کیان برنا

سهندسازه

آموزش رویت

هود هوشمند با اتکا بر تکنولوژی روز دنیا به گونه ای طراحی و تولید می شود که به طور خودکار خاموش یا روشن شود.

این هودها که با قابلیت های بی شمار دیگر تولید می گردند در میان جدیدترین مدل های هود در دنیا محسوب می شوند. در این مقاله از ساختمانچی به بررسی ویژگی های این نوع هود می پردازیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های هود هوشمند

 • عملکرد هود هوشمند به گونه ای است که به راحتی حرارت شعله انواع اجاق گاز و بخار ظروف روی آن را تشخیص می دهد، سپس روشن می شود. این عملکرد با استفاده از سنسورهای تشخیص گاز و بوی غذا صورت می گیرد. در واقع سنسورهایی که در هودهای هوشمند تعبیه می شوند می توانند بخارات و بوی غذا، دود، گاز و حرارت را تشخیص دهند و با روشن شدن به موقع مانع از پراکنده شدن بوی نامطبوع در فضای خانه شوند.
 • این هودها مجهز به حسگرهایی هستند که می توانند قدرت مکش را با میزان بخارات و گازها تنظیم نمایند.
 • هود هوشمند مجهز به تایمر است. تایمر به شما اجازه می دهد که زمان مشخصی برای هود تعیین کنید که پس از اتمام آن هود به صورت اتوماتیک خاموش شود. تایمر نه تنها آسایش و راحتی را در استفاده از هود برای شما به ارمغان می آورد بلکه در برق مصرفی نیز صرفه جویی می نماید.
هود
 • هودهای هوشمندی که اخیراً به بازار عرضه می شوند از قابلیت کنترل صوتی برخوردارند. این هودها از حساسیت بالایی برخوردارند و با صدای فرد دستور کنترل را دریافت می کنند. سنسورهایی که در نمونه های جدید هود هوشمند تعبیه می شوند از قابلیت تشخیص حرارت، صوت، گاز مونوکسید کربن و بوی غذا برخوردارند، از این رو کارایی هود را بالا می برند.
 • هود هوشمند عملکردی آرام و بی سر و صدا دارد و هنگام روشن بودن سر و صدایی بسیار ناچیز ایجاد می کند.
 • قیمت هود هوشمند آشپزخانه در مقایسه با هودهای معممولی کمی بالاتر است. اما استفاده از آن ها در طولانی مدت از نظر اقتصادی بسیار مقرون بصرفه می باشد.
 • هود هوشمند از هوش مصنوعی برخوردار است و همین امر باعث افزایش کارایی و عملکرد آن می گردد.
 • هود هوشمند به عنوان یک تصفیه کننده و تهویه مطبوع نیز به کار برده می شود. فیلترهای موجود بر روی این هود توانایی جذب انواع گرد و غبار، بوی دود و بوی سیگار، جذب میکروارگانیسم ها و ویروس های بیماری زا را دارد و محیط را استریل و تمیز می نماید. فیلترهای موجود در هود هوشمند توانایی جذب ذرات معلق در هوا که سبب ایجاد واکنش های آلرژیک می شوند را دارد.
 • این هودها قابلیت اتصال به وای فای را داشته و از طریق راه دور کنترل می شود.
 • هود های هوشمند با زیبایی و تنوع بسیار زیاد در شکل و رنگ، می توانند محیطی لوکس و منحصربفرد را برای آشپزخانه شما به ارمغان بیاورند.
 • نصب و راه اندازی این هود ها آسان است و به راحتی قابل اجرا می باشد.
 • فیلترهای هود هوشمند دارای بافتی منسجم بوده و قابلیت شست و شو را دارا می باشند. پس از شست و شو هیچ گونه تخریبی در بافت آن ها مشاهده نشده و همانند روز اول قابل استفاده می باشند.
هود هوشمند

نکات ایمنی و نگهداری هود هوشمند

 • دقت نمایید که گرفتگی فیلترها می تواند سبب کاهش عملکرد هود شود. به همین سبب شست و شو و تمیزکردن فیلتر هودهای هوشمند از اهمیت بالایی برخوردار است و حداقل باید ماهی یکبار انجام شود.
 •  لزوم رعایت فاصله مناسب میان گاز و هود یکی از نکات بسیار مهم است. فاصله میان این دو نباید کمتر از ۷۰ سانتی متر باشد. زیرا اگر کمتر باشد، در صورت روشن کردن شعله، خطر ذوب شدن، سوختن برخی از فیلترها و حتی سوختن یا آتش‌گرفتن موتور هود در کمین خواهد بود.
 • برای نصب هود هوشمند از پیچ‌ و رول پلاک استفاده می شود. دقت کنید به دیوار، سقف یا کابینت اطراف خود اتصال محکمی داشته باشند.
هودهای هوشمند

قیمت هود هوشمند

هود های هوشمند دارای گستره وسیعی از قیمت هستند. قيمت این هودها از 5 میلیون تومان شروع می شود و تا 200 میلیون تومان که قیمت هودهای لوکس و شکیل لوستری می باشد، گستردگی قیمت دارند.

بخوانید!  کدام نوع هود عملکرد بهتری دارد؟

قیمت این هودها به نوع تهویه، شرکت سازنده، قدرت و سرعت مکش، قدرت موتور، طرح، رنگ و مدل هود، ابعاد و سبک هود، میزان صدا و نوع و تعداد قابليت ها بستگی دارد.

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی جدیدترین انواع هود که با نام هودهای هوشمند شناخته می شوند، پرداختیم. امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده و به اطلاعات ارزنده ای در این زمینه دست یافته باشید.

در صورت تمایل می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در مورد این هودها با ما اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.