%عکس - انواع عایق صوتی و اکوستیک در ساختمان

انواع عایق صوتی و اکوستیک در ساختمان

kianborna

صداهای مختلف مانند صدای بوق خودرو، مکالمات افراد بیرون از ساختمان و صدای هرج و مرج و ترافیک از طریق در، پنجره و دیوار وارد ساختمان شده و آرامش ساکنین را بر هم می زنند. این صداها همواره وجود داشته و نمی توان از ایجاد آن ها جلوگیری کرد، اما راهکارهای بسیاری برای دوری از آن ها وجود دارد.

در ساخت و سازهای اخیر به دلیل افزایش حجم آلودگی های صوتی سازندگان و پیمانکاران سعی می کنند از مصالحی استفاده کنند که تا حد ممکن مانع از ورود سر و صدا به داخل ساختمان شوند. این مصالح به مقدار قابل توجه از انتقال صوت جلوگیری نموده و مکانی ایمن و آرام برای رفاه ساکنین فراهم می کنند.

عایق صوتی از جمله نیازهای ضروری در دنیای پر هرج و مرج امروزی است و در واقع آن را می توان به عنوان سدی مقاوم در برابر انعکاس و انتقال صوت دانست. امروزه بسیاری از ساختمان ها اعم از تجاری و مسکونی با این عایق ها مجهز شده اند و استانداردهای لازم برای جلوگیری از سر و صدا در ساخت آن ها رعایت شده است.

ads

یک عایق خوب باید از چگالی مناسب بهره مند باشد تا بتواند حالت آکوستیک خود را حفظ نماید. از این رو قبل از خرید عایق صوتی باید از استاندارد بودن چگالی و ضخامت آن مطمئن شوید. شرکت های بسیاری در زمینه تولید انواع عایق رطوبتی، صوتی و حرارتی مشغول به فعالیت هستند و محصولات خود را با تنوع بالا در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

شما با توجه به مکان مورد نظر و میزان سر و صدا می توانید نسبت به خرید عایق صوتی ایده آل اقدام نمائید. برای مثال برای جلوگیری از انتقال سر و صدای تلویزیون، تلفن و مکالمات روزمره می توانید از عایق صوتی دیوار مشترک استفاده کنید. این عایق به صورت رولی یا تخته ای مورد استفاده قرار می گیرد و آرامش را برای ساکنین آپارتمان هایی که اتاق های آن ها دیوار به دیوار است فراهم می کنند.

انواع عایق های صوتی

 • پشم سنگ

پشم سنگ یک عایق صوتی، حرارتی و ضد حریق می باشد که از نوعی سنگ آذرین به نام بازالت که بازمانده فعالیت های آتشفشانی است، تولید می شود. پشم سنگ متریالی نارسانا است و هدایت الکتریکی آن صفر می باشد. این عایق ضد آلرژی است و هیچ گونه ضرری برای انسان ندارد. همچنین وزن این عایق سبک است و بار اضافی بر ساختمان وارد نمی کند.

در تولید پشم سنگ مواد شیمیایی به کار نمی رود، دوام و طول عمر این عایق بالا بوده و مواد شیمیایی تاثیری بر آن نمی گذارد. این المان به دلیل ویژگی های ذکر شده، از بهترین عایق های اکوستیک و صوتی محسوب می شود.

پشم سنگ تخته ای

 • پلی یورتان

فوم پلی یورتان یک نوع عایق صوتی، حرارتی است که در حال حاضر به عایقی پر مصرف در صنعت ساخت و ساز تبدیل شده است. این ماده شیمیایی از ترکیب دو ماده ایزوسیانات و پلی ال که هر دو مایع هستند تشکیل می شود. عایق پلی یورتان یک عایق اکوستیک مناسب است که از انتقال سر و صدا به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

پلی یورتان

 • پشم شیشه

این متریال از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته و جزء قدیمی ترین عایق ها به شمار می آید. برای تولید این عایق، شیشه را مذاب کرده و سپس آن را به الیاف ریز دانه تبدیل می کنند. ساختار الیافی و فیبری پشم شیشه باعث حبس شدن هوا درون آن و ایجاد خاصیت ارتجاعی می شود. این ویژگی پشم شیشه باعث شده تا از این متریال به عنوان عایق آکوستیک استفاده شود.

این عایق صوتی باعث کاهش مصرف انرژی می شود و با ایجاد تعادل در گرمایش و سرمایش محیط از هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل می آورد. از این محصول می توان در عایق کاری دیوارها و سقف ساختمان، عایق بندی لوله های بزرگ صنعتی، عایق کاری مخازن و سوله ها و در ساندویچ پانل استفاده کرد.

پشم شیشه

 • پشم سرباره

پشم سرباره یک عایق معدنی است و از بازیافت ضایعات کوره ذوب آهن بدست می آید. در واقع این متریال محصول جانبی کارخانه فولاد و ذوب آهن است و یک عایق صوتی ایده آل محسوب می شود که از شدت سر و صدا تا حد قابل قبولی می کاهد. از این محصول در تاسیسات و تجهیزات تولید برق و تجهیزات صنایع آهن و فولاد و معادن استفاده می شود.

پشم سرباره

 • عایق الاستومری

یکی دیگر از انواع عایق های صوتی، عایق الاستومری یا الاستومریک می باشد که در برابر آلودگی، رطوبت، بخار آب و سر و صدا از مقاومت خوبی برخوردار است. عایق های الاستومری وزن بسیار سبکی دارند و به دلیل انعطاف پذیری بالا برای عایق کاری انواع تاسیسات ساختمانی، کانال های هوا، لوله های بزرگ، سیستم های گرمایشی و سرمایشی و صنعت خودرو سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

الاستومری چسب دار

 • فوم ایکس پی اس یا XPS

برای ممانعت از ورود صدا به ساختمان، دیوارهای سازه را باید با مصالحی پوشش داد که ضریب صدای بالایی داشته باشند. فوم ایکس پی اس جزء مصالح چند منظوره محسوب می شود که نقش عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی را در ساختمان ایفا می کند. این فوم ساخته شده از پلی استایرین اکسترود شده دارای سلول های بسته می باشد و از استحکام بالایی برخوردار است. ایکس پی اس بسیار سبک بوده و برخلاف ضخامت کم، استحکام و مقاومت بالایی دارد. این نوع فوم گاهی بخشی از سازه به شمار می آید و به دلیل وزن بسیار سبک هیچ بار اضلافه ای بر ساختمان وارد نمی کند.

سطح این عایق یکنواخت است و در برابر خزش و بارهای ثابت طولانی مدت بسیار مقاوم می باشد. از طرفی امکان رشد هیچ گونه قارچ یا باکتری در آن وجود نداشته و با گذشت زمان ساختار آن تجزیه نخواهد شد. این فوم ها را می توان به راحتی برش داد و به عنوان عایق صوتی دیوار به کار برد.

قابلیت شستشو، حمل و نقل آسان، مقاومت در برابر حرارت، نفوذناپذیری در برابر نم و رطوبت، مقاومت فشاری ایده آل، قابلیت بازیافت، عدم ایجاد حساسیت، قابلیت تولید با ابعاد استاندارد و جذب صدا از ویژگی های بارز این محصول هستند که آن را به گزینه ای مناسب برای عایق کاری تبدیل نموده است.

عایق ایکس پی اس

 • یونولیت

یونولیت های ورقه ایی یا مکعبی شکل دارای چگالی بالایی هستند و به عنوان عایق در مکان های پر سر و صدا مانند موتورخانه مورد استفاده قرار می گیرند. اصولا این نوع عایق ها در مرحله سفت کاری ساختمان نصب می شوند و به خوبی صدا را جذب می کنند. آن ها از جنس پلی استایرن بوده و فضایی آرام برای ساکنین فراهم می کنند.

این عایق هم برای سقف و هم دیوار قابل استفاده است و از گزینه های کم هزینه برای جلوگیری از انتقال صوت به شمار می آید. قیمت یونولیت سقفی در مقایسه با سایر عایق ها ارزان تر می باشد، از این رو در ساخت و سازهای اخیر به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. جهت خرید یونولیت می توانید به تولید کنندگان این عایق مراجعه نمائید.

یونولیت سقفی را به راحتی می توان استفاده کرد، زیرا وزن آن سبک بوده و حمل و نقل آن به آسانی صورت می گیرد. پلی استایرن دارای ساختار سلولی کوچک و جدا از هم است، از این رو به میزان قابل توجه سر و صدا را جذب می نماید. می توان گفت مقدار جذب صوت آن همانند چوب و گچ است.

وزن سبک آن مقاومت ساختمان را در برابر زلزله بالا می برد و ایمنی آن را تقویت می کند. علاوه بر مزایای ذکر شده، انواع یونولیت نقش عایق صوتی، رطوبتی و حرارتی را ایفا می کنند. هر چه تراکم آن ها بالا باشد، مسلماً صدا را بیشتر و حتی به میزان 100 درصد جذب می نمایند. در نهایت می توان گفت استفاده از بلوک های یونولیت پلی استایرن میزان مصرف مصالح دیگر را به حداقل می رساند.

یونولیت

 • فوم ریباند یا rebond foam

این نوع فوم از کنار هم قرار دادن و چسباندن تکه های فوم پلی یورتان ساخته می شود و به عنوان یک عایق صوتی کارامد در صنعت ساخت و ساز کاربرد دارد. مراحل تولید فوم ریباند به شرح زیر می باشد.

 • جمع آوری و دسته بندی ضایعات فوم پلی یورتان
 • خرد کردن ضایعات و مخلوط نمودن انها با چسب
 • متراکم کردن مخلوط
 • پخت مخلوط با چسب
 • برش دادن فوم به ابعاد مورد نیاز

کیفیت ابر ریباند به فاکتورهایی نظیر کیفیت مواد اولیه، کیفیت چسب، میزان تراکم و اندازه تکه ابرها بستگی دارد. تولید کنندگان این فوم یا ابر همواره به دنبال راهکاری برای بازیافت ضایعات هستند تا بتوانند هزینه های تولید را کاهش دهند زیرا درصد قابل توجهی از ابر هنگام برش به ضایعات تبدیل می شود.

اما به مدد علم و تکنولوژی هر تکه از ابر قابل استفاده مجدد خواهد بود و می توان از آن به عنوان زیر لایه فرش استفاده کرد. بازیافت ضایعاتی که در برابر صوت مقاوم هستند حرکتی نوین است که تحولی عظیم در صنعت عایق سازی ایجاد نموده زیرا تکه های دور ریز فوم ها با تراکم و دانسیته متفاوت به یکدیگر چسبانده می شوند تا عایقی ایده آل در ابعاد گوناگون برای مصرف فراهم گردد.

فوم ریباند

 • عایق ایزوهم

عایق ایزوهم اولین بار در ایران به عنوان یک عایق چند منظوره اختراع و ثبت گردید. این عایق علاوه بر مقاومت در برابر صوت، در مقابل حرارت نیز مقاوم است. ایزوهم به عنوان عایق صوتی، عایق حرارتی، عایق رطوبتی و عایق مقاوم سازی ساختمان ثبت و اختراع گردیده شده است.

از مزایای مهم این محصول می توان به کاهش صوت نسبت به ضخامت محصول از 50 الی نود درصد در هر لایه از محصول، ضخامت بسیار ناچیز نسبت به محصولات رقیب، عدم ایجاد حساسیت های پوستی و تنفسی، سهولت در اجرا، تاییدیه های بهداشت و اروپا، عمر طولانی، بار کششی بالای محصول، مقاوم در برابر ضربه، قیمت رقابتی و سازگاری با محیط زیست، اشاره کرد.

عایق ایزوهم

 • فوم شانه تخم مرغی

فوم های شانه تخم مرغی نوعی فوم اسفنجی هستند که اغلب برای عایق کاری سقف، دیوارها و پشت درب استودیوها، کارخانجات صنعتی، سینماها، آمفی تئاترها و مکان های ضبط صدا استفاده می شوند. این فوم ها می توانند طیف وسیعی از صدا با فرکانس بالا را جذب کنند و از بازگشت آن جلوگیری نمایند.

نمای ظاهری این فوم ها به نحوی است که عملکرد آنها را در برابر جذب صوت بالا می برد. نصب آسان، وزن سبک، قیمت مناسب، زیبایی ایده آل، کارایی بالا و جذب صوت از جمله ویژگی های بارز این محصول می باشد که آن را به گزینه ای مناسب و مقرون بصرفه برای مصرف کنندگان تبدیل کرده است.

ساختار شش وجهی این عایق کارایی آن را بالا برده و منجر به کاهش صوت می گردد. همچنین ساختار سلولی آن به صورت بسته است، از این رو علاوه بر عایق اکوستیک، نقش عایق حرارتی و برودتی را نیز ایفا می کند. این فوم مجهز به چسب است و برای اتصال به مکان مورد نظر نیازی به چسب ندارد، زیرا به راحتی برای انواع سطوح گچی، شیشه ای، چوبی و فلزی قابل استفاده است.

%عکس - انواع عایق صوتی و اکوستیک در ساختمان

قیمت عایق صوتی

نوع عایق و ضخامتقیمتتاریخ بروز رسانی
عایق صوتی درب[ایزوهم]6,000,000 ریال در هر متر مربع1399/5/26
عایق پلی یورتان صوتی[پایدار انرژی]500,000 ریال در هر کیلوگرم1399/5/26
پشم سنگ پتویی ضخامت 10 دانسیته 50589,315 ریال در هر متر مربع1399/5/26
پشم سنگ تخته ای ضخامت 50 دانسیته 50241,078 ریال در هر متر مربع1399/5/26

به طور کلی می توان گفت قیمت عایق صوتی به نوع، جنس، ضخامت و دانسیته، ابعاد، ضریب جذب صوت، ضریب انتقال حرارت، دامنه تحمل دمایی و میزان جذب آب آن بستگی دارد.

کلام آخر

ما در این نوشته از ساختمانچی به بررسی انواع عایق های صوتی و اکوستیک پرداختیم. عایق های صوتی از ورود و خروج سر و صدا جلوگیری می کنند و محیطی سرشار از آرامش را برای ساکنین به ارمغان می آورند.

فوم ایکس پی اس، یونولیت، فوم ریباند و فوم شانه تخم مرغی، پشم سنگ، پشم شیشه، پشم سرباره و عایق پلی یورتان

kavoshfarda

pinwork

توییتر لینکداین تلگرام واتس اپ فیسبوک

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و آموزش های ساختمانی، در خبرنامه ساختمانچی عضو شوید


47 دیدگاه در “انواع عایق صوتی و اکوستیک در ساختمان

سلام فوم ایکس پی اس رو میشه روکار هم استفاده کنیم؟؟منظورم اینه برا خونه ای کا ساخته شده ولی میخواد دیوارشو عایق صدا کنه بازم.

سلام. خیر … عایق ایکس پی اس صرفاً به عنوان عایق توکار قابل استفاده است.

سلام برای صداگیری بین دو واحد آپارتمانی که صداهای مزاحم مانند صدای لوله های آب وجود دارد چه پیشنهادی دارید

سلام دوست عزیز. بهترین گزینه استفاده از پشم سنگ تخته ای بین 2 دیوار واحد هست.

سلام. برای عایق صوتی سقف چه چیزی پیشنهاد میکنید؟ برای صدای موسیقی و کشیدن میز و مبل

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما می توانید با شماره ۹۹ ۵۰ ۶۸ ۲۲ – ۰۲۱ و یا ۲۲ ۳۰۰۰ ۳۲ – ۰۳۱ تماس حاصل نمایید تا در خصوص انتخاب عایق مناسب شما را راهنمایی نمایند.

سلام برای عایق صوتی بین طبقه ات اپارتمان های که ساختن و تموم شده هم میشه کاری کردمنظور از زیر پارکت عایقی هس که واقعا صدا رو کم کنه

زیر پارکت نمیشه کار کرد و اگر صدای شما طبقه پایین را اذیت میکنه باید روی سقف طبقه پایین کار کنید. یا اگر از طبقه بالا صدا میاد و اذیت میشید باید روی سقف خودتون کار بشه

سلام برای عایق صوتی بین طبقه ات اپارتمان های که ساختن و تموم شده هم میشه کاری کرد

سلام
بله میشه استفاده کرد ولی باید به طور مثال روی سقف طبقه پایین کار بشه و نیاز به اجای سقف کاذب داره که حداقل ۱۰ سانت از ارتفاع را میگیره. برای دیواره ها هم همینطوره

سلام برای یه دیوار مشترک بین دو واحد آپارتمانی چه عایق روکاری رو پیشنهادی میدید؟ حجم شلوغی و میزان سر و صدای بچه شون سرسام آوره

سلام برای دیوار و پنجره خونه ای که صدای رفت و امد ماشین مزاحمت ایجاد میکنه باید از کدوم عایق صوتی و به چه ضخامتی استفاده کرد؟

سلام
ببینید عایق های صوتی را نموتونید روی شیشه کار کنید چون روی اون را میپوشونه! بجز عایق های نانو یا عایق های شفافی که اومدن که البته ما اطلاع کاملی از نحوه کارکردشون نداریم که بخواهیم خدمتتون ارائه بدیم!

سلام و خسته نباشید…
برای روی دیوار جدا کننده بین دو واحد ساختمانی برای از بین بردن صدا چه پیشنهادی دارین…
صدا رو تا نود درصد کم بشه…
و روی اون مواد هم بشه پوشش در نظر گرفت…
مثل کناف کاری و یا رنگ

سلام
بهترین کار پشم سنگ تخته ای با ضهامت 5 سانت و دانسیته 50 تا 80 هست و روی اون هم کناف کنید.

سلام. کانال کولر از داخل اتاق خواب به پذیرایی کشیده شده بصورت رو کار. صدای کولر اذیت میکنه. از چه عايقي برای،جلوگیری از صدای هوای داخل کولر استفاده کنیم.

سلام
دور کانال را عایق پشم سنگ کنید مشکلتون حل میشه

با سلام
ما در زیرپله ساختمان تعدادی پمپ آب نصب کردیم و با اینکه یه درب چوبی در ورودی زیرپله نصب کردیم تا کمی انعکاس صدا کاهش پیدا کنه ولی با این حال همسایه طبقه اول هنوز از صدای پمپها ابراز ناراحتی میکنه، می خواستم بدونم بهترین عایق برای این کار چیه و باید به چه صورت عمل کنیم که صدا رو مهار کنیم؟ ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایید….

سلام
شما باید قسمتهایی از دیوار و سقف که با طبقه یک در تماس هست را با عایق پشم سنگ تخته ای عایق کنید. البته توجه کنید که اکثر عایق ها مثل پشم سنگ در کنار عایق صوتی، عایق حرارتی هم هستن واین یعنی اینکه حرارت را در فضا نگه می دارند و اینن باعث سوختن پمپ میشه. پس حتما باید در اتاقک که میفرمایید باز بشه!

سلام برای جلوگیری از پخش صدای مکالمات و موسیقی و بازی بچه ها به طبقات پایینی و بالایی و البته به اتاق های همجوار چه نوع عایق صوتی رو پیشنهاد میدین؟

سلام
پشم سنگ تخته ای بهترین گزینه هست. هم هزینه کمی داره و هم قابلیت های بالا

سلام. برای اتاق های همجوار، طبقات بالا و طبقات پایین که داخل هر کدوم صدای موسیقی و بازی بچه ها و … میاد چ عایقی پیشنهاد میدین؟

سلام
عایق پشم سنگ تخته ای بهترین گزینه هست

سلام پسرم پیانو کار می کنه . همسایگان همه از صدای اون ناراحت هستند عایقی هست تا صدا بیرون نره ؟لطفا قیمت هم بفرمایید .

سلام
بله بهترین گزینه پشم سنگ تخته ای هست که روی دیوار و سقف های مشترک کار بشه. با ضخامت 5سانت و دانسیته 100 ،هر متر مربعش امروز 48000 تومان هست

درود بر شما داخل اتاق خواب من کمد دیواری تعبیه شده که پشتش منزل همسایه هستش صدای اون ها خیلی اینور تو اعصابه عایقی میتونید پیشنهاد بدید که داخل دیواره کمد کار بشه و جلو صدا رو بگیره🙏

سلام
باید دیوار مشترک، یعنی داخل کمد را عایق پشم سنگ تخته ای کنید وروی آن را با ورق 3 میل یا کارتن پلاست بپوشنید(چون اگر دست بهش بخوره ایجاد خارش میکنه)

سلام نظرتونو راجب عایق های صوتی نانو کالیمورا میخواستم بدونم آیا خوبه یا خیر؟

سلام دوست گرامی
متاسفانه هیچ تجربه خاصی در مورد این نوع عایق نداریم!

سلام،من تو کارخونه نساجی کار میکنم که صدا بالای 9۰ دسی بل هست،تو یه سالن بزرگ یه اتاقک داریم که به خاطر سروصدای بالا شرایط مناسبی نداره که اپراتور بتونه بدون گوشی محافظ داخل بشینه،شما چه عایقی رو پیشنهاد میکنید که صدارو حداقل ۲۰ دسی بل کاهش بده،ممنون

سلام
باید عایق پشم سنگ تخته ای با ضخامت 10 سانت و دانسیته 100 دور اتاق کار کنید
برای خرید میتونید با بخش بازرگانی تماس بگیرید
02122685099

سلام برای عایق کردن یه اتاق که صدا ازش بیرون نیاد چه پیشنهادی دارید؟ پسرم درامز میزنه میخوام تو اتاق خودش ساز بزنه و صدای سازش

تا حداقل ممکن بیرون بیاد.
ممنون از راهنماییتون

سلام
بهترین گزینه استفاده از پشم سنگ تخته ای هست. روش هم اگر شونه تخم مرغی کار بشه دیگه عالیه

سلام برا عایق کردن اتاق کنکوری خوهستم بپرسم کدوم عایق جواب میده که صدا تو اتاق نره و رو کارم باشه ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام
اگر ریو کار بخواهید بزنید و هیچ چیزی روش نیاد باید از عایق الاستومری استفاده کنید. البته اگر روی صدا خیلی حساس هستبد میتونید یک لایه پشم سنگ بزنید و روی ان را با الاستومری شانه تخم مرغی بپوشونید

سلام ببخشید من یک اتاق ۴ در ۳/۶۵دارم میخوام استودیو موسیقی اش کنم میخواستم بهم کمک کنید و بگید چه نوع عایقی برای ایزوله کردن اتاق استفاده کنم؟

سلام
برای اتاق صدا بهترین کار اینکه ابتدا پشم سنگ تخته ای با ضخامت و دانسیته بالا نصب کنید و روی اون عایق شانه تخم مرغی نصب کنید

سلام
من خونم نزدیک مدرسه اس و برای از بین بردن صدای مزاحم دنبال مشاوره و فروشنده میگردم
میتونید منو راهنمایی کنید؟

سلام دوست گرامی
لطفا با شماره ۲۲۶۸۵۰۹۹-۰۲۱ واحد مشاوره ساختمانچی تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند

سلام.برای جلوگیری از سرو صدای بیرون بخشی از شیشه های پنجره قدیمی را از عایق پشم سنگ میخواهم استفاده کنم.آیا مناسب است؟

سلام
ببینید پشم سنگ برای گرفتن صدا بسیار خوبه ولی اینکه میخواهید روی پنجره استفاده کنید مشکلی نداره؟ یعنی گرفتن نور و …؟

سلام ما یه انباری داریم که در بزرگی داره تقریبا 2*2 و رو به خیابون هست من میخام اونجا رو به اتاق مطالعه تبدیل کنم حالا چه عایقی مناسب هست؟

سلام دوست عزیز
بهترین کار اینکه پشم سنگ تخته ای با ضهامت و دانسیته بالا کار کنید. مثلا 10 سایت با دانسیته 100

این مدل که معرفی کردید برای جلوگیری از ورود سرما هست یا صدا؟
چون من مدلی میخام که هم عایق حرارتی باشه و هم صدا البته صدا برام اولیت بیشتری داره
ممنون

بله دوست گرامی. پشم سنگ هم عایق صدا هست، هم حرارت و هم آتش!

سلام و وقت بخیر
صدای طبقه پایین به راحتی به طبقه بالا منتقل میشه به خصوص وقتی سکوته صدای حرف زدن و تلویزیون به شکل آزاردهنده ای منتقل میشه، چه راهکاری وجود داره؟؟

سلام دوست عزیز
بهترین روش اینکه روی سقف پایین عایق بشه. بهرتین گزینه هم استافده از پشم سنگ تخته ای هست. فقط توجه داشته باشید روی سقف هر عایقی که بخواد کار بشه باید روی اون را با سقف کاذبی مثل کناف بگیرید که حداقل ۱۲ تا ۱۵ سایت ارتفاع داره!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *