آموزش رویت

ساختمانچی

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش یک ساختمان قدیمی در خیابان دماوند تهران خبر داد.

سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت ۴ و ١٢ دقیقه بامداد روز سه شنبه یک مورد حادثه ریزش یک منزل قدیمی به سامانه ١٢۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه واقع در خیابان دماوند، خیابان زاهد کاشانی اعزام شدند. وی در ادامه بیان کرد: آتش نشانان در مدت زمان سه دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند ساختمانی که به نظر می‌ رسد بسیار قدیمی است، بدون وجود گودبرداری در اطراف آن، فرو ریخته است.

به گفته ملکی، ساکنانی که در سایر خانه‌ های این محله زندگی می‌ کردند، اظهار می‌ کردند که این خانه مدتی است تخلیه شده است. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تاکید بر این که علت اصلی ریزش این ساختمان باید توسط کارشناسان بررسی شود، اما به نظر می‌ رسد این ساختمان به علت فرسوده بودنش فرو ریخته است، بیان کرد: در لحظات اولیه این حادثه، طبقه اول تخریب شده بود و در مدت زمانی که آتش نشانان در محل حضور داشتند و مشغول بررسی بودند، سقف طبقه دوم هم تخریب شد، اما خوشبختانه فردی آسیب ندید.

ملکی با بیان اینکه اطلاعات حاکی از آن بود که این منزل متروکه است، گفت: آتش نشانان در حال جست و جو و بررسی هستند که اگر افرادی در این محل حضور دارد عملیات نجات را انجام دهند، اما تا کنون شواهدی در مورد این که فردی در محل حضور داشته، به دست نیامده است. همکاران هلال احمر نیز با سگ‌ های زنده‌ یاب در محل حضور یافتند اما تا کنون هنوز موردی مشاهده نشده است.

بخوانید!  عدم تاثیرگذاری کارت اعتباری خرید مصالح در تولید مسکن

ملکی ادامه داد: برخی از افراد در نقاط شهر املاک قدیمی دارند که به علت متفاوت آن را به صورت متروکه رها کردند، حتی برخی از این خانه‌ها درب ورودی و خروجی مناسبی ندارد و افراد به راحتی به خانه‌های متروکه ورود پیدا می‌کنند. وجود این گونه املاک و ساختمان‌ ها امنیت محله را بر هم می‌ زند. همچنین مالکان باید بدانند که اگر ساختمانی متروکه تخریب شود و فردی که حتی بدون اطلاع صاحبان خانه در محل حضور داشته آسیب ببیند، مالکان از نظر حقوقی درگیر می‌ شوند؛ پس حتما باید به وضعیت این دسته از خانه‌ ها رسیدگی شود.