آموزش رویت

ساختمانچی

ما در این نوشته به استفاده از ٦ محصول شیشه ای در دکوراسیون داخلی و عناصری که با این متریال قابل ترکیب هستند، می پردازیم. با ساختمانچی همراه باشید.

همانطور که می دانید شیشه یکی از متریال های پرکاربرد در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان به شمار می آید. شیشه نماد شفافیت و ظرافت است و خانه هایی که در طراحی آن ها از از این ماده استفاده می شود، بسیار دلباز به نظر می رسند. به همین منظور استفاده از شیشه در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک پیشنهاد می شود.

٦ محصول شیشه ای در دکوراسیون

1. میز شیشه ای

اتاق نشیمن برای اهداف مختلفی از جمله پذیرایی از مهمان و گذراندن وقت با آنها طراحی می شود. استفاده از میزهای شیشه ای در این مکان علاوه بر کاربردی بودن، موجب انعکاس نور شده و دکوراسیون اتاق نشیمن را شکیل تر و زیباتر جلوه می دهند.

یکی از ویژگی های میز شیشه ای تنوع رنگ در تولید آن است و این امر باعث می شود تا با هر نوع دکوراسیون داخلی تطبیق بپذیرد. میزهای شیشه ای نسبت به میزهای چوبی مقاومت بالاتری دارند و به مرور زمان آسیب نمی بینند و از طول عمر آن ها کم نمی شود.

میز

2. درب و محفظه شیشه ای برای دوش حمام

دوش یکی از المان های ضروری و پرکاربرد در حمام ها است. در گذشته دوش ها در سقف یا بالای دیوار حمام نصب می شدند. اما در دنیای مدرن امروزی استفاده از درب ها و محفظه های شیشه ای که دوش حمام را از سایر قسمت های آن تفکیک می کند رواج پیدا کرده است.

پانل های شیشه ای برای ساخت درب های شیشه ای در رنگ های مختلف تولید می شوند. اگر برای دوش حمام حریم خصوصی چندان اهمیتی ندارد بهتر است از درب های شیشه ای بی رنگ استفاده کنید.

بخوانید!  دکوراسیونی گرم و صمیمی به سبک روستیک

شیشه های بی رنگ زیبایی کاشی ها در حمام را پنهان نمی کنند و در واقع مانند عایقی به منظور جلوگیری از خروج آب به سایر قسمت های حمام عمل می کنند.

انواع شیشه از جمله مات، شفاف و رنگی به منظور ایجاد حریم خصوصی برای دوش‌گرفتن قابل استفاده می باشند. رنگ این شیشه ها را می توان با توجه به رنگ سایر قسمت های حمام انتخاب نمود.

3. کابینت شیشه ای

کابینت و اکسسوری های شیشه ای از دیگر کاربردهای شیشه در طراحی داخلی است. همین که درب کابینت ها از چوب یا سایر متریال ها از جنس شیشه باشد، نمای آشپزخانه زیباتر خواهد شد.

رنگ شیشه کابینت و اکسسوری ها را بر اساس تطبیق با سایر قسمت های کابینت و دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید. انواع شیشه های حرارت‌دیده، موجدار، مات و شفاف برای درب کابینت مناسب هستند. استحکام شیشه و خاصیت ضد آب آن باعث می شود از شیشه در ساخت اجزای حمام و آشپزخانه استفاده گردد.

کابینت

4. قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای یکی از المان های مفید و پرکاربرد در دکوراسیون خانه های مدرن محسوب می شود. این قفسه ها مکانی مناسب برای اشیاء پرکاربرد مانند تلفن همراه، شارژر، تبلت و لوازم آرایشی را فراهم می کنند و به دکوراسیون خانه شما نظم و ترتیب می بخشد.

آن ها از صفحات شیشه ای مقاوم و کوچکی تشکیل شدند که در سایزها و ضخامت های متفاوت برای اتصال بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. این قفسه ها را می توان از جنس های مختلف شیشه و در رنگ های متنوع با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب نمود.

قفسه

5. لوستر شیشه ای

لوستر از جمله عناصر دکوراتیو است که زیبایی بی نظیری در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند. لوسترهای شیشه ای نه تنها طراحی لوکس خود را به نمایش می گذارند، بلکه با انعکاس نور باعث روشن تر شدن گوشه و کنار اتاق های بزرگ می شوند.

بخوانید!  ماوریک، سبکی بی قید و شرط در طراحی داخلی منزل

لوسترها در سایزهای متفاوت وجود دارند و قابل نصب در اتاق نشیمن، اتاق خواب و راهرو هستند. یکی از ایده های مناسب برای استفاده از لوسترهای شیشه ای، انتخاب مدل هایی است که یک یا چند لامپ در زیر آن ها نصب می شود، این لامپ ها بازتاب نور را بهتر نشان می دهند و جذاب تر خواهند بود.

لوستر

6. عناصر دکوراتیو شیشه ای

عناصر دکوراتیو تنها برای یک هدف استفاده می شوند و آن تکمیل دکوراسیون داخلی و زیباتر کردن آن است. امروزه محصولات، مجسمه ها و عناصر دکوراتیو شیشه ای در اشکال مدرن و زیبا تولید می شوند و به راحتی می توان با قیمتی مناسب آن ها را خریداری کرد و در دکوراسیون خانه قرار داد. المان های تزئینی را در رنگ های روشن انتخاب نمائید، زیرا با انعکاس نور فضای خانه را باشکوه تر نشان می دهند.

دکوراتیو

کلام آخر

ما در این مقاله به بررسی ٦ محصول شیشه ای مورد استفاده در دکوراسیون منزل پرداختیم. همانطور که گفتیم، شیشه متریالی شفاف است که در اکثر ساختمان ها کم یا زیاد یافت می شود.

میز، دکور، کابینت و شلف، لوستر و وسایل تزیینی از المان هایی هستند که استفاده از شیشه در طراحی آن ها سبب زیبایی دکوراسیون داخلی می شود.

شما در خانه خود از کدامیک از محصولات شیشه ای که در بالا ذکر کردیم استفاده می کنید؟ کدام المان شیشه ای در منزل بکار می برید که ما به آن اشاره نکردیم؟