kianborna

digikala

abinbeton

آیا تا کنون به استفاده از رنگ های پاییزی در دکوراسیون خانه خود فکر کرده اید؟ پاییز هزار رنگ، با رنگ های ناب و دلپسند خود، بسیاری از افراد را مسحور کرده و کم تر کسی پیدا می شود که به این فصل و رنگ های آن علاقمند نباشد.

با رسیدن فصل پاییز و تغییرات آب و هوایی و شروع سرما، می توانید با استفاده از رنگ های پاییزی گرما را به خانه خود بیاورید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه راهکارهایی برای استفاده از رنگ های پاییزی در دکوراسیون داخلی می باشد. اگر شما از علاقمندان به این فصل هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

طراحی خانه با استفاده از رنگ های پاییزی

  • تم رنگی و غالب

بسیاری از رنگ های گرم زمین در فصل پاییز دیده می شوند. در کنار این رنگ ها استفاده از رنگ های غالب و رنگ چوب می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید. در طبیعت پاییزی ترکیب رنگی بی نظیری دیده می شود. حال برای استفاده از این رنگ ها چه ایده و راهکارهایی وجود دارد؟ یکی از ایده هایی که می توانید در این زمینه به کار گیرید، رنگ آمیزی دیوار اصلی با یکی از رنگ های پاییزی غالب می باشد.

تم رنگی و غالب

  • طراحی فضایی چشم نواز

استفاده از رنگ های تاثیرگذار هم چون قهوه ای، سبز، زرد و طلایی و بژ جزء جدایی ناپذیر طراحی سبک کلاسیک می باشد. پس از پایان فصل تابستان، پاییز جهان را به نظاره رنگ های زیبا دعوت می کند. از دیگر راهکارهایی که می توانید از رنگ های پاییزی در دیزاین خانه استفاده نمایید، به کارگیری کوسن و گل های این فصل در دیزاین خانه می باشد.

هم چنین می توانید از یک فرش زیبا که در آن ترکیب رنگ های پاییزی به کار رفته است، استفاده کرده و علاوه بر انسجام بخشی به فضای خانه از جادوی رنگ ها استفاده نمایید.

طراحی فضایی چشم نواز

  • دعوت طبیعت به خانه

شاید تصور عامه مردم این است که طبیعت تنها در بیرون از خانه می باشد و نمی توان از زیبایی آن در فضای داخلی خانه استفاده کرد. اما به واقع این چنین نیست. همان طور که تغییر رنگ ها در بیرون از خانه می تواند تاثیرگذار باشد، به کارگیری متریال طبیعی هم چون چوب، سنگ و دیگر المان های طبیعی نیز می تواند در فضای داخلی خانه تاثیرگذاری بالایی داشته باشد.

بخوانید!  20 مدل پرده آشپزخانه

برای مثال در نظر بگیرید یکی از دیوارهای خانه را به انجام این کار اختصاص داده و آن را با استفاده از المان های طبیعی هم چون چوب تزئین کنید. حتی استفاده از یک کاغذ دیواری سبز رنگ و یا کاغذ دیواری که در آن نقش المان های طبیعی هم چون برگ درختان وجود دارد نیز می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد و علاوه بر آن باعث عمق بخشی به فضای خانه نیز شود.

در صورتی که از رنگ های خنثی در دیزاین خانه خود استفاده کرده اید، برای در هم شکستگی این یکنواختی از یک رنگ غالب استفاده کرده و توجه همگان را به آن جلب نمایید. شاید استفاده از یک میز قرمز یا نارنجی رنگ همان چیزی است که به آن نیازمند می باشید. با این کار جذابیت بصری فوق العاده ای در فضای خانه ایجاد خواهد شد.

دعوت طبیعت به خانه

استفاده از رنگ های پاییزی در تزیین آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما دارای قفسه یا شلف دیواری می باشد، می توانید ظروفی با رنگ های قرمز، زرد، نارنجی، خردلی و قهوه ای را در این قسمت قرار دهید. استفاده از سبدهای چوبی و حصیری و قرار دادن آن ها در گوشه ای از آشپزخانه می تواند ایده جالبی باشد.

بر روی میز ناهارخوری می توانید از رومیزی های کتان با طیف رنگ های پاییزی استفاده نمایید. اکسسوری های دکوراتیو مانند گلدان های حصیری و سفالی که با گل های پاییزی پر شده است، می تواند ایده جذابی برای تزیین جزیره آشپزخانه یا اپن محسوب شود.

شما می توانید از خلاقیت و سلیقه خود بهره برده و از پارچه هایی که رنگ های پاییزی زیبایی دارند به منظور تزئین روکش صندلی های میز ناهارخوری یا صندلی های بار استفاده نمایید.

نکات مهم در خصوص انتخاب رنگ های پاییزی

رنگ هایی که در فصل پاییز دیده می شوند رنگ هایی هستند که به طور طبیعی در زمین دیده می شوند و بسیاری از افراد از دیدن آن ها در تمامی فصول لذت می برند. آیا تا به حال به این نکته دقت کرده اید که در مکان هایی هم چون اسپا و مراکز سلامتی از رنگ هایی هم چون آبی روشن، سبز و قهوه ای استفاده می شود؟

بخوانید!  جدیدترین مدل، طرح و رنگ کابینت ام دی اف

دلیل این امر حس آرامشی است که استفاده از این رنگ ها در افراد ایجاد می کند. آبی آسمان و دریاها، رنگ خاکی زمین و نور زرد خورشید برای اکثر افراد آرامش ایجاد می کند و در سلامت جسم و روح و حتی ناخودآگاه فرد نیز تاثیر مثبتی دارد. بنابراین این ها رنگ هایی هستند که تنها به پاییز اختصاص ندارند و شما می توانید از آن ها در سرتاسر سال استفاده نمایید.

انتخاب رنگ های پاییزی

در کنار این رنگ ها استفاده از رنگ های خنثی را فراموش نکنید. به این منظور می توانید از طیف های مختلف رنگ خاکستری استفاده نمایید. استفاده از رنگ های پاییزی در انواع سبک های طراحی از ترکیبی گرفته تا مدرن، سنتی و روستیک می توانند تاثیرگذار باشند.

برای انتخاب چگونگی هم نشینی رنگ ها از طبیعت الهام بگیرید. با انجام این کار متوجه خواهید شد که استفاده از چه رنگ هایی می تواند فضایی زیبا و دلنشین برای شما به ارمغان بیاورد.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده و راهکارهایی برای دیزاین خانه با استفاده از رنگ های پاییزی می باشد. با شروع فصل پاییز ممکن است تغییراتی در خلق و خوی افراد ایجاد شود. طراحی دکوراسیون پاییزی می تواند تا اندازه زیادی در ایجاد حس خوب در افراد تاثیرگذار باشد.

برای انجام این کار نیاز به پرداخت هزینه های زیادی نیست و همان گونه که در بالا اشاره شد می توانید با خرید کوسن هایی به رنگ پاییزی و حتی تعویض روکش آن ها از زیبایی و تاثیرگذاری این رنگ ها در خانه استفاده نمایید.

شما چه ایده هایی برای استفاده از رنگ های پاییزی و طراحی یک تم پاییزی در ذهن دارید؟ آیا شما به اجرای این تم در خانه خود علاقمند هستید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با اهالی ساختمانچی به اشتراک بگذارید.