kianborna

digikala

abinbeton

آیا ترفندهایی را می شناسید که به بهتر دیده شدن سرویس بهداشتی کوچک خانه شما کمک کند؟ همانطور که می دانید در معماری سنتی، سرویس های بهداشتی یکی از محقرترین مکان ها در ساختمان محسوب می شدند، اما با طراحی مدرن و ایده پردازی های جدید توسط معماران توجه بسیاری به این مکان معطوف شده است.

اهمیت طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی کم تر از دیگر فضاهای خانه نمی باشد و با به کارگیری تجهیزات مناسب می توان آن را به فضایی مدرن تبدیل نمود.

امروزه اکثر آپارتمان ها و منازل مسکونی با متراژ پایین ساخته می شوند و سرویس بهداشتی آن ها نیز از فضای محدودی برخوردار است. با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با ترفندهای بهتر دیده شدن توالت های کوچک آشنا شوید.

بهترین راه حل برای بزرگ نمایی و مدرنیته کردن سرویس بهداشتی استفاده از مصالح و عناصر مناسب و متنوع می باشد. با به کارگیری ترفندهای جدید می توان سرویس های بهداشتی را به محیطی شیک و تمیز با فضایی بزرگ تبدیل نمود.

انتخاب کاشی و سرامیک مناسب

برای زیباسازی و بزرگ نما دادن سرویس بهداشتی باید از کاشی و سرامیک همرنگ و متناسب با روشویی و توالت فرنگی استفاده کرد. اصولا استفاده از کاشی های رنگ روشن یا کرمی فضا را بزرگ تر نشان می دهند. اگر کاشی هایی که برای دیوار انتخاب شده اند دارای خطوط افقی باشند گام موثری در جهت بزرگنمایی این مکان برداشته شده است.

کاشی دستشویی

استفاده از آینه مناسب

استفاده از آینه از دیگر ترفندهای بزرگ تر جلوه دادن سرویس بهداشتی است. سعی کنید آینه روشویی را تا حد ممکن بزرگ انتخاب کنید، زیرا انعکاس نور و تصویر در آینه باعث می شود فضا بازتر و دلگشاتر به چشم بیاید.

استفاده از آینه مناسب

استفاده از توالت وال هنگ و سینک دیواری

توالت فرنگی ها و سینک روشویی های پایه دار اغلب بزرگ هستند و فضای زیادی را اشغال می کنند، بنابراین می توان از تجهیزات شناوری که نیاز به فضای محدود دارند استفاده نمود. توالت فرنگی های وال هنگ و سینک های روشویی دیواری نمونه ای از این المان ها محسوب می شوند.

بخوانید!  معرفی انواع کانتر آشپزخانه

استفاده از توالت وال هنگ و سینک دیواری

استفاده از نورپردازی مناسب

نورپردازی در فضاهای کوچک تاثیر زیادی در بزرگ جلوه دادن آن فضاها دارد. با استفاده از نورپردازی هم می توان فضا را زیباتر کرد و هم نمای آن را بزرگ تر نشان داد.

استفاده از نورپردازی مناسب

استفاده از روشویی های کابینت دار

در طراحی سرویس بهداشتی سعی کنید روشویی هایی را انتخاب کنید که دارای کابینت یا طبقه و قفسه باشند. در فضاهای کوچک با استفاده از تجهیزات قفسه دار می توان کمبود فضا را مدیریت نمود.

استفاده از روشویی های کابینت دار

استفاده از لوازم دکوری و اکسسوری ها

استفاده از دکوریجات و اکسسوری های تزئینی می تواند محیط سرویس بهداشتی شما را جذاب تر نماید. البته در استفاده از این وسایل باید دقت کنید که سبب شلوغی بیش از حد نشود، زیرا هرج و مرج و استفاده بیش از حد از لوازم سبب کوچک تر شدن سرویس بهداشتی شما می شود.

استفاده از لوازم دکوری و اکسسوری ها

استفاده از رنگ های روشن

رنگ های روشن سبب بزرگ تر و بهتر دیده شدن دستشویی می شوند. استفاده از رنگ های روشن فضا را دلبازتر می کنند و انعکاس نور بیشتری را برای محیط فراهم می آورند.

استفاده از رنگ های روشن

استفاده از خطوط طولانی

علارغم این که شکل سرویس بهداشتی شما مربعی است یا دایره ای یا مستطیلی، باید کاری کنید تا خطوط، طولانی تر به نظر آیند. این کار سبب می شود تا المان ها پر رنگ تر به نظر آیند و توجه همه را به سمت خود جلب کنند. طولانی شدن خطوط در این محل در نهایت سبب بزرگ تر، دلبازتر و زیباتر شدن سرویس بهداشتی می شود.

استفاده از خطوط طولانی

استفاده از شیرآلات و یراق آلات مدرن و براق

استفاده از شیرآلات روشویی و دستشویی، دستگیره درب، آینه و… که به سبک مدرن طراحی شدند و براق و درخشان اند، علاوه بر لوکس شدن سرویس بهداشتی، این محل را به بهترین وجه ممکن طراحی می کند.

بخوانید!  انواع دیوارپوش و مزایا و معایب هریک

شیرآلات لوکس روشویی سرویس بهداشتی

استفاده از کاغذ دیواری

از دیگر راهکارها برای بزرگ تر شدن سرویس بهداشتی های کوچک، استفاده از طرح های راه راه افقی یا عمودی می باشد. استفاده از این طرح ها توهم بلندتر شدن سقف یا بزرگ تر شدن طول را برای شما و دیگران به همراه دارد.

امروزه استفاده از کاغذ دیواری ضد آب در سرویس بهداشتی بسیار افزایش یافته است. استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح های مناسب و زیبا، می تواند بهترین گزینه برای زیباتر شدن سرویس بهداشتی کوچک شما باشد.

بهتر است از کاغذهایی با طرح های ساده و رنگ های خنثی و روشن استفاده کنید تا سرویس بهداشتی شما بزرگ تر دیده شود. به منظور طراحی سرویس بهداشتی با کاغذ دیواری ایده های دیگری نیز وجود دارد. شما می توانید یکی از دیوارها را با کاغذ دیواری طرح دار بپوشانید و دیوارهای دیگر را با کاغذهای ساده.

استفاده از کاغذ دیواری

تلفیق حمام و سرویس بهداشتی

اگر حمام و سرویس بهداشتی شما در یک محل قرار دارد، بهتر است دوش حمام را جدا نکنید تا فضای شما کوچک تر نشود. در صورتی که تمایل به این کار ندارید، بهتر است از پارتیشن های شیشه ای به منظور جدا کردن دو قسمت استفاده نمایید تا علاوه بر زیبایی، فضا نیز کوچک تر به نظر نرسد. استفاده از پرده، دیگر راهکاری است که به منظور جداسازی این دو قسمت می توانید انجام دهید.

تلفیق حمام و سرویس بهداشتی

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی تکنیک های طراحی سرویس بهداشتی برای بزرگ تر و بهتر دیده شدن این محل پرداختیم. امیدواریم با استفاده از این ایده ها و تکنیک ها، بتوانید فضای سرویس بهداشتی خود را به نحو احسن طراحی نمایید.