آموزش رویت

ساختمانچی

استفاده از طیف رنگ روشن در دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی دارد. استفاده از رنگ های روشن نه تنها باعث ایجاد فضایی آرام بخش می شود، بلکه می توانند در جهت عمق بخشی به فضای مورد نظر نیز به شما کمک کنند. برای مثال استفاده از رنگ های پاستیلی می تواند تلفیق مناسبی با رنگ های خنثی ایجاد کرده و فضایی سرزنده ایجاد نماید.

استفاده از رنگ ها به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد و استفاده از آن ها تنها محدود به رنگ آمیزی دیوار نمی شود. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده ها و اهمیت استفاده از رنگ های روشن در طراحی داخلی می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ایده های استفاده از رنگ روشن در خانه

استفاده از مبلمان رنگ روشن

از جمله عوامل تاثیرگذاری که باید در هنگام انتخاب مبلمان به آن توجه داشته باشید، انتخاب رنگ مناسب می باشد. رنگ مبلمان می تواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی دکوراسیون داخلی داشته باشد. برای مثال استفاده از مبلمانی که از رنگ های پاستیلی در آن استفاده می شود، می تواند نمای زیبایی در اتاق نشیمن ایجاد نماید.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از مبلمانی با رنگ پاستیلی علاقمند هستید، انتخاب جنس پارچه نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال استفاده از پارچه مخمل برای مبلمان می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

استفاده از رنگ های مکمل را فراموش نکنید. در صورتی که از رنگ روشن برای مبلمان استفاده کرده‌اید، می توانید از کوسن هایی با رنگ مکمل در کنار آن استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد.

استفاده از مبلمان رنگ روشن

برای مثال در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ صورتی در طراحی دکوراسیون داخلی دارید، می توانید از مبلمانی به رنگ صورتی پاستیلی استفاده کنید و در کنار آن از کوسن هایی که در طراحی آن ها رنگ بژ بکار رفته، استفاده نمایید. استفاده از این ایده بدون شک نمای زیبایی در طراحی اتاق نشیمن ایجاد خواهد کرد.

استفاده از رنگ های پاستیلی در فضایی که از رنگ های خنثی در آن استفاده می شود، می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد. برای مثال در صورتی که از کاغذ دیواری طرح دار به رنگ خنثی استفاده کرده‌اید، می توانید از مبلمانی به رنگ پاستیلی در کنار آن استفاده نمایید.

طراحی اتاق نشیمن

استفاده از نورپردازی مناسب

در صورتی که از رنگ های روشن مانند رنگ های پاستیلی در طراحی فضای موردنظر استفاده کرده‌اید، به کارگیری یک روش نورپردازی مناسب را فراموش نکنید. انتخاب وسایل روشنایی مناسب نیز در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتخاب وسیله روشنایی که از رنگ تیره برخوردار است، می تواند با ایجاد کنتراست به زیبایی خانه بیافزاید. در صورتی که از طیف رنگی تیره در طراحی خانه استفاده کردید، این امکان وجود دارد که از وسایل روشنایی که از رنگ های روشن مانند رنگ های پاستیلی در ساخت آن ها بکار رفته، استفاده نمایید.

استفاده از نورپردازی مناسب

استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از طیف روشن رنگ های خنثی باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می شود. از مزیت های استفاده از این رنگ ها می توان به تطبیق پذیری آن ها با سایر رنگ ها اشاره کرد.

اگر از این رنگ ها در طراحی خانه استفاده کردید به یاد داشته باشید که در کنار آن از الگوهای مختلف استفاده نمایید. استفاده از الگوها باعث عمق بخشی به فضای اتاق می شود و هم چنین از ایجاد یکنواختی جلوگیری به عمل می آورد.

بخوانید!  طراحی دکوراسیون مطب پزشکی

در کنار استفاده از طیف روشن رنگ های خنثی می توانید از یک کفپوش خاکستری رنگ نیز استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از کفپوش های چوبی رنگ روشن نیز می تواند انتخاب خوبی باشد.

استفاده از رنگ های خنثی

اجرای تم ساحلی

رنگ های روشن انواع و طیف های گسترده ای دارند و شما می توانید با استفاده از خلاقیت خود نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب کرده و در اجرای طراحی از آن استفاده نمایید. در جهت اجرای تم ساحلی استفاده از رنگ آبی الزامی است. از این رو می توانید از طیف روشن رنگ آبی برای انجام این کار استفاده کنید.

استفاده از رنگ آبی پاستیلی می تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد. استفاده از این رنگ و تم باعث ایجاد فضایی دلنشین و زیبا می شود. در کنار این رنک و برای جلوگیری از یکنواختی می توانید از رنگ شن و ماسه ای استفاده نمایید. این دو رنگ در کنار یکدیگر نمای زیبایی ایجاد خواهند کرد.

اجرای تم ساحلی

استفاده از نور طبیعی

اگر در فضای اتاق موردنظر پنجره ای وجود دارد و نور به اندازه کافی به داخل اتاق می تابد، بهتر است از پرده های تیره و سنگین استفاده نکنید و اجازه دهید نور به داخل اتاق وارد شود. انجام این کار و در کنار آن استفاده از رنگ های روشن باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست نمایش داده شود.

استفاده از نور طبیعی

استفاده از رنگ های پاستیلی

رنگ های پاستیلی از جمله رنگ های روشن و زیبایی هستند که استفاده از آن ها فضای متفاوتی ایجاد می کند. استفاده از المان های تزئینی متالیک در کنار این رنگ ها باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می شود.

از رنگ های پاستیلی می توان در تمامی قسمت های خانه استفاده کرد. اما به یاد داشته باشید که از این رنگ ها بیشتر در طراحی های مدرن استفاده می شود.

استفاده از رنگ های پاستیلی

استفاده از لوستر با رنگ تیره

اگر در طراحی فضای موردنظر از طیف رنگی های روشن استفاده کرده‌اید، پیشنهاد ما استفاده از یک لوستر تیره رنگ می باشد. استفاده از لوستر تیره رنگ باعث ایجاد کنتراست در فضای موردنظر می شود و همین امر به ایجاد تعادل در محیط کمک می کند. این روش در طراحی اتاق های نشیمن و حمام های کلاسیک کاربرد بیش تری داشته و نمای متفاوتی ایجاد می کند.

استفاده از لوستر با رنگ تیره

استفاده از رنگ خاکستری

استفاده از رنگ خاکستری روشن به عنوان یکی از رنگ های خنثی تاثیر مثبتی در زیبایی طراحی داخلی دارد و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. طیف های مختلف رنگ خاکستری در کنار یکدیگر گزینه ای مناسب برای انتخاب می باشد.

استفاده از المان های چوبی مانند کفپوش چوبی در کنار رنگ خاکستری نمای بسیار زیبا و متفاوتی ایجاد می کند. این ترکیب در آشپزخانه نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت.

استفاده از رنگ خاکستری

استفاده از رنگ های پاستیلی در کنار رنگ خاکستری می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. برای مثال به این منظور می توانید از ترکیب رنگ خاکستری و سبز پاستیلی استفاده نمایید.

استفاده از این ترکیب رنگ برای آن دسته از افرادی که به استفاده از رنگ های سرد علاقمند هستند، توصیه می شود. استفاده ترکیب رنگ های پاستیلی و رنگ خاکستری در طراحی سبک مدرن بسیار کاربرد دارد.

ترکیب رنگ های پاستیلی و خاکستری

عمق بخشی به فضا

یکی از نکاتی که در طراحی داخلی باید در نظر داشته باشید، ایجاد عمق در فضا می باشد. استفاده از الگوها یکی از راه کارهایی است که می توان با استفاده از آن به فضای اتاق عمق بخشید. برای مثال این امکان وجود دارد که از الگوهایی مانند الگوی راه راه، طرح گل و… به این منظور استفاده نمایید.

بخوانید!  ویژگی شیرآلات شودر

آن چه که در این تصویر مشاهده می کنید استفاده از کاشی در آشپزخانه می باشد که استفاده از آن نمایی مانند خطوط افقی ایجاد کرده است. این روش نیز باعث ایجاد عمق در فضای آشپزخانه می شود و در کنار رنگ های روشن نمای زیبایی ایجاد می کند.

عمق بخشی به فضا

استفاده از رنگ بژ

استفاده از انواع طیف های مختلف رنگ بژ نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. نکته مهم در استفاده از این رنگ، به کارگیری الگوهای مختلف می باشد. استفاده از طیف های مختلف رنگ بژ در کنار یکدیگر و در کنار آن استفاده از المان های چوبی مانند کفپوش یا مبلمان چوبی نمایی زیبا و چشمگیر ایجاد می کند.

اگرچه رنگ بژ رنگی خنثی است، اما استفاده از طیف های مختلف آن در کنار یکدیگر فضای کسل باری را به وجود نمی آورد.

استفاده از رنگ بژ

ترکیب رنگ های پاستیلی و چوب

استفاده از متریال طبیعی مانند چوب در طراحی داخلی، نمای زیبایی ایجاد می کند. در کنار استفاده از المان های چوبی، به کارگیری رنگ های پاستیلی می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید.

استفاده از این ترکیب در تمامی قسمت های خانه از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه امکان پذیر می باشد. این ایده می تواند المان مورد نظر را به نقطه کانونی در فضای موردنظر تبدیل کند.

بکارگیری المان های تزئینی متالیک مانند انواع طلایی رنگ آن ها در کنار ترکیب چوب و رنگ های پاستیلی نیز می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. استفاده از این ایده در جهت ایجاد فضایی لوکس کارآمد می باشد.

ترکیب رنگ های پاستیلی و چوب

استفاده از الگوها در کنار رنگ های پاستیلی

بکارگیری الگوها مانند گل در کنار رنگ های پاستیلی می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. برای مثال استفاده از یک کاغذ دیواری گل دار و یا استفاده از کوسن هایی که در طراحی آن ها از طرح گل استفاده شده است، می تواند گزینه های مناسبی برای استفاده در کنار انواع رنگ پاستیلی باشد. استفاده از این ایده تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی فضای موردنظر نیز خواهد داشت.

استفاده از الگوها در کنار رنگ های پاستیلی

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ های روشن در طراحی داخلی می باشد. نمونه ای از رنگ های روشن که استفاده از آن ها می تواند نمای زیبایی در خانه ایجاد کند، رنگ های پاستیلی می باشند.

همان طور که قبلا نیز اشاره شد، استفاده از رنگ های روشن نباید به استفاده از آن ها برای رنگ آمیزی دیوار محدود شود. آن چه که در بالا به آن اشاره شد، ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ های روشن می باشد.

آیا شما به استفاده از این رنگ ها در دیزاین داخلی علاقمند هستید؟ اهالی ساختمانچی پذیرای نقطه نظرات و تجربیات شما در این زمینه هستند.