آموزش رویت

ساختمانچی

امروزه در دکوراسیون داخلی خانه ها علاوه بر طراحی سالن پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه، طراحی حمام و سرویس بهداشتی نیز مورد توجه طراحان و افراد قرار می گیرد. تنها خانه ای می تواند از دکور ایده آل برخوردار باشد که اصول طراحی در فضاهای مختلف آن اعمال شده باشد.

هر خانه بر اساس متراژ خود ممکن است کوچک یا بزرگ باشد و ایده های متفاوتی را برای اجرا در برگیرد. در حال حاضر طراحان و ایده پردازان با ذهن خلاق خود قادر هستند حتی در کوچک ترین فضاها، بهترین طرح ها را اجرا کنند و محیطی زیبا و جذاب را برای زندگی فراهم نمایند.

حمام از جمله مکان هایی است که به دلیل فضای کوچک خود نیازمند یک طراحی ایده آل می باشد. طراحی فضای حمام های کوچک امری چالش برانگیز است و نیازمند ایده پردازی و اجرای طرح های نوین می باشد.

با اجرای ایده های خلاقانه و کاربردی در فضای حمام می توان دکوراسیونی بی نظیر در آن ها ایجاد نمود. یکی از مشکلات حمام های کوچک کمبود نور و فضای کافی برای نگهداری وسایل و لوازم ضروری است.

یک طرح اصولی و کاربردی می تواند یک حمام کوچک را به فضایی کاربردی و روشن تبدیل کند. ما در این مقاله از ساختمانچی به راهکارهایی که کمک شایانی به طراحی فضای حمام می کنند، می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

طراحی حمام کوچک

استفاده از یک دیوار آینه ای

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید افزودن یک آینه بر روی دیوار نمای یک حمام کوچک را بزرگ و دوچندان نشان می دهد.

تاثیر آینه زمانی بیشتر خواهد شد که آن را در بالای میز توالت یا در یک طرف قرار دهید. آینه ها نور را منعکس می کنند و همین امر می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای موردنظر کمک کند.

طراحی حمام

عدم استفاده از وان

وان حمام نسبت به دوش فضای بیشتری اشغال می کند، بنابراین پیشنهاد می شود در حمام های کوچک از دوش به جای وان استفاده شود.

دوش برای بزرگسالان و میهمانان بسیار مناسب است، اما اگر دارای فرزند هستید می توانید از وان هایی با عرض و ارتفاع کم استفاده نمائید. استفاده از این وان ها فضای حمام را بزرگ تر نشان می دهند.

عدم استفاده از وان

استفاده از روشویی و توالت کوچک

همانند توالت هایی که به دیوار نصب می شوند، سینک های دیواری نیز گزینه ای مناسب برای بزرگنمایی فضای حمام می باشند.

اگر بهینه سازی فضا اهمیت بسیار زیادی برای شما دارد از سینک روشویی کوچک با لبه های ظریف در حمام خود استفاده نمائید. سینک های سرامیکی بهترین گزینه می باشند.

روشویی

افزودن کمد و شلف بر روی دیوار

اگر فضای کف حمام شما کوچک و محدود است، نگران نباشید. به دیوارها فکر کنید. با نصب کابینت حمام و شلف بر روی دیوار می توانید فضای کافی برای قرار دادن لوازم و وسایل مورد نیاز فراهم کنید. علاوه بر آن نصب آینه در بالای سینک روشویی فضا را بزرگ تر نشان می دهد.

عکس جذاب ترین ایده های طراحی حمام کوچک و بزرگ[لوکس،مدرن و شیک]

نصب جا حوله ای پشت درب

در فضای حمام های کوچک، شاید بهترین مکان برای قرار دادن حوله ها در پشت درب می باشد. از قرار دادن تعداد زیادی حوله خودداری کنید و تنها آن هایی که نیاز دارید را در این قسمت قرار دهید.

ترکیب کفپوش تیره با دیوارهای روشن

دیوارهای تیره فضای حمام های کوچک را دلگیر و کوچک نشان می دهند، اما دیوارهای روشن نور را منعکس می کنند و فضا را روشن تر نشان می دهند. بهتر است در حمام های کوچک از رنگ های روشن استفاده شود و یا در صورت تمایل کفپوش تیره انتخاب کنید.

اگر کفپوش حمام شما چوبی است، به دنبال کاشی هایی باشید که با رنگ چوب همخوانی داشته باشند. انجام این کار باعث می شود چشم از کف حمام در امتداد دیوار حرکت کند و فضا کوچک به نظر نیاید.

کاشی

انتخاب کاشی مناسب

کاشی و سرامیک از جمله متریال هایی است که در طراحی حمام مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتخاب این نمونه مناسب بهتر از انواعی کاشی و سرامیک هایی که دارای طرح ساده هستند استفاده نمایید.

در صورت تمایل به استفاده از انواع طرح دار، از نمونه هایی با طرح های بزرگ استفاده کنید، چرا که انجام این کار باعث جلب توجه افراد می شود و کوچکی حمام به چشم نمی آید.

استفاده از پرده حمام

بکارگیری یک پرده حمام مناسب برای جداسازی قسمت دوش و یا وان نیز یکی از ایده هایی است که می توانید برای طراحی حمام های کوچک از آن استفاده کنید.

عکس جذاب ترین ایده های طراحی حمام کوچک و بزرگ[لوکس،مدرن و شیک]

استفاده از کاغذ دیواری در قسمت رختکن

یکی از نکات مهم در طراحی حمام کوچک استفاده از ایده هایی است که باعث ایجاد جذابیت دیداری در حمام شود. برای مثال کاربرد کاغذ دیواری در قسمت رختکن یکی از ایده های این چنین می باشد.

کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند و استفاده از نمونه ای از آن ها که از طرحی مناسب برای حمام برخوردار باشد، نکته مهمی است که باید به آن توجه شود. هم چنین انتخاب انواع کاغذ دیواری که مناسب فضای حمام باشد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

کاغذ دیواری

طراحی نیمه دیوار با استفاده از کاشی

استفاده از کاشی مناسب برای طراحی نیمه پایینی دیوار و استفاده از روش رنگ آمیزی برای قسمت بالایی دیوار می تواند ایده بسیار مناسبی برای طراحی حمام کوچک باشد.

اگر تمایل به استفاده از این ایده در طراحی حمام دارید، بهتر است از انواع کاشی هایی که در آن ها از رنگ خاکستری تیره استفاده شده است، استفاده نمایید و برای رنگ آمیزی نیمه دیگر دیوار از رنگ سفید استفاده کنید.

کاشی حمام

استفاده از پنجره های سقفی

در صورتی که این امکان وجود دارد، می توانید نسبت به ساخت پنجره های سقفی در حمام اقدام نمایید. استفاده از این پنجره ها امکان ورود نور بیش تر به فضای حمام را ایجاد می کند و همین امر می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام به شما کمک کند.

پنجره حمام

استفاده از یک رنگ غالب در کنار رنگ سفید

رنگ سفید نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توان در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار داد. برای جلوگیری از ایجاد یکنواخی ناشی از استفاده این رنگ در طراحی حمام می توان از یک رنگ غالب در کنار این رنگ نیز استفاده کرد. رنگ آبی می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در کنار رنگ سفید در طراحی حمام باشد.

رنگ حمام

استفاده از المان های تزئینی

استفاده از المان های تزئینی نکته مهم دیگری است که باید در طراحی حمام مورد استفاده قرار داد. انتخاب این المان ها نیز باید هوشمندانه صورت پذیرد. از استفاده وسایلی در ابعاد بزرگ در طراحی حمام کوچک اجتناب کنید.

المان های تزیینی

انتخاب مکان مناسب برای نصب دوش حمام

انتخاب مکان مناسب برای نصب دوش حمام از دیگر نکات مهمی است که در طراحی حمام کوچک باید به آن توجه کنید. برگزینی دیوار بزرگ تر برای نصب دوش حمام از جمله راهکارهایی است که باید در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از یک رنگ یا کاشی که در آن از رنگ غالب استفاده باشد، بهترین گزینه برای طراحی این دیوار می باشد.

نصب دوش

استفاده از دوش های کوچک و دیواری

اگر به دنبال حمام های کوچک برای فضاهای کوچک هستید، حمام های مدرن گزینه ای ایده آلی هستند. این حمام ها با شیوه زندگی سریع تطابق دارند؛ یعنی برای یک دوش گرفتن سریع مناسب می باشند و زمان کمی برای لذت بردن از آب تنی در آن ها وجود دارد.

در این حمام ها، ارجحیت برای شما کاربرد است. ایده های طراحی حمام های مدرن به شما کمک می کنند که نه تنها یک حمام شیک و جذاب داشته باشید، بلکه کاربردی نیز باشد.

طراحی حمام های مدرن، ایده های فوق العاده عالی برای حمام های کوچک پیشنهاد می کند. به طور ایده آل، این حمام ها به شکل مربع های شیکی ساخته می شوند که یک سرپوش دوش کوچک به سقف یا دیوار آن متصل است.

دوش دیواری

کاهش کنتراست در حمام های کوچک

زمانی که قصد دارید به انتخاب رنگ برای حمام فکر کنید، سعی کنید از یک رنگ برای کل حمام استفاده کنید. با این کار دیوارها، کف حمام و کاشی ها به صورت یکپارچه در می آیند. برای بزرگ نشان دادن حمام از یک رنگ استفاده نمایید.

از رنگ هایی که کنتراست زیادی ایجاد می کنند استفاده نکنید. برای مثال رنگ سقف ها و دیوارها نباید با هم تفاوت چندانی داشته باشند. استفاده از رنگ های غالب برای قفسه ها، چراغ ها و کمدها می تواند باعث ایجاد زیبایی شود.

حمام کوچک

طراحی حمام بزرگ

آیا به دنبال ایده های جذاب و الهام بخش برای طراحی حمام بزرگ خود هستید؟ پس بیش از این جستجو نکنید. در این بخش، شما با چند ایده فوق العاده که با راهنمایی متخصصین برای دکور این بخش از خانه ارائه شده اند، آشنا خواهید شد.

ترکیب سایزهای مختلف کاشی باهم

با ترکیب کاشی های مختلف با سایزهای متنوع در طراحی حمام خود تنوع ایجاد کنید. اکثر کاشی های مخصوص این مکان با ظاهر یکسان در اندازه های متفاوت در دسترس هستند.

برای جلب توجه به دکوراسیون حمام بدون زیاده روی سعی کنید سایزهای مختلف کاشی را با هم ترکیب کنید. به عنوان یک قاعده کلی 2 الی 3 سایز را با هم ترکیب کنید.

از سایزهای بزرگ برای کفپوش و از سایزهای کوچک برای دیوارپوش استفاده نمائید. کوچک ترین سایز کاشی را بر روی دیوار، در جایی که می خواهید مرکز توجه باشد بکار ببرید.

حمام بزرگ

محفظه درب دار دوش به سبک فرانسوی

طبق حرف متخصص دکوراسیون داخلی نانسی میچل، محفظه درب دار با قاب فولادی برای دوش مهم ترین نیاز برای حمام محسوب می شود. فولاد بسیار مقاوم است و می توان با استفاده از آن یک قاب ظریف برای شیشه ساخت.

بخوانید!  کفپوش بامبو، کفپوشی مقرون به صرفه برای ساختمان

همچنین کمک می کند تا فضای اطراف دوش روشن و دلگشا باشد. قاب های فولادی کمی احساس “صنعتی” بودن را تداعی می کنند که در حمام کمی غیرمنتظره است. برای ایجاد یک ظاهر مدرن و مینیمالیسمی، از یک محفظه دوش فولادی ساده استفاده کنید.

دوش فرانسوی

آینه های بیضی برای میز آرایش حمام

یکی دیگر از ایده ها که از طرح های فرانسوی الهام گرفته شده، استفاده از آینه بیضی برای میز آرایش یا روشویی است. آینه های بیضی نسبت به آینه های مستطیلی دکوراتیوتر و زیباتر هستند. آن ها خطوط منحنی را به اتاق هایی که لزوماً باید مستطیلی باشند، اضافه می کنند.

این باعث می شود آن ها از نظر بصری جالب باشند و یک نقطه کانونی عالی محسوب شوند. برای به حداکثر رساندن فضای آینه، آینه بیضی را به صورت افقی بالای میز آرایش نصب کنید. آیا ظاهر این حمام فرانسوی را دوست دارید؟

روشویی حمام

استفاده از کاشی عثمانی

آیا طرحی را دوست دارید که بتواند شما را به جاهای دور ببرد؟ پس این ایده الهام گرفته از حمام عثمانی و کاخ های مشرق زمین را امتحان کنید.

ترکیه به خاطر کاشی های زیبا و پیچیده Iznik خود در طرح های آبی و سفید معروف است، همانگونه که الگوهای کاشی آبی و سفید مراکش و پرتغال این گونه می باشند.

شما می توانید چندین الگوی مختلف را برای ایجاد یک دیوارکوب، یک دیوار سایه روشن، نقاشی دیواری یا حتی اضافه کردن جزئیات مشبک به سقف حمام بزرگ خود ترکیب کنید.

کاشی عثمانی

کفپوش طرح مورب

اگر تمایل دارید طرح هایی به فضای بزرگ حمام اضافه کنید، ولی در عین حال خواهان یک الگوی ظریف هستید، می توانید از کفپوش های طرح مورب استفاده کنید. طرح های مورب با رنگ های متنوع در انواع مختلف کفپوش مانند سرامیک، سنگ مرمر و چوب موجود می باشد.

بدیهی است که برای حمام از مواد مقاوم در برابر آب مانند سرامیک، سنگ مرمر یا سنگ استفاده می کنید، اما با این حال، اگر ظاهر کفپوش های چوبی را دوست دارید، کاشی سرامیکی طرح چوب را امتحان کنید و آن را به صورت مورب کار کنید.

کفپوش مورب

حمام یکپارچه

ممکن است عجیب به نظر برسد اما اخیراً طراحان از درب های لولادار برای کابین های حمام استفاده نمی کنند! بنابراین به این شکل حمام با فضای باز طراحی می شود.

ما مطمئن هستیم اولین فکری که به ذهن شما می رسد این است که این یک کار غیر عاقلانه است، چون بی نظمی و به هم ریختگی ایجاد می کند.

طراحان همیشه در ایده های خود از طراحی های باز و یکپارچه استفاده می کنند که ریختن آب به بقیه قسمت های حمام را مدیریت می کند. راه حل نپاشیدن آب به بقیه قسمت ها این است که به سادگی دوش را در گوشه سمت راست حمام قرار دهیم.

حمام های یکپارچه بزرگ صرفا بر اساس مد روز طراحی نمی شوند. این حمام ها یک راه حل کارآمد هستند که به صرفه جویی در هزینه، زمان و اقدامات نگهداری کمک می کنند.

برای مثال حمام های بدون درب، فضایی را به اتاقک های کوچک اضافه می کنند. همانطور که گفتیم آنچه باید انجام دهیم این است که درست برنامه ریزی کنیم و مکان مناسبی برای حمام انتخاب کنیم.

حمام یکپارچه

استفاده از اتاقک شیشه ای

اگر حمام خانه شما بزرگ است، ایده های بسیاری برای طراحی آن وجود دارد. اگر نظر شما این است که حمام فضای زیادی برای اجرای طرح های متنوع دارد، به فکر ایجاد اتاقک های شیشه ای در حمام باشید.

این اتاقک های شیشه ای حتی برای حمام های کوچک هم کاربرد داشته و مفید می باشند. علاوه بر آن، بسیار شیک و گیرا به نظر می رسند. ایده هایی که برای حمام های بزرگ اجرا می شوند نباید خسته کننده باشند.

اتاقک در حمام

طراحی حمام با تم اسپا Spa

اگر شما به راحتی خود اهمیت می دهید و می خواهید برای این کار سرمایه گذاری کنید، ایده طراحی حمام بزرگ با تم اسپا بهترین و ارزشمندترین اقدام است. اسپا (Spa) فضایی برای ماساژ، استراحت و ریلکسیشن است و طراحی آن در ایجاد حسی آرامش بخش بسیار موثر است.

ایده های طراحی حمام اسپا بسیار عالی هستند و حمام خانه شما را به محیطی ریلکس تبدیل می سازند و حتی تجربه بهتری نسبت به اسپاها و سوناهای بیرون از خانه برای شما فراهم می آورند.

به علاوه، با تعمیر و بازسازی حمام می توانید طرح های منحصر به فردی مطابق با سلیقه خودتان ایجاد کنید. اگر می خواهید رنگ و مصالح را خودتان انتخاب کنید ما تناژهای روشن بژ، سفید یا کرمی را به شما پیشنهاد می کنیم.

ایده های نورپردازی حمام و سبک های مختلف دوش را نیز در نظر بگیرید. حمام های فوق العاده عالی اغلب دارای سر دوشی های منحصربفرد و ایده های خلاقانه ای برای کف حمام هستند.

اسپا

حمام با تم روستیک

اگر حمام شما بزرگ و جادار است باید اقدامی جدی برای زیباسازی و جذابیت آن کنید. برای مثال به حمام های دارای تم روستیک نگاه کنید. آن ها شگفت انگیز و جذاب به نظر می رسند و ذهن و جسم را آرام می کنند و واقعا مقرون به صرفه هستند.

تم “روستیک” به چه معنی است؟ مثلا کف حمام دارای کفپوش چوبی بوده و در دکوراسیون آن از سنگ و مصالح طبیعی استفاده شده است.

بعضی حمام های روستیک ظاهری به شکل غار دارند. پالت رنگ آن باز هم باید متشکل از سایه های طبیعی و ملایم باشد مخصوصا آبی روشن یا پسته ای.

حمام روستیک

حمام با دوش افقی

یکی از بهترین دوش ها در دنیا دوش افقی است که واقعا لوکس است! این دوش ها مخصوص ریلکسیشن و درمان خانگی استرس هستند. اگر به دنبال دوش های لوکس برای حمام بزرگ خانه خود هستید این دوش ها یک انتخاب عالی محسوب می شوند.

دوش افقی

اتاق بخار خصوصی

حمام های بزرگ محصور شده یکی از بهترین حمام هایی هستند که می توانید داشته باشید. این حمام های لوکس دارای دستگاه مولد بخار هستند که می توانند برای شما یک اسپای خانگی واقعی فراهم کنند. فراموش نکنید که حداقل یک پنجره کوچک در حمام تعبیه کنید تا هوا جریان داشته باشد و بخار از آن خارج شود.

اتاق بخار

انتخاب نورپردازی مناسب

استفاده از یک نورپردازی مناسب یکی از اصولی ترین روش هایی است که باید در طراحی حمام بزرگ در نظر داشته باشید. استفاده از نورپردازی مناسب باید در تمامی قسمت های حمام از جمله اطراف سینک روشویی و سایر قسمت ها انجام پذیرد.

اگر طراحی حمام به شکل اسپا می باشد، می توانید از دیمرها برای کنترل روشنایی در حمام استفاده نمایید. انتخاب وسایل روشنایی مناسب نیز در اجرای این امر به شما کمک می کند.

نورپردازی حمام

طراحی به شکل قرینه

استفاده از طراحی به شکل قرینه باعث ایجاد انسجام در فضای حمام بزرگ می شود. به این منظور باید از وسایل یکسان در دو طرف حمام استفاده شود. استفاده از این روش هنگامی که در نظر دارید نقطه ای کانونی در حمام ایجاد کنید، حائز اهمیت می باشد.

این نقطه کانونی می تواند وان حمامی که در مرکز حمام قرار گرفته است، باشد. در این صورت به راحتی توجه افراد به این قسمت جلب خواهد شد.

حمام قرینه

استفاده از لوستر

استفاده از لوستر در طراحی حمام باعث ایجاد نمای زیبایی می شود. بکارگیری این المان نمایی لوکس ایجاد می کند. این وسیله روشنایی در سبک هایی مانند مدرن و روستیک جایگاه ویژه ای دارد.

هم چنین استفاده از این وسیله در طراحی اسپا نیز نتیجه مناسبی در پی خواهد داشت. لوسترها حتی در حمام های کوچک نیز تاثیرگذاری فراوانی دارند. این راهکار امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

لوستر حمام

اجرای طراحی ساده

استفاده از یک طراحی ساده که خالی از هرگونه هرج و مرج باشد، همیشه نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. اگر شما نیز تمایل به استفاده از یک طراحی ساده و مینیمال در حمام دارید، بهتر است از المان های طبیعی در حمام استفاده نمایید.

حمام ساده

استفاده از کفپوش با طرح هندسی

استفاده از کفپوشی که در طراحی آن از اشکال هندسی استفاده می شود، نمای زیبایی در حمام ایجاد می کند. این کفپوش زمانی که از طراحی مدرن در حمام استفاده شود، نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

هم چنین اگر از رنگ سفید برای طراحی این قسمت از خانه استفاده کردید، به کارگیری نمونه ای از این کفپوش ها که در آن از الگوهای هندسی سیاه و سفید استفاده می شود، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.

استفاده از چنین کفپوشی بدون شک باعث ایجاد جلب توجه می شود. اما بهتر است در طراحی حمام های کوچک نمونه ای از آن ها که طراحی شلوغی دارد، استفاده نکنید.

کفپوش هندسی

استفاده از پرده در طراحی حمام بزرگ

اگر طراحی حمام به گونه ای است که در آن پنجره ای وجود دارد، استفاده از یک مدل پرده مناسب نه تنها از لحاظ حفظ حریم شخصی بلکه از نظر ایجاد فضایی زیبا و دراماتیک نیز تاثیرگذار می باشد.

انتخاب رنگ پرده برای حمام بستگی به رنگ المان هایی دارد که در طراحی حمام مورد استفاده قرار دادید. اما بهتر است برای انتخاب رنگ آن ها از رنگ های تیره، کم تر استفاده نمایید. انتخاب رنگ های پاستیلی می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب رنگ پرده ها باشد.

پرده حمام

استفاده از رنگ سفید

اگر در انتخاب رنگ مناسب برای طراحی حمام دچار تردید هستید، بهترین راهکار استفاده از رنگ سفید می باشد. استفاده از این رنگ نه تنها شیک می باشد، بلکه هیچ گاه قدیمی نمی شود. استفاده از این رنگ باعث می شود، فضای حمام بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید.

بخوانید!  بهترین کاور مبل چیست؟ پارچه ای یا ژلاتینی؟

برای جلوگیری از یکنواختی می توانید از المان های رنگی در کنار این رنگ استفاده نمایید. استفاده از انواع لوستر براق در کنار رنگ سفید نیز نمای بسیار لوکس و زیبایی ایجاد می کند.

حمام سفید

استفاده از بتن نما

بتن نما از دیگر گزینه هایی است که در مقابل شما قرار دارد. از آن جایی که بتن نما نمونه ای از متریال های سرد و سخت شناخته می شود، استفاده آن به تنهایی در طراحی حمام فضایی سرد به وجود می آورد.

حال برای جلوگیری از چنین فضایی می توانید به فکر استفاده از المان های چوبی در کنار این متریال باشید. استفاده از چوب می تواند باعث القای گرما به فضای حمام شود و از ایجاد یکنواختی جلوگیری کند. ترکیب چوب و بتن می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند.

حمام بتنی

طراحی حمام مدرن و شیک

سبک مدرن نمونه ای از انواع سبک هایی است که امروزه طرفدران زیادی پیدا کرده و بسیاری از افراد تمایل به استفاده از این سبک در طراحی داخلی خانه خود دارند.

استفاده از این سبک در طراحی حمام نیز می تواند نمایی زیبا به وجود آورد. آن چه که در ادامه این مطلب با شما در میان می گذاریم، ایده های بازسازی و ساخت حمام به وسیله ایده های سبک مدرن می باشد.

استفاده از یک وان مدرن

یکی از نکات مهمی که باید در طراحی حمام به یاد داشته باشید استفاده از یک وان شیک و امروزی می باشد. به طور کلی می توان گفت این مدل وان ها معمولا کوچک تر از انواع وان در سبک های دیگر هستند و از عمق بیشتری نیز برخوردار می باشند. این المان ها در شکل های مختلف و در قیمت های متفاوت قابل خریداری هستند.

اما آن چه که شما برای طراحی حمام به آن نیاز دارید، استفاده از نمونه ای ساده از آن ها که در ساخت آن از پورسلین استفاده شده است، می باشد. شما می توانید این المان را در میان و یا در گوشه حمام قرار دهید و حتی آن را به نقطه کانونی در طراحی حمام نیز تبدیل نمایید.

وان مدرن

استفاده از سینک روشویی دوقلو در طراحی حمام مدرن

بکارگیری سینک روشویی کابینت دار دوقلو هر آن چیزی است که باید در طراحی حمام مدرن مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از سینک های دوقلو نه تنها نمونه ای از ایده های کاربردی محسوب  می شوند بلکه در ایجاد فضایی زیبا در حمام نیز نقش دارند.

روشویی مدرن

به کارگیری نورپردازی مدرن

اجرای یک نورپردازی مدرنمنوط به استفاده از وسایل روشنایی مناسب نیز می باشد. پس بهتر است نسبت به تعویض وسایل روشنایی اقدام کرده و نمونه ای مدرناز آن ها را انتخاب نمایید.

هر چه میزان نور بیش تری در حمام وجود داشته باشد فضای حمام بزرگ تر به چشم می اید. بنابراین استفاده از وسایل روشنایی مناسب و اجرای یک روش نوپردازی متناسب با فضای حمام نکته مهم و قابل توجهی می باشد.

نورپردازی مدرن

استفاده از رنگ سفید

استفاده از رنگ سفید در تمامی قسمت های حمام می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. شاید بتوان گفت استفاده از این ایده یکی از ساده ترین راهکارهایی است که می توانید در زمینه طراحی حمام مدرن از آن استفاده نمایید.

استفاده از این ایده در بزرگ تر و روشن تر نشان دادن فضای حمام نیز به شما کمک خواهد کرد. برای جلوگیری از ایجاد عدم یکنواختی می توانید از المان های طبیعی مانند گیاهان نیز در طراحی حمام استفاده نمایید.

حمام مدرن سفید

استفاده از سنگ مرمر

سنگ مرمر نمونه ای از بهترین متریال طبیعی است که می توانید در طراحی حمام مدرن مورد استفاده قرار دهید. از مزیت های استفاده از این رنگ می توان به تطبیق پذیری بالای آن با سایر المان ها نیز اشاره کرد.

استفاده از سنگ مرمر در حمام می تواند به نقطه کانونی نیز تبدیل شود و فضای شما را بسیار مدرن و لوکس نشان دهد.

حمام مرمر

استفاده از شیر آلات مدرن

شیرآلات مدرن نمونه ای از بهترین ایده هایی است که می توانید در حمام مدرن مورد استفاده قرار دهید. امروزه انواع مختلفی از شیرآلات در بازار موجود می باشد که می توانید از آن ها برای حمام خانه خود استفاده نمایید.

شیرالات مدرن

طراحی مینیمال

همان طور که می دانید در سبک مدرن بیش تر از یک طراحی ساده استفاده می شود. در تازه ترین ایده ها نیز استفاده از طراحی سبک مینیمال پیشنهاد می شود. بنابراین هرچه از طراحی ساده تری در حمام استفاده نمایید، به تازه ترین و جدیدترین سبک های طراحی نزدیک خواهید شد.

استفاده از این طراحی در هیچ دوره زمانی قدیمی نشده و همیشه از تازگی برخوردار می باشد و نمونه ای از طراحی های شیک محسوب می شود.

حمام مینیمال

ایده های طراحی حمام لوکس

طراحی فضای باز

استفاده از ایده هایی که به طراحی فضایی با پلان باز کمک کند، از جمله راهکارهایی است که می توانید در طراحی حمام لوکس مورد استفاده قرار دهید. طراحی فضا به این شکل می تواند در ایجاد فضایی آرام بخش به شما کمک کند.

آن چه که در طراحی چنین فضایی مهم می باشد، ایجاد یک نقطه کانونی می باشد. به این منظور می توانید از یک وان متناسب با طراحی حمام استفاده نمایید.

طراحی حمام باز

استفاده از ایده های سبک صنعتی

استفاده از ایده های سبک صنعتی می تواند در طراحی حمام لوکس به شما کمک کند. طراحی فضایی ساده که در آن از المان های فلزی استفاده شود می تواند در ایجاد فضایی به سبک صنعتی به شما کمک کند.

به یاد داشته باشید که استفاده از کابین های دوش شیشه ای در این سبک جایگاهی ندارد. سیستم لوله کشی روکار می تواند از دیگر راهکارها در طراحی سبک صنعتی شناخته شود.

حمام صنعتی

استفاده از الگوها

استفاده از الگوها می تواند از دیگر ایده ها در طراحی حمام رویایی باشد. کاغذ دیواری و یا انواع دیوارپوش مناسب فضای حمام که در طراحی آن از الگوها استفاده شده باشد، می تواند در ایجاد فضایی زیبا به شما کمک کند.

انتخاب الگو باید متناسب با سبک طراحی صورت پذیرد. برای مثال در صورتی که تمایل به استفاده از برخی ایده های سبک سنتی در طراحی حمام دارید، می توانید از الگوی گل استفاده نمایید.

حمام گل گلی

استفاده از فرش

آیا تا به حال به استفاده از فرش در طراحی حمام فکر کرده اید؟ شاید در ابتدا این ایده کمی نامعقول به نظر آید، اما استفاده از یک فرش مناسب حمام می تواند ایده ای منحصر بفرد برای استفاده باشد. این المان می تواند در طراحی فضایی لوکس به شما کمک کند.

فرش حمام

استفاده از دیوار شیشه ای

استفاده از دیوار شیشه ای از جمله ایده های لوکس در طراحی حمام برشمرده می شود. این ایده برای طراحی حمام های کوچک بسیار کارآمد بوده و نتیجه بسیار خوبی به همراه خواهد داشت. چرا که استفاده از آن می تواند در بزرگ ترکردن فضای حمام به شما کمک کند.

هم چنین در صورتی که حمام از نور کافی برخوردار نمی باشد، استفاده از این ایده می تواند در روشن تر نشان دادن فضای حمام نیز کارگشا باشد.

دیوار شیشه ای حمام

استفاده از رنگ های خنثی

نمونه ای از بهترین رنگ هایی که می توانید در طراحی حمام لوکس مورد استفاده قرار دهید، رنگ های خنثی می باشد. استفاده از این رنگ ها نه تنها در ایجاد فضایی آرام بخش به شما کمک خواهند کرد، بلکه می توانند در زیبایی هرچه تمام تر حمام نیز به شما کمک کنند.

رنگ چوب از جمله رنگ های خنثی می باشد. بنابراین شما می توانید از چوب در طراحی دکوراسیون حمام استفاده نمایید. چوب از جمله متریال های تطبیق پذیر بوده و استفاده از آن در کنار سنگ مرمر نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت.

حمام دیوار شیشه ای

استفاده مناسب از فلزات براق

فلز از جمله متریال های دیگری است که می توانید در طراحی حمام مورد استفاده قرار دهید. برای مثال استفاده از المان هایی که از برنج در ساخت آن ها استفاده می شود، می تواند ایده خوبی برای طراحی حمام لوکس باشد.

استفاده از رنگ های تیره در طراحی حمام و در کنار آن استفاده از رنگ های طلایی، نقره ای و رزگلد می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد. در صورت تمایل به اجرا این ایده بهتر است از طراحی ساده و مینیمال استفاده نمایید.

فلزات براق حمام

استفاده از المان های لوکس

سبک مدرن و لوکس برای فضاهای کوچک بسیار ایده آل است. اما اعمال این سبک در فضاهای بزرگ نیز دکوراسیونی بی نظیر و منحصر بفرد ایجاد می کند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید از سنگ های رودخانه ای برای تزئین فضای اطراف وان حمام استفاده می شود.

با استفاده از این سنگ ها می توان فضای بزرگ را با سلیقه خود دکوراتیو نموده و از سایر المان ها مانند سوفا و شومینه دو طرفه برای زیباتر نمودن فضا استفاده کرد.

عکس جذاب ترین ایده های طراحی حمام کوچک و بزرگ[لوکس،مدرن و شیک]

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی با شما در میان گذاشتیم، ایده هایی در زمینه طراحی حمام کوچک، بزرگ، مدرن و لوکس می باشد. استفاده از این ایده ها می تواند در دستیابی به یک طراحی زیبا به شما کمک کند.

در انتها تعدادی دیگر از عکس های جذاب طراحی حمام هایی کوچک، بزرگ، مدرن و لوکس را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم که امیدواریم بتوانید از آن ها جهت ایده پردازی استفاده نمایید.

طراحی حمام ساده
طراحی حمام لوکس
طراحی حمام ساده
طراحی حمام مدرن
دیزاین حمام
دیزاین حمام شیک
حمام مینیمالیسم
حمام دلباز
حمام ساده و مینیمال
حمام تیره رنگ
حمام کوچک و زیبا
حمام بزرگ و پر نور
حمام و سرویس بهداشتی
حمام باصفا
حمام زیبا
حمام لوکس
حمام شیک
حمام مینیمال و ساده
حمام فانتزی
حمام بزرگ جادار
وان حمام ساده
حمام شکیل
حمام سنتی
حمام شلوغ