آموزش رویت

ساختمانچی

آیا تاکنون نام فناوری های نوین پوششی که برای کارگران و مهندسان مورد استفاده قرار می گیرد را شنیدید؟ همانطور که می دانید فناوری با سرعتی بسیار سریع پیش می رود و ما باید از جدیدترین نوآوری های پوششی در ساخت و ساز آگاه باشیم.

این نوآوری ها می توانند منجر به صرفه جویی هزاران دلار در هزینه های مربوط به ایمنی و آموزش به کارگران شرکت ها و پیمانکاران شوند.

هر ساله صنعت ساخت و ساز بیش از یک میلیون دلار صرف جریمه ها و مشکلات ناشی از عدم رعایت ایمنی می کند. البته با استفاده از اختراعات و تکنولوژی های جدید می توان این مبلغ را به حداقل رساند.

ممکن است این سوال پیش آید که آیا فناوری های نوین پوششی ارزش استفاده در پروژه های ساختمانی را دارد یا خیر؟ بیایید ببینیم چه گزینه هایی پیش رو دارید، سپس به بررسی معایب و مزایای هر کدام از آن ها می پردازیم. با ساختمانچی همراه باشید.

کلاه ایمنی هوشمند

در ارتباط با ابزارهای تولیدشده با فناوری های نوین پوششی چند گزینه وجود دارند. هر کدام از این گزینه ها می توانند راه حل مناسبی برای شما محسوب شوند. کلاه ایمنی هوشمند یکی از گزینه هاست که مجهز به دوربین بوده و از قابلیت ضبط فیلم برخوردار می باشد.

هدف از ساخت این وسیله کمک به نیروهای کار در پروژه های مختلف ساخت و ساز است. دوربین هایی که درون این کلاه ها قرار گرفتند دارای ویژگی هایی نظیر قابلیت دید 360 درجه ای و ضبط فیلم به صورت HD، تصاویر، بلوپرینت ها و نقشه هایی هستند که موقعیت واقعی کارگران را نشان می دهند. آن ها امکان ارسال داده ها بدون استفاده از دست را نیز فراهم می نمایند.

با وجود تمام این ویژگی ها، برخی افراد ادعا می کنند به دلیل پیشنهادات و اطلاعاتی که حین کار نمایش داده می شوند، ممکن است کارگران دچار حواس پرتی شوند و این امر خطرآفرین است.

اما اکثر شرکت ها معتقدند این وسیله بسیار کارآمد و مفید است و آسایش و رفاه را برای نیروهای کار فراهم می نماید. ما به شما پیشنهاد می دهیم از این فناوری نوین پوششی استفاده کنید تا متوجه فواید آن در پروژه خود شوید.

بخوانید!  حداکثر عمر مفید ساختمان در ایران 25 سال!

جلیقه خنک کننده

این جلیقه ها برای کارگران این امکان را فراهم می کنند که همواره در آب و هوای گرم یا خیلی مرطوب همواره خنک بمانند. این تجهیزات که به باطری مجهز هستند برای خنک کردن افراد حین کار و جلوگیری از صدمات ناشی از گرما طراحی شدند.

آن ها بر اساس استانداردهای سازمان ایمنی و بهداشت شغلی تولید می شوند و کاملاً ایمنی و کارآمد هستند. همچنین اگر باطری آن ها شارژ شود تا 24 ساعت به طور مدائم قابل استفاده هستند.

عینک هوشمند

این عینک ها انجام کار را برای کارگران آسان تر می کنند. عینک های هوشمند به کارگران اجازه می دهند بدون استفاده از دست، آخرین داده ها و اطلاعات را مشاهده کند. از این رو به راحتی به رفع مشکل می پردازند و دستورالعمل ها را دنبال می نمایند.

برخی از آن ها قابلیت اسکن بارکد و ذخیره داده ها را دارند. در حالی که برخی دیگر می توانند برای عکاسی از شرایط سایت پروژه استفاده شوند.

عینک هوشمند به عنوان وسیله ای ایده ال برای استفاده در سایت توصیه می شود. زیرا منجر به تسریع پروژه و افزایش کارایی کارگران خواهد شد.

لباس بیونیک

یکی دیگر از تجهیزات حاصل از فناوری های نوین پوششی کارگران، لباس بیونیک است. این لباس منجر به تحرک بیشتر کارگران، سلامت و مقاومت آن ها خواهد شد. لباس های بیونیک تاثیر بسزایی بر ایمنی و سلامت می گذارند و کارایی افراد را بالا می برند.

هنگامی که فنرهای درون جلیقه فعال می شوند، این لباس با برداشتن وزن از بازوی کارگر به او کمک می کند تا راحت تر کار خود را انجام دهد. از دیگر قابلیت های این تکنولوژی می توان به نگه داشتن دریل، آچار، چکش و … اشاره نمود.

سنسورهای هوشمند

سنسورهای پوششی که لغزش ها و موانع را در زمان واقعی اندازه گیری می کنند اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار می دهند تا مناطق ناامن را ارزیابی و بازبینی کنید. همچنین آن ها می توانند به افراد هشدار می دهند تا در صورت نا امن بودن منطقه و احتمال وقوع حوادث طبیعی نظیر طوفان ناگهانی، آن جا را ترک نمایند.

بخوانید!  سازه کششی چیست؟

علاوه بر آن اگر نیاز به جمع آوری نیروهای کار در یک نقطه پیش آید، این سنسورها به راحتی اینکار را انجام می دهند. فواید این دستگاه کاملاً واقعی هستند و ارتباط، ایمنی و پروسه مدیریت پروژه را توسعه می دهند.

یک سنسور می تواند توسط کارگر استفاده شود تا به او کمک کند با شناسایی مناطق کاری نا امن از خطرات و حوادث احتمالی در سایت بکاهد.

مزایای تکنولوژی پوششی در صنعت ساخت و ساز

با توجه به شرکتی که در آن کار می کنید و این که چه استفاده هایی می توان از این نوع فناوری نوین پوششی کرد ممکن است این سوال را از خود بپرسید که نوآوری های نامبرده چه فوایدی در بر خواهند داشت.

تمام فواید آن ها به بحث ایمنی مرتبط است، زیرا بسیاری از برنامه ها برای بهبود ایمنی، هشدار به کارگران، نابودی فشار کاری بر آن ها و کمک به آن ها در انجام کار طراحی می شوند.

این فناوری ها سال ها جذاب خواهند ماند زیرا می توانند با ارائه ابزارهای کاربردی، شرکت شما را به عنوان یک شرکت برتر در بین رقبا نشان دهند. همچنین فناوری پوششی می تواند به دستیابی به اطلاعات و بهبود کارایی کارگران و بهبود ارتباطات سایت کمک کند.

بسیاری از ابزارهای حاصل از این فناوری بر اساس ایمنی تولید می شوند. از این رو نرخ هزینه های مربوط به سلامت کارگران را کاهش می دهند، بناربراین هزینه های مربوط به بیمه نیز به حداقل می رسند.

یکی دیگر از مهم ترین فواید آن ها مربوط به ارتباطات است، زیرا اطلاعات را در زمان واقعی فراهم می کنند و به اعضای تیم کمک می نمایند تصمیمات آگاهانه اتخاذ نمایند.

کلام پایانی

آیا با سایر تکنولوژی های ساخت و ساز و مهندسی آشنا هستید؟ آیا تاکنون آن ها را امتحان کرده اید؟ نظر شما در رابطه با آن ها چیست؟ اگر پیشنهای دارید آن را با ما اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.