمت ها نیز ایجاد خواهند کرد.

رنگ سبز گیاهان می تواند در جهت القای رنگ به فضای اتاق نشیمن نیز به شما کمک کند. به این منظور می توانید از انواع گیاهان زینتی و آپارتمانی استفاده نمایید. استفاده از گیاهان آویز و هم چنین قرار دادن گیاهان در کنار پنجره می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

استفاده از گیاهان طبیعی

تقسیم کننده های فلزی

تقسیم بندی اتاق تنها در جهت ایجاد فضایی شخصی کاربرد ندارد، بلکه راهکاری هوشمندانه برای زیباسازی اتاق نیز تلقی می شود. راه حلی مدرن که امروزه برخی از افراد در این جهت از آن استفاده می کنند، به کارگیری تقسیم کننده های فلزی با استفاده از یک طراحی آرتیستیک می باشد.

تقسیم کننده های فلزی

استفاده از یک کتابخانه

به جای ساخت یک دیوار برای جداسازی فضای اتاق نشیمن، می توان از یک کتابخانه مستقل نیز استفاده کرد. از این کتابخانه می توان علاوه بر مکانی برای قرار دادن کتاب، به عنوان محلی برای نمایش وسایل تزئینی نیز استفاده کرد.

استفاده از یک کتابخانه

استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها انواع مختلفی مانند کاغذ دیواری سه بعدی، لمینت و پوستری دارند. استفاده از کاغذ دیواری که در آن یک الگوی تکرار شونده بکار رفته باشد، می تواند گزینه مناسبی برای یک طراحی زیبا باشد.

در صورت استفاده از کاغذ دیواری با این ویژگی بهتر است برای انتخاب سایر وسایل از نمونه هایی با طراحی ساده استفاده نمایید. در غیر این صورت باعث ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق نشیمن می شود.

استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از نورپردازی مناسب

نورپردازی از جمله ویژگی های موثر در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. در جهت ایجاد نورپردازی مناسب باید از وسایل روشنایی مناسب نیز استفاده نمایید.

استفاده از چند وسیله روشنایی هماهنگ با یکدیگر نیز از دیگر نکاتی است که باید به یاد داشته باشید. بکارگیری وسایل روشنایی مناسب باعث ایجاد انسجام در فضای اتاق نشیمن می شود.

استفاده از نورپردازی مناسب

استفاده از میز عثمانی در اتاق نشیمن

یکی از بهترین راهکارهایی که می توانید در جهت ساماندهی اتاق نشیمن مورد استفاده قرار دهید، به کارگیری میزهای عثمانی می باشد. این میزها نمونه ای از المان های چند منظوره شناخته می شوند.

علاوه بر این که می توان از آن ها به عنوان میز و حتی به عنوان وسیله ای جهت نشستن استفاده کرد، وسیله ای مناسب برای قرار دادن وسایل نیز شناخته می شود.

بخوانید!  انواع مدل مبل ال شکل کلاسیک و جدید

از آن جایی که روی این میزها برداشته شده و فضای داخل آن خالی می باشد، می توان برای قرار دادن وسایل مختلف مانند پتو، بالشت های اضافه، مجلات و سی دی های مختلف نیز استفاده کرد. این کار باعث ایجاد فضایی مرتب در اتاق نشیمن می شود.

میز عثمانی در اتاق نشیمن

استفاده از چوب لباسی دیواری

نکته مهمی که باید در استفاده از این المان بدانید، به کارگیری صحیح آن در جهت جلوگیری از ایجاد هرج و مرج در فضای نشیمن می باشد. انتخاب مکان مناسب برای نصب این چوب لباسی ها از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید.

استفاده از چوب لباسی دیواری

استفاده از شلف دیواری

از دیگر راهکارهایی که می توانید در جهت استفاده بهینه از فضای اتاق نشیمن مورد استفاده قرار دهید، به کارگیری شلف دیواری می باشد. از این گونه شلف ها می توان برای قراردادن وسایل تزئینی نیز استفاده کرد.

ازاین رو می توان گفت این وسیله نمونه ای از المان های کاربردی شناخته می شود. از این گونه شلف ها می توان در تم های مختلف در رنگ ها و بافت های متفاوت استفاده کرد.

استفاده از شلف دیواری

استفاده از میز کنسول

می توان از فضای خالی بین مبلمان و دیوار برای قراردادن یک میز کنسول استفاده کرد. در جهت اجرای این راهکار، از یک میز که رنگ آن با رنگ سایر المان ها تطبیق پذیر می باشد، استفاده نمایید.

در صورتی که از یک میز کشو دار استفاده کرده اید، می توانید از کشوها برای قرار دادن وسایل مختلف استفاده نمایید. حتی این امکان برای شما وجود دارد که پریز برقی در داخل آن تعبیه کرده و برای شارژ تلفن همراه از آن استفاده نمایید.

استفاده از میز کنسول

استفاده صحیح از چشم انداز خانه

اگر موقعیت خانه شما به صورتی است که از چشم انداز خوبی برخوردار می باشد، بهتر است چیدمان اتاق نشیمن به گونه ای باشد که از این منظره استفاده نمایید. به این منظور بهتر است نسبت به چیدمان مبلمان در رو به روی پنجره اقدام نمایید.

عکس اصول کاربردی در طراحی اتاق نشیمن به همراه جدیدترین عکس ها و مدل ها

استفاده از آینه

بکارگیری این المان در تزئین دیوار اتاق نشیمن یکی از بهترین ایده هایی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید. نکته طلایی در استفاده از این روش، انتخاب آینه ای با فریم زیبا می باشد. آن چه که باعث جلب توجه افراد می شود زیبایی فریمی است که برای آینه مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخاب فریم مناسب به سبک طراحی خانه نیز بستگی دارد. برای مثال استفاده از فریم هایی که ظاهر ساده ای دارند، در طراحی به سبک مدرن بیشتر کاربرد دارند.

استفاده از آینه

استفاده از ایده های سبک روستیک

آن چه که در طراحی سبک روستیک به چشم می خورد، استفاده از المان های چوبی می باشد. المان های چوبی باعث القای گرما به فضای اتاق نشیمن می شوند.

استفاده از مبلمان چوبی، کفپوش های چوبی و سایر المان هایی که در طراحی آن ها چوب بکار رفته است، می توانند گزینه های مناسب برای انتخاب باشند.

ایده های سبک روستیک

استفاده از فضای زیر راه پله

اگر طراحی اتاق نشیمن به گونه ای است که در آن راه پله وجود دارد، می توانید از فضای زیر آن برای قرار دادن وسایل استفاده نمایید. در جهت اجرای این راهکار می توانید با استفاده از یک متخصص نسبت به ساخت یک کمد در زیر راه پله اقدام نمایید.

با انجام این کار فضایی که به نظر بدون استفاده می آمد، به بهترین شکل کاربردی و مفید خواهد شد. از این فضا برای قراردادن وسایل مختلف مانند کفش می توان استفاده کرد. هم چنین این امکان وجود دارد که نسبت به ساخت یک کتابخانه کوچک در این قسمت اقدام کرد.

استفاده از فضای زیر راه پله

استفاده از فرش

فرش نمونه ای از بافت هایی است که می تواند در ایجاد انسجام در فضای اتاق به شما کمک کند. هم چنین استفاده از آن می تواند در عمق بخشی به فضای اتاق نیز کارگشا باشد.

آن چه در انتخاب فرش باید به خاطر بسپارید، انتخاب رنگ مناسب آن می باشد. بهتر است از فرشی استفاده نمایید که از رنگ های به کاررفته در دیزاین اتاق در آن استفاده شود.

استفاده از فرش

استفاده از شومینه

یکی از المان هایی که می تواند در طراحی اتاق نشیمن رویایی به شما کمک کند، شومینه می باشد. بنابراین اگر در طراحی اتاق نشیمن خانه شما شومینه ای وجود دارد، از شانس بزرگی در این زمینه برخوردار هستید.

شومینه می تواند در ایجاد فضایی دنج به شما کمک کند و به عنوان نقطه کانونی در اتاق نشیمن در نظر گرفته شود. در صورتی که این المان نقطه کانونی در اتاق نشمین باشد، چیدمان سایر المان های باید با توجه به آن صورت پذیرد.

استفاده از شومینه

انتخاب پرده مناسب

پرده ها مدل های مختلفی دارند اما در صورتی که از الگوهای زیادی در طراحی اتاق نشیمن استفاده کرده‌اید، بهتر است برای انتخاب پرده، نمونه ای ساده در نظر بگیرید. این کار می تواند به حفظ انسجام در فضای اتاق نشیمن به شما کمک کند.

پرده مناسب

استفاده از سازه های زیبا

استفاده از سازه های از پیش‌ساخته یا سازه هایی که با استفاده از خلاقیت خود نسبت به ساخت آن ها اقدام کردید، می تواند از جمله ایده های کاربردی در دکوراسیون اتاق نشیمن باشد.

این المان های تزئینی می تواند نمای زیبایی در اتاق نشیمن ایجاد کند. برای مثال می توان از این سازه ها برای طراحی دیوار یا سقف استفاده کرد. این ایده از جمله ایده های متفاوت شناخته می شود.

سازه های زیبا

استفاده از کفپوش های مناسب

استفاده از مدل های مختلف کفپوش مانند بتنی، سرامیکی، چوبی و لمینت می تواند فضایی زیبا و متفاوت را برای شما به ارمغان بیاورد.

از نمونه های براق کفپوش می توان در کنار مبلمان ساده استفاده کرد. همچنین استفاده از گیاهان را فراموش نکنید. انجام این کار می تواند در ایجاد فضایی سرزنده به شما کمک کند و از سردی فضای اتاق بکاهد.

کفپوش بتنی

استفاده از دیوار آجری

این ایده در طراحی سبک صنعتی طرفداران زیادی دارد و می تواند نمایی متفاوت و جذاب در اتاق نشیمن ایجاد کند. همچنین باعث القای گرما به فضای مورد نظر می شود. استفاده از مبلمان چرم در کنار دیوار آجری می تواند نمای زیبایی بوجود بیاورد.

دیوار آجری

تلفیق المان های مدرن و سنتی

در صورتی که تلفیق المان های مدرن و سنتی به درستی انجام گیرد، می تواند نمای زیبایی در اتاق نشیمن ایجاد کند. استفاده از این ایده می تواند با ایجاد جذابیت دیداری چشم هر بیننده ای را خیره کند.

تلفیق المان های مدرن و سنتی

نکات پایانی

اتاق نشیمن یکی از اتاق هایی است که استفاده های زیادی از آن شده و از این رو توجه به اجرای یک طراحی زیبا در آن بسیار حائز اهمیت می باشد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه تازه ترین ایده هایی است که در زمینه طراحی اتاق نشیمن به چشم می خورد.

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن هستید، بهتر است همین حالا دست به کار شوید و از این ایده ها در جهت دستیابی به یک طراحی زیبا استفاده نمایید.

به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های مذکور می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد؟ در طراحی دکوراسیون داخلی جسارت به خرج دهید و از ایده و راهکارهای خود نیز استفاده نمایید.

در انتها عکس های جذاب و دیدنی از دکوراسیون داخلی نشیمن برای شما عزیزان آماده کرده ایم که امیدواریم از دیدن آن ها لذت ببرید.

دکوراسیون
طراحی داخلی
طراحی شیک
چیدمان مبلمان
سبک کلاسیک
استفاده از مبلمان سبز
استفاده از رنگ سفید
نورپردازی
چیدمان زیبا
شومینه
رنگ سفید در طراحی
چیدمان شاد
مبلمان آبی
عکس اصول کاربردی در طراحی اتاق نشیمن به همراه جدیدترین عکس ها و مدل ها
استفاده از فرش
آینه
فرش قرمز
میز کنسول و آینه
رنگ تیره
رنگ آبی
رنگ های براق
عکس اصول کاربردی در طراحی اتاق نشیمن به همراه جدیدترین عکس ها و مدل ها
طیف رنگ ها
المان های تزیینی
دکور لوکس
دکوراسیون شکیل
سبک لاکچری