%عکس - چگونه خانه خود را با فرش زیباتر کنیم؟

چگونه خانه خود را با فرش زیباتر کنیم؟

kianborna

keleman

در طراحی دکوراسیون منزل از عناصر دکوراتیو متعددی استفاده می شود که هر کدام زیبایی و قابلیت های منحصر بفرد خود را دارند. فرش یکی از المان هایی است که حضور آن در خانه باعث گرم تر شدن فضا و افزایش حس صمیمیت در آن می شود. خالی بودن کف اتاق را می توان با یک مدل زیبا از آن پر نمود و نمای خانه را دگرگون ساخت. این المان علاوه بر اینکه یک عنصر دکوراتیو محسوب می شود می تواند برای پوشش قسمت های آسیب دیده نیز به کار رود. آن ها در اشکال مربع, مستطیل, بیضی و گرد بافته می شوند و دارای طرح و رنگ های متفاوت هستند. امروزه به دلیل تنوع بالای آن ها هیچ نگرانی در مورد انتخاب انواع فرش برای هر نوع دکوراسیونی وجود ندارد.

قرار گرفتن این المان تزئینی در جای مناسب زیبایی بی نظیری به فضای خانه می بخشد و باعث ایجاد تعادل در فضا می شود. اگر خانه شما با کفپوش هایی نظیر چوب یا سرامیک پوشش داده شده است فرش خود را در اندازه ای انتخاب کنید که زیبایی کفپوش در زیر آن پنهان نشود. روش های مختلفی برای دکوراتیو کردن خانه با این عنصر وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است. با ما همراه باشید.

%عکس - چگونه خانه خود را با فرش زیباتر کنیم؟

 

فضا را با استفاده از فرش تعریف کنید

از این عنصر زیبا و جذاب برای تعریف و یا تفکیک فضاهایی نظیر اتاق نشیمن, اتاق غذاخوری و یا سالن پذیرایی استفاده کنید. استفاده از این المان برای جداسازی فضاهای بزرگ راهکاری ایده آل محسوب می شود.

تنوع ایجاد کنید

شما می توانید از سایزهای گوناگون برای ایجاد تنوع در فضا استفاده کنید. وقتی دو عدد از آن را در یک اتاق استفاده می کنید این نکته را بدانید که دو فرش هم اندازه اتاق را به دو قسمت مجزا تبدیل خواهد کرد اما استفاده از سایزهای متفاوت نوعی خلاقیت و تنوع در فضا ایجاد می کند.

هارمونی را فراموش نکنید

اگر می خواهید بیشتر از یک فرش در فضای خانه خود استفاده کنید بهتر است آنها را از یک طرح و رنگ انتخاب نمائید. با پهن کردن فرش هایی که طرح, نقش و سایز متفاوتی دارند نوعی هرج و مرج و عدم تعادل در فضا ایجاد می شود. هارمونی نکته بسیار مهمی ست که باید در دکوراسیون داخلی اجرا گردد, پس آن را به خاطر بسپارید.

فرش را یک الگوی رنگ در نظر بگیرید

از یک فرش مورد علاقه به عنوان الگوی رنگ در خانه خود استفاده کنید. به بیان دیگر اگر بعد از قرار دادن میلمان آن را در خانه پهن می کنید می توان انتخاب رنگ سایر المان ها را بر اساس رنگ های به کار رفته در این المان انجام داد.

یک نقطه کانونی ایجاد کنید

از این المان زیبا برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق استفاده کنید زیرا تاثیر بسزایی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. شما می توانید دیوارها را با رنگی متضاد رنگ آمیزی کنید تا کنتراست در فضا ایجاد شود و دکوراسیون زیباتر به چشم بیاید.

دیوار را با فرش زیباتر نشان دهید

برای ایجاد یک نقطه کانونی و بالا بردن جذابیت اتاق می توان فرش را بر روی دیوار آویزان کرد. این کار نمایی باشکوه به خانه می بخشد و دکوراسیونی بی نظیر و متفاوت به ارمغان می آورد.

با اشکال بازی کنید

فرش لزوماً نباید به شکل چهارگوش انتخاب شود بلکه با توجه به مبلمان و فضای مورد نظر باید بهترین مدل را انتخاب کرد. سعی کنید بفهمید کدام شکل برای فضا و نوع دکوراسیون داخلی مناسب تر است سپس از یکی از انواع طرح های گرد, بیضی و یا چهارگوش استفاده کنید.

اتاق را به روز کنید

برای ایجاد تنوع و به روز کردن اتاق فرش و کوسن ها را با توجه به فصول سال و یا رنگ های مورد علاقه خود تعویض کنید.

مطمعن شوید سایز فرش را درست انتخاب کرده اید

در انتخاب مدل مورد علاقه باید فاصله آن با دیوار را مد نظر داشته باشید. اگر کناره های اتاق خالی باشد نمای اتاق کمی بزرگتر به نظر می آید. وقتی فرش را در اتاق غذاخوری در زیر میز پهن می کنید دقت کنید که لبه های آن بیرون از پایه های میز و صندلی قرار گرفته باشد. اینکار مانع از سر خوردن پایه های صندلی بر روی کف اتاق می شود.