آموزش رویت

ساختمانچی

نمای آینه ای، یکی از متریال های مدرنی است که امروزه برای نماکاری ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و نمای ظریف و زیبایی را به ساختمان ها می بخشد.

در این عکس نوشته از ساختمانچی قصد داریم برخی از ساختمان های آینه ای زیبا در جهان را معرفی کنیم و در انتها نیز 20 عکس زیبا از نمای آینه ای ساختمان را در اختیار شما کاربران عزیز برای ایده پردازی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

نماهای آینه ای زیبا در جهان

نمای ساختمان آینه ای: معماری پیتر پیچلر، ایتالیا

در تایرول جنوبی در کشور ایتالیا، معماری به نام پیتر پیچلر این دو خانه را برای مشتری خود طراحی کرد تا از آن به عنوان ساختمانی لوکس در تعطیلات لاکچری خود استفاده نمایند.

این خانه دارای نورگیرهای سقفی می باشد که نور طبیعی و تهویه مناسب را برای ساختمان فراهم می کند. آینه های موجود در نمای ساختمان جلوه ای خیره‌کننده و بسیار زیبا را بوجود می آورند.

نمای قسمت عقبی هر یک از این خانه ها با آینه پوشانده شده است. این ساختمان در حاشیه باغ قرار دارد و مناظر سرسبز و دامداری اطراف را به زیبایی منعکس می کند. نمای آینه ای با روکش یو وی پوشایده می شود و موجب عدم برخورد حیوانات بومی با ساختار نامرئی ساختمان می گردد.

نمای اینه ای

نمای ساختمان آینه ای: معماری لی هائو، چین

این ساختمان در سواحل شمالی رودخانه ای در گوئیژو چین و توسط معمار لی هائو طراحی شده است. این پناهگاه از چوب بامبو و آینه بناشده که محل مناسبی برای تفریح می باشد.

این سطح منعکس کننده شهر قدیمی است که 600 سال پیش به عنوان شهرک نظامی اولیه مینگ تاسیس شد. در طبقه فوقانی این ساختمان یک سکوی دید هرمی شکل وجود دارد که می توان از آن منظره ها را تماشا نمود.

نمای ساختمان اینه ای

نمای مدرسه آینه ای: معماری ای بی ال ام، اسپانیا

این مدرسه آینه ای یکی از قطب های اصلی زیبایی معماری در منطقه می باشد. در نمای بیرونی این بنا، صفحات آلومینیومی کامپوزیت بکاررفته و آن را با سرامیک های مختلفی با رنگ های آبی، بنفش و قرمز تزیین کردند. ترکیب رنگ ها در این مدرسه برابری بین دختران و پسران را نشان می دهد و نمایی خلاقانه و منحصربفرد را به نمایش می گذارد.

مدرسه ای با نمای اینه

نمای موزه آینه ای: معماری اسنوهتا، نروژ

در سال 1994 معماری به نام اسنوهتا موزه هنر لیلهامر را بازسازی نمود. ساختمان اصلی را سال 1964 ساختند و بیست و دو سال بعد یک شرکت نروژی طراحی جدیدی را برای این موزه ارائه کرد. نمای آینه ای این ساختمان در این بازسازی اجرا شد.

بخوانید!  نحوه اجرای نمای سنگی

چشمگیرترین مولفه بصری در این موزه، یک نمای فلزی پویا می باشد که در یک فضای گالری کنسول دار پیچیده است. نمای بیرونی آینه ای برای انعکاس بافت اطراف ساختمان ایجادشده است.

نمای موزه آینه ای

 نمای آینه کاری باغ گیاه شناسی کرنز: معماری چارلز رایت، استرالیا

 در سال 2009 از معماران چارلز رایت برای شرکت در یک مسابقه انحصاری برای طراحی مرکز گیاه شناسی کرنز دعوت شد. این شرکت معماری، ایده های تازه و چالش برانگیز را با طرح منطقه و جنگل های بارانی استرالیا ادغام و این نمای خیره‌کننده را طراحی نمود.

این طراحی نشانه هایی از معماری گرمسیری را به خود اختصاص می دهد و با نمای ساختمان آینه پوش خود، جلوه ای زیبا به محیط اطراف می بخشد.

نمای آینه ای موزه گیاه شناشی

 نمای آیینه کاری مرکز تحقیقات: معماری ویلکینسون ایر، انگلستان

این ساختمان توسط گروه معماری ویلکینسون ایر بازسازی و فضاهای جدیدی مانند یک مرکز تحقیق و توسعه اختصاصی شامل 129 آزمایشگاه جدید در متراژ 12000 متر مربع بناشده است.

نمای بیرونی این سازه از جنس آینه می باشد و بازتاب فوق العاده زیبا و جذابی دارد که علاوه بر حفظ حریم خصصوصی و امنیت، دیدگاه ظاهری و نور روز را سخاوتمندانه برای اعضای داخل ساختمان فراهم می آورد.

نمای اینه ای مرکز تحقیقات

نمای آینه ای خانه زمردی: معماری بوروبیل، بلژیک

صاحبان این ساختمان، خانواده ای بلژیکی بودند که در اوایل قرن بیستم احساس قطع ارتباط با طبیعت را داشتند. آن ها برای طراحی خانه ای با معماری طبیعی به یک شرکت معماری به نام بوروبیل مراجعه کردند. خانواده بلژیکی گفتند به ساختمانی نیاز دارند که سرشار از شور و شوق و عشق باشد.

بخوانید!  انواع نمای ساختمان به همراه عکس های با کیفیت [+نکات اجرایی]

این خانواده خصوصیات و ایده های خود را در اختیار این شرکت قرار دادند تا یک طراحی زیبا را بر روی ساختمان آن ها اجرا نمایند. نمای بیرونی این ساختمان را به زیبایی طراحی و آینه کاری کردند. این نما چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

نمای اینه ای خانه زمردی

کلام پایانی

امیدواریم از دیدن خانه هایی با نمای آینه ای لذت ببرید. در انتهای این عکس نوشته از ساختمانچی 20 ایده جذاب از نماهای آینه ای را حاضر کردیم که مطمئنا از تماشای آن ها لذت می برید. نظرات خود را در مورد این مطلب با ما در میان بگذارید. اهالی ساختمانچی مشتاقانه منتظر نظرات شما عزیزان هستند.

نما
نمای آینه
نمای آینه ای
نمای بیرونی ساختمان اینه ای
نمای اینه کاری شده
خانه زیبای آینه ای
خانه اینه ای
ساختمان نماکاری شده با اینه
نمای اینه ای براق
خانه اینه کاری شده
خانه آینه کاری شده در کوهستان
خانه ای شیشه ای و آینه ای
نمای مدرن آینه ای
خانه آینه کاری شده
ساختمان آینه ای
نمای شیشه ای آینه کاری
آینه نما
نمای آینه ای
عکس 20 ایده برای نمای ساختمان از جنس آینه
ساختمان لوکس آینه کاری شده