آموزش رویت

ساختمانچی

ثبت‌نام مسکن ملی در شهر تهران از روز گذشته شروع شد. با توجه به جمعیت بالای این شهر بسیاری از متقاضیان موفق نشدند درخواست خود را برای شهر مورد نظر به ثبت برسانند که تعداد زیاد متقاضی و اشتباهات رایج کاربران هنگام ثبت‌نام علت اصلی جا ماندن از ثبت درخواست بود.

 ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در تهران و ۹ استان دیگر روز گذشته در شرایطی آغاز شد که پس‌ از گذشت چند ساعت ظرفیت نام‌نویسی در بسیاری شهرها و بویژه شهرهای استان تهران تکمیل شد.

نکته مهم برای ثبت‌نام شهروندان تهرانی این است که ساکنان شهر تهران می‌توانند در 4 شهر جدید، پردیس، پرند، هشتگرد و ایوانکی درخواست خود برای مسکن را ثبت کنند و ثبت‌نام برای دریافت مسکن در شهر تهران انجام نمی‌شود. اما بسیاری از متقاضیان از این محدودیت ثبت‌نامی بی‌اطلاع بودند و به‌همین دلیل هنگام ثبت‌نام در تلاش بودند شهر تهران را در میان شهرهای دیگر پیدا کنند و درخواست خود را ثبت کنند، اما این جست‌و‌جوی بیهوده، روند ثبت‌نام آنها را طولانی کرد و این متقاضیان نتوانستند برای ثبت‌نام در هیچ‌کدام از شهرهای جدید اقدام کنند.

اما متقاضیان ثبت‌نام مسکن ملی هنگام ثبت‌نام باید به چند نکته توجه کنند تا ثبت‌نام آنان با مشکل مواجه نباشد.نخست آنکه در سامانه‌های ثبت‌نامی نباید هنگام ثبت‌نام کاربران همزمان از فیلتر‌شکن استفاده کنند. نکته دیگر اینکه در تمام فرآیند ثبت‌نام کاربران نباید همزمان سایت‌های دیگر را باز کنند. از طرف دیگر هنگام ثبت‌نام به هیچ عنوان نباید از کلید بازگشت(back) استفاده کرد. در غیر این صورت ثبت‌نام باید از ابتدا شروع شود و با توجه به تعداد زیاد متقاضیان شانس ثبت‌نام کاهش پیدا می‌کند. ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در استان‌های تهران، البرز و قزوین از روز شنبه ۳۰ آذر آغاز شد. همچنین از روز گذشته و به مدت ۳ روز در ثبت‌نام مرحله دوم این طرح در استان‌های اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، زنجان و هرمزگان آغاز شد.

بخوانید!  طرح اقدام ملی مسکن برای دهک‌های ۴تا ۷است

تکمیل ظرفیت در بیشتر شهرها

ظرفیت در هشت استانی که روز گذشته ثبت‌نام در آنها صورت گرفت به جز شهرهای ایوانکی، شریف آباد برای استان تهران و اشتهارد در استان البرز تکمیل شد. متقاضیان برای نام‌نویسی به سایت www.tem.mrud.ir مراجعه کنند.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین