آموزش رویت

ساختمانچی

زندگی و سکونت در مکانی لوکس و زیبا برای همه افراد اهمیت زیادی دارد. با ما همراه شوید. اهمیت این موضوع به ویژه برای طراحان دکوراسیون داخلی و معماران اهمیت چشمگیری دارد. با این وجود با رعایت نکات اصولی و مهم در ساخت باغ و منزل علاوه بر زیبایی، بر مقاومت آن افزوده می شود.

مقاومت و افزایش ایمنی ساختمانی که در آن سکونت دارید یا حتی در برخی مواقع از آن استفاده می کنید، باعث افزایش ایمنی سلامت و جان افراد می شود. در این مقاله به طور کامل با نکات مهم در طراحی باغ 1000 متری و ساخت ساختمان‌های مختلف و افزایش ایمنی و مقاومت آن آشنا می‌ شویم.

نکات طراحی باغ 1000 متری

طراحی و ساخت محوطه‌ ای رو باز و زیبا همیشه در ایجاد روحیه‌ ای تازه و شاداب تأثیر زیادی داشته است. طراحی محوطه و فضای باز استفاده و جا نمایی درست و اصولی با استفاده از عناصر و المان‌های مختلف در یک فضا است. طراحی محوطه باغ و ویلا نیز دارای نکات مهم و اصولی است که رعایت آن تأثیر زیادی در افزایش کارایی و زیبایی محیط دارد. 6 نکته مهم در مورد طراحی باغ 1000 متری به شرح زیر است:

ایجاد وحدت در محوطه باغ

منظور از ایجاد وحدت در محوطه این است که بین همه عناصری که در باغ و فضای بیرونی آن وجود دارد، ارتباط و پیوستگی وجود داشته باشد. در واقع زمانی که وارد باغ می شوید هیچ المانی در باغ را جدا از دیگری نمی‌بینید و احساس نمی‌کنید.

رعایت مقیاس و تناسب

در محوطه‌ سازی باغ منظور از رعایت تناسب یعنی ایجاد و رعایت هماهنگی بین عناصر مختلفی که در ساخت باغ به کار می‌ رود. برای ساخت باغ 1000 متری باید بین کلیه اجزایی که در ساخت آن به کار می‌رود، تناسب تعیین شود تا بیننده یا مالک آن در نگاه اول شاهد نظم و زیبایی توام با یکدیگر باشد.

برای مثال اگر مسیر رفت و آمد افراد از یک راهروی بلند با عرض مشخص است، در سمت دیگر آن یا به موازات آن هم راهرویی با درختان یا مسیری با استفاده از چمن مصنوعی ایجاد کنید.

عکس طراحی باغ 1000 متری؛ ایده های لاکچری با هزینه کم

استفاده از سنگ فرش در محوطه باغ

یکی از زیباترین و تأثیر گذارترین عناصر در طراحی باغ استفاده از چمن مصنوعی است. قیمت چمن مصنوعی ارزان یکی از فاکتورهایی است که می تواند در مقرون به صرفه بودن ساخت محیطی زیبا تأثیر گذار باشد. برای مسیر سازی نیز می‌ توانید از ترکیب چمن بین سنگ یا چمن مصنوعی بین موزاییک استفاده کنید.

رعایت ریتم

ایجاد و رعایت ریتم در ساختمان سازی مانند صنایع مختلف تداعی کننده نظم و زیبایی است. در طراحی باغ 1000 متری نیز می‌ توانید با استفاده از وسایل تکراری و مشابه یک وحدت و ریتم در محیط ایجاد کنید.

برای مثال در طول مسیر عبور در باغ چندین درختچه با طول یکسان و سپس یک درخت بلندتر بکارید و این ریتم را مجدداً تکرار کنید. برای افزایش زیبایی این کار و افزایش رعایت نکات بهداشتی و کاهش هزینه های نگه داری، توصیه می شود در این مسیر عبور از چمن مصنوعی استفاده کنید.

حداقل استفاده از آب برای آبیاری

در صورتی که قصد یک باغ بزرگ را دارید، کاشت گیاهان و درختان زیاد لازم و ضروری است؛ اما توجه داشته باشید که آبیاری گیاهان و درختان باید به گونه ای باشد که علاوه بر ایجاد رشد کافی، از مسیرهای آبیاری استفاده کنید که مصرف آب به حداقل برسد.

نور پردازی در محوطه

برای این که بتوانید شب ها هم در محوطه بیرونی باغ باشید، استفاده از نورپردازی کاملاً ضروری و لازم است. علاوه بر این، استفاده از المان‌ های نور پردازی هنگام طراحی باغ تأثیر زیادی در ایجاد زیبایی محوطه باغ داشته باشد. برای این کار می‌ توانید از چراغ های روشنایی با ارتفاع های مختلف، چراغ های روشنایی دیواری، نور پردازی داخل آب یا آب نماها استفاده کنید.

عکس طراحی باغ 1000 متری؛ ایده های لاکچری با هزینه کم

ساخت سایه بان در طراحی باغ 1000 متری

بدیهی است که هدف از ساختن باغ استفاده و نشستن در فضا و محوطه بیرونی آن است. به همین منظور یکی از موارد مهم در طراحی و ساخت، ساخت سایه بان در باغ است. برای ایجاد سایه می‌توانید از آلاچیق، سایه بان چتری، پرگولا و سایه بان پارچه ای استفاده کنید. با این کار حتی در فصول بارانی هم می‌توانید از زیبایی محیط لذت ببرید.

انتخاب مصالح

مهم ترین نکته در ساخت و طراحی باغ 1000 متری استفاده و خرید مصالح مناسب و با کیفیت است. برای انتخاب مصالح نکته مهم انتخاب مصالحی است که با شرایط اقلیمی محیط زندگی و موقعیت جغرافیایی باغ سازگاری دارد. این موضوع در افزایش استحکام و مقاومت باغ در طی چندین سال اهمیت زیادی دارد.

استفاده از انرژی های پایدار

در صورتی که از نورپردازی در محوطه باغ استفاده می کنید، توجه داشته باشید که از سلول های خورشیدی در طراحی استفاده کنید تا میزان مصرف انرژی به حداقل برسد.

رعایت اصول کف سازی

یکی از مهم ترین فاکتورهای تأثیر گذار در زیبایی محوطه باغ کف سازی یا استفاده از کف پوش های مناسب است. برای انتخاب کفپوش توجه داشته باشید که از کفپوش های مقاوم استفاده کنید تا در شرایط آب و هوایی مختلف، در مناطق آب و هوایی متفاوت و … ماندگاری بالا داشته باشد. به همین منظور می‌توانید از چمن مصنوعی و ترکیب آن با سنگ و موزاییک و … استفاده کنید.

نگه داری از چمن مصنوعی در مقایسه با سایر متریال ها نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ بسیار مقرون به صرفه تر است. علاوه بر این، یکی از متریال های مستحکم و با مقاومت بالا، استفاده از واش بتن است. واش بتن مقاومت و ضخامت بالایی در برابر ضربه و فشار و حتی حرارت دارد.

عکس طراحی باغ 1000 متری؛ ایده های لاکچری با هزینه کم

ساخت استخر

یکی از بهترین سرگرمی هایی که در ساخت باغ 1000 متری می تواند هیجان انگیز باشد، ساخت استخر است. شنا کردن یکی از هیجان انگیزترین و سرگرم کننده ترین ورزش ها است. به همین دلیل ساخت استخر یکی از عناصری است که می تواند باعث زیبایی محوطه باغ شود. برای افزایش زیبایی نیز می‌ توانید از چمن مصنوعی دور استخر استفاده نمایید تا طراوت و شادابی رو در هنگام استفاده از استخر دو چندان کند.

رعایت تناسب بین رنگ ها

رنگ ها اولین عناصری هستند که به صورت غیر مستقیم و مستقیم در نگاه اول بینندگان و مالک باغ تأثیر می گذارد. برای ایجاد زیبایی محیط باغ تناسب استفاده از رنگ های گرم و سرد، استفاده از رنگ هایی با طیف سبز، قهوه ای و کرم را فراموش نکنید. این رنگ ها باعث ایجاد فضایی گرم و آرامش بخش می شود. همچنین می‌توانید از رنگ های چشم نواز برای رنگ کردن نرده ها، دیوارها، فواره ها و … استفاده نمایید.

استفاده از چمن مصنوعی

استفاده از گیاهان زینتی و طبیعی ممکن است برای برخی افراد مقرون به صرفه و نگه داری و رسیدگی به آن ها آسان نباشد. نگه داری و آبیاری گیاهان زینتی طبیعی زمان بر و هزینه بر است. به همین منظور توصیه می شود، از چمن مصنوعی برای زیبایی قسمت های مختلف باغ استفاده نمایید. با این کار در فصول مختلف زیبایی و سبزی و شادابی محوطه باغ حفظ می شود.

چمن مصنوعی در مقایسه با سایر متریال ها علاوه بر هزینه کم نصب، نگه داری آن بسیار آسان است. علاوه بر این، در تمام فصول زیبایی و سبزی در محیط باغ دیده می شود. برای استفاده از این ایده، می‌توانید از چمن مصنوعی برای دور استخر، بین سنگ و موزاییک استفاده نمایید.

حریم خصوصی را رعایت کنید

محوطه باغ به ویژه باغ های بزرگ باید به گونه ای ساخته و طراحی شود که علاوه بر احساس آرامش، باعث حفظ حریم خصوصی افراد و مالک باغ شود. برای این کار فضای استراحت، آلاچیق، سایه بان و … را به گونه ای بسازید که صدای افراد به خارج از باغ منتقل نشود.

ایده آبنما در طراحی باغ 1000 متری

یکی از پارامترهای لوکس در طراحی باغ استفاده از آب نما است. آب نماها با متریال های مختلف و با ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و تولید می شود. به همین منظور می‌توانید متناسب با فضایی که در اختیار دارید، آب نمایی بزرگ یا کوچک را خریداری و نصب نمایید. همچنین می‌توانید از آب نماهایی که در محل ساخته می شود، نیز استفاده کنید.

استفاده از گیاهان رونده

دیوارهای باغ را با استفاده از گیاه و گل های رونده تزئین کنید. این نوع گیاهان علاوه بر ایجاد زیبایی در باغ، نیاز به آبیاری و نگه داری بسیار محدود و مقرون به صرفه ای دارند.

استفاده از وسایل متناسب با طراحی باغ

باغ ها به چندین سبک و نوع مختلف طراحی و ساخته می شوند، به همین دلیل لازم است که از وسایل و المان‌های متناسب با نوع باغ استفاده نمایید. باغ ها به صورت سنتی و مدرن ساخته می شود. به همین منظور باید در خرید مبلمان و صندلی و میز و … دقت کافی داشته باشید. همچنین باید توجه داشته باشید که مبلمان های با کیفیت و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف را انتخاب کنید.

طراحی اتاق سرایداری

ایجاد و افزایش امنیت برای محوطه باغ اهمیت زیادی دارد. برای طراحی باغ 1000 متری می‌توانید یک اتاق سرایداری حتی کوچک برای افزایش امنیت باغ بسازید.

در این مقاله به طور کامل با ایده های طراحی باغ 1000 متری و محوطه آن آشنا شدید. جهت مشاهده ایده های بیشتر و زیباتر از سایت سونار استار دیدن نمایید. تیم سونار استار با ارائه انواع و اقسام چمن های مصنوعی برای مکان های مختلف سعی در رضایت مالکان منازل و دفاتر کار بزرگ و کوچک دارد.

قبل از انتخاب و اقدام به خرید چمن نیز می‌توانید با کارشناسان فروش چمن مصنوعی سونار استار (https://sonarstar.com) در تماس باشید و مشاوره های رایگان دریافت کنید.