آموزش رویت

ساختمانچی

آنچه در این نوشته از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم چگونگی انتخاب رنگ حمام مناسب دکوراسیون خانه می باشد. همانطور که می دانید حمام یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه محسوب می شود، چرا که علاوه بر کاربرد باید به نکات زیبایی شناسی آن نیز توجه شود.

با مدرنیته شدن زندگی های امروزی، از حمام ها به عنوان محلی برای ایجاد آرامش و ریلکس کردن بعد از یک روز کاری نیز یاد می شود. داشتن خانه ای مدرن بدین معناست که طراحی حمام آن نیز با توجه به کاربرد و زیبایی شناسی، به بهترین شکل صورت گرفته است.

بعد از آشپزخانه، حمام دومین قسمت از خانه است که می توان از به روز ترین تولیدات روز مانند شیرآلات یا وان های جدید در آن استفاده کرد. در نوشته های قبلی ساختمانچی در مورد طراحی حمام ها مفصلا توضیح دادیم. در این جا به بیان نکاتی در مورد چگونگی انتخاب رنگ حمام خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نگاه کلی به طیف رنگی مناسب حمام

  • رنگ آبی
  • رنگ کرمی و سفید
  • نارنجی
  • رنگ قرمر آلبالویی و سفید
  • ترکیب رنگ ها با خاکستری
  • رنگ های کلاسیک خنثی
  • سبز نعنایی و سفید
  • رنگ ماهونی با رگه هایی از سفید و خاکستری
  • رنگ های سیاه و سفید
  • یاسی و سفید

در ادامه به بیان جزئیات در این زمینه خواهیم پرداخت.

چرخه رنگ ها

زمانی که برای تغییر قسمت های مختلف خانه مانند حمام، آشپزخانه، اتاق نشیمن و یا هر اتاق دیگری، تصمیم می گیرید، استفاده از چرخه رنگ ها اهمیت فراوانی دارد.

برای پیدا کردن چرخه رنگ ها می توانید به اینترنت رجوع کنید. چرخه رنگ ها به شما کمک می کند که با تمامی رنگ ها آشنا شوید و رنگ های مکمل را بشناسید.

رنگ هایی که در چرخه رنگ درست در مقابل یکدیگر قرار دارند، به عنوان رنگ های مکمل شناخته می شوند. رنگ هایی هم که در کنار یکدیگر قرار دارند ترکیب خوبی ایجاد می کنند. استفاده از چرخه رنگ ها، کمک شایانی برای انتخاب رنگ مناسب به شما کمک خواهد کرد.

چرخه رنگ ها

انتخاب رنگ مناسب حمام های بزرگ

اگر خانه شما از حمام بزرگ و لوکسی برخوردار است، شاید متوجه شوید که طراحی آن کمی سخت تر از طراحی حمام کوچک می باشد. بهترین ایده برای طراحی حمام های بزرگ استفاده از یک وان مناسب می باشد. برای طراحی حمام های بزرگ بهتر است از رنگ های تیره استفاده نمایید.

انتخاب رنگ مناسب حمام های بزرگ

انتخاب رنگ مناسب حمام های کوچک

برای رنگ آمیزی و یا انتخاب دیوارپوش حمام کوچک، بهتر است از رنگ سفید و دیگر رنگ های روشن استفاده شود، چرا که انجام این کار باعث می شود فضای حمام بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید.

این ایده زمانی نمای خوبی ایجاد می کند که در کنار آن از کارکترهای دیگری نیز استفاده شود. در غیر این صورت فضایی کسل‌کننده ایجاد خواهد شد.

در حمام هایی که از نور طبیعی برخوردار هستند، شانس استفاده از رنگ های شاد و سرزنده وجود دارد. استفاده از رنگ های جذاب و چشمگیر باعث ایجاد فضای دراماتیکی در حمام خواهند شد. برای تاثیرگذاری بیشتر نیز می توانید از کاغذ دیواری طرح دار استفاده نمایید.

انتخاب رنگ مناسب حمام های کوچک

رنگ های مناسب در طراحی حمام

استفاده از رنگ آبی کم رنگ

رنگ آبی نماد صلح، آرامش و تفکر بوده و به نوعی رنگی رازآلود شناخته می شود. مهم تر از همه رنگ آبی، رنگی سرزنده تلقی می شود. در بیشتر مواقع از این رنگ برای طراحی حمام ها استفاده می شود، چرا که این رنگ به نوعی یاد اور آبی دریا بوده و فضای حمام را بزرگ تر از آن چه که هست نمایش می دهد.

بخوانید!  جادوی رنگ های پاییزی در تزیین خانه

استفاده از کاشی های آبی رنگ در حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد. استفاده از المان های آبی رنگ مانند پرده آبی، جاحوله ای و… نیز اثری مشابه دارند. به یاد داشته باشید که در استفاده از جزئیات آبی رنگ، زیاده روی نکنید.

استفاده از رنگ آبی کم رنگ

استفاده از رنگ کرمی و سفید

بسیاری از افراد تمایل ندارند از طیف های رنگی برای طراحی حمام خود استفاده کنند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید و بیش تر به طراحی به سبک سنتی حمام علاقه دارید، می توانید از ترکیب رنگ های کرمی و سفید استفاده نمایید.

این دو رنگ خنثی باعث ایجاد حس و حال تازه در حمام می شود و شما می توانید به راحتی دیگر المان های رنگی را به این طراحی اضافه کنید.

استفاده از رنگ کرمی و سفید

استفاده از رنگ نارنجی

استفاده از رنگ نارنجی نه تنها باعث انرژی بخشی در حمام می شود، بلکه به حمام گرما نیز القا می کند. رنگ های سرزنده مانند نارنجی در فضایی که از نور طبیعی برخوردار نمی باشد، باعث بزرگ تر نشان دادن حمام می شود.

استفاده از رنگ نارنجی

استفاده از رنگ های قرمز آلبالویی و سفید

برای داشتن حمامی جذاب و انرژی بخش استفاده از رنگ قرمز آلبالویی گزینه مناسبی می باشد. با توجه به نفوذ این رنگ، بهتر است در کنار آن از رنگ های مکمل برای طراحی حمام استفاده نشود.

استفاده از رنگ های قرمز آلبالویی و سفید

اگر برای رنگ آمیزی دیوار حمام از این رنگ استفاده می کنید، بهتر است تنها برای یک دیوار از این رنگ استفاده نمایید.

استفاده از ترکیبات خاکستری رنگ

زمانی که از رنگ خاکستری برای طراحی حمام استفاده می کنید، بهتر است از برخی وسایل با رنگ های روشن استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد کنتراست می شود و از یکنواختی فضا کم می گردد.

استفاده از ترکیبات خاکستری رنگ

استفاده از رنگ های خنثی

بدون شک انتخاب رنگ های خنثی بهترین گزینه برای طراحی حمام های مدرن می باشند، چرا که این رنگ ها قابلیت ترکیب با انواع رنگ ها را دارند. رنگ سفید در کنار رنگ های خنثی، باعث بزرگ تر نشان دادن فضای حمام می شود.

استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از رنگ های سبز نعنایی و سفید

استفاده از این دو رنگ در طراحی حمام، از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. این رنگ ها، آرام بخش هستند و برای حمام های کوچک مناسب می باشند. استفاده از پرده و حوله های سفید رنگ در کنار این دو رنگ باعث ایجاد فضایی مدرن می شود.

استفاده از رنگ های سبز نعنایی و سفید

استفاده از رنگ ماهونی با رگه های سفید و خاکستری

رنگ ماهونی باعث ایجاد فضایی سرزنده در حمام می شود. پیشنهاد ما استفاده از این رنگ در حمام های بزرگ می باشد. اگر به این رنگ رگه های سفید و خاکستری اضافه کنید، فضای حمام چشم نواز و مدرن می شود.

استفاده از رنگ ماهونی با رگه های سفید و خاکستری

استفاده از رنگ های یاسی و سفید

استفاده از رنگ یاسی در حمام باعث ایجاد آرامش شده و فضای مناسبی برای ریلکس کردن افراد ایجاد خواهد کرد. اگر قصد دارید در حمام خانه خود اسپا داشته باشید، استفاده از این رنگ در کنار رنگ سفید، تلفیقی بسیار زیبا ایجاد خواهد کرد.

استفاده از رنگ های یاسی و سفید

انتخاب رنگ های سیاه و سفید

قدرت زیبایی این دو رنگ در کنتراست میان آن ها نهفته است. اگر تمایل دارید بیش تر از رنگ سیاه برای طراحی حمام استفاده کنید، توجه کنید که از این رنگ در حمام های بزرگ استفاده نمایید و در کنار آن از لوازم سفید رنگ استفاده کنید. استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ غالب در کنار رنگ سیاه، فضای سرزنده تری ایجاد خواهد کرد.

انتخاب رنگ های سیاه و سفید

در ادامه برخی ایده های بسیار لوکس و زیبا در خصوص استفاده از رنگ های سیاه و سفید در حمام را برای شما قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

بخوانید!  چه مدل صندلی مدیریتی برای شما مناسب است؟

استفاده از یک رنگ گرم در کنار رنگ های سیاه و سفید

اگر از دو رنگ سیاه و سفید برای طراحی حمام استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که در کنار آن ها از یک رنگ گرم نیز استفاده نمایید. برای مثال آن چه که در تصویر مشاهده می کنید نمونه ای از کابینت حمام به سبک مراکشی می باشد که در آن از رنگ های گرم استفاده شده است.

استفاده از یک رنگ گرم در کنار رنگ های سیاه و سفید

طراحی حمام به سبک هتل ها

برای طراحی حمامی به سبک آن چه که در هتل ها مشاهده می شود، به فکر نصب یک نمایشگر در حمام خود باشید. نمایشگر باید در مقابل وان حمام نصب شود.

طراحی حمام به سبک هتل ها

استفاده از وسایل تزئینی در حمام

همان طور که قبلا اشاره شد، در کنار رنگ های سیاه و سفید از رنگ خاکستری نیز استفاده نمایید. برای انجام این کار می توانید از لوازم تزئینی مناسب که رنگ خاکستری دارند، استفاده کنید. استفاده از شمع در حمام نیز باعث القای انرژی مثبت و ایجاد فضایی داراماتیک می شود.

استفاده از وسایل تزئینی در حمام

استفاده از قاب پنجره مناسب

اگر از رنگ های سیاه و سفید برای طراحی حمام خود استفاده می کنید، بهتر است با انتخاب فریم مناسب برای پنجره حمام، توجه همگان را به آن جلب کنید. این کار می تواند در ایجاد نقطه کانونی در حمام نیز مؤثر باشد.

استفاده از قاب پنجره مناسب

استفاده از کاشی ذغالی رنگ

استفاده از کاشی ذغالی رنگ باعث ایجاد فضایی کلاسیک می شود. اگر از کاشی ذغالی رنگ استفاده می کنید بهتر است برای تکمیل طراحی خود از اِلمان هایی به رنگ قرمز نیز استفاده نمایید.

استفاده از کاشی ذغالی رنگ

حمام های سیاه و سفید به سبک معاصر

استفاده از این دو رنگ باعث ایجاد فضایی دراماتیک در حمام می شوند. اگر تمایل دارید از رنگ سیاه برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده نمایید، پیشنهاد ما به شما استفاده از وسایل سفید رنگ در کنار آن می باشد. استفاده از شلف نیز می تواند از ایده های کاربردی مناسب باشد.

حمام های سیاه و سفید به سبک معاصر

نصب کاغذ دیواری در حمام

استفاده از کاغذ دیواری از ایده هایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. امروزه کاغذ دیواری هایی تولید شدند که می توان از آن ها در حمام بدون ایجاد هیچ گونه آسیب دیدگی استفاده کرد.

نصب کاغذ دیواری در حمام

استفاده از کاشی موزاییکی در حمام

با استفاده از کاشی های موزاییکی می توانید از یک طراحی لوکس در حمام بهره ببرید. اگر از کاشی موزاییکی سیاه رنگ در طراحی حمام استفاده می کنید، استفاده از وسایل شیشه ای و براق را نادیده نگیرید. این کار باعث بزرگ تر نشان دادن فضای حمام می شود.

استفاده از کاشی موزاییکی در حمام

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به بیان نکاتی در خصوص انتخاب رنگ مناسب برای حمام پرداختیم. همانطور که گفتیم در حمام های کوچک بهتر است از رنگ های روشن و خنثی و در حمام های بزرگ از رنگ های تیره و غالب استفاده کرد.

البته انتخاب رنگ کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد و می توانید از هر رنگی که می پسندید به این منظور استفاده نمایید. اما منابع آنلاین و مجله های دکوراسیون داخلی نیز می تواند در رسیدن به این هدف به شما کمک کنند.