بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
مدل پرده

انواع مدل پرده به همراه عکس طرح های جدید

arian

khedmatazma

kianborna

پرده زیبایی فضای اتاق را دوچندان می کند، از این رو در طراحی دکوراسیون منزل از آن به عنوان یک المان دکوراتیو ضروری استفاده می شود. این عنصر دکوراتیو نه تنها عاملی موثر در جذابیت و زیبایی اتاق به شمار می آید بلکه برای آن حریم خصوصی ایجاد کرده و میزان تابش نور خورشید را نیز تنظیم می نماید.

متخصصین دکوراسیون داخلی پیشنهاد می کنند هنگام خرید پرده منزل بهترین نوع آن را از لحاظ کیفیت انتخاب کنید زیرا احتمال پوسیده شدن پرده با قرار گرفتن در معرض نور خورشید وجود دارد. به همین دلیل انتخاب پرده با کیفیت هر چند که قیمت آن بالا باشد، در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

انتخاب پرده مناسب از جمله مسائلی است که توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب مدل پرده و نوع پارچه، با توجه به اتاقی که پرده در آن نصب می شود، متفاوت می باشد. برای مثال اگر می خواهید از پرده برای اتاق نشیمن استفاده کنید بهتر است پارچه های سنگین را خریداری نمایید و در مقابل از پرده های سبک تر برای اتاق خواب که فضایی شخصی و دنج هستند استفاده کنید.

در هنگام خرید پرده پارچه ای توجه داشته باشید که جنس پرده را به گونه ای انتخاب کنید که وقتی آن را در گوشه پنجره جمع می کنید، به شکل مناسبی بایستد و ظاهری زیبا داشته باشد. پارچه های کتانی، ابریشم و مخمل می توانند انتخاب های مناسبی باشند زیرا هنگام آویزان یا جمع کردن نمای خوبی خواهند داشت.

نکته دیگر در هنگام خرید پرده، انتخاب طول مناسب برای آن است. اگر می خواهید سقف خانه شما بلندتر از آن چه که هست به نظر بیاید، باید میله پرده را در بالاترین قسمت ممکن نصب کنید، در این صورت با افزایش طول پرده سقف اتاق نیز بلندتر به نظر می رسد. اگر فاصله بین دو پنجره زیاد نیست می توانید از یک پرده عریض برای هر دو پنجره استفاده کنید.

برای پنجره های کوتاه و معمولی از پرده هایی که در حاشیه پایین آنها تزئینات بیشتری به کار رفته استفاده نمائید. برای پنجره های بلند از قاب های چوبی که در بالای پرده نصب می شوند بهره بگیرید و پرده ای را انتخاب کنید که قسمت بالای آن تزئینات بیشتری دارد. آستری پرده را فراموش نکنید. آستری ها علاوه بر اینکه از تابش مستقیم نور خورشید به پرده جلوگیری می کنند، باعث حفظ حریم شخصی نیز شده و از افتادن سایه پشت پرده در شب جلوگیری می نمایند.

فراموش نکنید که استفاده از پرده های بلند به اتاق حالتی رسمی و کلاسیک می دهد. حال اگر پنجره های اتاق ارتفاع کمی دارند، می توانید از پرده های بلند قد استفاده کنید به طوری که پرده دیوار زیرین پنجره را بپوشاند. در این حالت اتاق حالتی رسمی تر به خود می گیرد. علاوه بر آن پرده ای را خریداری کنید که رنگ آن با مبلمان و دکوراسیون خانه یا محل کار هماهنگی داشته باشد.

انواع پارچه برای دوخت پرده

امروزه پارچه های پرده ای از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و هر گونه سلیقه ای را پاسخگو می باشند. از پرده های ساده و سبک گرفته تا پرده های سنگین و طرح دار، همه در دسترس عموم قرار دارند و هر فرد با توجه به سلیقه و میزان بودجه خود می تواند متناسب با دکوراسیون داخلی منزل پرده مناسب را انتخاب کند. آن چه که امروزه بیش تر افراد به دنبال آن هستند، انواع پارچه پرده ای ترک می باشد. در ادامه به معرفی جدیدترین پارچه های پرده ای می پردازیم.

پارچه دانتل

امروزه پارچه های دانتل یکی از پرطرفدارترین انواع پارچه های پرده ای می باشند. این پارچه ها با طراحی خاص، مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کرده اند. پرده دانتل نمای بسیار زیبایی دارند و انتخاب مناسبی برای پرده های اتاق های نشیمن هستند.

پارچه حریر

حریر پارچه ای است که در دوخت پرده های سبک از آن استفاده می شود. پارچه های حریر از ظرافت و لطافت خاصی برخوردار هستند و از آن ها می توان در دوخت انواع پرده برای اتاق های مختلف منزل استفاده نمود. پرده هایی که با حریر دوخته میشوند مناسب مکان هایی هستند که به نور بیش تری نیاز دارند.

این پارچه ها به دلیل دارا بودن ظرافتی خاص، در برابر نور خورشید مقاومت چندانی از خود نشان نمی دهند، به همین خاطر بهتر است به همراه پرده های حریر از آستری نیز استفاده شود. از این پارچه برای دوخت پرده ساده نیز استفاده می شود. استفاده از پرده حریر دو رنگ نیز می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

پارچه های کتان و ساتن

پارچه های کتان و ساتن در عین سادگی طراحی گرمی دارند. این نوع از پارچه ها جزء پارچه های ضخیم محسوب می شوند و نور آفتاب را به راحتی از خود عبور نمی دهند. به همین دلیل در استفاده از پرده های کتان و ساتن، نیاز به نصب آستری نیست.

پارچه های ابریشم و مخمل

استفاده از پارچه های ابریشم و مخمل برای اتاق های رسمی، مانند اتاق پذیرایی مناسب می باشد. این نوع پارچه ها خوب حالت می گیرند و فضای رسمی اتاق را دلنشین تر می کنند.

انواع مختلف پرده

این روزها مدل های متنوعی برای دوخت پرده ارائه می شوند که با توجه به سبک به کار رفته در طراحی داخلی منزل و سلیقه مخاطب می توان از آن ها استفاده نمود. انواع مدل های پرده تزئینی به شرح زیر می باشند.

آستری

آستری پارچه ای ارزان قیمت با قابلیت شستشو است که از جنس کتان یا پارچه هایی که کمی پلاستیک در تولید آن به کار رفته، می باشد. این پرده را در زیر پرده های اصلی نصب می کنند و در واقع محافظی برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به پرده اصلی میباشد. برای حفظ ظاهر پرده های توری یا حریر، آستری را اصولاً بدون طرح و به رنگ کرم یا سفید انتخاب می کنند. آستری به صورت جداگانه در زیر پرده آویزان می شود.

پرده رومن

مدل رومن از سادگی و ظرافت خاصی برخوردار است. این مدل پرده به صورت کرکره ای باز و بسته می شود. استفاده از آن برای فضایی که طراحی آن ساده بوده و بیش از یک دست مبلمان در آن استفاده شده، مناسب است. پرده های رومن از پارچه های ساده یا بافت دار تهیه می شوند اما بنا به سلیقه مشتری می توان آنها را با پارچه های راه راه یا چهارخانه نیز طراحی کرد.

از ویژگی های بارز این مدل پرده عدم استفاده از آستر در زیر آن می باشد. مکانیزم حرکت و تنظیم پرده رومن مشابه پرده شید رول است و جزء پرده های مدرن محسوب می شود. اگر به دنبال خرید پرده شیک هستید پیشنهاد ما استفاده از این پرده می باشد.

پرده رومن

پرده پیلی دار

مدل پیلی دار با استفاده از پارچه های حریر به راحتی قابل اجرا می باشد. این مدل پرده با هرگونه سبک دکوراسیون داخلی هماهنگی دارد و برخلاف سادگی خود، جلوه ای بی نظیر به فضای مورد نظر می بخشند. استفاده از پرده های پیلی دار برای اتاق هایی که سقف آن ها کوتاه است مناسب می باشد، زیرا آنها باعث می شوند سقف اتاق بلندتر به نظر بیاید. این نوع پرده گزینه ای مناسب برای پنجره های کم عرض پیشنهاد میگردد.

پرده پیلی دار

پرده والان دار

در پرده های والان دار برای والان پرده پارچه ای به عنوان شال یا والان بر روی پرده زیرین استفاده می شود. این مدل پرده در میان اکثریت افراد از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. در استفاده از این مدل توجه داشته باشید اگر پرده زیرین شما ساده است، از پارچه ای طرح دار برای والان استفاده نمایید و در مقابل اگر قصد دارید از پارچه ای طرح دار برای پرده زیرین استفاده کنید، والان پرده باید پارچه ای ساده و بدون طرح باشد.

استفاده از این نوع پرده ها با هرگونه طراحی داخلی هماهنگی دارد. اگر سبک مدرن را در طراحی دکوراسیون خانه خود اجرا نموده و مدل والان دار را برای پرده در نظر گرفته اید، بهتر است از یک والان ساده در یک گوشه از پرده استفاده کنید. توصیه می شود در طراحی منزل به سبک کلاسیک با الهام از سبک ویکتوریایی، از والان های پرچین استفاده نمایید.

پرده والان

پرده ترکیبی

مدل ترکیبی از ترکیب دو پارچه ساده و طرح دار تشکیل میشود. اگر قصد دارید از پرده ترکیبی استفاده کنید، باید به تطابق رنگ پرده با دیگر اجزای اتاق از جمله مبلمان و کوسن ها توجه داشته باشید. در این صورت فضایی دلنشین ایجاد می شود. به پارچه رویی که عموما طرح دار می باشد، دکور پرده گفته می شود.پرده ترکیبی

پرده حاشیه دار

در قسمت بالا و پایین پرده های مدل حاشیه دار، از حاشیه های تزئینی استفاده شده است. پرده هایی که حاشیه آن ها در قسمت پایین قرار دارد برای پنجره های کوتاه و در مقابل پرده هایی که حاشیه آن ها در قسمت بالای پرده قرار دارد برای پنجره های بلند مناسب می باشند. طرح های حاشیه دار اغلب برای پرده اتاق خواب و یا آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند و جلوه زیبایی به آنها می بخشند.

پرده شید رول

استفاده از پرده مدل شید رول، برای پنجره هایی که رو به داخل باز می شوند بسیار مناسب است. این مدل پرده ها، حالت بالا رونده دارند و به هنگام جمع شدن درون محفظه ای استوانه ای شکل قرار می گیرند. پرده شید رول حالت تزئینی نداشته و شما می توانید در صورت دلخواه در کنار آنها از پرده های تزئینی نیز استفاده نمائید. مکانیزم حرکتی پرده های شید رول به چهار نوع دسته بندی میشود:

مکانیزم معمولی: با این مکانیزم ارتفاع پرده توسط یک زنجیر کنترل که در سمت چپ یا راست پرده قرار گرفته تنظیم میشود.

مکانیزم فنری: با استفاده از این مکانیزم میتوان پرده را در هر ارتفاعی تنظیم نمود و اگر پرده آزاد شود به صورت خودکار در بالا جمع میگردد.

مکانیزم فنری کنترل شده: تفاوت این نحوه حرکت با مکانیزم فنری در این است که رول شدن پرده با حرکتی نرم و آهسته انجام میشود که ایمنی این حرکت بسیار بالاست.

مکانیزم الکترومکانیکی: ارتفاع پرده های مجهز به این مکانیزم را میتوان توسط ریموت کنترل و یا کلیدهای دیواری تنظیم نمود.

پرده شیدرول

پرده شید بیرونی

پرده شید در واقع نوعی از پرده میباشد که هیچ گونه حالت تزئینی نداشته و تنها برای جلوگیری از تابش نور خورشید و در نتیجه خنک نگه داشتن فضا از آن ها استفاده می شود این مدل برای پنجره ها و ایوان های بزرگ مناسب می باشد.

پرده شید بیرونی

پرده کرکره ای

پرده کرکره یکی از با دوام ترین انواع مدل های پرده می باشند. استفاده از این نوع پرده ها کنترل میزان روشنایی را امکان پذیر می کند. انتخاب پرده های کرکره ای برای مکان هایی که کنترل دید در آن جا از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب مناسبی می باشد.

تیغه این نوع پرده را می توان از جنس آلومینیوم یا چوب انتخاب نمود که امروزه نمونه های فلزی کاربرد کمتری دارند اما تیغه های چوبی با ظرافت و زیبایی بی نظیر خود همواره در تولید پرده های خانگی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند.

پرده های عمودی را میتوان به صورت اتوماتیک و برقی طراحی نمود و امکان نصب آنها در داخل پارتیشن و یا شیشه های دوجداره وجود دارد. این پرده ها با توجه به جنس تیغه در تنوعی از طرح و رنگ تولید و در دو مدل عمودی (لودراپه) و افقی نصب می شوند.

پرده عمودی

امروزه با وجود پرده های زیبا و متنوعی که در بازار وجود دارد، کمتر کسی از این مدل پرده استفاده می کند. با این حال لازم به ذکر است این پرده ها از دوام بالایی برخوردار می باشند. در ساخت نوار پرده های عمودی، از پارچه، چوب مصنوعی، آلومینیوم و غیره استفاده می شود. به دلیل استفاده از نوارهای عمودی در این نوع پرده ها سقف اتاق بلند نشان داده می شود.

پرده بالا رونده یا لانه زنبوری

در تولید پرده های بالا رونده یا لانه زنبوری، از پارچه یا  متریالی سبک استفاده شده است. این  مدل پرده از تنوع رنگی بالایی برخوردار می باشد. از ویژگی های بارز پرده لانه زنبوری می توان به تطبیق پذیری آن با هر سبکی اشاره کرد. مدل برقی این مدل پرده نیز در دسترس می باشد.

پرده لانه زنبوری

پرده چوبی

در تولید پرده های چوبی از چوب هایی مانند افرا و بامبو استفاده می شود. از آن جایی که در تولید این مدل پرده ها از چوب استفاده شده، آنها فضایی گرم به ارمغان می آورند. این پرده ها در محیط های اداری مانند اتاق مدیران باعث ایجاد ظاهری رسمی می شود. این پرده ها نمونه ای از انواع پرده فانتزی شناخته می شود.پرده چوبی

پرده حصیری بامبو

این مدل پرده از الیاف طبیعی و یا نی بامبو ساخته میشوند و دارای تنوع بی نظیری هستند. این پرده ها را می  توان به صورت پلیسه ای یا رولی توسط نخ یا زنجیر در بالا جمع نمود. پرده های حصیری قابل شستشو هستند و نگهداری و نظافت آنها آسان است.

پرده بامبو

پرده زبرا

پرده های زبرا از نوع پرده های بالارونده هستند که از دو لایه موازی که ترکیبی از تور و پارچه است ساخته شده اند. تورهای این پرده در فاصله های مشخص توسط ردیف هایی از پارچه به یکدیگر متصل گردیده اند و برای تنظیم میزان نور ورودی به اتاق می توان زاویه بین دو لایه و نوارهای میانی را تغییر داد. با استفاده از پرده های زبرا می توان میزان دید و نور را تنظیم نمود و یا کلاً پرده را در بالا جمع نمود.

انواع پرده زبرا امروزه طرفداران زیادی دارد و برای آشپزخانه و اتاق خواب انتخاب مناسبی است. علاوه بر آن در اکثر محیط های اداری پرده زبرا به عنوان گزینه ای مناسب در اولویت می باشد. پرده های زبرا از تنوع بالایی برخوردار بوده و استفاده از آنها در آشپزخانه باعث ایجاد زیبایی دلنشینی می شود. از مزایای پرده زبرا می توان به جمع شدن راحت این مدل پرده اشاره کرد.

پرده زبرا

پرده پانچ

پرده پانچی نمونه ای از پرده های ساده می باشد که در طراحی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های ظاهری این مدل پرده می توان به چین های عمیق آن اشاره کرد.پرده پانچ

پرده سلطنتی

از دیگر نمونه پرده هایی که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد، پرده سلطنتی می باشد. استفاده از این مدل پرده بیش تر در سبک های فاخر هم چون سبک کلاسیک به چشم می خورد.

پرده سلطنتی

پرده تور

اگر به دنبال انتخاب مدل پرده ساده هستید، پرده های توری می تواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده از این مدل در طراحی سبک مدرن به چشم می خورد. پرده توری در عین سادگی، نمونه ای از پرده زیبا برای استفاده می باشد.پرده تور

پرده سه بعدی

پرده های سه بعدی نمونه ای از جدیدترین انواع پرده هایی است که می توان در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد. استفاده از این پرده بیش تر در اتاق خواب صورت گرفته و می تواند نمای زیبا و منحصربفردی ایجاد کند.

انتخاب پرده مناسب برای هر اتاق

انتخاب پرده و پارچه مناسب برای هر قسمت از ساختمان منزل شما ازقبیل اتاق خواب، اتاق نشیمن و پذیرایی، آشپزخانه، حمام و دیگر مکانها میتواند برای شما موضوعی چالش برانگیز باشد. لذا برای آسانتر شدن این انتخاب بایستی مواردی از قبیل وضعیت جغرافیایی اتاق و پنجره آن در ساختمان، اینکه اتاق برای چه استفاده میشود، مشخص شده و پس از آن نسبت به انتخاب و خرید پرده اقدام نمود.

پنجره های شمالی در طی روز نوری یکنواخت و ملایم را دریافت میکنند. پنجره های جنوبی بیشترین نور را در طی روز و به صورت مستقیم دریافت میکنند. پنجره های غربی در معرض پرتوهای خورشید صبح قراردارند و نور پنجره های شرقی ملایم و مستقیم صبح میباشد

پرده اتاق خواب

با توجه به وضعیت و جهت جغرافیایی اتاق، پنجره و نوری که از بیرون به اتاق میتابد انتخاب نوع پرده متفاوت میباشد. حال با توجه به سلیقه و سبک زندگی و حفظ حریم خصوصی اتاق خواب بایستی نسبت به انتخاب پرده های ضخیم یا نازک و در طرح های مورد علاقه اقدام نمود. به عنوان مثال افرادی که تمایل دارند فضای اتاق خود را کم نور نگه دارند در صورت داشتن پنجره جنوبی از پرده های ضخیم بهتر است استفاده نمایند.

پرده اتاق نشیمن و پذیرایی

علاوه بر وضعیت و جهت پنجره اتاق نشیمن و پذیرایی، اینکه تلویزیون شما در کدام سمت قرار میگیرد و نحوه چیدمان و دکوراسیون مبلمان شما از نکات اساسی در انتخاب پرده برای اتاق نشیمن میباشد. تابش نور مستقیم و شدید علاوه بر اینکه ممکن است به تلویزیون شما آسیب وارد نماید، در صورتی تماشای فیلم از علایق شما میباشد، در کیفیت تماشای فیلم نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

پرده آشپزخانه

سادگی و تناسب رنگ پرده با تجهیزات آشپزخانه از اصلی ترین نکات در انتخاب پرده آشپزخانه میباشد. همچنین بایستی پرده ای انتخاب گردد که علاوه بر حفظ حریم خصوصی، نور مناسب در فضای آشپزخانه تابیده شود.

پرده حمام

در صورت تمایل به استفاده از پرده در حمام، حفظ حریم خصوصی الویت اصلی در انتخاب پرده میباشد. علاوه بر این به دلیل رطوبت بالای حمام جنس پرده بایستی مقاومت لازم در این خصوص را دارا باشد.

نکات ضروری در نصب پرده

علاوه بر انتخاب پارچه مناسب برای پرده، چگونگی نصب آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نحوه نصب پرده می تواند در اندازه فضای اتاق تاثیر گذار باشد و حتی موجب پوشش نقص پنجره نیز شود. در ادامه به بیان نکاتی در مورد نصب پرده و مدل های نصب می پردازیم.

انتخاب طول مناسب پرده

بهترین مکان برای نصب میله پرده، روی خط سقف است. در انتخاب طول پرده باید به این نکته توجه داشته باشیم که پرده تا روی زمین امتداد داشته باشد. این کار باعث می شود، فضای اتاق بزرگ تر از آنچه که هست به نظر آید.

نصب پرده های دیوار به دیوار

با استفاده از روش نصب دیوار به دیوار، می توان فضایی مرتب و تمیز داشت. در این روش عموما از پرده های خیلی نازک و بلند استفاده می شود. انتخاب رنگ نیز می تواند تاثیر بسزایی در حس و حال فضای اتاق بگذارد. برای مثال با انتخاب رنگ سفید، انعکاس نور بیشتر خواهد شد و در نتیجه فضای اتاق روشن تر و بازتر میشود. اگر از رنگ تیره برای پرده ها استفاده می کنید، در انتخاب وسایل دیگر از رنگ های متضاد و نسبتاً روشن استفاده نمایید.

نصب پرده به صورت یکسره

نصب پرده های یکسره به دکوراسیون شما زیبایی خاصی می بخشد. در این روش می توانید از یک پرده به صورت یکسره و یا چند پرده یکسان در کنار هم استفاده نمایید و در موقع نیاز به همان ترتیبی که مد نظر دارید پرده ها را باز یا بسته کنید. در انتخاب پارچه پرده در این روش نصب، از پارچه های لطیف و انعطاف پذیر استفاده نمایید.

اگر قصد خرید پارچه های طرح دار را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام بستن و جمع کردن پرده ها ممکن است طرح پرده پیدا نشود. برای ایجاد یک تصویر ذهنی از چگونگی قرارگیری پرده در هنگام جمع شدن، بهتر است هنگام خرید، پارچه را جمع کنید تا نمایی که ایجاد می شود را مشاهده نمایید.

نصب پرده داخل قاب پنجره

استفاده از پرده هایی که درون قاب پنجره قرار می گیرند برای فضاهای کوچک بسیار کارامد است زیرا این پرده ها حالت آویزان نداشته و به صورت کرکره ای باز و بسته می شوند. این پرده ها در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن مرسوم می باشند.

نصب پرده های دوتایی

در نصب پرده های دوتایی از دو پرده در دو طرف یک میله پرده استفاده می شود. این مدل نصب را می توان برای پرده دو پنجره ای که در کنار هم قرار گرفته اند، تنها با نصب یک میله پرده اجرا نمود.

نصب پرده در کتیبه

به قاب هایی که در بالای پنجره قرار گرفته و پرده درون آن نصب می شود، کتیبه پرده می گویند. استفاده از کتیبه می تواند نمای زیبایی به پرده ببخشد.

قیمت پرده

هزینه دوخت و نصب پرده با توجه به عرض و ارتفاع پنجره، نوع پارچه، مدل پرده و نوع تزئینات متفاوت است. قیمت برخی از پارچه ها گران تر از سایر پارچه ها بوده و کیفیت آنها نیز به طبع بالاتر می باشد. پارچه هایی که برای پرده انتخاب می شوند باید از کیفیت لازم برخوردار باشند زیرا در غیر این صورت در اثر نور خورشید و گرد و غبار عمر کوتاهی خواهند داشت. قیمت پرده ساده در مقایسه با پرده های مدل دار ارزان تر است.

مراکز خرید پرده در شهرهای مختلف کشور

امروزه علاوه بر مکان ها و فروشگاههای مختلف که جهت خرید و انتخاب پرده نیاز به مراجعه حضوری دارند، فروشگاههای اینترنتی و آنلاین فروش انواع پارچه پرده و خدمات آن نیز موجود میباشد که امکان انتخاب را چه از منظر نوع محصول و چه از منظر قیمتی تسهیل مینماید.

مراکز خرید پرده در تهران

بازارچه عبدل آباد

راسته بازار عبدل آباد یکی از بازارچه های فروش پارچه و پرده در جنوب شهر تهران است. در این بازارچه باریک و طولانی میتوان پارچه های پرده ای بسیار مناسب و مقرون بصرفه با تنوع بالا تهیه نمود. قدمت بازارچه عبدل آباد به 16 سال پیش باز میگردد و در منطقه 19 تهران، بلوار شکوفه، خیابان احسانی واقع شده است.

در اکثر بازارهای فروش پرده، پارچه ها به صورت متری به مشتریان فروخته می شوند اما در این بازارچه مشتریان می توانند پارچه های مورد نیاز خود را به صورت تکه ای، کیلویی، قواره ای و متری تهیه نمایند. علاوه بر پارچه های پرده ای میتوان ابزار نصب پرده مانند ریل، نوار، میل پرده و تزئینات آن را با قیمتی مناسب و ارزان خریداری کرد.

بازار مولوی

بازار مولوی نیز یکی از بازارهایی است که در راسته پارچه و پرده فروشی آن می توان پارچه های پرده ای با طرح ها، جنس ها و رنگ های متفاوت پیدا نمود. این راسته از بازار در خیابان مولوی، قبل از چهارراه مولوی، خیابان رئیس عبدالهی و همچنین خیابان اردستانی که متصل به خیابان عبدالهی است قرار دارد.

در مغازه های این بازار میتوان علاوه بر پارچه انواع وسایل جانبی نصب و تزئین پرده شامل یراق های تزئینی، انواع آویز، قیطان، گل میخ، گیره پرده، نوار پرده، میل پرده آلومینیومی و چوبی و … تهیه نمود. در جلوی برخی از مغازه ها نیز بساط دستفروش ها پهن است و آنها ته طاقه ها و اضافه توپ های پارچه را با قیمتی بسیار ارزان به فروش میرسانند.

بازار زرتشت

خرید از بورس پارچه و پرده خیابان زرتشت در پایتخت که اغلب مشتریان آن قشر پردرآمد هستند، هنگام حراج ها و تخفیف ها بصرفه است. اختلاف قیمتی که در فروشگاه های این خیابان به چشم میخورد به دلیل وجود مغازه های گران و ارائه سرویس دهی به مشتریان است.

این فروشگاه ها علاوه بر فروش پارچه، خدماتی نظیر دوخت و نصب پرده را نیز به مشتریان ارائه میدهند. اگر از نظر هزینه و قیمت مشکلی ندارید و به دنبال خریدی مطمعن هستید بهتر است به خیابان زرتشت سر بزنید.

بازار بزرگ تهران

در راسته پارچه فروشان بازار تهران که در خیابان 15 خرداد واقع شده است، اغلب پارچه های پرده ای معمولی عرضه میشود. این بازار برای خرید پرده های مخصوص اتاق خواب مناسب است و در آن انواع نوار پرده، حلقه، گیره، تزئینات و … ارائه میشوند.

برج تجاری، اداری آنا

هدف از برج تجاری، اداری که در خیابان نواب واقع شده متمرکز نمودن واحدهای پراکنده فروش پارچه و پرده است. این مجتمع بازار دارای فضاهای اداری، تجاری، تالار، پارکینگ و فضاهای رفاهی است که آرامش خاطر مشتریان را فراهم می آورد.

برج آنا در خیابان نواب، بزرگراه شهید چراغی، نبش خیابان گل آذین (عبدل آباد) واقع شده و مشتریان میتوانند پارچه های پرده ای متنوع با انواع لوازم جانبی نصب پرده را از آن خریداری نمایند. این مکان یکی از مهمترین مراکز خرید، فروش و عرضه پرده و متعلقات آن در تهران و کل کشور محسوب میشود.

مرکز خرید پرده در البرز

برای خرید انواع پارچه های پرده ای و مدل های متنوع پرده می توانید به پرده سراهای واقع در کرج، میدان آزادگان، خیابان برغان مراجعه نمائید. این پرده فروشی ها انواع مختلف پرده با تزئینات متنوع را به مشتریان ارائه و آنها را در دوخت و نصب پرده راهنمایی مینمایند.

مراکز خرید پرده در اصفهان

خیابان شریف واقفی

خیابان شهید شریف واقفی یکی از از مکان های عرضه انواع مدل های پرده، پارچه پرده ای و لوازم جانبی نصب پرده میباشد. پرده فروشی های این خیابان با ارائه کاتالوگ های متنوع، شیک ترین و به روزترین پارچه ها و مدل ها را به مشتریان ارئه داده و نیروهای متخصص خود را برای دوخت و نصب پرده به آنها معرفی مینمایند.

خیابان ابن سینا

در خیابان ابن سینا از گران ترین و شیک ترین پارچه های پرده ای گرفته تا ارزان ترین و معمولی ترین آنها به مشتریان عرضه میشود. برخی از مغازه ها پارچه های پرده ای را به صورت ته طاقه و کیلویی با قیمت بسیار مناسب به فروش میرسانند. علاوه بر فروش پارچه، لوازم جانبی و انواع تزئینات پرده نیز ارائه میشوند تا مشتریان بتوانند تمام مراحل خرید، دوخت و نصب پرده را به کمک فروشندگان محترم و نصابان انجام دهند.

مرکز خرید پرده در مشهد

خیابان چهارراه عامل (خیابان تعبدی)

در این خیابان مشهد انواع پارچه پرده ای با تنوع بالای طرح و رنگ به مشتریان ارائه میشود. مشتریان میتوانند پارچه پرده مناسب اتاق خواب، اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن را مطابق سلیقه خود در فروشگاه های این منطقه انتخاب نمایند و از پرده فروشان برای دوخت و نصب پرده کمک بگیرند.

مراکز خرید پرده در شیراز

پل معالی آباد، بلوار دکتر شریعتی و بلوار بهشت

در این خیابان چندین فروشگاه و مجتمع تجاری جهت فروش انواع پارچه های پرده ای در طرح های مختلف موجود می باشد.

کدام مدل پرده برای اتاق خواب مناسب تر می باشد؟

پرده های حاشیه دار و پرده های زیرا می توانند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب باشند.

برای آشپزخانه کدام مدل بهتر می باشد؟

پرده های حصیری بامبو و پرده های زیرا گزینه های مناسبی برای آشپزخانه می باشد.

کدام مدل پرده ها برای سبک مدرن و کلاسیک مناسب می باشد؟

پرده های ساده مانند پرده پانچ و توری برای سبک مدرن و پرده های والان دار و سلطنتی برای سبک کلاسیک مناسب می باشند.