بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - 11 ایده طراحی هتل های لوکس

11 ایده طراحی هتل های لوکس

arian

kianborna

khedmatazma

هتل های مدرن با استفاده از روش های خلاقانه و زیرکانه دکوراسیون خود را با تغییرات اجتماعی تغییر می دهند. در این نوشته ما 11 مدل از برجسته ترین مدل های طراحی داخلی هتل که مورد پسند میهمانان واقع شده اند را معرفی خواهیم کرد. صاحب هتل ها سعی می کنند فضای هتل های خود را به نقاط برجسته تبدیل کنند. اینکه شما یک هتل دار هستید یا در حال برنامه ریزی برای طراحی دکوراسیون هتل خود در آینده می باشید، این راهکارها و ایده ها می توانند شما را در طراحی دکوراسیون یاری دهند. در طراحی داخلی هتل تمام قسمت های آن باید مورد ارزیابی و طراحی قرار گیرند از لابی گرفته تا سرویس های بهداشتی. اگر میهمانان حسی عالی از حضور در هتل شما پیدا کنند بار دیگر در مسافرت های بعدی نیز به این هتل مراجعه خواهند کرد، بنابراین طراحی داخلی نه تنها بر زیبایی هتل شما اثر می گذارد بلکه نقش مهمی نیز در رونق کسب و کار شما و جلب نظر میهمانان خواهد داشت.

%عکس - 11 ایده طراحی هتل های لوکس

لابی ها را به عنوان فضاهای چند منظوره در نظر بگیرید

دکوراسیون داخلی بسیاری از هتل ها بر مبنای نخستین تاثیر آنها بر روی میهمانان اجرا می شود. ورودی لابی هتل بسیار حائز اهمیت است چرا که اکثر رویدادهای مهم هتل در این مکان به وقوع می پیوندد. با این روند کسب و کارهای جدید، لابی هتل ها باید یک فضای چند منظوره برای مذاکرات رسمی و غیر رسمی، محل کار با لپ تاپ و محل اتصال دستگاه ها به پریزهای برق و غیره باشد. این بدین معناست که یک میز قهوه خوری ساده زیبایی آن را از بین خواهد برد و نیاز به طرح های ویژه برای این قسمت امری ضروری است. یک تقسیم خلاقانه در فضا ایجاد کنید و با طراحی آن به دو بخش صمیمانه و اجتماعی محیطی راحت و کارآمد فراهم کنید.لابی هتل های شیک امروزی شامل دیوار های پوشیده از گیاهان سبز، آب نماهای داخلی، لوسترهای بزرگ، مبلمان لوکس و … می باشد.

طراحی اتاق خواب را جدی بگیرید

وجود یک تخت خواب کلاسیک برای ایجاد حسی دعوت کننده در اتاق هتل کافی نیست. امروزه میهمانان هتل انتظار یک اتاق خواب غافلگیرکننده را دارند زیرا هر نوع طراحی  داخلی در حوزه هتل داری مدرن با طراحی های بعدی بسیار متفاوت است. برخورداری از اتاق های کاری برای سفرهای کاری میهمانان، تلویزیون های مدرن و جذاب، کاناپه های اضافه کنار تخت خواب های سلطنتی بزرگ تنها چند مورد اصلی برای یک اتاق مد روز در هتل های امروزی است. ما همچنین در برخی از هتل ها نورپرداری و دکورهای الکترونیکی ترکیبی می بینیم که قطعا موجب می شود میهمانانی که مایل به اقامت در هتل های منحصر به فرد هستند مجدد بار دیگر به این مکان بازگردند.

حمام های بزرگ و لوکس طراحی کنید

حمام  هتل ها مانند حمام خانه ها نیست که برای بزرگتر نشان دادن فضای نشیمن در اتاق بتوان آن را با متراژ کمتری ساخت. گردشگران امروزی از هتل ها چیزی بیشتر از خانه هایشان انتظار دارند. آنها حمام های تفریحی بزرگ را نسبت به حمام های کوچک بیشتر می پسندند. در حمامی که در اتاق خواب های مجلل ساخته اید دوش های آبشاری، وان های بزرگ، لوازم بهداشتی و آرایشی و همچنین فضای زیاد در نظر بگیرید.%عکس - 11 ایده طراحی هتل های لوکس

نه فقط یک رستوران بلکه یک مقصد گردشگری ایجاد کنید

آشپزی یک هنر است و رستوران باید به فضای نمایش هنر تبدیل گردد. ما هتل های زیادی داریم که این قسمت از هتل خود را به یک فضای بیادماندنی و جذاب تغییر داده اند. استفاده از یک تم زیبا برای طراحی رستوران به شدت توصیه می شود، خلاقیت داشته باشید و هر مکان از هتل را به یک مقصد گردشگری تبدیل کنید.

عناصر طبیعت را وارد هتل کنید

اتاق هتل های مدرن نه تنها مانند عرشه های بزرگ با تراس های وسیع گسترش یافته بلکه طبیعت به هر طریقی وارد آنها شده است. پانل های چوبی، دکوراسیون های سنگی و آب نماهای داخلی تنها برخی از عناصر مورد استفاده برای کاهش تنش میهمانان و ایجاد فضایی دنج و آرام برای آنها می باشد.

از راهکارهای طراحی خانه سبز ایده بگیرید

استفاده از پنجره با سایز بزرگ برای بهره مندی از نور طبیعی بیشتر، مصالح طبیعی، دیوارهای پوشیده از گیاهان سبز، سقف های سبز، سطل های بازیافت برای میهمانان، شیر آب های الکترونیکی، مواد غذایی محلی برای پخت و پز و بازیافت آب تنها برخی از روش های ایجاد یک هتل سبز می باشند.

%عکس - 11 ایده طراحی هتل های لوکس

بر روی آثار هنری بومی و محلی تمرکز کنید

اینکه  که برخی از هتل ها میهمانان مدرن خود را از ریشه و فرهنگ بومی و محلی دور نگه می دارند کار ناپسندی است. گاهی اوقات ما به یک خانه نگاه می کنیم و طراحی خانه هیچ مشخصه ای در مورد جرئیات محلی خانه به ما ارائه نمی دهد. خوشبختانه بسیاری از صاحب هتل ها فهمیده اند که افزودن هنرهای بومی در طراحی داخلی هتل منجر به درک بهتر میهمانان از محل شده و یک تجربه واقعی برای آنها ایجاد خواهد کرد. از مجسمه های کوچک و عکس گرفته تا اسباب و اثاثیه در یکپارچه سازی یک پروژه هنری می تواند راهی آسان برای کسب موفقیت باشد.

استفاده بیش از حد از فناوری های نوین پیشنهاد می شود

همه افراد به دنبال استفاده از فناوری های پیشرفته نیستند, برخی دوست دارند در زمان تعطیلات از تکنولوژی دور باشند اما اکثر هتل ها صرف نظر از تمام هزینه ها بر روی استفاده میهمانان از فناوری های نوین اصرار دارند. هنگامی که گردشگران با هدف  کسب و کار به هتل می آیند تنها یک اتاق پر از تکنولوژی نوین میهمانان را به جریان کار طولانی مدت تشویق می کند. هتل های جدید امکان نور پردازی و تهویه مطبوع هوا را دارند و حتی پرده ها با سیستم های هوشمند کار می کنند که اغلب این موارد به عنوان یک رویکرد تجاری مناسب تلقی می گردد. روش دیگر استفاده از تکنولوژی در هتل قراردادن لپ تاپ  و تبلت های شخصی برای میهمانان است.

از طرح و الگوی کمتر اما رنگ و بافت بیشتر استفاده کنید

زمانی که از خانه دور هستید فرصت بیشتری برای توجه به هوش و حواس خود دارید شاید به همین دلیل است که در اتاق هتل ها  به راحتی از الگوهای بصری و بافت های متضاد استفاده می شود. ارائه چیزی که میهمانان معمولا آن را کمتر دیده اند می تواند به یک تجربه به یادماندنی منجر شود و حتی برخی ممکن است بخواهند آن تجربه را دوباره تکرار کنند. برای ایجاد یک فضای محرک از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضایی شاداب و آرامش بخش داشته باشید.

فضایی منحصر بفرد ایجاد کنید

این یک واقعیت است که خاطرات خوب تا مدت ها درذهن میهمانان باقی خواهد ماند البته اگر اقامت منحصر به فردی را تجربه کنند و صاحب هتل ها کاملاً از این موضوع آگاهند. لوازم جانبی چوبی، اقلام ترکیبی، فرش، پرده، شومینه، تلوزیون، وسایل بازی، موسیقی مورد علاقه میهمان، همگی یک اقامت به یاد ماندنی برای میهمانان فراهم می کنند.

%عکس - 11 ایده طراحی هتل های لوکس

راحتی و آسایش را در نظر بگیرید

اتاق های هتل باید راحتی را برای میهمانان فراهم کنند. این همان احساسی است که فرد باید در زمانی که از خانه دور است حس کند. مهم نیست اتاق هتل چقدر لوکس، مجهز به فناوری، دوست داشتنی و عجیب و غریب باشد، راحت بودن یک عامل بسیار مهم در طراحی هتل است.

در طراحی هتل، چه امکاناتی باید در لابی در نظر گرفته شود؟

لابی هتل ها باید یک فضای چند منظوره برای مذاکرات رسمی و غیر رسمی، محل کار با لپ تاپ و محل اتصال دستگاه ها به پریزهای برق و غیره باشد.

در طراحی هتل های لوکس چه مواردی در خصوص حمام باید رعایت شوند؟

در حمامی که در اتاق خواب های مجلل ساخته می شود می بایست دوش های آبشاری، وان های بزرگ، لوازم بهداشتی و آرایشی و همچنین فضای زیاد در نظر گرفته شوند.

چه ایده هایی را می توان برای طراحی هتل دوستدار محیط زیست به کار بست؟

استفاده از پنجره با سایز بزرگ برای بهره مندی از نور طبیعی بیشتر، مصالح طبیعی، دیوارهای پوشیده از گیاهان سبز، سقف های سبز، سطل های بازیافت برای میهمانان، شیر آب های الکترونیکی، مواد غذایی محلی برای پخت و پز و بازیافت آب