مدل رادیاتور شیشه ای یا دکوراتیو

رادیاتور شیشه ای، مدرن ترین سیستم گرمایشی

kianborna

نصب و راه اندازی سیستم های گرمایشی در ساختمان های مختلف امری بسیار ضروری است. سیستم حرارت مرکزی یکی از سیستم های گرمایشی است که گرما را از موتورخانه یا پکیج به رادیاتور فرستاده و فضا را گرم می کند. رادیاتورها به عنوان توزیع کننده حرارت در انواع مختلف تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرند که برای آشنایی با انواع رادیاتور می توانید به نوشته های ساختمانچی مراجعه کنید.

رادیاتور شیشه ای از جمله رادیاتورهایی است که نه تنها نقش مهمی در تامین گرمایش ساختمان ایفا می کند بلکه به عنوان نوعی رادیاتور دکوراتیو نیز استفاده می شود. بر روی شیشه این رادیاتورها می توان به صورت سفارشی تصویر دلخواه را حک کرد و از زیبایی آن لذت برد.

رادیاتور دکوراتیو در دکوراسیون داخلی

با پیشرفت علم و تکنولوژی نوع جدیدی از رادیاتورها پا به عرصه دکوراسیون داخلی ساختمان گذاشتند که به دلیل ظاهر متفاوت و کارایی بالا نسبت به سایر رادیاتورهای ساده قدیمی پر طرفدارتر هستند. اکثر طراحان دکوراسیون داخلی سعی می کنند سیستم های گرمایشی را به دلیل اندازه بزرگ و ظاهر نامتناسب در جایی خارج از دید در ساختمان تعبیه کنند.

در معماری سنتی اکثر رادیاتورها در زیر پنجره نصب می شدند که این خود باعث هدر رفت انرژی گرمایی می شد اما معماری مدرن امروزی سعی در بهینه سازی انرژی با استفاده از رادیاتورهای زیبا در سایزهای ایده آل دارد.

رادیاتور شیشه ای

مزایای رادیاتور شسشه ای

رادیاتورهای شیشه ای جزء جدیدترین مدل های رادیاتور هستند که انعطاف پذیری بالایی در طرح, رنگ و زیبایی دارند. این رادیاتورها این قابلیت را برای مشتریان فراهم می کنند که طبق سلیقه خود طرح و اسلاید مورد نظر را انتخاب کنند. سیستم های گرمایشی مانند بخاری, انواع شومینه و رادیاتورهای معمولی را باید در جاهای معینی از خانه نصب و جاسازی نمود اما رادیاتورهای شیشه ای این امکان را فراهم می کنند که این سیستم را در هر جایی که مناسب با نمای داخلی است بتوان تعبیه کرد.

مدل رادیاتور شیشه ای

عملکرد رادیاتور شیشه ای

در ساخت رادیاتور شیشه ای یا رادیاتور تزئینی از شیشه سکوریت سخت شده با ضخامت 13 میلی متر استفاده می شود که درون بافت آن یک المنت شیشه ای تعبیه شده است . به محض روشن شدن المنت, کل شیشه گرم می شود و گرمای حاصل به فضای بیرون منتقل می گردد. هوای گرم شده توسط رادیاتورهای شیشه ای به دلیل چگالی پایین به سمت بالا میرود و هوای سرد در پایین قرار می گیرد. رادیاتور این هوای سرد را نیز گرم میکند و به بالا می فرستد, بنابراین این جا به جایی هوایی باعث گرم شدن کل فضای مورد نظر می شود.

تفاوت رادیاتورهای شیشه ای با رادیاتورهای معمولی

تفاوت اصلی رادیاتورهای شیشه ای با رادیاتورهای معمولی در استفاده از سیستم های لوله کشی است. به دلیل عدم استفاده از سیستم لوله کشی در نصب رادیاتورهای شیشه ای هیچ اتلاف انرژی از طریق لوله ها صورت نمی گیرد. طرز کار این رادیاتورها به گونه ای است که به محض روشن کردن آنها تمام گرمای تولید شده به خانه منتقل شده و انرژی اضافی هدر نمی رود. در واقع رادیاتورهای شیشه ای بازده ای صد در صد دارند.

نگهداری و مراقبت از رادیاتور شیشه ای

در ساخت رادیاتورهای شیشه ای هیچ نوع تجهیزات جانبی که نیاز به مراقبت و تعمیر داشته باشد, به کار نمیرود. برخلاف سایر سیستم های گرمایشی که پس از چند ماه نیازمند سرویس کردن می باشند, رادیاتورهای شیشه ای به مراقبت و نگهداری نیاز ندارند و هزینه ای صرف نگهداری از آنها نمی شود.

رادیاتور

مکان نصب رادیاتور شیشه ای

هیچ محدودیت مکانی برای نصب رادیاتورهای شیشه ای وجود ندارد و ریموت کنترلی که همراه این رادیاتورهاست آسایش و راحتی را برای ساکنین منازل فراهم می کند. بعضی از این سیستم های گرمایشی ریموت کنترل دارند و برخی دیگر با دو شاخ به پریز برق وصل می شوند. رادیاتورهایی که قابلیت کنترل دما را دارند توسط یک ریموت کنترل می توان دمای آنها را تنظیم کرد اما نمونه های غیر قابل کنترل مانند رادیاتورهای معمولی عمل کرده و فقط یک دکمه  روشن و خاموش کردن دارند. دمای این رادیاتورها در کارخانه روی یک درجه مشخص تنظیم شده است.

قیمت رادیاتور شیشه ای

رادیاتور شیشه ای از جمله رادیاتورهایی است که برخلاف سایر سیستم های گرمایشی نیازی به نگهداری و مراقبت ندارند، زیرا فاقد اجزای متحرک است، در نتیجه هزینه گزاف صرف نگهداری و یا سرویس کردن آن نمی شود. قیمت رادیاتور شیشه ای به نسبت نصب و راه اندازی سیستم گرمایش از کف پایین تر است. این رادیاتورها بسیار کارآمد هستند و به میزان قابل توجه در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند، به همین دلیل خرید رادیاتور دکوراتیو در طولانی مدت از نظر اقتصادی مقرون بصرفه خواهد بود.