بنر آبین تبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - معرفی کانتر چوبی

معرفی کانتر چوبی

khedmatazma

arian

kianborna

چوب یکی از المان های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. استفاده از این المان در طراحی آشپزخانه به عنوان المان طبیعی نیز می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. روش های زیادی برای استفاده از این المان در طراحی آشپزخانه وجود دارد. برای مثال یکی از قسمت هایی که می توان در طراحی آن از چوب استفاده کرد، کانتر می باشد. توجه داشته باشید که استفاده از چوب در طراحی آشپزخانه نیازمند نگهداری و مراقبت می باشد. در ادامه به بیان جزئیات بیش تری در این زمینه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

در ساخت صفحه رو کابینتی چوبی از چوب سخت استفاده می شود. بدون شک برای استفاده از چوب در محیطی مانند آشپزخانه که رطوبت در آن بالا می باشد، پردازش چوب به شکلی که در مقابل رطوبت موجود در آشپزخانه مقاوم باشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

%عکس - معرفی کانتر چوبی

دلایل استفاده از کانتر چوبی

بدن شک دلایلی برای استفاده از چوب در طراحی صفحه رو کابینتی وجود دارد که در ادامه به بیان برخی از آن ها می پردازیم.

تنوع بالا: از جمله دلایلی که ممکن است افراد را به استفاده از نمونه چوبی این المان ترغیب کند، تنوع بالای آن ها در طرح و بافت می باشد. چرا که انواع چوب هایی که در طراحی این المان مورد استفاده قرار می گیرد، متنوع می باشد و از این رو گزینه های زیادی برای انتخاب در مقابل شما قرار دارد.

تطبیق پذیری چوب: چوب به عنوان متریالی شناخته می شود که با سایر متریال ها به راحتی تطبیق می پذیرد. از این رو می توان از نمونه چوبی در انواع سبک های طراحی آشپزخانه استفاد کرد. استفاده از صفحه رو کابینتی چوبی از سبک مدرن گرفته تا سبک سنتی و روستیک در طراحی آشپزخانه کاربرد دارد.

القای گرما: چوب متریالی است که استفاده از آن در فضاهای مختلف باعث القای گرما به فضای مورد نظر می شود. از این رو استفاده از آن به عنوان المانی طبیعی در طراحی آشپزخانه می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. هم چنین در صورت رها شدن ظروف شکستنی از دست شما، در صورت استفاده از کانتر چوبی به نسبت انواع دیگر احتمال شکستن ظروف کم تر می باشد.

دوستدار محیط زیست: برای تولید این المان با استفاده از چوب از انواع چوب های بازیافت شده استفاده می شود و بسیاری از آن ها قابل بازیافت می باشند. از این رو صفحه رو کابینتی چوبی به عنوان نمونه ای از المان های دوستدار محیط زیست شناخته می شود.

کاربردی بودن کانتر چوبی: از این مدل می توان در برای مصارف مختلف مانند صرف غذا و یا انجام کارهای آشپزی استفاده کرد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، مراقبت از آن در مقابل خراش های ناشی از چاقو و وسایل تیز می باشد. از نکات مهم دیگر در استفاده از این مدل می توان به مقاوم بودن آن در مقابل برخی از شوینده ها نیز اشاره کرد.

صرفه اقتصادی: مدل چوبی این المان به عنوان نمونه ای از کانترهایی که خرید آن مقرون به صرفه می باشد، شناخته می شود.

%عکس - معرفی کانتر چوبی

معایب کانتر چوبی

استفاده از سیلرها: نکته مهمی که در مورد استفاده از این مدل باید به یاد داشته باشید استفاده از سیلر بر روی سطح آن ها در بازه های زمانی منظم می باشد. اگر این کار به درستی صورت نگیرد، صفحه رو کابینتی در مقابل آسیب دیدگی قرار گرفته و جرم می گیرد. هم چنین توجه داشته باشید که نمونه های چوبی همیشه باید خشک نگه داشته شوند.

عدم مقاومت در برابر خراش: چوب نسبت به سایر متریال ها مانند کاشی، سنگ و فلز از مقاومت کم تری برخوردار می باشد. از این رو در صورتی که قصد استفاده از چاقو بر روی نمونه چوبی این المان را دارید، استفاده از تخته را فراموش نکنید.

%عکس - معرفی کانتر چوبی

انواع چوب در ساخت کانتر چوبی

بر اساس نظر کارشناسان استفاده از چوب های بامبو و افرا برای ساخت این مدل بسیار مناسب می باشد. چرا که این گونه چوب ها به راحتی تهیه شده و از مقاومت بالایی نیز برخوردار هستند. استفاده از چوب درخت کهور نیز می تواند نمونه ای مناسب برای استفاده باشد. استفاده از چوب های نرم برای ساخت این المان گزینه مناسبی نیست.%عکس - معرفی کانتر چوبی

هزینه استفاده از کانترهای چوبی

هزینه خرید و استفاده از صفحه رو کابینتی چوبی، به چوبی که در ساخت کانتر آشپزخانه از آن استفاده شده است، بستگی دارد. بد نیست بدانید هزینه خرید این مدل نسبت به نمونه لمینت بیشتر و نسبت به خرید انواع دیگر که در ساخت آن ها از سنگ های طبیعی استفاده شده است، کم تر می باشد.

%عکس - معرفی کانتر چوبی

انتخاب سینک مناسب در کنار کانتر چوبی

همان گونه که می دانید، چوب در برابر آب آسیب پذیر بوده و در طولانی مدت آسیب می بیند. از آن جایی که از سینک برای شستن ظروف استفاده می شود، انتخاب نمونه ای مناسب از آن ها که کم ترین میزان آب را بر روی خود پخش کند، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بنابراین توجه به این نکته می تواند حائز اهمیت باشد.

%عکس - معرفی کانتر چوبی

نکات لازم در نگهداری از کانتر چوبی

  • توجه داشته باشید که برای تمیز کردن رو کابینتی چوبی از یک پارچه خشک به همراه کمی مایع ظرفشویی استفاده نمایید. برای جلوگیری از ایجاد جرم در آن نیز می تواند یک واحد سرکه را در چهار واحد آب حل کرده و از آن برای تمیز کردن کانتر استفاده نمایید.
  • از استفاده تمیز کننده هایی که در آن ها مواد سفید کننده و آمونیاک وجود دارد، خودداری نمایید.
  • برای پاک کردن لکه ها از سطح کانتر چوبی می توانید از یک تکه لیمو و نمک استفاده کرده و آن را بر روی سطح مورد نظر بکشید. سپس به وسیله یک پارچه خشک آن را پاک کنید .
  • در صورت وجود خراش بر سطح آن پیشنهاد ما استفاده از پارافین های رنگی که رنگ آن با رنگ کانتر تطابق دارد، می باشد. در ترمیم خراش های عمیق به سمباده نیاز می باشد که بهتر است برای انجام این کار از یک متخصص کمک بگیرید.
  • %عکس - معرفی کانتر چوبی

نکات پایانی

همان طور که می دانید، کانترها انواع مختلفی دارند. برای مثال انواع گرانیت، لمینت، سنگ مرمر چوب و غیره نمونه ای از مدل هایی است که می توان در آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، معرفی کانتر چوبی و نکاتی در زمینه آشنایی با ویژگی های آن می باشد.