آموزش رویت

ساختمانچی

آیا با سنگ کرایون آشنایی دارید؟ همانطور که شاهد هستید این روزها توجه بسیار زیادی به دکوراسیون داخلی ساختمان خصوصاً آشپزخانه معطوف می شود. طراحان داخلی تلاش می کنند تا بهترین متریال و طرح را برای دکوراتیو کردن این بخش از خانه انتخاب کنند.

یکی از بخش هایی که در آشپزخانه بسیار کاربردی و حائز اهمیت است، کانتر می باشد. کانتر آشپزخانه برای انجام کارهای گوناگون مانند انجام فعالیت های مربوط به آماده سازی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو متریالی که برای این قسمت انتخاب می شود باید از مقاومت لازم برخوردار باشد و با گذشت زمان دچار آسیب نگردد.

همانطور که قبلاً گفته شد برای ساخت کانتر متریال های بی شماری وجود دارند که هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. اگر می خواهید با انواع کانتر آشپزخانه آشنا شوید به نوشته مربوطه در سایت مراجعه نمائید.

یکی از سنگ هایی که برای ساخت کانتر بسیار ایده آل می باشد، سنگ اسپانیایی کرایون است. این سنگ با قابلیت های منحصر بفرد خود راحتی و آسایش را برای مصرف‌کننده به ارمغان می آورد. در این نوشته ساختمانچی قصد داریم به معرفی یکی از بهترین برندهای معتبر تولید سنگ مصنوعی تحت عنوان کرایون (KRION) بپردازیم.

سنگ کرایون چیست؟

سنگ کرایون نیز همانند سایر سنگ ها در مکان های مختلف قابل استفاده است و تنها محدود به ساخت کانتر نیست. برای آگاهی بیشتر در مورد این سنگ ما را دنبال کنید. 

سنگ کرایون چیست؟

کرایون نسل جدیدی از سنگ سطوح است که توسط شرکت Systempool به بازار ارائه می شود. این سنگ نه تنها در طراحی داخلی برای ساخت سینک ظرفشویی، کانتر، انواع دیوارپوش و… مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه در نماکاری ساختمان نیز کاربرد دارد.

سنگ کرایون یک سنگ مصنوعی است که به دلیل داشتن کیفیت بسیار بالا و قابلیت خمش برای مصارف گوناگون انتخاب می گردد. ظاهر این سنگ اسپانیایی همانند سنگ طبیعی است و برخلاف سایر سنگ های مصنوعی در تولید آن بیشتر از مواد معدنی استفاده می شود و تنها درصد ناچیزی رزین مقاومت بالا به آن افزوده می شود.

سنگ کرایون در ابعاد گوناگون تولید می شود و پاسخگوی نیاز مشتریان از نظر عملکرد و زیبایی می باشد. تنوع و کاربرد این سنگ بسیار بالاست و به راحتی می توان آن را متناسب با فضای مورد نظر انتخاب نمود.

مزایای سنگ کرایون

از جمله مزایای این سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بخوانید!  چوب مایع! در این مورد چیزی شنیده اید؟

خاصیت آنتی باکتریال

این سنگ اسپانیایی، آنتی باکتریال است و نمی تواند باکتری و آلودگی را به خود جذب نماید. این یک ویژگی ذاتی است که از ترکیب مواد بدون نیاز به مواد افزودنی حاصل می شود.

از این رو این سنگ برای استفاده در مکان های مختلف که رعایت بهداشت در آن ها بسیار ضروری است مناسب می باشد. این سنگ در مراکز بهداشتی نظیر بیمارستان ها و مطب ها قابل استفاده است.

رنگ سفید فوق العاده

سنگ های کرایونی که به رنگ سفید تولید می شوند بی نظیر هستند، زیرا این سنگ ها به معنای واقعی رنگ سفید را به نمایش می گذارند. میزان سفیدی کرایون سفید 98 درصد است و در مقایسه با سایر سنگ های سفید ماهیتی متفاوت دارد و زیبایی آن چشمگیر است.

مقاومت در برابر آتش

سنگ کرایون به گونه ای ساخته‌شده که در برابر آتش و حرارت بالا مقاومت خود را از دست نمی دهد و منجر به گسترش آتش نمی شود. این سنگ از استاندارد EN 13051-1:2003 برخوردار است و ضد آتش می باشد.

دوستدار محیط زیست

کرایون دوستدار محیط زیست است و در تولید آن از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نمی شود. این سنگ 100 درصد قابل بازیافت است و مجدداً می توان از آن استفاده نمود.

کرایون

قابل استفاده در مکان های مختلف

یکی از ویژگی های بارز این سنگ قابلیت استفاده از آن در مکان های مختلف است. کرایون در برابر رطوبت، حرارت، بخار آب، یخ زدگی، نور خورشید، انقباض و انبساط و سایر عوامل مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و کیفیت آن کاهش پیدا نخواهد کرد.

سهولت در نظافت

کرایون سنگی است که به راحتی می توان ذرات گرد و غبار، آلودگی، ذرات چربی و… را از روی آن پاک کرد. تنها با یک دستمال مرطوب و مواد شوینده مخصوص می توان ظاهر سنگ را در صورت آلوده‌شدن همانند روز اول تمیز کرد.

وزن سبک

به دلیل اینکه چگالی این سنگ در مقایسه با سایر سنگ ها نظیر پرسلین، کوارتز مصنوعی و یا سنگ مرمر طبیعی پایین است راحت تر می توان از آن برای ساخت کانتر استفاده کرد. این سنگ وزن سبکی دارد و بار سنگین بر کابینت وارد نمی کند.

مقاومت در برابر نفوذ آب

کرایون، سنگی غیر متخلخل است و به دلیل عدم وجود خلل و فرج نمی تواند آب را جذب کند، از این رو باکتری نیز در آن نفوذ نمی کند. عدم جذب نم و رطوبت از ویژگی بارز این سنگ است که آن را برای مکان هایی مانند آشپزخانه، اتاق های جراحی و سرویس های بهداشتی مناسب کرده است.

بخوانید!  سنگفرش کوبیک چیست؟

مقاومت در برابر نور خورشید

مقاومت این سنگ در برابر اشعه UV بالاست و تابش نور خورشید نمی تواند کیفیت آن را پایین بیاورد. از این رو با خیالی آسوده می توان از آن برای نمای ساختمان نیز استفاده نمود.

ضریب انتقال حرارت پایین

هدایت گرمایی به گرمایی که توسط اشیاء منتقل می شود اشاره دارد. هر چه میزان هدایت گرما کم تر باشد، شیء خاصیت عایق پیدا می کند. استفاده از کرایون به عنوان دیوارپوش یا هر چیز دیگر به میزان قابل توجه از انتقال حرارت جلوگیری می نماید و مصرف انرژی در مکان موردنظر به حداقل می رسد.

کلام پایانی

در این نوشته از ساختمانچی به بررسی یکی از سنگ های زیبا و پرکاربرد در صنعت ساختمان به نام سنگ کرایون پرداختیم. امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده باشید. در صورت تمایل نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

سنگ کرایون KRION چیست؟

کرایون نسل جدیدی از سنگ سطوح است که توسط شرکت Systempool به بازار ارائه می شود. سنگ کرایون یک سنگ مصنوعی است و برای مصارف گوناگون انتخاب می گردد. ظاهر این سنگ همانند سنگ طبیعی است.

کاربرد سنگ کرایون در چه قسمت هایی است؟

سنگ کرایون نه تنها در طراحی داخلی برای ساخت سینک ظرفشویی، کانتر، انواع دیوارپوش و… مورد استفاده قرار می گیرد بلکه در نماکاری ساختمان نیز کاربرد دارد.

چرا سنگ کرایون برای استفاده در مکان های مختلف که رعایت بهداشت در آن ها بسیار ضروری است مناسب می باشد؟

زیرا سنگ کرایون یک سنگ آنتی باکتریال است و نمی تواند باکتری و آلودگی را به خود جذب نماید

مقاومت سنگ کرایون در برابر عوامل جوی چون رطوبت، حرارت، بخار آب و عواملی از این قبیل چگونه است؟

کرایون در برابر رطوبت، حرارت، بخار آب، یخ زدگی، نور خورشید، انقباض و انبساط و سایر عوامل مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و کیفیت آن کاهش پیدا نخواهد کرد.

وزن سنگ کرایون چقدر است؟

چگالی سنگ کرایون در مقایسه با سایر سنگ ها نظیر پرسلین، کوارتز مصنوعی و یا سنگ مرمر طبیعی پایین است و بنابراین راحت تر می توان از آن برای ساخت کانتر استفاده کرد.