%عکس - چگونه فرش مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه فرش مناسب انتخاب کنیم؟

kianborna

فرش از جمله المان هایی است که در دکوراسیون خانه نمایی بسیار گرم و صمیمی ایجاد میکند. انتخاب این المان دکوراتیو باید طبق دکوراسیون منزل صورت گیرد و زمینه رنگ آن با رنگ کلی طراحی داخلی هارمونی داشته باشد. شما حتی میتوانید دکوراسیون خانه را با توجه به آن طراحی نمائید. یک رنگ دلخواه از ترکیب رنگ های به کار رفته در آن انتخاب کنید و طبق آن پرده, مبلمان و سایر اجزای دکوراسیون را خریداری نمائید. فرش کفپوشی مناسب برای فضاهای خانه است و با کمی خلاقیت و ایده پردازی میتوان مناسب ترین و زیباترین مدل را با توجه به دکوراسیون انتخاب کرد. انتخاب مناسب ترین مدل برای منزل یکی از مواردیست که در زیبایی خانه نقش بسزایی ایفا میکند. در این نوشته ساختمانچی سعی دارد روش های انتخاب انواع فرش بر اساس المان های موجود در دکوراسیون داخلی را در اختیار شما بگذارد, با ما همراه باشید.

انتخاب فرش با توجه به اشکال هندسی موجود در فضا

فرش خانه خود را میتوانید با توجه به اشکال هندسی موجود در دکوراسیون انتخاب کنید. مثلا اگر میز شما به شکل گرد است میتوانید این المان را نیز گرد انتخاب کنید, مدل های دایره ای شکل نمای زیبایی به دکوراسیون خانه میدهند.

%عکس - چگونه فرش مناسب انتخاب کنیم؟

 

ست کردن فرش با پرده ها

اگر بین اجزای دکوراسیون خانه خود به دنبال المانی هستید که بتوانید فرش را با آن هماهنگ نمائید, پرده بهترین گزینه است. با توجه به رنگ پرده میتوانید انتخاب خود را انجام دهید. در صورتی که کفپوش خانه شما از جنس پارکت چوبی است بهتر است فرش را در سایز کوچک انتخاب کنید تا نمای زیبای پارکت در زیر آن پنهان نشود.

%عکس - چگونه فرش مناسب انتخاب کنیم؟

 

ست کردن فرش با مبلمان

با توجه به رنگ مبلمان خود میتوانید نسبت به خرید فرش اقدام نمائید. مدلی که انتخاب میکنید در صورت داشتن هارمونی با یکی از اجزای منزل خصوصا مبلمان, میتواند دکوراسیونی زیبا و دوست داشتنی ایجاد کند. همانگونه که در تصویر زیر مشاهده مینمائید فرش و مبلمان در یک طیف رنگ انتخاب شده اند.

%عکس - چگونه فرش مناسب انتخاب کنیم؟

 

ست کردن فرش با رنگ دیوار

اگر شما از مبلمان رنگ تیره برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده میکنید بهتر است فرش را به رنگ روشن انتخاب کنید. ترکیب رنگ های تیره و روشن در دکوراسیون, نمایی بسیار مدرن و جذاب ایجاد میکند. برای انتخاب سریع میتوانید از رنگ دیوارها الهام گرفته و مدل انتخابی را با دیوار ست کنید.

%عکس - چگونه فرش مناسب انتخاب کنیم؟

 

ست کردن فرش با دیوارها, پرده و کوسن

ایده آل ترین نوع دکوراسیون داخلی, دکوراسیونی است که در آن نوعی هارمونی بین رنگ ها دیده شود. با توجه به زمینه رنگ پرده ها و کوسن های مبلمان میتوانید مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید. در تصویر زیر مشاهده میکنید که حتی رنگ آمیزی دیوارها با فرش همخوانی دارد و هیچ نوع تضاد رنگی در این دکوراسیون به چشم نمیخورد.

%عکس - چگونه فرش مناسب انتخاب کنیم؟

 

استفاده از ترکیب رنگ های متنوع

اگر جزء افرادی هستید که میخواهید در فضای خانه خود دکوراسیونی متفاوت خلق کنید, استفاده از ترکیب رنگ های مختلف بهترین گزینه است. اگر بافت فرش شما ترکیبی از رنگ های متفاوت است, با انتخاب مبلمان, پرده و سایر المان های دکوراتیو دکوراسیون خانه خود را دگرگون سازید. از رنگ های استفاده شده در این عنصر دکوراتیو ایده بگیرید و از آنها در انتخاب سایر اجزای دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

%عکس - چگونه فرش مناسب انتخاب کنیم؟