kianborna

digikala

abinbeton

آیا در خانه خود صندلی چوبی قدیمی دارید که نیاز به بازسازی یا تزئین داشته باشد؟ اگر چنین وسیله ای در اطراف خود دارید، در ادامه این نوشته با ما همراه باشید تا با ایده های تزئین صندلی چوبی قدیمی آشنا شوید.

اگر به خانه های اطراف خود نگاهی بیندازید متوجه اهمیت دکوراسیون داخلی در آن ها خواهید شد، در واقع طراحی داخلی یکی از مباحثی است که امروزه به جایگاه قابل توجهی دست یافته و تمام صاحب خانه ها سعی می کنند بهترین ایده های طراحی داخلی را در خانه خود اعمال کنند.

برخی از این ایده ها نیازمند در نظر گرفتن بودجه و هزینه بالاست زیر متریال هایی که مورد نیاز می باشند هزینه بالایی دارند اما برخی از ایده ها بسیار ارزان بوده و هزینه چندانی بر روش صاحب خانه نمی گذارند. تنها با یک ذهن خلاق و ایده پرداز می توان با کم ترین هزینه دکوراسیون خانه را تغییر داد و از وسایل قدیمی مجدداً استفاده نمود.

خرید وسایل نو برای خانه کمی هزینه بردار است در حالی که می توان از اثاثیه قدیمی نیز به بهترین شکل استفاده نمود. صندلی های چوبی از جمله وسایلی هستند که مدام توسط اعضای خانواده استفاده می شوند و ممکن است پس از مدتی ظاهر آن ها کهنه شود.

به جای تعویض نمود، می توان آن ها را مزین نمود و ظاهری متفاوت به آن ها بخشید. در این نوشته از ساختمانچی به 5 ایده کاربردی در خصوص دکوراتیو نمودن صندلی های چوبی پرداخته شده است. این ایده ها به شما کمک می کنند یکنواختی دکوراسیون خانه خود را با استفاده از ساده ترین و ارزان ترین ایده ها از بین ببرید و جذابیت و زیبایی را به فضا بیفزائید.

هر چند ممکن است این ایده ها کمی ابتدایی به نظر بیایند اما می توانند محل قرارگیری صندلی را به یک نقطه کانونی در اتاق تبدیل کنند. این نقطه کانونی مطمعناً توجه میهمانان را به خود جلب کرده و آن ها شما را تحسین خواهند نمود. با ما همراه باشید.

ایده های تزیین صندلی قدیمی

ممکن است سال ها در میان مبلمان و صندلی های چوبی زندگی کرده باشید اما هم اکنون از ساده بودن آن ها خسته و کلافه شده اید. صندلی های چوبی کاملاً کاربردی هستند و به عنوان وسیله ای چند منظوره از آن ها برای امور مختلف استفاده می شود.

بخوانید!  ایده های طراحی دکوراسیون خانه هایی با سقف های بلند

زیباترین خانه ها در طراحی دکوراسیون خود صندلی چوبی دارند. فضای خانه ای را تصور کنید که در کنار شومینه، یک صندلی چوبی قرار گرفته که با آرامش مطلق می توان بر روی آن نشست و از شعله های زیبای شومینه و سکوت حاکم در خانه لذت برد.

این صندلی ها به مرور زمان ممکن است دچار رنگ پریدگی و یا فرسودگی شوند اما به راحتی می توان زیبایی اولیه را به آن ها برگرداند و از حضور آن ها لذت برد. در این نوشته از ساختمانچی به راهکارها و روش های مختلفی اشاره شده که چهره ای متفاوت به صندلی های چوبی می بخشند و آن ها را دکوراتیو و زیبا می نمایند.

دکوراتیو نمودن این صندلی ها کار بسیار راحتی است. برای مثال تنها با قرار دادن کوسن هایی که هر فصل رنگ روکش آن ها را تغییر می دهید می توانید زیبایی بی نظیری به فضا ببخشید. بنابراین هیچ گاه نگذارید صندلی های چوبی با گذشت زمان چهره ای یکنواخت و کسل کننده به خانه شما دهند.

هم اکنون زمان تغییر است. از همین امروز شروع کنید و ایده های تغییر دکوراسیون و تبدیل صندلی های خانه به عناصری دکوراتیو و جذاب را امتحان نمائید. ایده های که در ادامه عنوان شده اند به شما کمک می کنند تغییری اساسی ایجاد نموده و از صندلی های خانه خود لذت ببرید. با ما همراه باشید.

  • رنگ آمیزی صندلی چوبی

رنگ آمیزی صندلی های چوبی با رنگ های دلخواه یکی از روش های تزئین صندلی های بسیار ساده است. شما با توجه به سلیقه و یا رنگ هایی که در دکوراسیون داخلی منزل شما به چشم می خورند می توانید مناسب ترین رنگ را انتخاب نمائید. رنگ آمیزی صندلی ها با رنگ های مختلف می تواند جلوه خانه شما را متحول کند.

در حقیقت شما مجموعه ای از رنگ ها را در کنار هم خواهید داشت و فضا شادتر و جذاب تر در مقابل چشمان شما به تصویر کشیده می شود. رنگ آمیزی از گذشته تا امروز به عنوان راهکاری برای ایجاد تغییر و تحول به شمار می آید و از جمله ارزان ترین و سریع ترین روش ها محسوب می شود. 

رنگ آمیزی صندلی چوبی

  • روکش پارچه ای

با توجه به دکوراسیون کل اتاق یک پارچه بافت دار زیبا با ترکیب رنگ ایده آل انتخاب نموده و برای نشیمنگاه صندلی ها کاور بدوزید. این کاورها نه تنها فضای اتاق را متحول می کنند بلکه چهره ای نو و تمیز به صندلی ها می بخشند. از مزایای روکش صندلی این است که هر زمان آلودگی و گرد و غبار بر روی آن ها نشست به راحتی می توان آن ها را شست.

بخوانید!  عکس، طرح و ایده های طراحی شومینه

روکش پارچه ای

  • قرار دادن گلدان روی صندلی

شما به راحتی می توانید از یک صندلی کهنه و قدیمی به عنوان یک میز برای قرار دادن گل و گیاه استفاده کنید. صندلی قدیمی خود را در گوشه ای از اتاق قرار دهید و گلدان های کوچک یا بزرگ بر روی آن قرار دهید.

چنین ایده ای بسیار جالب خواهد بود و تاثیر مهمی بر زیبایی دکوراسیون اتاق شما خواهد داشت. هر چند رنگ آمیزی صندلی ظاهری نو و تمیز به آن می بخشد اما گاهی اوقات ظاهر قدیمی یک شیء خود زیبایی بی نظیری دارد که می توان آن را به نمایش گذاشت. 

قرار دادن گلدان روی صندلی

  • استفاده از بالشت

امروزه بالشت های بسیار زیبایی در بازار موجود هستند که با تنوع طرح و رنگ خود طرفداران زیادی به خود جلب نموده اند. اگر تمایل به داشتن یک صندلی نرم و راحت دارید می توانید از بالشت برای نشیمنگاه استفاده کنید. بالشت ها نه تنها باعث راحتی و آسایش شما می شوند بلکه صندلی ها را زیباتر نشان می دهند. 

استفاده از بالشت

  • استفاده از وارنیش

گاهی اوقات یک صندلی چوبی تنها نیازمند یک روکش براق است تا بافت خود را زیباتر به نمایش بگذارد. برخی از صندلی های چوبی ظاهری بسیار زیبا داشته و نیاز به روکش و یا بالشت ندارند.

آن ها گزینه ای ایده آل برای خانه ای که در آن اشیاء عتیقه به نمایش گذاشته شده می باشند، زیرا آن ها اصالت و قدمت را نشان می دهند. وارنیش نوعی مایع بی رنگ است که همانند رنگ بر روی انواع صندلی استفاده می شود و آن را جدیدتر نشان می دهد. 

استفاده از وارنیش

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی راهکارهایی در خصوص تزئین و نوسازی صندلی های چوبی قدیمی پرداختیم. شما چه ایده های دیگری را مدنظر دارید که می توان بدین منظور مورد استفاده قرار داد؟ در صورت تمایل نظرات خود را در مورد این نوشته با ما اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.