کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب و نکاتی که باید بدانیم!

kianborna

بسیاری از افراد به استفاده از کاغذ دیواری در طراحی اتاق خواب علاقمند می باشند، اما در این میان تعداد کمی از افراد به چگونگی استفاده از این المان در این فضا توجه می کنند. به یاد داشته باشید که از کاغذ دیواری تنها برای پوشاندن دیوار استفاده نکنید و نگاهی فراتر به آن داشته باشید.

در صورتی که تمایل به استفاده از کاغذ دیواری در طراحی اتاق خواب دارید، باید در نظر داشته باشید که این المان نقش اصلی در این زمینه ایفا کرده و باید در انتخاب و استفاده از آن توجه ویژه ای داشته باشید. آیا شما از آن دسته افرادی هستید که به استفاده از این المان در طراحی اتاق خواب علاقمند هستید؟

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب می باشد. بدون شک استفاده از ایده های ارائه شده می تواند در اجرای یک طراحی زیبا به شما کمک کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ایده های استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب

  • انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری

اولین قدمی که در هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب رنگ مناسب می باشد. رنگ کاغذ دیواری باید به گونه ای باشد که با رنگ سایر المان های استفاده شده در اتاق خواب هماهنگی داشته باشد. برای مثال اگر تمایل به استفاده از کاغذ دیواری خاکستری رنگ دارید، باید توجه داشته باشید که رنگ تخت خواب، کوسن، پتو، پرده و سایر المان ها با این رنگ هماهنگی داشته باشد.

این کار نه تنها باعث هرچه زیباتر شدن اتاق خواب می شود بلکه در ایجاد انسجام و عمق بخشی به فضای مورد نظر نیز کمک می کند. هم چنین توجه به اندازه اتاق خواب نیز می تواند در انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری به شما کمک کند.

برای مثال بهتر است در طراحی اتاق خواب کوچک از رنگ های روشن بیش تر استفاده نمایید. هم چنین بد نیست بدانید که هرچه اندازه اتاق بزرگ تر باشد، استفاه از کاغذ دیواری که در طراحی آن از الگوهای بزرگ استفاده شده است، نتیجه بهتری در پی دارد. در مقابل بهتر است در هنگام طراحی اتاق خواب کوچک از کاغذ دیواری که از الگوهای کوچک در آن ها استفاده شده است، استفاده نمایید.

کاغذ دیواری اتاق

  • طراحی یک دیوار غالب با استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری در جهت طراحی یک دیوار غالب ایده بسیار مناسبی می باشد. منظور از طراحی دیوار غالب، طراحی دیواری است که در نگاه اول باعث جلب توجه افراد شود. از این رو استفاده از کاغذ دیواری با رنگ و طرح غالب می تواند در اجرای این ایده به شما کمک کند.

به این منظور انتخاب دیواری که تمایل به اجرای طراحی غالب برای آن دارید، اولین نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید. چرا که این دیوار می تواند به نقطه کانونی در اتاق خواب نیز تبدیل شود. در بیش تر مواقع در طراحی دیوار اتاق خواب، دیواری که در پشت تخت خواب وجود دارد به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت تمایل می توانید دیواری که در بدو ورود به اتاق خواب در معرض دید قرار دارد نیز انتخاب نمایید.

مدل کاغذ دیواری اتاق خواب

  • زیباسازی دیوار پشت تخت خواب با کاغذ دیواری

خرید یک تخت خواب ممکن است هزینه زیادی در برداشته باشد. از آن جایی که خرید تخت خوابی که از پشتی بلندی برخوردار است امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، می توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری نمایی مشابه به دیوار پشت تخت خواب ببخشید.

بدون شک استفاده از کاغذ دیواری برای این قسمت بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. به یاد داشته باشید که عرض کاغذ دیواری باید بزرگ تر از عرض تخت خواب باشد. اگر تمایل دارید هر از چند گاهی نسبت به تعویض کاغذ دیواری اقدام نمایید، می توانید از انواعی از آن ها که قابل تعویض می باشند، استفاده نمایید.

طرح کاغذ دیواری

  • القای بافت به فضای اتاق خواب با استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری می تواند به عنوان المانی که باعث القای بافت به فضای اتاق می شود، مورد استفاده قرار گیرد. امروزه با توجه به گستردگی انواع کاغذ دیواری، نمونه ای از آن ها که دارای بافت می باشند، می توانند نمای زیبایی در اتاق خواب ایجاد نمایند. استفاده از کاغذ دیواری با این ویژگی ها می تواند در ایجاد جذابیت دیداری نیز به شما کمک کند.

وجود یا عدم وجود بافت در کاغذ دیواری به متریالی که برای ساخت آن استفاده شده است، بستگی دارد. پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری که در ساخت آن از متریال طبیعی استفاده شده است، می باشد. استفاده از کاغذ دیواری که در آن از طرح چوب و سنگ استفاده شده است نیز می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد.

طرح کاغذ دیواری اتاق خواب

  • استفاده از چند رنگ و طرح

هیچ الزامی در اینکه شما صرفاً باید از یک طرح کاغذ دیواری استفاده کنید وجود ندارد. ترکیب طرح های مختلف با هم کار سختی نیست، شما می توانید از چندین طرح و رنگ به طور همزمان در اتاق خواب استفاده نمائید. همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید ترکیب چند کاغذ دیواری تاثیر بیشتری در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب زیر گذاشته است.

رنگ و طرح گوناگون کاغذ دیوایر

  • استفاده از کاغذ دیواری طرح برجسته

شما می توانید برای ایجاد کنتراست از کاغذ دیواری های طرح برجسته استفاده نمائید یا رنگ و طرح این عنصر دکوراتیو را در تضاد با مبلمان انتخاب نمائید. علاوه بر آن استفاده از کاغذ دیواری های تیره و روشن در کنار هم نیز تضادی زیبا در فضا ایجاد می کنند.

کاغذ دیواری طرح برجسته

  • استفاده از کاغذ دیواری های بافت دار

استفاده از این کاغذ دیواری ها روش مناسب دیگری برای ایجاد جذابیت در اتاق خواب محسوب می شود. امروزه کاغذ دیواری های زیبایی با طرح و بافت متفاوت در بازار یافت می شوند که دارای جذابیت بی نظیری هستند.

کاغذ دیواری های بافت دار

  • استفاده از کاغذ دیواری های راه راه

کاغذ دیواری های راه راه نمایی متفاوت در اتاق خواب ایجاد می کنند. اصولاً از این نوع کاغذ دیواری ها برای پوشش بخش تحتانی دیوار استفاده می شود. کاغذ دیواری های راه راه نمایی مدرن به اتاق می بخشند و طرح آنها یا به صورت عمودی و یا به صورت افقی در بازار وجود دارند. کاغذ دیواری با طرح راه راه عمودی سقف دیوار را بلندتر نشان می دهد و کاغذ دیواری با طرح افقی دیوار را عریض تر می کند.

کاغذ دیواری های راه راه

  • استفاده از کاغذ دیواری طرح کاشی

برای افزودن جذابیت و زیبایی به فضای اتاق خواب می توان از کاغذ دیواری های کاشی شکل و یا مربعی برای پوشش دیوار استفاده نمود. با توجه به سلیقه خود طرح مورد نظر را انتخاب نمائید و بر روی دیوار نصب کنید.

کاغذ دیواری طرح کاشی

  • استفاده از کاغذ دیواری حاشیه دار

کاغذ دیواری های حاشیه دار بسیار زیبا و شیک بوده و قابل استفاده در اتاق خواب های کودکان و بزرگسالان می باشند. با استفاده از این کاغذ دیواری ها بدون صرف هزینه و وقت زیاد می توان دکوراسیون اتاق را با دیوارها تطبیق داد.

کاغذ دیواری حاشیه دار

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی اتاق خواب می باشد. همان طور که می دانید کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند برای مثال انواع کاغذ دیواری های سه بعدی، داماسک، نورانی، پوستری، کلاسیک و مدرن موجود می باشند و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و میزان هزینه ای که برای این کار در نظر دارید، نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید.