ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

انتخاب پرده مناسب

kianborna

arian

انتخاب پرده ای که با سبک طراحی خانه هماهنگی داشته باشد با آن چیزی که در تصور شماست فرق دارد. افراد متخصصی که در زمینه انتخاب پرده آگاهی دارند بر این عقیده اند که انتخاب پارچه، رنگ و طول مناسب برای پرده می تواند نمای زیبایی در اتاق ایجاد کند. با پیروی از نکاتی که در این مطلب از ساختمانچی با شما در میان می گذاریم، انتخاب های شما محدود شده و پرده ای مناسب انتخاب خواهید کرد. در هنگام انتخاب پرده باید دقت کافی داشته باشید. چرا که پرده ها باعث ایجاد تغییری دراماتیک در فضای اتاق می شوند. یادگیری چگونگی انتخاب پرده مناسب، به شما اجازه می دهد که در مورد جنس، طول و نوع پرده تصمیم درستی اتخاذ کنید.

رنگ و جنس پرده

زمانی که تصمیم به انتخاب مدل پرده می گیرید، نوع پارچه و وزن آن از عوامل مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. نحوه نصب پرده به میزان زیادی به جنس پارچه بستگی دارد. پرده هایی که از جنس حریر سنگین و مخمل هستند، پوشش بسیار خوبی ایجاد می کنند، اما ترکیب پرده های ریون و کتان از جمله کاربردی ترین انواع پرده می باشند. چرا که این پرده ها قابل شستشو می باشند. جنس پارچه باید توجه به اتاق مورد نظر انتخاب شود. برای مثال پارچه های مخمل، کتان، ساتن، حریرهای سنگین و ریون برای مکان های رسمی مناسب می باشند. تناسب رنگ با فضای اتاق هارمونی مناسبی ایجاد می کند و باعث نمایان شدن استایل اتاق می شود. در انتخاب پرده، این توازن با ترکیب پرده هایی با رنگ های متناسب ایجاد می شود. رنگ پرده ها باید تیره تر از رنگ دیوار بوده یا با رنگ غیر غالب هماهنگی داشته باشد.

رنگ

رنگی که برای پرده انتخاب می کنید می تواند با دیگر المان های موجود در اتاق ترکیب شود. زیبایی ترکیب رنگ ها زمانی رخ می دهد که رنگ پرده کمی از رنگ دیوار تیره تر بوده و با دومین رنگ غالب استفاده شده در اتاق هماهنگی داشته باشد. استفاده از پرده های تیره رنگ، آن ها را به نقطه کانونی اتاق تبدیل می کند. در هنگام انتخاب پرده، میزان نوری که از آن عبور می کند را نیز در نظر بگیرید.

بخوانید!  مدل های شلف دکوری دیواری برای تلویزیون و آشپزخانه

پرده های ساده

اگر در اتاق از پارچه یا انواع مبلمان الگودار استفاده شده است استفاده از پرده های ساده و تک رنگ باعث ایجاد توازن در اتاق می شود. این پرده ها اجازه استفاده از هرگونه وسیله تزئینی در اتاق خواب را می دهد. اگر تصمیم به استفاده از پرده های تک رنگ دارید، رنگی را انتخاب کنید که تضاد زیادی با رنگ وسایل دیگر نداشته باشد. استفاده از پرده هایی با رنگ روشن در اتاقی که فضای رسمی دارد چندان مناسب نیست.

%عکس - انتخاب پرده مناسب

پرده های طرح دار

پرده های طرح دار برای اتاقی که از یک رنگ در طراحی آن استفاده شده است مناسب می باشد. استفاده از پرده هایی با نقوش زیاد در سبک سنتی طرفداران زیادی دارد. استفاده از پرده هایی که در طراحی آن از گل و طرح های کوچک استفاده شده است برای اتاق های روشن مناسب می باشند. به کار گیری الگوهای معاصر که در آن از اشکال هندسی استفاده شده است به اتاق ظاهری مدرن می بخشد. پرده هایی با الگوهای راه راه باعث می شوند، سقف اتاق بلندتر به نظر برسد.

%عکس - انتخاب پرده مناسب

طول پرده

انتخاب اندازه دقیق طول پرده به سبک پرده و عواملی از جمله مکان نصب پرده بستگی دارد. پرده هایی که تا زمین امتداد دارند، ظاهری مدرن ایجاد می کنند. در سبک سنتی طول پرده ها، بیش تر از سقف تا زمین بوده و قسمتی از پرده روی زمین جمع می شود.

عرض پرده

عرض پرده به ظاهر آن در هنگام بسته یا باز شدن بستگی دارد. انتخاب پرده هایی عریض تر از اندازه پنجره به این معناست که زمانی که پرده ها کشیده باشد، نور کم تر به داخل اتاق می تابد. این گونه پرده ها در هنگام بسته شدن ظاهر کامل تری دارند.

انواع مختلف پرده

انتخاب پرده مناسب از جمله مواردی است که زیبایی اتاق را دو چندان می کند و در تکمیل طراحی اتاق، نقش اساسی دارد.

بخوانید!  طراحی دکوراسیون رستوران

پرده والان دار

والان ها می توانند به تنهایی، یا در قسمت بالای پرده ها نصب شوند. استفاده از والان به تنهایی در بالای پنجره برای مکان هایی مانند آشپزخانه و به طور کلی قسمت هایی که سطح زمین وسعت چندانی ندارد مناسب می باشد. این پرده ها باعث ایجاد ظاهری بومی در مکان مورد نظر می شود. برخی از والان ها از انواع پارچه های سنگین تهیه می شوند که برای فضاهای رسمی مناسب می باشند. این گونه والان ها زمانی که در دو طرف پنجره آویزان شوند می توانند در نقش نقطه کانونی نیز ایفای نقش کنند.

%عکس - انتخاب پرده مناسب

 

پرده شال

پرده شال از انواع پرده هایی است که از پارچه های بلند و سبک تهیه شده و در سبک های مختلف کاربرد دارند. برای ایجاد فضایی رمانتیک تر می توانید طول پرده را بلندتر بگیرید.

%عکس - انتخاب پرده مناسب

چگونگی نصب پرده

به طور قطع راه های نصب پرده تنها به یک روش محدود نمی شود. ساده ترین روش، نصب پرده های یک سره بدون هیچ قسمت تزئینی می باشد. پرده های سبک  راحت تر و سریع تر از انواع دیگر نصب می شوند. بنابراین اگر قصد دارید خودتان کار نصب پرده را انجام دهید، در هنگام انتخاب پارچه مناسب دقت نمایید. برای مثال یکی از روش های این کار، نصب پرده به شکل ساعت شنی می باشد. این روش برای پنجره های باریک مناسب می باشند و از بالا تا پایین و قسمت میانی پنجره را می پوشانند. طول این پرده ها باید کمی بلندتر در نظر گرفته شود.

%عکس - انتخاب پرده مناسب

نکات پایانی

در این جا به بیان مهم ترین نکاتی که به شما در انتخاب پرده مناسب کمک می کند، پرداختیم. امروز تنوع پرده ها بسیار زیاد بوده و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و سبک دکوراسیون داخلی مدل مناسبی انتخاب نمایید. قیمت پرده ها نیز با توجه به جنس آن ها از تنوع فراوانی برخوردار است. مشورت با یک متخصص و بازدید از فروشگاه های مختلف می تواند به شما در انتخاب یک پرده مناسب کمک کند.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *